Mysterie-Tielemans houdt Martinez in de ban

895
Mysterie-Tielemans houdt Martinez in de ban

Opvallende vaststelling na de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap. Youri Tielemans was tegen Rusland niet op de afspraak, terwijl hij in de laatste aanloop naar het EURO 2020 nochtans een indrukwekkende prestatie neerzette tegen het kwalitatief sterkere Kroatië. De middenvelder van Leicester blonk vorige zaterdag vooral uit door zijn veelvuldig balverlies, hoewel zijn mindere wedstrijd tegen de Russen zeker niet gedramatiseerd moet worden.


KLASSE TEGEN KROATIË 

Youri Tielemans wordt door verschillende analisten en waarnemers beschouwd als de nieuwe spilfiguur van de volgende generatie Rode Duivels. In de aanloop naar het Europees Kampioenschap bevestigde Tielemans die straffe status alvast in de laatste oefenmatch tegen Kroatië. De middenvelder van Leicester City was tegen de Kroaten het centrale aanspeelpunt waarin hij zich kon onderscheiden door zijn dynamiek, spelinzicht en uitstekende passing.



“Hij verlegt het spel, zorgt voor tempo en is defensief heel clever", jubelde Roberto Martinez na afloop van de 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Kroatië. “Kijk, het was een echte strijd op het middenveld, waar Youri op het niveau van Modric, Kovacevic en Brozovic - een sterke driehoek - speelde. En dat op zijn 24ste. Bijzonder knap.” Youri Tielemans trok bijgevolg met een groot vertrouwen naar het EURO 2020, waar hij klaar is om zich in de kijker te spelen van verschillende Europese topclubs.

RUITERLIJK NA RUSLAND 

Maar in de openingswedstrijd van de Rode Duivels tegen Rusland kon Youri Tielemans – tegen alle verwachtingen in – zijn stempel niet drukken op het Belgische spel. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht viel vooral op door zijn veelvuldig balverlies, mindere positionering en verschillende slordigheden in de passing. Toch een kleine domper voor Tielemans, die tijdens het Europees Kampioenschap nauwlettend wordt gevolgd door een resem absolute Europese topclubs.



Youri Tielemans werkte tegen Rusland een opvallend mindere wedstrijd af, waarmee het contrast in de laatste oefenmatch tegen Kroatië heel erg groot was. Vooral zijn eerste speelhelft tegen de Russen was ondermaats en niet volgens de hoge standaarden die we doorgaans bij Tielemans verwachten. “Mijn eerste halfuur was moeilijk”, gaf hij na de wedstrijd tegen Rusland ruiterlijk toe. “Een paar mindere positioneringen en passes... Ik had er zelf ook meer van verwacht, maar het gebeurt beter nu dan in een latere fase van het EK.”

MEESTE BALVERLIES 

Youri Tielemans viel tegen Rusland vooral op door zijn veelvuldig balverlies, en dat is een lacune die normaliter niet wordt geassocieerd met het spel van de middenvelder. Zaterdagavond leed Tielemans namelijk een hoog aantal van dertien balverliezen, waarmee hij bedenkelijke slokop was bij de Rode Duivels. Tien daarvan gebeurden overigens in de eerste helft, wat zijn mindere eerste 45 speelminuten beklemtonen, want na de pauze leed Tielemans maar drie balverliezen.



Dat hoge aantal balverlies van dertien stuks is opvallend veel voor een speler met de hoogwaardige kwaliteiten van Youri Tielemans. Bovendien kon de 24-jarige tegen Rusland ook slechts drie keer de bal recupereren. De balans van Tielemans in de Belgische openingswedstrijd op het EURO 2020 helt dan bijgevolg ook zwaar door naar de negatieve kant. De positieve noot hierbij is alvast dat de prestaties van Tielemans een ruime progressiemarge bezitten. Zijn mindere match tegen Rusland kan bijgevolg omschreven worden als individueel accident de parcours.

