Vanaken op tribune bij Duivels: "Onbegrijpelijk”

door
Vanaken op tribune bij Duivels:

Hans Vanaken is één van de weinige spelers uit de Jupiler Pro League die deel uitmaken van de EK-selectie bij de Rode Duivels, maar veel plezier beleefde hij daar nog niet aan. De spelmaker van Club Brugge moest zaterdag tegen Rusland zelfs in de tribune plaatsnemen. "Onbegrijpelijk", zo laat zijn ex-trainer verstaan tegenover Het Belang van Limburg.


Door de corona-omstandigheden werden de EK-selecties uitgebreid tot 26 man, maar tijdens de wedstrijden mogen er telkens maar 23 gebruikt worden. Elke keer vallen er dus drie spelers af. Omdat Axel Witsel en Kevin De Bruyne er niet bij waren in Rusland, moest bondscoach Roberto Martinez nog slechts één afvaller aanduiden. En uiteindelijk viel zijn keuze dus op Vanaken. Philip Haagdoren, die spelmaker nog onder zijn hoede had als trainer van Lommel, heeft daar echter weinig begrip voor. "Ik vind de beslissing van Martinez onbegrijpelijk", stelt hij in een uitgebreide analyse van Het Belang van Limburg.

En het lijkt er niet op dat er snel verandering in de situatie van Vanaken zal komen. Door het wegvallen van Timothy Castagne is hij weliswaar een stapje dichter bij de wedstrijdselectie. Maar weldra komen er met Witsel en De Bruyne weer twee directe concurrenten op zijn posities bij. Indien de kwalificatie dan al een feit is, krijgt Vanaken mogelijk wel minuten tijdens de laatste groepsmatch tegen Finland. Maar dat de sterkhouder van Club Brugge geen hoofdrol zal spelen dit EK, lijkt inmiddels vast te staan.

LEES OOK: Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Vanaken verdient vaker speeltijd bij de nationale ploeg ...

Meest recent

'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

37
37
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

75
75
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

256
256
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

213
213
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

361
361
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

187
187
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

314
314
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

287
287
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

71
71
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

466
466
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

296
296
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

88
88
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

177
177
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

544
544
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

283
283
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

66
66
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

104
104
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

72
72
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

41
41
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

447
447
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

391
391
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

141
141
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

33
33
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

219
219
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

138
138

Meer sportnieuws