Rode Duivels zetten bedenkelijke toon op EK

door
Rode Duivels zetten bedenkelijke toon op EK

Uiteindelijk zijn de drie punten het belangrijkst, maar de Rode Duivels zullen in het verdere verloop van het Europees Kampioenschap toch een flink tandje moeten bijzetten. Lang niet elke tegenstander op het EK zal namelijk zo matig voor de dag komen zoals Rusland, die door het Belgische controlevoetbal simpel met 3-0 aan de kant werd gezet. 


KOUD KUNSTJE

3-0 winst, en dat zonder erg veel energie te verspelen. De EK-openingswedstrijd van de Rode Duivels tegen Rusland was niet erg attractief of heel spectaculair, maar de troepen van Roberto Martinez legden wel een heel erg efficiënte en dominante prestatie op de mat. Iedereen weet dat een eerste wedstrijd op een internationaal landentoernooi altijd een dubbeltje op z’n kant is, maar de Rode Duivels mogen toch met tevredenheid terugblikken op de match tegen Rusland.



België ondervond vorige zaterdag erg weinig moeite met de Russische tegenstander, waarbij de Duivels enorm sterk en matuur oogden. En hoe kan dat ook anders, met de aanwezige kwaliteit én de grote mate van ervaring in de Belgische ploeg. Met een gemiddelde leeftijd van 29 jaar bezitten de Rode Duivels namelijk één van de meest doorgewinterde selecties op het EURO 2020. Enkel Zweden (29,6 jaar), Finland (29,5 jaar) en Slowakije (29,4 jaar) overstijgen die gemiddelde leeftijd van de Belgen. 

ZWAKKE RUSSEN 

De positieve punten na de duidelijke 3-0 overwinning tegen Rusland waren dus talrijk. De ervaren en geroutineerde Rode Duivels controleerden hun eerste wedstrijd op het Europees Kampioenschap zonder al te veel problemen, al had de geringe kwaliteit bij de tegenstander daar ongetwijfeld ook wat mee te maken. Rusland kon zaterdag bijvoorbeeld slechts één poging tussen de palen laten noteren, terwijl België drie goals kon scoren uit vier gekadreerde doelpogingen. 



De Rode Duivels – met een speciale vermelding voor Romelu Lukaku – presteerden zaterdag aldus uitermate efficiënt voor het doel terwijl de Russen amper een kans bijeen konden voetballen. Op basis van de expected goals telde Rusland bijvoorbeeld amper 0,23 stuks, wat voorlopig de laagste waarde is onder alle ploegen die ondertussen in actie kwamen op het EURO 2020. België gaf dus bitter weinig weg tegen Rusland, al verklaart die lage expected goals ook enkele grote lacunes in de ploeg van bondscoach Stanislav Tsjertsjesov.

BALBEZIT EN BALVERLIES

De Rode Duivels ondervonden dus bitter weinig weerstand tegen Rusland, en de ploeg van Roberto Martinez kon de wedstrijd dan ook gemakkelijk onder controle houden en uiteindelijk naar zich toetrekken. Het enorm hoog gemiddelde balbezit van 65,5% loog er dan ook niet om. Voorlopig worden de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap enkel door Spanje (83,3%) en Denemarken (71,4%) overtroffen op het gebied van balbezit. In het kalenderjaar 2021 deed België enkel beter tegen Wales, toen haalden de Duivels in maart maar liefst 73% balbezit. 



Maar veel balbezit is uiteraard niet heiligmakend. Zaterdag lag het spelpeil van de Rode Duivels niet bijster hoog, en vooral in de tweede helft haalden de Rode Duivels een bedenkelijk niveau. De troepen van Roberto Martinez leden bijzonder veel balverlies, met Youri Tielemans als exponent, en da's niet de gewoonte van de Belgische nationale ploeg. De Rode Duivels leden tegen Rusland namelijk 100 keer balverlies, een aantal dat enkel vier andere ploegen (Denemarken, Finland, Tsjechië en Schotland) konden overstijgen op dit Europees Kampioenschap.

KWALITATIEVE INJECTIE 

De Rode Duivels pleegden aldus controlevoetbal tegen Rusland, en met die aanpak werd er bijgevolg succes geoogst. Dat betekent echter niet dat dergelijke tactiek zal aanslaan tegen andere tegenstanders, want de Russen waren toch van een bedenkelijk kwalitatief niveau.  “Onze eerste helft was goed, onze tweede helft slordig”, verklaarde de matchwinnaar Romelu Lukaku na afloop van de 3-0 zege tegen Rusland. “Daar moeten we aan werken. Als we verder willen geraken in het toernooi moet het beter dan in de tweede helft.” Toch hoeven de Duivels niet afgerekend worden enkel en alleen op hun prestaties tegen Rusland, een ploeg die niet meteen een grote waardemeter is. Bovendien komt er weldra nog een serieuze sportieve injectie aan met Axel Witsel, Kevin De Bruyne en misschien ook nog Eden Hazard.

LEES OOK: Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Moet het spel beter worden bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

141
141
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

216
216
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

107
107
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

101
101
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

270
270
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

62
62
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

143
143
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

475
475
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

147
147
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

296
296
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

503
503
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

186
186
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

105
105
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

171
171
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

155
155
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

419
419
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

763
763
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

680
680
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

369
369
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

618
618
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

196
196
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

426
426
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

651
651

Meer sportnieuws