Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

558
Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

In de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioen gaf Romelu Lukaku meteen zijn visitekaartje af. De Belgische topschutter presteerde op topniveau en hij kon tegen Rusland ook twee doelpunten scoren. Bovendien waren dat niet de gemakkelijkste goals.


EFFICIËNTER DAN SCHICK 

Romelu Lukaku is opportunistischer dan ooit. Hoofdredacteur Jacques Sys kwam met deze stelling in de vorige van Sport/Voetbalmagazine, en die wordt ook bevestigd door de statistieken en data. Op clubniveau waagde Lukaku in de voorbije vijf jaar namelijk nooit meer zijn kans dan in het voorbije seizoen bij Internazionale. Daarnaast telde hij in diezelfde periode steeds meer doelpogingen bij de Rode Duivels dan bij zijn clubs in de laatste vijf seizoenen.

En ook in het Europees Kampioenschap trekt Romelu Lukaku diezelfde veelbelovende lijn door. In de Belgische openingswedstrijd tegen Rusland ondernam Big Rom weeral 3 doelpogingen, wat dus nog steeds een hoger aantal is dan zijn voorbije seizoensgemiddelde van 2,76 per wedstrijd bij Internazionale. Bovendien was Lukaku erg efficiënt in deze drie betreffende doelpogingen, waarvan er twee kansen effectief tegen de netten hingen.



Al na één speeldag op het Europees Kampioenschap is Romelu Lukaku alvast de topschutter op het EURO 2020, een eer die hij voorlopig nog moet delen met de Tsjech Patrik Schick. De aanvaller van Bayer Leverkusen had echter wel vijf doelpogingen nodig om tot twee doelpunten te komen, waardoor hij toch een heel stuk minder efficiënt is dan Lukaku. Indien de Belgische topschutter deze trend kan aanhouden, dan lijkt er niemand Lukaku van de EK-topschutterstitel weg te houden.

GEEN CADEAUS 

Big Rom was on fire tegen Rusland. De beresterke spits acteerde als een roofdier in de box, waarmee Romelu Lukaku zijn status als één van de beste spitsen ter wereld flink wat kracht bijzette. “Top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, was zijn eigen inschatting op het tv-programma 'Deviltime'. De 94-voudige Rode Duivel woog constant op de Russische verdediging en met zijn métier hield hij steeds goed stand in de rechtstreekse duels met zijn fysieke tegenstanders.

Romelu Lukaku kreeg vrijdag zijn twee gescoorde doelpunten niet op een presenteerblaadje aangeboden. Bij het openingsdoelpunt na 10 minuten maakte hij wel dankbaar gebruik van het onbegrijpelijk mistasten bij de Russen, maar zijn uitermate snelle mindset was de grondslag van de 1-0. 't Was alsof hij die onorthodoxe en verkeerde ingreep in de Russische verdediging helemaal verwachtte. Dat was uiteraard het geval niet, maar Lukaku ligt dus duidelijk altijd op de loer.



De 'assist' van Dries Mertens bij deze 1-0 werd door bepaalde media bewierookt, maar uiteindelijk betrof de voorzet van Ciro gewoon een center die niet goed genoeg was. Het idee achter deze pass was wél knap van Mertens, maar de uitvoering niet. Wat een verschil was het met de assist van Thomas Meunier op Romelu Lukaku's 3-0. Maar na de knappe actie en dito inspeelpass van Meunier had Lukaku hier nog heel wat werk te verrichten vooraleer hij z'n tweede goal van de avond tegen de touwen werkte.

0,42 EXPECTED GOALS 

Romelu Lukaku maakte op het EURO 2020 aldus een droomstart met een uitstekende prestatie en twee gescoorde doelpunten. Die twee goals waren bovendien geen simpele binnentikkers, Lukaku moest namelijk al zijn kwaliteiten aanspreken om tot zijn brace te komen. Op basis van de expected goals bevatte de waarschijnlijkheid van Lukaku's drie doelpogingen gecombineerd een lage waarde 0,42 maar hij slaagde er aldus in om tot een fraaie 2 doelpunten te komen. De Rode Duivel presteerde dus bijzonder efficiënt voor het doel van Rusland, en dat belooft voor het verdere vervolg van het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: ‘Van Bommel schokt België met harde Lukaku-ingreep’

Is Lukaku de beste spits op het EK?

Meest recent

Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

0
0
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

112
112
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

7
7
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

101
101
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

25
25
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

112
112
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

59
59
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

28
28
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

180
180
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

109
109
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

42
42
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

73
73
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

197
197
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

92
92
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

418
418
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

449
449
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

387
387
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

135
135
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

248
248
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

199
199
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

454
454
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

338
338
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

226
226
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

473
473

Meer sportnieuws