Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

558
Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

In de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioen gaf Romelu Lukaku meteen zijn visitekaartje af. De Belgische topschutter presteerde op topniveau en hij kon tegen Rusland ook twee doelpunten scoren. Bovendien waren dat niet de gemakkelijkste goals.


EFFICIËNTER DAN SCHICK 

Romelu Lukaku is opportunistischer dan ooit. Hoofdredacteur Jacques Sys kwam met deze stelling in de vorige van Sport/Voetbalmagazine, en die wordt ook bevestigd door de statistieken en data. Op clubniveau waagde Lukaku in de voorbije vijf jaar namelijk nooit meer zijn kans dan in het voorbije seizoen bij Internazionale. Daarnaast telde hij in diezelfde periode steeds meer doelpogingen bij de Rode Duivels dan bij zijn clubs in de laatste vijf seizoenen.

En ook in het Europees Kampioenschap trekt Romelu Lukaku diezelfde veelbelovende lijn door. In de Belgische openingswedstrijd tegen Rusland ondernam Big Rom weeral 3 doelpogingen, wat dus nog steeds een hoger aantal is dan zijn voorbije seizoensgemiddelde van 2,76 per wedstrijd bij Internazionale. Bovendien was Lukaku erg efficiënt in deze drie betreffende doelpogingen, waarvan er twee kansen effectief tegen de netten hingen.



Al na één speeldag op het Europees Kampioenschap is Romelu Lukaku alvast de topschutter op het EURO 2020, een eer die hij voorlopig nog moet delen met de Tsjech Patrik Schick. De aanvaller van Bayer Leverkusen had echter wel vijf doelpogingen nodig om tot twee doelpunten te komen, waardoor hij toch een heel stuk minder efficiënt is dan Lukaku. Indien de Belgische topschutter deze trend kan aanhouden, dan lijkt er niemand Lukaku van de EK-topschutterstitel weg te houden.

GEEN CADEAUS 

Big Rom was on fire tegen Rusland. De beresterke spits acteerde als een roofdier in de box, waarmee Romelu Lukaku zijn status als één van de beste spitsen ter wereld flink wat kracht bijzette. “Top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, was zijn eigen inschatting op het tv-programma 'Deviltime'. De 94-voudige Rode Duivel woog constant op de Russische verdediging en met zijn métier hield hij steeds goed stand in de rechtstreekse duels met zijn fysieke tegenstanders.

Romelu Lukaku kreeg vrijdag zijn twee gescoorde doelpunten niet op een presenteerblaadje aangeboden. Bij het openingsdoelpunt na 10 minuten maakte hij wel dankbaar gebruik van het onbegrijpelijk mistasten bij de Russen, maar zijn uitermate snelle mindset was de grondslag van de 1-0. 't Was alsof hij die onorthodoxe en verkeerde ingreep in de Russische verdediging helemaal verwachtte. Dat was uiteraard het geval niet, maar Lukaku ligt dus duidelijk altijd op de loer.



De 'assist' van Dries Mertens bij deze 1-0 werd door bepaalde media bewierookt, maar uiteindelijk betrof de voorzet van Ciro gewoon een center die niet goed genoeg was. Het idee achter deze pass was wél knap van Mertens, maar de uitvoering niet. Wat een verschil was het met de assist van Thomas Meunier op Romelu Lukaku's 3-0. Maar na de knappe actie en dito inspeelpass van Meunier had Lukaku hier nog heel wat werk te verrichten vooraleer hij z'n tweede goal van de avond tegen de touwen werkte.

0,42 EXPECTED GOALS 

Romelu Lukaku maakte op het EURO 2020 aldus een droomstart met een uitstekende prestatie en twee gescoorde doelpunten. Die twee goals waren bovendien geen simpele binnentikkers, Lukaku moest namelijk al zijn kwaliteiten aanspreken om tot zijn brace te komen. Op basis van de expected goals bevatte de waarschijnlijkheid van Lukaku's drie doelpogingen gecombineerd een lage waarde 0,42 maar hij slaagde er aldus in om tot een fraaie 2 doelpunten te komen. De Rode Duivel presteerde dus bijzonder efficiënt voor het doel van Rusland, en dat belooft voor het verdere vervolg van het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

Is Lukaku de beste spits op het EK?

Meest recent

'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

22
22
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

15
15
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

24
24
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

19
19
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

108
108
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

94
94
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

208
208
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

26
26
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

56
56
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

253
253
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

65
65
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

213
213
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

24
24
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

45
45
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

88
88
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

75
75
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

341
341
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

29
29
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

85
85
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

233
233
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

122
122
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

121
121
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

245
245
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

58
58
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

151
151

Meer sportnieuws