Rode Duivels zetten bedenkelijke toon op EK

door
Rode Duivels zetten bedenkelijke toon op EK

Uiteindelijk zijn de drie punten het belangrijkst, maar de Rode Duivels zullen in het verdere verloop van het Europees Kampioenschap toch een flink tandje moeten bijzetten. Lang niet elke tegenstander op het EK zal namelijk zo matig voor de dag komen zoals Rusland, die door het Belgische controlevoetbal simpel met 3-0 aan de kant werd gezet. 


KOUD KUNSTJE

3-0 winst, en dat zonder erg veel energie te verspelen. De EK-openingswedstrijd van de Rode Duivels tegen Rusland was niet erg attractief of heel spectaculair, maar de troepen van Roberto Martinez legden wel een heel erg efficiënte en dominante prestatie op de mat. Iedereen weet dat een eerste wedstrijd op een internationaal landentoernooi altijd een dubbeltje op z’n kant is, maar de Rode Duivels mogen toch met tevredenheid terugblikken op de match tegen Rusland.



België ondervond vorige zaterdag erg weinig moeite met de Russische tegenstander, waarbij de Duivels enorm sterk en matuur oogden. En hoe kan dat ook anders, met de aanwezige kwaliteit én de grote mate van ervaring in de Belgische ploeg. Met een gemiddelde leeftijd van 29 jaar bezitten de Rode Duivels namelijk één van de meest doorgewinterde selecties op het EURO 2020. Enkel Zweden (29,6 jaar), Finland (29,5 jaar) en Slowakije (29,4 jaar) overstijgen die gemiddelde leeftijd van de Belgen. 

ZWAKKE RUSSEN 

De positieve punten na de duidelijke 3-0 overwinning tegen Rusland waren dus talrijk. De ervaren en geroutineerde Rode Duivels controleerden hun eerste wedstrijd op het Europees Kampioenschap zonder al te veel problemen, al had de geringe kwaliteit bij de tegenstander daar ongetwijfeld ook wat mee te maken. Rusland kon zaterdag bijvoorbeeld slechts één poging tussen de palen laten noteren, terwijl België drie goals kon scoren uit vier gekadreerde doelpogingen. 



De Rode Duivels – met een speciale vermelding voor Romelu Lukaku – presteerden zaterdag aldus uitermate efficiënt voor het doel terwijl de Russen amper een kans bijeen konden voetballen. Op basis van de expected goals telde Rusland bijvoorbeeld amper 0,23 stuks, wat voorlopig de laagste waarde is onder alle ploegen die ondertussen in actie kwamen op het EURO 2020. België gaf dus bitter weinig weg tegen Rusland, al verklaart die lage expected goals ook enkele grote lacunes in de ploeg van bondscoach Stanislav Tsjertsjesov.

BALBEZIT EN BALVERLIES

De Rode Duivels ondervonden dus bitter weinig weerstand tegen Rusland, en de ploeg van Roberto Martinez kon de wedstrijd dan ook gemakkelijk onder controle houden en uiteindelijk naar zich toetrekken. Het enorm hoog gemiddelde balbezit van 65,5% loog er dan ook niet om. Voorlopig worden de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap enkel door Spanje (83,3%) en Denemarken (71,4%) overtroffen op het gebied van balbezit. In het kalenderjaar 2021 deed België enkel beter tegen Wales, toen haalden de Duivels in maart maar liefst 73% balbezit. 



Maar veel balbezit is uiteraard niet heiligmakend. Zaterdag lag het spelpeil van de Rode Duivels niet bijster hoog, en vooral in de tweede helft haalden de Rode Duivels een bedenkelijk niveau. De troepen van Roberto Martinez leden bijzonder veel balverlies, met Youri Tielemans als exponent, en da's niet de gewoonte van de Belgische nationale ploeg. De Rode Duivels leden tegen Rusland namelijk 100 keer balverlies, een aantal dat enkel vier andere ploegen (Denemarken, Finland, Tsjechië en Schotland) konden overstijgen op dit Europees Kampioenschap.

KWALITATIEVE INJECTIE 

De Rode Duivels pleegden aldus controlevoetbal tegen Rusland, en met die aanpak werd er bijgevolg succes geoogst. Dat betekent echter niet dat dergelijke tactiek zal aanslaan tegen andere tegenstanders, want de Russen waren toch van een bedenkelijk kwalitatief niveau.  “Onze eerste helft was goed, onze tweede helft slordig”, verklaarde de matchwinnaar Romelu Lukaku na afloop van de 3-0 zege tegen Rusland. “Daar moeten we aan werken. Als we verder willen geraken in het toernooi moet het beter dan in de tweede helft.” Toch hoeven de Duivels niet afgerekend worden enkel en alleen op hun prestaties tegen Rusland, een ploeg die niet meteen een grote waardemeter is. Bovendien komt er weldra nog een serieuze sportieve injectie aan met Axel Witsel, Kevin De Bruyne en misschien ook nog Eden Hazard.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Moet het spel beter worden bij de Rode Duivels?

Meest recent

Leko geeft dé reden voor belabberde prestatie Club Brugge

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

0
0
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

34
34
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

128
128
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

69
69
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

18
18
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

423
423
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

367
367
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

97
97
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

163
163
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

446
446
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

289
289
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

493
493
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

145
145
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

43
43
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

212
212
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

168
168
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

125
125
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

204
204
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

79
79
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

357
357
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

317
317
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

324
324
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

730
730
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

104
104
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

373
373

Meer sportnieuws