Rode Duivels zetten bedenkelijke toon op EK

door
Rode Duivels zetten bedenkelijke toon op EK

Uiteindelijk zijn de drie punten het belangrijkst, maar de Rode Duivels zullen in het verdere verloop van het Europees Kampioenschap toch een flink tandje moeten bijzetten. Lang niet elke tegenstander op het EK zal namelijk zo matig voor de dag komen zoals Rusland, die door het Belgische controlevoetbal simpel met 3-0 aan de kant werd gezet. 


KOUD KUNSTJE

3-0 winst, en dat zonder erg veel energie te verspelen. De EK-openingswedstrijd van de Rode Duivels tegen Rusland was niet erg attractief of heel spectaculair, maar de troepen van Roberto Martinez legden wel een heel erg efficiënte en dominante prestatie op de mat. Iedereen weet dat een eerste wedstrijd op een internationaal landentoernooi altijd een dubbeltje op z’n kant is, maar de Rode Duivels mogen toch met tevredenheid terugblikken op de match tegen Rusland.



België ondervond vorige zaterdag erg weinig moeite met de Russische tegenstander, waarbij de Duivels enorm sterk en matuur oogden. En hoe kan dat ook anders, met de aanwezige kwaliteit én de grote mate van ervaring in de Belgische ploeg. Met een gemiddelde leeftijd van 29 jaar bezitten de Rode Duivels namelijk één van de meest doorgewinterde selecties op het EURO 2020. Enkel Zweden (29,6 jaar), Finland (29,5 jaar) en Slowakije (29,4 jaar) overstijgen die gemiddelde leeftijd van de Belgen. 

ZWAKKE RUSSEN 

De positieve punten na de duidelijke 3-0 overwinning tegen Rusland waren dus talrijk. De ervaren en geroutineerde Rode Duivels controleerden hun eerste wedstrijd op het Europees Kampioenschap zonder al te veel problemen, al had de geringe kwaliteit bij de tegenstander daar ongetwijfeld ook wat mee te maken. Rusland kon zaterdag bijvoorbeeld slechts één poging tussen de palen laten noteren, terwijl België drie goals kon scoren uit vier gekadreerde doelpogingen. 



De Rode Duivels – met een speciale vermelding voor Romelu Lukaku – presteerden zaterdag aldus uitermate efficiënt voor het doel terwijl de Russen amper een kans bijeen konden voetballen. Op basis van de expected goals telde Rusland bijvoorbeeld amper 0,23 stuks, wat voorlopig de laagste waarde is onder alle ploegen die ondertussen in actie kwamen op het EURO 2020. België gaf dus bitter weinig weg tegen Rusland, al verklaart die lage expected goals ook enkele grote lacunes in de ploeg van bondscoach Stanislav Tsjertsjesov.

BALBEZIT EN BALVERLIES

De Rode Duivels ondervonden dus bitter weinig weerstand tegen Rusland, en de ploeg van Roberto Martinez kon de wedstrijd dan ook gemakkelijk onder controle houden en uiteindelijk naar zich toetrekken. Het enorm hoog gemiddelde balbezit van 65,5% loog er dan ook niet om. Voorlopig worden de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap enkel door Spanje (83,3%) en Denemarken (71,4%) overtroffen op het gebied van balbezit. In het kalenderjaar 2021 deed België enkel beter tegen Wales, toen haalden de Duivels in maart maar liefst 73% balbezit. 



Maar veel balbezit is uiteraard niet heiligmakend. Zaterdag lag het spelpeil van de Rode Duivels niet bijster hoog, en vooral in de tweede helft haalden de Rode Duivels een bedenkelijk niveau. De troepen van Roberto Martinez leden bijzonder veel balverlies, met Youri Tielemans als exponent, en da's niet de gewoonte van de Belgische nationale ploeg. De Rode Duivels leden tegen Rusland namelijk 100 keer balverlies, een aantal dat enkel vier andere ploegen (Denemarken, Finland, Tsjechië en Schotland) konden overstijgen op dit Europees Kampioenschap.

KWALITATIEVE INJECTIE 

De Rode Duivels pleegden aldus controlevoetbal tegen Rusland, en met die aanpak werd er bijgevolg succes geoogst. Dat betekent echter niet dat dergelijke tactiek zal aanslaan tegen andere tegenstanders, want de Russen waren toch van een bedenkelijk kwalitatief niveau.  “Onze eerste helft was goed, onze tweede helft slordig”, verklaarde de matchwinnaar Romelu Lukaku na afloop van de 3-0 zege tegen Rusland. “Daar moeten we aan werken. Als we verder willen geraken in het toernooi moet het beter dan in de tweede helft.” Toch hoeven de Duivels niet afgerekend worden enkel en alleen op hun prestaties tegen Rusland, een ploeg die niet meteen een grote waardemeter is. Bovendien komt er weldra nog een serieuze sportieve injectie aan met Axel Witsel, Kevin De Bruyne en misschien ook nog Eden Hazard.

LEES OOK: Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Moet het spel beter worden bij de Rode Duivels?

Meest recent

Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

74
74
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

38
38
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

64
64
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

308
308
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

31
31
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

156
156
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

203
203
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

102
102
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

65
65
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

174
174
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

178
178
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

310
310
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

167
167
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

53
53
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

135
135
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

40
40
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

208
208
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

225
225
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

272
272
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

97
97
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

97
97
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

614
614
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

65
65
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

223
223
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

300
300

Meer sportnieuws