Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

door
Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

In de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioen gaf Romelu Lukaku meteen zijn visitekaartje af. De Belgische topschutter presteerde op topniveau en hij kon tegen Rusland ook twee doelpunten scoren. Bovendien waren dat niet de gemakkelijkste goals.


EFFICIËNTER DAN SCHICK 

Romelu Lukaku is opportunistischer dan ooit. Hoofdredacteur Jacques Sys kwam met deze stelling in de vorige van Sport/Voetbalmagazine, en die wordt ook bevestigd door de statistieken en data. Op clubniveau waagde Lukaku in de voorbije vijf jaar namelijk nooit meer zijn kans dan in het voorbije seizoen bij Internazionale. Daarnaast telde hij in diezelfde periode steeds meer doelpogingen bij de Rode Duivels dan bij zijn clubs in de laatste vijf seizoenen.

En ook in het Europees Kampioenschap trekt Romelu Lukaku diezelfde veelbelovende lijn door. In de Belgische openingswedstrijd tegen Rusland ondernam Big Rom weeral 3 doelpogingen, wat dus nog steeds een hoger aantal is dan zijn voorbije seizoensgemiddelde van 2,76 per wedstrijd bij Internazionale. Bovendien was Lukaku erg efficiënt in deze drie betreffende doelpogingen, waarvan er twee kansen effectief tegen de netten hingen.



Al na één speeldag op het Europees Kampioenschap is Romelu Lukaku alvast de topschutter op het EURO 2020, een eer die hij voorlopig nog moet delen met de Tsjech Patrik Schick. De aanvaller van Bayer Leverkusen had echter wel vijf doelpogingen nodig om tot twee doelpunten te komen, waardoor hij toch een heel stuk minder efficiënt is dan Lukaku. Indien de Belgische topschutter deze trend kan aanhouden, dan lijkt er niemand Lukaku van de EK-topschutterstitel weg te houden.

GEEN CADEAUS 

Big Rom was on fire tegen Rusland. De beresterke spits acteerde als een roofdier in de box, waarmee Romelu Lukaku zijn status als één van de beste spitsen ter wereld flink wat kracht bijzette. “Top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, was zijn eigen inschatting op het tv-programma 'Deviltime'. De 94-voudige Rode Duivel woog constant op de Russische verdediging en met zijn métier hield hij steeds goed stand in de rechtstreekse duels met zijn fysieke tegenstanders.

Romelu Lukaku kreeg vrijdag zijn twee gescoorde doelpunten niet op een presenteerblaadje aangeboden. Bij het openingsdoelpunt na 10 minuten maakte hij wel dankbaar gebruik van het onbegrijpelijk mistasten bij de Russen, maar zijn uitermate snelle mindset was de grondslag van de 1-0. 't Was alsof hij die onorthodoxe en verkeerde ingreep in de Russische verdediging helemaal verwachtte. Dat was uiteraard het geval niet, maar Lukaku ligt dus duidelijk altijd op de loer.



De 'assist' van Dries Mertens bij deze 1-0 werd door bepaalde media bewierookt, maar uiteindelijk betrof de voorzet van Ciro gewoon een center die niet goed genoeg was. Het idee achter deze pass was wél knap van Mertens, maar de uitvoering niet. Wat een verschil was het met de assist van Thomas Meunier op Romelu Lukaku's 3-0. Maar na de knappe actie en dito inspeelpass van Meunier had Lukaku hier nog heel wat werk te verrichten vooraleer hij z'n tweede goal van de avond tegen de touwen werkte.

0,42 EXPECTED GOALS 

Romelu Lukaku maakte op het EURO 2020 aldus een droomstart met een uitstekende prestatie en twee gescoorde doelpunten. Die twee goals waren bovendien geen simpele binnentikkers, Lukaku moest namelijk al zijn kwaliteiten aanspreken om tot zijn brace te komen. Op basis van de expected goals bevatte de waarschijnlijkheid van Lukaku's drie doelpogingen gecombineerd een lage waarde 0,42 maar hij slaagde er aldus in om tot een fraaie 2 doelpunten te komen. De Rode Duivel presteerde dus bijzonder efficiënt voor het doel van Rusland, en dat belooft voor het verdere vervolg van het Europees Kampioenschap.

JOUW MENING TELT:
Is Lukaku de beste spits op het EK?

Meest recent

Eberl reageert: Bayern loopt blauwtje bij twee spelers

Bayern München is bezig met het zoeken naar versterking. De club van Vincent Kompany kende geen ...

