Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

558
Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

In de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioen gaf Romelu Lukaku meteen zijn visitekaartje af. De Belgische topschutter presteerde op topniveau en hij kon tegen Rusland ook twee doelpunten scoren. Bovendien waren dat niet de gemakkelijkste goals.


EFFICIËNTER DAN SCHICK 

Romelu Lukaku is opportunistischer dan ooit. Hoofdredacteur Jacques Sys kwam met deze stelling in de vorige van Sport/Voetbalmagazine, en die wordt ook bevestigd door de statistieken en data. Op clubniveau waagde Lukaku in de voorbije vijf jaar namelijk nooit meer zijn kans dan in het voorbije seizoen bij Internazionale. Daarnaast telde hij in diezelfde periode steeds meer doelpogingen bij de Rode Duivels dan bij zijn clubs in de laatste vijf seizoenen.

En ook in het Europees Kampioenschap trekt Romelu Lukaku diezelfde veelbelovende lijn door. In de Belgische openingswedstrijd tegen Rusland ondernam Big Rom weeral 3 doelpogingen, wat dus nog steeds een hoger aantal is dan zijn voorbije seizoensgemiddelde van 2,76 per wedstrijd bij Internazionale. Bovendien was Lukaku erg efficiënt in deze drie betreffende doelpogingen, waarvan er twee kansen effectief tegen de netten hingen.



Al na één speeldag op het Europees Kampioenschap is Romelu Lukaku alvast de topschutter op het EURO 2020, een eer die hij voorlopig nog moet delen met de Tsjech Patrik Schick. De aanvaller van Bayer Leverkusen had echter wel vijf doelpogingen nodig om tot twee doelpunten te komen, waardoor hij toch een heel stuk minder efficiënt is dan Lukaku. Indien de Belgische topschutter deze trend kan aanhouden, dan lijkt er niemand Lukaku van de EK-topschutterstitel weg te houden.

GEEN CADEAUS 

Big Rom was on fire tegen Rusland. De beresterke spits acteerde als een roofdier in de box, waarmee Romelu Lukaku zijn status als één van de beste spitsen ter wereld flink wat kracht bijzette. “Top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, was zijn eigen inschatting op het tv-programma 'Deviltime'. De 94-voudige Rode Duivel woog constant op de Russische verdediging en met zijn métier hield hij steeds goed stand in de rechtstreekse duels met zijn fysieke tegenstanders.

Romelu Lukaku kreeg vrijdag zijn twee gescoorde doelpunten niet op een presenteerblaadje aangeboden. Bij het openingsdoelpunt na 10 minuten maakte hij wel dankbaar gebruik van het onbegrijpelijk mistasten bij de Russen, maar zijn uitermate snelle mindset was de grondslag van de 1-0. 't Was alsof hij die onorthodoxe en verkeerde ingreep in de Russische verdediging helemaal verwachtte. Dat was uiteraard het geval niet, maar Lukaku ligt dus duidelijk altijd op de loer.



De 'assist' van Dries Mertens bij deze 1-0 werd door bepaalde media bewierookt, maar uiteindelijk betrof de voorzet van Ciro gewoon een center die niet goed genoeg was. Het idee achter deze pass was wél knap van Mertens, maar de uitvoering niet. Wat een verschil was het met de assist van Thomas Meunier op Romelu Lukaku's 3-0. Maar na de knappe actie en dito inspeelpass van Meunier had Lukaku hier nog heel wat werk te verrichten vooraleer hij z'n tweede goal van de avond tegen de touwen werkte.

0,42 EXPECTED GOALS 

Romelu Lukaku maakte op het EURO 2020 aldus een droomstart met een uitstekende prestatie en twee gescoorde doelpunten. Die twee goals waren bovendien geen simpele binnentikkers, Lukaku moest namelijk al zijn kwaliteiten aanspreken om tot zijn brace te komen. Op basis van de expected goals bevatte de waarschijnlijkheid van Lukaku's drie doelpogingen gecombineerd een lage waarde 0,42 maar hij slaagde er aldus in om tot een fraaie 2 doelpunten te komen. De Rode Duivel presteerde dus bijzonder efficiënt voor het doel van Rusland, en dat belooft voor het verdere vervolg van het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: ‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Is Lukaku de beste spits op het EK?

Meest recent

Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

0
0
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

49
49
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

4
4
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

123
123
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

99
99
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

135
135
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

199
199
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

317
317
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

394
394
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

360
360
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

396
396
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

61
61
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

65
65
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

88
88
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

190
190
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

81
81
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

181
181
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

135
135
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

176
176
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

24
24
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

511
511
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

81
81
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

60
60
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

107
107
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

133
133

Meer sportnieuws