Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

558
Lukaku brengt doelpuntenstrijd op buitenaards niveau

In de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioen gaf Romelu Lukaku meteen zijn visitekaartje af. De Belgische topschutter presteerde op topniveau en hij kon tegen Rusland ook twee doelpunten scoren. Bovendien waren dat niet de gemakkelijkste goals.


EFFICIËNTER DAN SCHICK 

Romelu Lukaku is opportunistischer dan ooit. Hoofdredacteur Jacques Sys kwam met deze stelling in de vorige van Sport/Voetbalmagazine, en die wordt ook bevestigd door de statistieken en data. Op clubniveau waagde Lukaku in de voorbije vijf jaar namelijk nooit meer zijn kans dan in het voorbije seizoen bij Internazionale. Daarnaast telde hij in diezelfde periode steeds meer doelpogingen bij de Rode Duivels dan bij zijn clubs in de laatste vijf seizoenen.

En ook in het Europees Kampioenschap trekt Romelu Lukaku diezelfde veelbelovende lijn door. In de Belgische openingswedstrijd tegen Rusland ondernam Big Rom weeral 3 doelpogingen, wat dus nog steeds een hoger aantal is dan zijn voorbije seizoensgemiddelde van 2,76 per wedstrijd bij Internazionale. Bovendien was Lukaku erg efficiënt in deze drie betreffende doelpogingen, waarvan er twee kansen effectief tegen de netten hingen.



Al na één speeldag op het Europees Kampioenschap is Romelu Lukaku alvast de topschutter op het EURO 2020, een eer die hij voorlopig nog moet delen met de Tsjech Patrik Schick. De aanvaller van Bayer Leverkusen had echter wel vijf doelpogingen nodig om tot twee doelpunten te komen, waardoor hij toch een heel stuk minder efficiënt is dan Lukaku. Indien de Belgische topschutter deze trend kan aanhouden, dan lijkt er niemand Lukaku van de EK-topschutterstitel weg te houden.

GEEN CADEAUS 

Big Rom was on fire tegen Rusland. De beresterke spits acteerde als een roofdier in de box, waarmee Romelu Lukaku zijn status als één van de beste spitsen ter wereld flink wat kracht bijzette. “Top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, was zijn eigen inschatting op het tv-programma 'Deviltime'. De 94-voudige Rode Duivel woog constant op de Russische verdediging en met zijn métier hield hij steeds goed stand in de rechtstreekse duels met zijn fysieke tegenstanders.

Romelu Lukaku kreeg vrijdag zijn twee gescoorde doelpunten niet op een presenteerblaadje aangeboden. Bij het openingsdoelpunt na 10 minuten maakte hij wel dankbaar gebruik van het onbegrijpelijk mistasten bij de Russen, maar zijn uitermate snelle mindset was de grondslag van de 1-0. 't Was alsof hij die onorthodoxe en verkeerde ingreep in de Russische verdediging helemaal verwachtte. Dat was uiteraard het geval niet, maar Lukaku ligt dus duidelijk altijd op de loer.



De 'assist' van Dries Mertens bij deze 1-0 werd door bepaalde media bewierookt, maar uiteindelijk betrof de voorzet van Ciro gewoon een center die niet goed genoeg was. Het idee achter deze pass was wél knap van Mertens, maar de uitvoering niet. Wat een verschil was het met de assist van Thomas Meunier op Romelu Lukaku's 3-0. Maar na de knappe actie en dito inspeelpass van Meunier had Lukaku hier nog heel wat werk te verrichten vooraleer hij z'n tweede goal van de avond tegen de touwen werkte.

0,42 EXPECTED GOALS 

Romelu Lukaku maakte op het EURO 2020 aldus een droomstart met een uitstekende prestatie en twee gescoorde doelpunten. Die twee goals waren bovendien geen simpele binnentikkers, Lukaku moest namelijk al zijn kwaliteiten aanspreken om tot zijn brace te komen. Op basis van de expected goals bevatte de waarschijnlijkheid van Lukaku's drie doelpogingen gecombineerd een lage waarde 0,42 maar hij slaagde er aldus in om tot een fraaie 2 doelpunten te komen. De Rode Duivel presteerde dus bijzonder efficiënt voor het doel van Rusland, en dat belooft voor het verdere vervolg van het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Is Lukaku de beste spits op het EK?

Meest recent

Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

0
0
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

17
17
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

20
20
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

116
116
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

81
81
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

49
49
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

165
165
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

155
155
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

29
29
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

215
215
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

122
122
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

204
204
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

203
203
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

284
284
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

228
228
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

298
298
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

463
463
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

218
218
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

202
202
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

179
179
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

161
161
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

47
47
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

227
227

Meer sportnieuws