Mysterie-Tielemans houdt Martinez in de ban

door
Mysterie-Tielemans houdt Martinez in de ban

Opvallende vaststelling na de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap. Youri Tielemans was tegen Rusland niet op de afspraak, terwijl hij in de laatste aanloop naar het EURO 2020 nochtans een indrukwekkende prestatie neerzette tegen het kwalitatief sterkere Kroatië. De middenvelder van Leicester blonk vorige zaterdag vooral uit door zijn veelvuldig balverlies, hoewel zijn mindere wedstrijd tegen de Russen zeker niet gedramatiseerd moet worden.


KLASSE TEGEN KROATIË 

Youri Tielemans wordt door verschillende analisten en waarnemers beschouwd als de nieuwe spilfiguur van de volgende generatie Rode Duivels. In de aanloop naar het Europees Kampioenschap bevestigde Tielemans die straffe status alvast in de laatste oefenmatch tegen Kroatië. De middenvelder van Leicester City was tegen de Kroaten het centrale aanspeelpunt waarin hij zich kon onderscheiden door zijn dynamiek, spelinzicht en uitstekende passing.



“Hij verlegt het spel, zorgt voor tempo en is defensief heel clever", jubelde Roberto Martinez na afloop van de 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Kroatië. “Kijk, het was een echte strijd op het middenveld, waar Youri op het niveau van Modric, Kovacevic en Brozovic - een sterke driehoek - speelde. En dat op zijn 24ste. Bijzonder knap.” Youri Tielemans trok bijgevolg met een groot vertrouwen naar het EURO 2020, waar hij klaar is om zich in de kijker te spelen van verschillende Europese topclubs.

RUITERLIJK NA RUSLAND 

Maar in de openingswedstrijd van de Rode Duivels tegen Rusland kon Youri Tielemans – tegen alle verwachtingen in – zijn stempel niet drukken op het Belgische spel. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht viel vooral op door zijn veelvuldig balverlies, mindere positionering en verschillende slordigheden in de passing. Toch een kleine domper voor Tielemans, die tijdens het Europees Kampioenschap nauwlettend wordt gevolgd door een resem absolute Europese topclubs.



Youri Tielemans werkte tegen Rusland een opvallend mindere wedstrijd af, waarmee het contrast in de laatste oefenmatch tegen Kroatië heel erg groot was. Vooral zijn eerste speelhelft tegen de Russen was ondermaats en niet volgens de hoge standaarden die we doorgaans bij Tielemans verwachten. “Mijn eerste halfuur was moeilijk”, gaf hij na de wedstrijd tegen Rusland ruiterlijk toe. “Een paar mindere positioneringen en passes... Ik had er zelf ook meer van verwacht, maar het gebeurt beter nu dan in een latere fase van het EK.”

MEESTE BALVERLIES 

Youri Tielemans viel tegen Rusland vooral op door zijn veelvuldig balverlies, en dat is een lacune die normaliter niet wordt geassocieerd met het spel van de middenvelder. Zaterdagavond leed Tielemans namelijk een hoog aantal van dertien balverliezen, waarmee hij bedenkelijke slokop was bij de Rode Duivels. Tien daarvan gebeurden overigens in de eerste helft, wat zijn mindere eerste 45 speelminuten beklemtonen, want na de pauze leed Tielemans maar drie balverliezen.



Dat hoge aantal balverlies van dertien stuks is opvallend veel voor een speler met de hoogwaardige kwaliteiten van Youri Tielemans. Bovendien kon de 24-jarige tegen Rusland ook slechts drie keer de bal recupereren. De balans van Tielemans in de Belgische openingswedstrijd op het EURO 2020 helt dan bijgevolg ook zwaar door naar de negatieve kant. De positieve noot hierbij is alvast dat de prestaties van Tielemans een ruime progressiemarge bezitten. Zijn mindere match tegen Rusland kan bijgevolg omschreven worden als individueel accident de parcours.

CONTRAST 

't Is enerzijds vreemd dat Youri Tielemans in de oefenmatch tegen Kroatië een veel betere prestatie aantoonde dan tegen de kwalitatief mindere Russische ploeg. Het verschil in momentum en beleving tussen beide wedstrijden was natuurlijk uitermate groot, en zo'n openingswedstrijd op een Europees Kampioenschap is toch uniek in zijn soort. Het zou ons alleszins niet verrassen dat Tielemans op het EURO 2020 straks terug aanpikt met zijn gewoonlijke hoge sportief niveau.

Zijn statistieken en prestatie tegen Rusland waren aldus niet bijster goed, maar tegen de sterkere ploeg van Kroatië bewees Youri Tielemans dat hij op dat hoge internationale niveau het verschil kan maken. Tegen Rusland leed hij aldus dertien keer balverlies, terwijl dat tegen de Kroaten slechts vijf keer het geval was. Zijn zuiverheid in de passing betrof respectievelijk 93% tegen Kroatië en 84% tegen Rusland. 



Gelet op de veel hogere kwaliteit in de Kroatische nationale ploeg, hoeft de mindere prestatie van Youri Tielemans tegen Rusland hoegenaamd geen groot probleem of issue te zijn. Laat ons de grondslag van zijn gemiste openingswedstrijd wijten aan de speciale en unieke wedstrijdomstandigheden. “Op zo een minder moment ga ik gewoon door. Dat is de ervaring – ik verlies mezelf niet meer zo snel in een wedstrijd”, dixit Tielemans. Afspraak op donderdag, omstreeks 18u.

LEES OOK: Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

Zal Tielemans zich herpakken op het EK?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

41
41
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

159
159
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

23
23
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

16
16
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

41
41
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

73
73
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

20
20
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

50
50
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

41
41
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

41
41
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

85
85
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

39
39
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

168
168
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

119
119
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

114
114
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

689
689
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

205
205
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

112
112
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws