Mysterie-Tielemans houdt Martinez in de ban

895
Mysterie-Tielemans houdt Martinez in de ban

Opvallende vaststelling na de openingswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap. Youri Tielemans was tegen Rusland niet op de afspraak, terwijl hij in de laatste aanloop naar het EURO 2020 nochtans een indrukwekkende prestatie neerzette tegen het kwalitatief sterkere Kroatië. De middenvelder van Leicester blonk vorige zaterdag vooral uit door zijn veelvuldig balverlies, hoewel zijn mindere wedstrijd tegen de Russen zeker niet gedramatiseerd moet worden.


KLASSE TEGEN KROATIË 

Youri Tielemans wordt door verschillende analisten en waarnemers beschouwd als de nieuwe spilfiguur van de volgende generatie Rode Duivels. In de aanloop naar het Europees Kampioenschap bevestigde Tielemans die straffe status alvast in de laatste oefenmatch tegen Kroatië. De middenvelder van Leicester City was tegen de Kroaten het centrale aanspeelpunt waarin hij zich kon onderscheiden door zijn dynamiek, spelinzicht en uitstekende passing.



“Hij verlegt het spel, zorgt voor tempo en is defensief heel clever", jubelde Roberto Martinez na afloop van de 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Kroatië. “Kijk, het was een echte strijd op het middenveld, waar Youri op het niveau van Modric, Kovacevic en Brozovic - een sterke driehoek - speelde. En dat op zijn 24ste. Bijzonder knap.” Youri Tielemans trok bijgevolg met een groot vertrouwen naar het EURO 2020, waar hij klaar is om zich in de kijker te spelen van verschillende Europese topclubs.

RUITERLIJK NA RUSLAND 

Maar in de openingswedstrijd van de Rode Duivels tegen Rusland kon Youri Tielemans – tegen alle verwachtingen in – zijn stempel niet drukken op het Belgische spel. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht viel vooral op door zijn veelvuldig balverlies, mindere positionering en verschillende slordigheden in de passing. Toch een kleine domper voor Tielemans, die tijdens het Europees Kampioenschap nauwlettend wordt gevolgd door een resem absolute Europese topclubs.



Youri Tielemans werkte tegen Rusland een opvallend mindere wedstrijd af, waarmee het contrast in de laatste oefenmatch tegen Kroatië heel erg groot was. Vooral zijn eerste speelhelft tegen de Russen was ondermaats en niet volgens de hoge standaarden die we doorgaans bij Tielemans verwachten. “Mijn eerste halfuur was moeilijk”, gaf hij na de wedstrijd tegen Rusland ruiterlijk toe. “Een paar mindere positioneringen en passes... Ik had er zelf ook meer van verwacht, maar het gebeurt beter nu dan in een latere fase van het EK.”

MEESTE BALVERLIES 

Youri Tielemans viel tegen Rusland vooral op door zijn veelvuldig balverlies, en dat is een lacune die normaliter niet wordt geassocieerd met het spel van de middenvelder. Zaterdagavond leed Tielemans namelijk een hoog aantal van dertien balverliezen, waarmee hij bedenkelijke slokop was bij de Rode Duivels. Tien daarvan gebeurden overigens in de eerste helft, wat zijn mindere eerste 45 speelminuten beklemtonen, want na de pauze leed Tielemans maar drie balverliezen.



Dat hoge aantal balverlies van dertien stuks is opvallend veel voor een speler met de hoogwaardige kwaliteiten van Youri Tielemans. Bovendien kon de 24-jarige tegen Rusland ook slechts drie keer de bal recupereren. De balans van Tielemans in de Belgische openingswedstrijd op het EURO 2020 helt dan bijgevolg ook zwaar door naar de negatieve kant. De positieve noot hierbij is alvast dat de prestaties van Tielemans een ruime progressiemarge bezitten. Zijn mindere match tegen Rusland kan bijgevolg omschreven worden als individueel accident de parcours.

CONTRAST 

't Is enerzijds vreemd dat Youri Tielemans in de oefenmatch tegen Kroatië een veel betere prestatie aantoonde dan tegen de kwalitatief mindere Russische ploeg. Het verschil in momentum en beleving tussen beide wedstrijden was natuurlijk uitermate groot, en zo'n openingswedstrijd op een Europees Kampioenschap is toch uniek in zijn soort. Het zou ons alleszins niet verrassen dat Tielemans op het EURO 2020 straks terug aanpikt met zijn gewoonlijke hoge sportief niveau.

Zijn statistieken en prestatie tegen Rusland waren aldus niet bijster goed, maar tegen de sterkere ploeg van Kroatië bewees Youri Tielemans dat hij op dat hoge internationale niveau het verschil kan maken. Tegen Rusland leed hij aldus dertien keer balverlies, terwijl dat tegen de Kroaten slechts vijf keer het geval was. Zijn zuiverheid in de passing betrof respectievelijk 93% tegen Kroatië en 84% tegen Rusland. 



Gelet op de veel hogere kwaliteit in de Kroatische nationale ploeg, hoeft de mindere prestatie van Youri Tielemans tegen Rusland hoegenaamd geen groot probleem of issue te zijn. Laat ons de grondslag van zijn gemiste openingswedstrijd wijten aan de speciale en unieke wedstrijdomstandigheden. “Op zo een minder moment ga ik gewoon door. Dat is de ervaring – ik verlies mezelf niet meer zo snel in een wedstrijd”, dixit Tielemans. Afspraak op donderdag, omstreeks 18u.

LEES OOK: Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Zal Tielemans zich herpakken op het EK?

Meest recent

Sterkhouder Anderlecht gebeten hond: "Wat een nonchalance"

Met een Europees najaar in de pocket en na een goede start van het seizoen, trok RSC Anderlecht ...

63
63
'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Club Brugge wil in het slot van de mercato enkel gerichte aanwinsten aan de selectie toevoegen. Zo ...

175
175
Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Het leven van een bondscoach kan soms hard zijn. Terwijl zijn zoon Ruben zaterdag zijn eerst ...

177
177
'Schoktransfer Manchester City: contract van 100 miljoen'

Als nieuwe bondscoach van Nederland zal Xavi Hernandez straks ook de Saudische competitie van ...

172
172
Bruno gooit elftal opnieuw om: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dat vraagt wel om bevestiging ...

131
131
'Arsenal niet voldaan: Arteta pusht voor monsteraanwinst'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

143
143
TU: 'Club wil bekend gezicht, Anderlecht vindt buitenkans'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

347
347
Straffe onthulling: ‘Lukaku wilde niet weg bij Napoli’

Romelu Lukaku zal komend seizoen te zien zijn bij het Turkse Fenerbahçe. Na een ...

84
84
‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

114
114
‘Fernandez-Pardo eist toptransfer en start oorlog bij Lille’

Matias Fernandez-Pardo werd afgelopen WK als wit konijn door Rudi Garcia geselecteerd bij de Rode ...

162
162
Heynen roept duidelijke taal na remontada KRC Genk

KRC Genk keek tegen Westerlo tegen een dubbele achterstand aan, maar de Limburgers wisten die nog om ...

280
280
Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Thorgan Hazard nam afscheid van RSC Anderlecht en trok naar oude club RC Lens. Die club was vorig ...

86
86
Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

67
67
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

206
206
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

642
642
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

491
491
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

354
354
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

365
365
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

225
225
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

732
732
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

69
69
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

350
350
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

96
96
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

427
427
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

320
320

Meer sportnieuws