Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

door
Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

In de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioen gaf Romelu Lukaku meteen zijn visitekaartje af. De Belgische topschutter presteerde op topniveau en hij kon tegen Rusland ook twee doelpunten scoren. Bovendien waren dat niet de gemakkelijkste goals.


EFFICIËNTER DAN SCHICK 

Romelu Lukaku is opportunistischer dan ooit. Hoofdredacteur Jacques Sys kwam met deze stelling in de vorige van Sport/Voetbalmagazine, en die wordt ook bevestigd door de statistieken en data. Op clubniveau waagde Lukaku in de voorbije vijf jaar namelijk nooit meer zijn kans dan in het voorbije seizoen bij Internazionale. Daarnaast telde hij in diezelfde periode steeds meer doelpogingen bij de Rode Duivels dan bij zijn clubs in de laatste vijf seizoenen.

En ook in het Europees Kampioenschap trekt Romelu Lukaku diezelfde veelbelovende lijn door. In de Belgische openingswedstrijd tegen Rusland ondernam Big Rom weeral 3 doelpogingen, wat dus nog steeds een hoger aantal is dan zijn voorbije seizoensgemiddelde van 2,76 per wedstrijd bij Internazionale. Bovendien was Lukaku erg efficiënt in deze drie betreffende doelpogingen, waarvan er twee kansen effectief tegen de netten hingen.



Al na één speeldag op het Europees Kampioenschap is Romelu Lukaku alvast de topschutter op het EURO 2020, een eer die hij voorlopig nog moet delen met de Tsjech Patrik Schick. De aanvaller van Bayer Leverkusen had echter wel vijf doelpogingen nodig om tot twee doelpunten te komen, waardoor hij toch een heel stuk minder efficiënt is dan Lukaku. Indien de Belgische topschutter deze trend kan aanhouden, dan lijkt er niemand Lukaku van de EK-topschutterstitel weg te houden.

GEEN CADEAUS 

Big Rom was on fire tegen Rusland. De beresterke spits acteerde als een roofdier in de box, waarmee Romelu Lukaku zijn status als één van de beste spitsen ter wereld flink wat kracht bijzette. “Top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, was zijn eigen inschatting op het tv-programma 'Deviltime'. De 94-voudige Rode Duivel woog constant op de Russische verdediging en met zijn métier hield hij steeds goed stand in de rechtstreekse duels met zijn fysieke tegenstanders.

Romelu Lukaku kreeg vrijdag zijn twee gescoorde doelpunten niet op een presenteerblaadje aangeboden. Bij het openingsdoelpunt na 10 minuten maakte hij wel dankbaar gebruik van het onbegrijpelijk mistasten bij de Russen, maar zijn uitermate snelle mindset was de grondslag van de 1-0. 't Was alsof hij die onorthodoxe en verkeerde ingreep in de Russische verdediging helemaal verwachtte. Dat was uiteraard het geval niet, maar Lukaku ligt dus duidelijk altijd op de loer.



De 'assist' van Dries Mertens bij deze 1-0 werd door bepaalde media bewierookt, maar uiteindelijk betrof de voorzet van Ciro gewoon een center die niet goed genoeg was. Het idee achter deze pass was wél knap van Mertens, maar de uitvoering niet. Wat een verschil was het met de assist van Thomas Meunier op Romelu Lukaku's 3-0. Maar na de knappe actie en dito inspeelpass van Meunier had Lukaku hier nog heel wat werk te verrichten vooraleer hij z'n tweede goal van de avond tegen de touwen werkte.

0,42 EXPECTED GOALS 

Romelu Lukaku maakte op het EURO 2020 aldus een droomstart met een uitstekende prestatie en twee gescoorde doelpunten. Die twee goals waren bovendien geen simpele binnentikkers, Lukaku moest namelijk al zijn kwaliteiten aanspreken om tot zijn brace te komen. Op basis van de expected goals bevatte de waarschijnlijkheid van Lukaku's drie doelpogingen gecombineerd een lage waarde 0,42 maar hij slaagde er aldus in om tot een fraaie 2 doelpunten te komen. De Rode Duivel presteerde dus bijzonder efficiënt voor het doel van Rusland, en dat belooft voor het verdere vervolg van het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

Is Lukaku de beste spits op het EK?

Meest recent

Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

0
0
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

143
143
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

28
28
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

54
54
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

154
154
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

235
235
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

90
90
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

87
87
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

109
109
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

219
219
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

152
152
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

148
148
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

128
128
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

393
393
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

336
336
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

472
472
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

379
379
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

124
124
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

163
163
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

286
286
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

93
93
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

117
117
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

99
99
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

113
113

Meer sportnieuws