Vermoedelijke 11 tegen Denemarken: drie wissels bij Duivels

door
Vermoedelijke 11 tegen Denemarken: drie wissels bij Duivels

In de poule van de Rode Duivels speelden Finland en Rusland deze namiddag reeds hun tweede partij. De Russen wonnen met 0-1, en tellen nu dus ook drie punten. Dat kan donderdag ook het geval zijn voor Denemarken, al hopen wij als Belgen uiteraard dat de Duivels straks gewoon zes punten zullen hebben en de Denen met lege handen achterblijven.

Een makkelijke wedstrijd zal het alvast niet worden. De mannen van Hjulmand beschikken over heel wat kwaliteit, al kan datzelfde gezegd worden over onze Duivels. Echter lijkt bondscoach Martinez wel te zullen moeten ingrijpen ten opzichte van de wedstrijd tegen de Russen. Jan Vertonghen stond dan vanavond wel weer terug op het trainingsveld, de verwachting is toch eerder dat Vermaelen aan de aftrap zal komen om geen risico’s te nemen met Sterke Jan.

Naast hem mogen we dan weer eerder Jason Denayer verwachten dan Dedryck Boyata. Die deed het tegen Rusland zeker behoorlijk, maar werd vermoedelijk toch vooral gekozen om gestalte en kracht in de weegschaal te leggen tegen Dzyuba. Twee mogelijke wissels dus in de defensie, een derde komt er met zekerheid. Timothy Castagne is namelijk reeds huiswaarts gekeerd, zijn logische vervanger is Thomas Meunier. Die kende tegen Rusland al een imponerende invalbeurt met een doelpunt en een assist.

En dan zijn er nog de drie twijfelgevallen De Bruyne, Hazard en Witsel. Echter moeten we geen enkele van deze spelers aan de aftrap verwachten tegen Denemarken. Over Hazard zei Martinez al dat hij ‘meer speelminuten zal krijgen dan tegen Rusland’, lees: geen basisplaats dus. Datzelfde kan worden geconcludeerd uit uitspraken over KDB en Witsel. “Ze zijn fit, maar we hebben nog twéé groepsmatchen.” Voor het overige kunnen dezelfde namen worden verwacht als tegen Rusland.

Verwachte opstelling Rode Duivels:

Courtois, Alderweireld, Denayer, Vermaelen, Meunier, Dendoncker, Tielemans, T Hazard, Carrasco, Mertens, Lukaku

LEES OOK: Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Verwacht u KDB aan de aftrap?

Meest recent

‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

70
70
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

23
23
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

57
57
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

89
89
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

71
71
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

43
43
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

53
53
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

121
121
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

33
33
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

136
136
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

28
28
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

117
117
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

192
192
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

61
61
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

299
299
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

186
186
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

186
186
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

124
124
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

88
88
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

117
117
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

47
47
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

259
259
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

264
264
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

248
248

Meer sportnieuws