CONTRAST 

't Is enerzijds vreemd dat Youri Tielemans in de oefenmatch tegen Kroatië een veel betere prestatie aantoonde dan tegen de kwalitatief mindere Russische ploeg. Het verschil in momentum en beleving tussen beide wedstrijden was natuurlijk uitermate groot, en zo'n openingswedstrijd op een Europees Kampioenschap is toch uniek in zijn soort. Het zou ons alleszins niet verrassen dat Tielemans op het EURO 2020 straks terug aanpikt met zijn gewoonlijke hoge sportief niveau.

Zijn statistieken en prestatie tegen Rusland waren aldus niet bijster goed, maar tegen de sterkere ploeg van Kroatië bewees Youri Tielemans dat hij op dat hoge internationale niveau het verschil kan maken. Tegen Rusland leed hij aldus dertien keer balverlies, terwijl dat tegen de Kroaten slechts vijf keer het geval was. Zijn zuiverheid in de passing betrof respectievelijk 93% tegen Kroatië en 84% tegen Rusland. 



Gelet op de veel hogere kwaliteit in de Kroatische nationale ploeg, hoeft de mindere prestatie van Youri Tielemans tegen Rusland hoegenaamd geen groot probleem of issue te zijn. Laat ons de grondslag van zijn gemiste openingswedstrijd wijten aan de speciale en unieke wedstrijdomstandigheden. “Op zo een minder moment ga ik gewoon door. Dat is de ervaring – ik verlies mezelf niet meer zo snel in een wedstrijd”, dixit Tielemans. Afspraak op donderdag, omstreeks 18u.

LEES OOK: Tielemans draait niet rond de pot na mislukte start Man Utd

Zal Tielemans zich herpakken op het EK?

Meest recent

Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

28
28
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

92
92
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

36
36
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

48
48
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

97
97
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

59
59
Grote uitblinker bij Rode Duivels: "Lijkt op Totti"

De Rode Duivels hebben hun eerste 45 minuten tegen Italië afgerond. De troepen van Mark van ...

123
123
België verliest wéér groot talent: "Keuze is definitief"

De Belgische nationale ploeg hoeft niet langer te hopen op Emile Doucouré. De 18-jarige ...

210
210
'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

30
30
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

26
26
Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

De Rode Duivels spelen vanavond in Rome tegen Italië. Mark van Bommel hoopt dat zijn start goed ...

41
41
Tielemans draait niet rond de pot na mislukte start Man Utd

Youri Tielemans draait niet rond de pot als het gaat over de moeizame seizoenstart van Manchester ...

31
31
Fans Rode Duivels missen één speler in de basisploeg

Mark van Bommel heeft zijn eerste basisploeg meegedeeld bij de Rode Duivels. Hij borduurt verder op ...

67
67
Van Bommel heeft gekozen: dit zijn de elf Rode Duivels

België neemt het vanavond in Rome op tegen Italië. Een vuurdoop voor Mark van Bommel. De ...

187
187
Okaka doet boekje open over Anderlecht: "25 miljoen euro"

Stefano Okaka is nog niet van plan om zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. De voormalige ...

259
259
Transfer Brughmans heeft nog een groot gevolg bij KRC Genk

De transfer van Lucca Brughmans naar Liverpool levert KRC Genk niet alleen een stevige transfersom ...

381
381
Deco hakt knoop door: FC Barcelona zet streep door transferplannen

FC Barcelona zal komende winter niet proberen om Julián Álvarez weg te plukken bij ...

39
39
Nations League eist nu al zijn tol met vier blessures

De Nations League is een officieel oefentoernooi. Veel spelers en (club)trainers zouden de NL het ...

173
173
‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Romelu Lukaku moest dé grote man worden bij Fenerbahçe. Amper enkele weken later ziet ...

258
258
Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

38
38
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

182
182
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

60
60
Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

44
44
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

206
206
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

80
80

Meer sportnieuws