Rode Duivels zetten bedenkelijke toon op EK

door
Rode Duivels zetten bedenkelijke toon op EK

Uiteindelijk zijn de drie punten het belangrijkst, maar de Rode Duivels zullen in het verdere verloop van het Europees Kampioenschap toch een flink tandje moeten bijzetten. Lang niet elke tegenstander op het EK zal namelijk zo matig voor de dag komen zoals Rusland, die door het Belgische controlevoetbal simpel met 3-0 aan de kant werd gezet. 


KOUD KUNSTJE

3-0 winst, en dat zonder erg veel energie te verspelen. De EK-openingswedstrijd van de Rode Duivels tegen Rusland was niet erg attractief of heel spectaculair, maar de troepen van Roberto Martinez legden wel een heel erg efficiënte en dominante prestatie op de mat. Iedereen weet dat een eerste wedstrijd op een internationaal landentoernooi altijd een dubbeltje op z’n kant is, maar de Rode Duivels mogen toch met tevredenheid terugblikken op de match tegen Rusland.



België ondervond vorige zaterdag erg weinig moeite met de Russische tegenstander, waarbij de Duivels enorm sterk en matuur oogden. En hoe kan dat ook anders, met de aanwezige kwaliteit én de grote mate van ervaring in de Belgische ploeg. Met een gemiddelde leeftijd van 29 jaar bezitten de Rode Duivels namelijk één van de meest doorgewinterde selecties op het EURO 2020. Enkel Zweden (29,6 jaar), Finland (29,5 jaar) en Slowakije (29,4 jaar) overstijgen die gemiddelde leeftijd van de Belgen. 

ZWAKKE RUSSEN 

De positieve punten na de duidelijke 3-0 overwinning tegen Rusland waren dus talrijk. De ervaren en geroutineerde Rode Duivels controleerden hun eerste wedstrijd op het Europees Kampioenschap zonder al te veel problemen, al had de geringe kwaliteit bij de tegenstander daar ongetwijfeld ook wat mee te maken. Rusland kon zaterdag bijvoorbeeld slechts één poging tussen de palen laten noteren, terwijl België drie goals kon scoren uit vier gekadreerde doelpogingen. 



De Rode Duivels – met een speciale vermelding voor Romelu Lukaku – presteerden zaterdag aldus uitermate efficiënt voor het doel terwijl de Russen amper een kans bijeen konden voetballen. Op basis van de expected goals telde Rusland bijvoorbeeld amper 0,23 stuks, wat voorlopig de laagste waarde is onder alle ploegen die ondertussen in actie kwamen op het EURO 2020. België gaf dus bitter weinig weg tegen Rusland, al verklaart die lage expected goals ook enkele grote lacunes in de ploeg van bondscoach Stanislav Tsjertsjesov.

BALBEZIT EN BALVERLIES

De Rode Duivels ondervonden dus bitter weinig weerstand tegen Rusland, en de ploeg van Roberto Martinez kon de wedstrijd dan ook gemakkelijk onder controle houden en uiteindelijk naar zich toetrekken. Het enorm hoog gemiddelde balbezit van 65,5% loog er dan ook niet om. Voorlopig worden de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap enkel door Spanje (83,3%) en Denemarken (71,4%) overtroffen op het gebied van balbezit. In het kalenderjaar 2021 deed België enkel beter tegen Wales, toen haalden de Duivels in maart maar liefst 73% balbezit. 



Maar veel balbezit is uiteraard niet heiligmakend. Zaterdag lag het spelpeil van de Rode Duivels niet bijster hoog, en vooral in de tweede helft haalden de Rode Duivels een bedenkelijk niveau. De troepen van Roberto Martinez leden bijzonder veel balverlies, met Youri Tielemans als exponent, en da's niet de gewoonte van de Belgische nationale ploeg. De Rode Duivels leden tegen Rusland namelijk 100 keer balverlies, een aantal dat enkel vier andere ploegen (Denemarken, Finland, Tsjechië en Schotland) konden overstijgen op dit Europees Kampioenschap.

KWALITATIEVE INJECTIE 

De Rode Duivels pleegden aldus controlevoetbal tegen Rusland, en met die aanpak werd er bijgevolg succes geoogst. Dat betekent echter niet dat dergelijke tactiek zal aanslaan tegen andere tegenstanders, want de Russen waren toch van een bedenkelijk kwalitatief niveau.  “Onze eerste helft was goed, onze tweede helft slordig”, verklaarde de matchwinnaar Romelu Lukaku na afloop van de 3-0 zege tegen Rusland. “Daar moeten we aan werken. Als we verder willen geraken in het toernooi moet het beter dan in de tweede helft.” Toch hoeven de Duivels niet afgerekend worden enkel en alleen op hun prestaties tegen Rusland, een ploeg die niet meteen een grote waardemeter is. Bovendien komt er weldra nog een serieuze sportieve injectie aan met Axel Witsel, Kevin De Bruyne en misschien ook nog Eden Hazard.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Moet het spel beter worden bij de Rode Duivels?

Meest recent

"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

37
37
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

83
83
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

25
25
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

104
104
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

331
331
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

78
78
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

88
88
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

261
261
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

23
23
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

378
378
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

242
242
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

272
272
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

53
53
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

217
217
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

135
135
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

45
45
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

84
84
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

865
865
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

541
541
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

204
204
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

110
110
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

193
193
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

404
404
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

96
96
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

60
60

Meer sportnieuws