Rode Duivels zetten bedenkelijke toon op EK

door
Rode Duivels zetten bedenkelijke toon op EK

Uiteindelijk zijn de drie punten het belangrijkst, maar de Rode Duivels zullen in het verdere verloop van het Europees Kampioenschap toch een flink tandje moeten bijzetten. Lang niet elke tegenstander op het EK zal namelijk zo matig voor de dag komen zoals Rusland, die door het Belgische controlevoetbal simpel met 3-0 aan de kant werd gezet. 


KOUD KUNSTJE

3-0 winst, en dat zonder erg veel energie te verspelen. De EK-openingswedstrijd van de Rode Duivels tegen Rusland was niet erg attractief of heel spectaculair, maar de troepen van Roberto Martinez legden wel een heel erg efficiënte en dominante prestatie op de mat. Iedereen weet dat een eerste wedstrijd op een internationaal landentoernooi altijd een dubbeltje op z’n kant is, maar de Rode Duivels mogen toch met tevredenheid terugblikken op de match tegen Rusland.



België ondervond vorige zaterdag erg weinig moeite met de Russische tegenstander, waarbij de Duivels enorm sterk en matuur oogden. En hoe kan dat ook anders, met de aanwezige kwaliteit én de grote mate van ervaring in de Belgische ploeg. Met een gemiddelde leeftijd van 29 jaar bezitten de Rode Duivels namelijk één van de meest doorgewinterde selecties op het EURO 2020. Enkel Zweden (29,6 jaar), Finland (29,5 jaar) en Slowakije (29,4 jaar) overstijgen die gemiddelde leeftijd van de Belgen. 

ZWAKKE RUSSEN 

De positieve punten na de duidelijke 3-0 overwinning tegen Rusland waren dus talrijk. De ervaren en geroutineerde Rode Duivels controleerden hun eerste wedstrijd op het Europees Kampioenschap zonder al te veel problemen, al had de geringe kwaliteit bij de tegenstander daar ongetwijfeld ook wat mee te maken. Rusland kon zaterdag bijvoorbeeld slechts één poging tussen de palen laten noteren, terwijl België drie goals kon scoren uit vier gekadreerde doelpogingen. 



De Rode Duivels – met een speciale vermelding voor Romelu Lukaku – presteerden zaterdag aldus uitermate efficiënt voor het doel terwijl de Russen amper een kans bijeen konden voetballen. Op basis van de expected goals telde Rusland bijvoorbeeld amper 0,23 stuks, wat voorlopig de laagste waarde is onder alle ploegen die ondertussen in actie kwamen op het EURO 2020. België gaf dus bitter weinig weg tegen Rusland, al verklaart die lage expected goals ook enkele grote lacunes in de ploeg van bondscoach Stanislav Tsjertsjesov.

BALBEZIT EN BALVERLIES

De Rode Duivels ondervonden dus bitter weinig weerstand tegen Rusland, en de ploeg van Roberto Martinez kon de wedstrijd dan ook gemakkelijk onder controle houden en uiteindelijk naar zich toetrekken. Het enorm hoog gemiddelde balbezit van 65,5% loog er dan ook niet om. Voorlopig worden de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap enkel door Spanje (83,3%) en Denemarken (71,4%) overtroffen op het gebied van balbezit. In het kalenderjaar 2021 deed België enkel beter tegen Wales, toen haalden de Duivels in maart maar liefst 73% balbezit. 



Maar veel balbezit is uiteraard niet heiligmakend. Zaterdag lag het spelpeil van de Rode Duivels niet bijster hoog, en vooral in de tweede helft haalden de Rode Duivels een bedenkelijk niveau. De troepen van Roberto Martinez leden bijzonder veel balverlies, met Youri Tielemans als exponent, en da's niet de gewoonte van de Belgische nationale ploeg. De Rode Duivels leden tegen Rusland namelijk 100 keer balverlies, een aantal dat enkel vier andere ploegen (Denemarken, Finland, Tsjechië en Schotland) konden overstijgen op dit Europees Kampioenschap.

KWALITATIEVE INJECTIE 

De Rode Duivels pleegden aldus controlevoetbal tegen Rusland, en met die aanpak werd er bijgevolg succes geoogst. Dat betekent echter niet dat dergelijke tactiek zal aanslaan tegen andere tegenstanders, want de Russen waren toch van een bedenkelijk kwalitatief niveau.  “Onze eerste helft was goed, onze tweede helft slordig”, verklaarde de matchwinnaar Romelu Lukaku na afloop van de 3-0 zege tegen Rusland. “Daar moeten we aan werken. Als we verder willen geraken in het toernooi moet het beter dan in de tweede helft.” Toch hoeven de Duivels niet afgerekend worden enkel en alleen op hun prestaties tegen Rusland, een ploeg die niet meteen een grote waardemeter is. Bovendien komt er weldra nog een serieuze sportieve injectie aan met Axel Witsel, Kevin De Bruyne en misschien ook nog Eden Hazard.