50
50
'Svilar heeft gekozen: hier speelt de doelman komend seizoen'

Er doen in Italië veel geruchten de ronde over Mile Svilar en Alexis Saelemaekers. Waar gaan de ...

35
35
'Orel Mangala op weg naar volgende transfer'

Orel Mangala lijkt er niet echt goed aan te hebben gedaan om naar Olympique Lyon te verkassen. Onder ...

37
37
Mancini over Kompany: "Het verbaast mij niet"

België heeft niet meer veel voetballers die bij de wereldtop spelen. Thibaut Courtois (Real ...

63
63
'Belgische Eredivisie-smaakmaker op weg naar Engeland'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren. Het is duidelijk dat het weer een heel drukke ...

34
34
'Lamkel Zé verrast weer met volgende uitdaging'

Didier Lamkel Zé is een vrije speler. De Kameroener kende al een heel grillig ...

298
298
'Parma wil alwéér transferdeal afronden met Antwerp'

Bij Royal Antwerp FC gaat er wellicht heel wat volk vertrekken. De kassa moet goed gevuld worden om ...

366
366
Topdag voor Charleroi: De Mil én ingaande toptransfer

Het is een geweldige dag voor de fans van Sporting Charleroi. Vandaag raakte bekend dat Rik De Mil ...

45
45
'Lissens (ex-Anderlecht) versiert mooie transfer'

Bij RSC Anderlecht kan niet elk talent van Neerpede doorbreken. Heel wat jongens redden het niet in ...

109
109
KV Mechelen kaapt belangrijke pion weg bij Beerschot

Bij KV Mechelen hebben ze vandaag een aantal aankondigingen gedaan. De Maneblussers voerden immers ...

220
220
Club Brugge en Standard: twee dossiers zorgen voor twijfels

Club Brugge en Standard worden met héél veel spelers en clubs in verband gebracht, en ...

228
228
'Januzaj zet fortuin opzij voor laatste droomtransfer'

Na jaren in het buitenland, een vet contract bij Sevilla en een uitleenbeurt aan Las Palmas, staat ...

525
525
Anderlecht geeft concrete duiding bij stadiondossier

Bij RSC Anderlecht was er twee weken geleden een Fan Council. Daar werden een zaken naar voren ...

479
479
Lommel SK legt ex-speler van Anderlecht vast

Lommel SK is duidelijk wakker geworden. De vakantie zit er duidelijk op en de club is volop bezig ...

69
69
Patro Eisden komt met héél groot nieuws omtrent Stijnen

Patro Eisden zag het afgelopen jaar het nodige volk vertrekken naar ploegen uit de Jupiler Pro ...

151
151
'Club Brugge heeft tweede zomeraanwinst te pakken'

Terwijl het uitgaand verkeer momenteel de aandacht opeist maakt Club Brugge ook werk van ...

730
730
'Antwerp schakelt snel door in zoektocht naar nieuwe T1'

Antwerp hoopte spoedig Rik De Mil voor te stellen als nieuwe coach, maar hij besloot uiteindelijk om ...

655
655
'Bommetje bij Club Brugge: Vermant richting exit?'

Club Brugge ziet deze zomer wellicht heel wat smaakmakers vertrekken. Zo lijken onder andere Ardon ...

1162
1162
'Anderlecht of Club Brugge: toptarget hakt knoop door'

Nu het seizoen er helemaal opzit wemelt het weer van de transfergeruchten. Vooral bij Club Brugge en ...

802
802
De Mil speelt open kaart over mislukte flirt met Antwerp

Even leek hij op weg naar Antwerp, maar uiteindelijk besloot Rik De Mil dan toch om Charleroi trouw ...

305
305
'Code rood bij Club Brugge: transfervuurwerk barst los'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij Club Brugge, waar de voorspelde leegloop stilaan in een ...

442
442
'Januzaj hakt knoop door over comeback bij Anderlecht'

RSC Anderlecht mikt deze zomer vooral op jonge aankopen, die op termijn ook op financieel vlak een ...

562
562
'Club Brugge casht: Jashari geeft jawoord aan AC Milan'

Charles De Ketelaere kon de torenhoge verwachtingen niet inlossen, maar dat weerhoudt AC Milan er ...

1878
1878
'Renard op dreef: Anderlecht heeft toptarget beet'

RSC Anderlecht stevent af op een drukke zomer, waarin om diverse redenen een heleboel spelers het ...

616
616
‘Na De Mil-deceptie slikt Antwerp nog ferme trainersdomper’

Royal Antwerp FC is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Topkandidaat Ivan Leko trok naar ...

739
739

Meer sportnieuws