Mysterie-Tielemans houdt Martinez in de ban

895 stemmen
Mysterie-Tielemans houdt Martinez in de ban

Opvallende vaststelling na de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap. Youri Tielemans was tegen Rusland niet op de afspraak, terwijl hij in de laatste aanloop naar het EURO 2020 nochtans een indrukwekkende prestatie neerzette tegen het kwalitatief sterkere Kroatië. De middenvelder van Leicester blonk vorige zaterdag vooral uit door zijn veelvuldig balverlies, hoewel zijn mindere wedstrijd tegen de Russen zeker niet gedramatiseerd moet worden.


KLASSE TEGEN KROATIË 

Youri Tielemans wordt door verschillende analisten en waarnemers beschouwd als de nieuwe spilfiguur van de volgende generatie Rode Duivels. In de aanloop naar het Europees Kampioenschap bevestigde Tielemans die straffe status alvast in de laatste oefenmatch tegen Kroatië. De middenvelder van Leicester City was tegen de Kroaten het centrale aanspeelpunt waarin hij zich kon onderscheiden door zijn dynamiek, spelinzicht en uitstekende passing.



“Hij verlegt het spel, zorgt voor tempo en is defensief heel clever", jubelde Roberto Martinez na afloop van de 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Kroatië. “Kijk, het was een echte strijd op het middenveld, waar Youri op het niveau van Modric, Kovacevic en Brozovic - een sterke driehoek - speelde. En dat op zijn 24ste. Bijzonder knap.” Youri Tielemans trok bijgevolg met een groot vertrouwen naar het EURO 2020, waar hij klaar is om zich in de kijker te spelen van verschillende Europese topclubs.

RUITERLIJK NA RUSLAND 

Maar in de openingswedstrijd van de Rode Duivels tegen Rusland kon Youri Tielemans – tegen alle verwachtingen in – zijn stempel niet drukken op het Belgische spel. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht viel vooral op door zijn veelvuldig balverlies, mindere positionering en verschillende slordigheden in de passing. Toch een kleine domper voor Tielemans, die tijdens het Europees Kampioenschap nauwlettend wordt gevolgd door een resem absolute Europese topclubs.



Youri Tielemans werkte tegen Rusland een opvallend mindere wedstrijd af, waarmee het contrast in de laatste oefenmatch tegen Kroatië heel erg groot was. Vooral zijn eerste speelhelft tegen de Russen was ondermaats en niet volgens de hoge standaarden die we doorgaans bij Tielemans verwachten. “Mijn eerste halfuur was moeilijk”, gaf hij na de wedstrijd tegen Rusland ruiterlijk toe. “Een paar mindere positioneringen en passes... Ik had er zelf ook meer van verwacht, maar het gebeurt beter nu dan in een latere fase van het EK.”

MEESTE BALVERLIES 

Youri Tielemans viel tegen Rusland vooral op door zijn veelvuldig balverlies, en dat is een lacune die normaliter niet wordt geassocieerd met het spel van de middenvelder. Zaterdagavond leed Tielemans namelijk een hoog aantal van dertien balverliezen, waarmee hij bedenkelijke slokop was bij de Rode Duivels. Tien daarvan gebeurden overigens in de eerste helft, wat zijn mindere eerste 45 speelminuten beklemtonen, want na de pauze leed Tielemans maar drie balverliezen.



Dat hoge aantal balverlies van dertien stuks is opvallend veel voor een speler met de hoogwaardige kwaliteiten van Youri Tielemans. Bovendien kon de 24-jarige tegen Rusland ook slechts drie keer de bal recupereren. De balans van Tielemans in de Belgische openingswedstrijd op het EURO 2020 helt dan bijgevolg ook zwaar door naar de negatieve kant. De positieve noot hierbij is alvast dat de prestaties van Tielemans een ruime progressiemarge bezitten. Zijn mindere match tegen Rusland kan bijgevolg omschreven worden als individueel accident de parcours.

CONTRAST 

't Is enerzijds vreemd dat Youri Tielemans in de oefenmatch tegen Kroatië een veel betere prestatie aantoonde dan tegen de kwalitatief mindere Russische ploeg. Het verschil in momentum en beleving tussen beide wedstrijden was natuurlijk uitermate groot, en zo'n openingswedstrijd op een Europees Kampioenschap is toch uniek in zijn soort. Het zou ons alleszins niet verrassen dat Tielemans op het EURO 2020 straks terug aanpikt met zijn gewoonlijke hoge sportief niveau.

Zijn statistieken en prestatie tegen Rusland waren aldus niet bijster goed, maar tegen de sterkere ploeg van Kroatië bewees Youri Tielemans dat hij op dat hoge internationale niveau het verschil kan maken. Tegen Rusland leed hij aldus dertien keer balverlies, terwijl dat tegen de Kroaten slechts vijf keer het geval was. Zijn zuiverheid in de passing betrof respectievelijk 93% tegen Kroatië en 84% tegen Rusland. 



Gelet op de veel hogere kwaliteit in de Kroatische nationale ploeg, hoeft de mindere prestatie van Youri Tielemans tegen Rusland hoegenaamd geen groot probleem of issue te zijn. Laat ons de grondslag van zijn gemiste openingswedstrijd wijten aan de speciale en unieke wedstrijdomstandigheden. “Op zo een minder moment ga ik gewoon door. Dat is de ervaring – ik verlies mezelf niet meer zo snel in een wedstrijd”, dixit Tielemans. Afspraak op donderdag, omstreeks 18u.

LEES OOK: Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Zal Tielemans zich herpakken op het EK?

Meest recent

Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

9
9
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

20
20
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

22
22
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

32
32
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

156
156
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

659
659
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

641
641
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

76
76
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

816
816
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

454
454
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

270
270
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

528
528
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

645
645
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1011
1011
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

377
377
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

524
524
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1508
1508
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

356
356
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

495
495
Stilte bij Beveren: Peeters en Bakens geven transferupdate

SK Beveren was al heel vroeg zeker van promotie, maar inzake ingaande transfers blijft het ...

272
272
Doku, Balogun, kansen Rode Duivels: Buffel blikt vooruit

De Rode Duivels spelen komende nacht hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Het staat nu al ...

128
128
Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

215
215
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

291
291
Stef Wils verrast en heeft nieuwe uitdaging helemaal beet

Stef Wils ging de afgelopen maanden in Europa rond bij tal van clubs. Hij bouwde zijn netwerk uit en ...

182
182
KBVB met update in zaak-Balogun: "Maken ons grote zorgen"

De zaak rondom Folarin Balogun blijft voor ophef zorgen. De Verenigde Staten vinden het logisch dat ...

920
920

Meer sportnieuws