LEES OOK: Marc Coucke schaakmat gezet: "In minder dan één minuut"

Moet het spel beter worden bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Vaste waarde moet vrezen voor WK-selectie bij Duivels'

Terwijl het clubvoetbal inmiddels weer op volle toeren draait, kan Rudi Garcia zich stilaan buigen ...

33
33
Onverwachte uithaal Hayen: "Geen recht van spreken"

Club Brugge werkte tot dusver een behoorlijk goed seizoen af, maar liet ook al de nodige steken ...

104
104
Emotionele Lang geeft vlammend interview: "Schandalig!"

Wat een erg mooie Champions League-avond had moeten worden, is uitgedraaid op een ware nachtmerrie ...

78
78
Marc Coucke schaakmat gezet: "In minder dan één minuut"

Hij is een man die niet snel terugdeinst voor risico’s. Miljardair, ondernemer, eigenaar van ...

65
65
Klap na klap: Vermeeren breekt volledig bij Marseille

Zaterdag won Marseille met 6–2 en speelde meer dan een uur tegen tien man, maar Arthur ...

389
389
Hasi in de wolken: enorme meevaller Anderlecht

RSC Anderlecht liet zondag twee punten liggen op het veld van STVV. Veel tijd om daar bij stil te ...

563
563
Totale afgang Napoli: Italianen slachten De Bruyne af

De Champions League heeft dinsdagavond enkele opvallende resultaten opgeleverd. Maar de meest ...

156
156
MacAllister geeft bijzondere verklaring na bizarre handsbal

In de Champions League heeft Union SG dinsdagavond opnieuw een pak voor de broek gekregen. Het begon ...

46
46
Bayern vs. Club Brugge: 'Hayen dropt surprise in basiself'

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een loodzware opdracht. Zo gaat de ...

311
311
Hubert baalt keihard: "Een onnodige pandoering"

Voor David Hubert is de eerste kennismaking met de Champions League geen fijne geworden. De nieuwe ...

79
79
Kranten unaniem: twee Unionisten vallen door mand

De knappe stuntzege op PSV lijkt intussen al ver in het verleden te liggen voor Union. In de laatste ...

174
174
Spektakel troef in CL: PSG én PSV zorgen voor tennisscores

In de andere dinsdagavondwedstrijden in de Champions League kregen we heel wat spektakel te zien. ...

55
55
Union krijgt nu ook van Inter een stevige pandoering

De Champions League lijkt voor Union stilaan een kalvarietocht te gaan worden. Het kreeg al voor de ...

66
66
Oud-Rangers-Belg vindt nieuwe job bij buitenlandse topclub

De voorbije jaren waren er bij Rangers de nodige Belgen aan de slag, maar zij zijn stilaan allemaal ...

35
35
La Liga trekt staart in: controversieel plan afgevoerd

De voorbije weken was er in Spanje heel wat ophef nadat La Liga met een toch wel zeer opmerkelijk ...

67
67
'Charaï met handen in haar: enorme domper Westerlo'

Westerlo hoopt dit seizoen mee te kunnen strijden voor de top zes, maar deed vorig weekend daarvoor ...

25
25
Bertaccini stuurt boodschap: "Dat is mijn beste rol"

Anderlecht bleef zondag weer ontgoocheld achter na puntenverlies tegen STVV. Daardoor zag het de ...

152
152
Pocognoli velt oordeel over eerste week in Monaco

Woensdag staat Sébastien Pocognoli ook voor zijn vuurdoop bij AS Monaco in de Champions ...

48
48
FC Barcelona demonstreert, Pafos pakt wéér punt

Om 18u45 stonden er al twee duels in de Champions League op het programma. FC Barcelona ontving de ...

86
86
Tzolis gretiger dan ooit: "Een droomclub!"

Club Brugge moet morgen aan de bak tegen Bayern München. De Duitse topclub is momenteel ...

202
202
Union SG droomt van stunt: dit zijn de 22 basispionnen

Union SG speelt om 21u in het Lotto Park tegen Internazionale. Dat belooft een zeer zware opdracht ...

27
27
Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser maakt indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

119
119
Hayen spreekt zeer straffe taal voor Bayern-duel

Club Brugge staat voor een bijzonder zware opdracht tegen Bayern München. Iedereen verwacht een ...

165
165
Red Flames voeren druk op: "Belangrijk voor Belgisch voetbal"

De Red Flames staan voor een héél cruciale interlandperiode. Ze spelen in de Nations ...

21
21
Leko incasseert uppercut: rampscenario voor AA Gent

AA Gent likt haar wonden na de pijnlijke nederlaag tegen Zulte Waregem. Niet alleen figuurlijk, maar ...

467
467

Meer sportnieuws