Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

558
Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

In de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioen gaf Romelu Lukaku meteen zijn visitekaartje af. De Belgische topschutter presteerde op topniveau en hij kon tegen Rusland ook twee doelpunten scoren. Bovendien waren dat niet de gemakkelijkste goals.


EFFICIËNTER DAN SCHICK 

Romelu Lukaku is opportunistischer dan ooit. Hoofdredacteur Jacques Sys kwam met deze stelling in de vorige van Sport/Voetbalmagazine, en die wordt ook bevestigd door de statistieken en data. Op clubniveau waagde Lukaku in de voorbije vijf jaar namelijk nooit meer zijn kans dan in het voorbije seizoen bij Internazionale. Daarnaast telde hij in diezelfde periode steeds meer doelpogingen bij de Rode Duivels dan bij zijn clubs in de laatste vijf seizoenen.

En ook in het Europees Kampioenschap trekt Romelu Lukaku diezelfde veelbelovende lijn door. In de Belgische openingswedstrijd tegen Rusland ondernam Big Rom weeral 3 doelpogingen, wat dus nog steeds een hoger aantal is dan zijn voorbije seizoensgemiddelde van 2,76 per wedstrijd bij Internazionale. Bovendien was Lukaku erg efficiënt in deze drie betreffende doelpogingen, waarvan er twee kansen effectief tegen de netten hingen.



Al na één speeldag op het Europees Kampioenschap is Romelu Lukaku alvast de topschutter op het EURO 2020, een eer die hij voorlopig nog moet delen met de Tsjech Patrik Schick. De aanvaller van Bayer Leverkusen had echter wel vijf doelpogingen nodig om tot twee doelpunten te komen, waardoor hij toch een heel stuk minder efficiënt is dan Lukaku. Indien de Belgische topschutter deze trend kan aanhouden, dan lijkt er niemand Lukaku van de EK-topschutterstitel weg te houden.

GEEN CADEAUS 

Big Rom was on fire tegen Rusland. De beresterke spits acteerde als een roofdier in de box, waarmee Romelu Lukaku zijn status als één van de beste spitsen ter wereld flink wat kracht bijzette. “Top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, was zijn eigen inschatting op het tv-programma 'Deviltime'. De 94-voudige Rode Duivel woog constant op de Russische verdediging en met zijn métier hield hij steeds goed stand in de rechtstreekse duels met zijn fysieke tegenstanders.

Romelu Lukaku kreeg vrijdag zijn twee gescoorde doelpunten niet op een presenteerblaadje aangeboden. Bij het openingsdoelpunt na 10 minuten maakte hij wel dankbaar gebruik van het onbegrijpelijk mistasten bij de Russen, maar zijn uitermate snelle mindset was de grondslag van de 1-0. 't Was alsof hij die onorthodoxe en verkeerde ingreep in de Russische verdediging helemaal verwachtte. Dat was uiteraard het geval niet, maar Lukaku ligt dus duidelijk altijd op de loer.



De 'assist' van Dries Mertens bij deze 1-0 werd door bepaalde media bewierookt, maar uiteindelijk betrof de voorzet van Ciro gewoon een center die niet goed genoeg was. Het idee achter deze pass was wél knap van Mertens, maar de uitvoering niet. Wat een verschil was het met de assist van Thomas Meunier op Romelu Lukaku's 3-0. Maar na de knappe actie en dito inspeelpass van Meunier had Lukaku hier nog heel wat werk te verrichten vooraleer hij z'n tweede goal van de avond tegen de touwen werkte.

0,42 EXPECTED GOALS 

Romelu Lukaku maakte op het EURO 2020 aldus een droomstart met een uitstekende prestatie en twee gescoorde doelpunten. Die twee goals waren bovendien geen simpele binnentikkers, Lukaku moest namelijk al zijn kwaliteiten aanspreken om tot zijn brace te komen. Op basis van de expected goals bevatte de waarschijnlijkheid van Lukaku's drie doelpogingen gecombineerd een lage waarde 0,42 maar hij slaagde er aldus in om tot een fraaie 2 doelpunten te komen. De Rode Duivel presteerde dus bijzonder efficiënt voor het doel van Rusland, en dat belooft voor het verdere vervolg van het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Is Lukaku de beste spits op het EK?

Meest recent

Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

12
12
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

87
87
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

66
66
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

92
92
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

76
76
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

140
140
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

139
139
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1252
1252
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

296
296
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

258
258
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

261
261
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

84
84
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

209
209
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

219
219
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

97
97
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

76
76
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

32
32
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

127
127
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

327
327
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

201
201
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

466
466
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

381
381
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

162
162

Meer sportnieuws