Mysterie-Tielemans houdt Martinez in de ban

door
Mysterie-Tielemans houdt Martinez in de ban

Opvallende vaststelling na de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap. Youri Tielemans was tegen Rusland niet op de afspraak, terwijl hij in de laatste aanloop naar het EURO 2020 nochtans een indrukwekkende prestatie neerzette tegen het kwalitatief sterkere Kroatië. De middenvelder van Leicester blonk vorige zaterdag vooral uit door zijn veelvuldig balverlies, hoewel zijn mindere wedstrijd tegen de Russen zeker niet gedramatiseerd moet worden.


KLASSE TEGEN KROATIË 

Youri Tielemans wordt door verschillende analisten en waarnemers beschouwd als de nieuwe spilfiguur van de volgende generatie Rode Duivels. In de aanloop naar het Europees Kampioenschap bevestigde Tielemans die straffe status alvast in de laatste oefenmatch tegen Kroatië. De middenvelder van Leicester City was tegen de Kroaten het centrale aanspeelpunt waarin hij zich kon onderscheiden door zijn dynamiek, spelinzicht en uitstekende passing.



“Hij verlegt het spel, zorgt voor tempo en is defensief heel clever", jubelde Roberto Martinez na afloop van de 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Kroatië. “Kijk, het was een echte strijd op het middenveld, waar Youri op het niveau van Modric, Kovacevic en Brozovic - een sterke driehoek - speelde. En dat op zijn 24ste. Bijzonder knap.” Youri Tielemans trok bijgevolg met een groot vertrouwen naar het EURO 2020, waar hij klaar is om zich in de kijker te spelen van verschillende Europese topclubs.

RUITERLIJK NA RUSLAND 

Maar in de openingswedstrijd van de Rode Duivels tegen Rusland kon Youri Tielemans – tegen alle verwachtingen in – zijn stempel niet drukken op het Belgische spel. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht viel vooral op door zijn veelvuldig balverlies, mindere positionering en verschillende slordigheden in de passing. Toch een kleine domper voor Tielemans, die tijdens het Europees Kampioenschap nauwlettend wordt gevolgd door een resem absolute Europese topclubs.



Youri Tielemans werkte tegen Rusland een opvallend mindere wedstrijd af, waarmee het contrast in de laatste oefenmatch tegen Kroatië heel erg groot was. Vooral zijn eerste speelhelft tegen de Russen was ondermaats en niet volgens de hoge standaarden die we doorgaans bij Tielemans verwachten. “Mijn eerste halfuur was moeilijk”, gaf hij na de wedstrijd tegen Rusland ruiterlijk toe. “Een paar mindere positioneringen en passes... Ik had er zelf ook meer van verwacht, maar het gebeurt beter nu dan in een latere fase van het EK.”

MEESTE BALVERLIES 

Youri Tielemans viel tegen Rusland vooral op door zijn veelvuldig balverlies, en dat is een lacune die normaliter niet wordt geassocieerd met het spel van de middenvelder. Zaterdagavond leed Tielemans namelijk een hoog aantal van dertien balverliezen, waarmee hij bedenkelijke slokop was bij de Rode Duivels. Tien daarvan gebeurden overigens in de eerste helft, wat zijn mindere eerste 45 speelminuten beklemtonen, want na de pauze leed Tielemans maar drie balverliezen.



Dat hoge aantal balverlies van dertien stuks is opvallend veel voor een speler met de hoogwaardige kwaliteiten van Youri Tielemans. Bovendien kon de 24-jarige tegen Rusland ook slechts drie keer de bal recupereren. De balans van Tielemans in de Belgische openingswedstrijd op het EURO 2020 helt dan bijgevolg ook zwaar door naar de negatieve kant. De positieve noot hierbij is alvast dat de prestaties van Tielemans een ruime progressiemarge bezitten. Zijn mindere match tegen Rusland kan bijgevolg omschreven worden als individueel accident de parcours.

CONTRAST 

't Is enerzijds vreemd dat Youri Tielemans in de oefenmatch tegen Kroatië een veel betere prestatie aantoonde dan tegen de kwalitatief mindere Russische ploeg. Het verschil in momentum en beleving tussen beide wedstrijden was natuurlijk uitermate groot, en zo'n openingswedstrijd op een Europees Kampioenschap is toch uniek in zijn soort. Het zou ons alleszins niet verrassen dat Tielemans op het EURO 2020 straks terug aanpikt met zijn gewoonlijke hoge sportief niveau.

Zijn statistieken en prestatie tegen Rusland waren aldus niet bijster goed, maar tegen de sterkere ploeg van Kroatië bewees Youri Tielemans dat hij op dat hoge internationale niveau het verschil kan maken. Tegen Rusland leed hij aldus dertien keer balverlies, terwijl dat tegen de Kroaten slechts vijf keer het geval was. Zijn zuiverheid in de passing betrof respectievelijk 93% tegen Kroatië en 84% tegen Rusland. 



Gelet op de veel hogere kwaliteit in de Kroatische nationale ploeg, hoeft de mindere prestatie van Youri Tielemans tegen Rusland hoegenaamd geen groot probleem of issue te zijn. Laat ons de grondslag van zijn gemiste openingswedstrijd wijten aan de speciale en unieke wedstrijdomstandigheden. “Op zo een minder moment ga ik gewoon door. Dat is de ervaring – ik verlies mezelf niet meer zo snel in een wedstrijd”, dixit Tielemans. Afspraak op donderdag, omstreeks 18u.

LEES OOK: De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Zal Tielemans zich herpakken op het EK?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

4
4
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

105
105
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

118
118
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

183
183
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

194
194
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

339
339
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

179
179
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

54
54
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

287
287
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

58
58
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

227
227
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

177
177
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

90
90
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

255
255
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

191
191
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

120
120
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

342
342
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

185
185
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

139
139
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

262
262
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

95
95
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

327
327
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

158
158

Meer sportnieuws