Vanaken op tribune bij Duivels: "Onbegrijpelijk”

door
Vanaken op tribune bij Duivels:

Hans Vanaken is één van de weinige spelers uit de Jupiler Pro League die deel uitmaken van de EK-selectie bij de Rode Duivels, maar veel plezier beleefde hij daar nog niet aan. De spelmaker van Club Brugge moest zaterdag tegen Rusland zelfs in de tribune plaatsnemen. "Onbegrijpelijk", zo laat zijn ex-trainer verstaan tegenover Het Belang van Limburg.


Door de corona-omstandigheden werden de EK-selecties uitgebreid tot 26 man, maar tijdens de wedstrijden mogen er telkens maar 23 gebruikt worden. Elke keer vallen er dus drie spelers af. Omdat Axel Witsel en Kevin De Bruyne er niet bij waren in Rusland, moest bondscoach Roberto Martinez nog slechts één afvaller aanduiden. En uiteindelijk viel zijn keuze dus op Vanaken. Philip Haagdoren, die spelmaker nog onder zijn hoede had als trainer van Lommel, heeft daar echter weinig begrip voor. "Ik vind de beslissing van Martinez onbegrijpelijk", stelt hij in een uitgebreide analyse van Het Belang van Limburg.

En het lijkt er niet op dat er snel verandering in de situatie van Vanaken zal komen. Door het wegvallen van Timothy Castagne is hij weliswaar een stapje dichter bij de wedstrijdselectie. Maar weldra komen er met Witsel en De Bruyne weer twee directe concurrenten op zijn posities bij. Indien de kwalificatie dan al een feit is, krijgt Vanaken mogelijk wel minuten tijdens de laatste groepsmatch tegen Finland. Maar dat de sterkhouder van Club Brugge geen hoofdrol zal spelen dit EK, lijkt inmiddels vast te staan.

LEES OOK: Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

Vanaken verdient vaker speeltijd bij de nationale ploeg ...

Meest recent

JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

17
17
Sensatie in Amateur: 'BV-sprookje en zinderend spektakel'

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

27
27
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

19
19
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

28
28
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

25
25
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

155
155
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

74
74
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

91
91
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

40
40
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

111
111
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

121
121
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

109
109
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

144
144
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

115
115
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

120
120
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

47
47
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

433
433
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

200
200
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

137
137
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

290
290
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

416
416
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

338
338
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

106
106
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

544
544

Meer sportnieuws