Defour: "Was ik topfit gebleven, zat ik in de EK-selectie"

door
Defour:

Enkele weken geleden zette Steven Defour definitief een punt achter zijn spelerscarrière, maar de oud-middenvelder bleef niet bij de pakken zitten. Zo ging hij meteen aan de slag binnen de sportieve omkadering van KV Mechelen. En tijdens het EK zal hij ook regelmatig zijn opwachting maken als (televisie-)analist.


Uiteraard zal hij daarbij extra aandacht besteden aan de Rode Duivels. Met heel wat leden van de huidige selectie deelde Defour immers zelf nog de kleedkamer van de nationale ploeg. En indien hij niet zo veel gesukkeld had met allerlei blessures, had de voormalige Gouden Schoen misschien wel zelf nog in de EK-selectie gezeten. Defour is immers nog steeds 'maar' 33 jaar en zou dus niet eens de oudste Duivel zijn geweest.

Op de Facebook-live van Sporza werd dan ook gevraagd of Defour zijn plaats zou hebben gehad in deze spelersgroep. "Ik zou tegen Rusland niet in de basiself gestaan hebben, die spelers zijn te goed. Maar ik denk wel dat ik - alleen wanneer ik topfit zoals vroeger was - nog bij de 26 zou zijn. Er is nog steeds heimwee naar pijnvrij voetbal. Maar pijnvrij voetbal was er al jaren niet meer, dus het EK zou toch sowieso geen optie geweest zijn."

LEES OOK: Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Een Defour op zijn top had in deze selectie gehoord ...

Meest recent

STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

STVV is dit seizoen een van de best voetballende ploegen in de Jupiler Pro League en ze staan ...

2
2
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

12
12
Martinez velt verrassend oordeel over rode kaart Ronaldo

Cristiano Ronaldo liet zijn ploeg in de steek tegen Ierland. De 40-jarige Portugese aanvaller kreeg ...

22
22
De Cat zet Duitsland op z’n kop: hij stormt op één club af

Nathan De Cat is in één klap geen Anderlecht-projectje meer, maar de inzet van een ...

112
112
'Verschueren verrast: pikant transferoffensief bij Anderlecht'

Michael Verschueren sprak voor de match tegen Club Brugge uitgebreid met de media. De voorzitter van ...

159
159
Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Bij de Rode Duivels is er toch een probleem in de spits. Romelu Lukaku is out, Charles De Ketelaere ...

79
79
Flop van Antwerp moet redder in nood worden bij Oranje

Nederland zoekt al vele jaren naar een absolute klepper als centrumspits. Cody Gakpo en Memphis ...

35
35
'Anderlecht schakelt door: winterse toptransfer hangende'

RSC Anderlecht speelde twee goede matchen tegen KV Mechelen en Club Brugge, maar daarmee zijn niet ...

168
168
Garcia keihard: twee Rode Duivels zien WK wegglippen

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat is ook zo bij de Rode Duivels sinds Rudi Garcia Domenico Tedesco ...

125
125
Ronaldo toont kleinste kantje: zware gevolgen dreigen

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez had gehoopt om donderdagavond zijn WK-ticket officieel ...

92
92
JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

546
546
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

168
168
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

107
107
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van ...

564
564
"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

126
126
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

371
371
Supertransfer Fofana in januari? Lyon-CEO reageert

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

200
200
Sels of Lammens? "Hij moet in doel starten bij Duivels"

De Rode Duivels zijn donderdag afgereisd naar Kazachstan. Daar willen ze zich zaternamiddag ...

259
259
Noorwegen virtueel naar WK: krankzinnige cijfers Haaland

Het heeft er alle schijn van dat Noorwegen straks voor het eerst sinds 1998 zal deelnemen aan de ...

130
130
Vanaken reageert: opvallende woorden over De Bruyne

De Rode Duivels willen zich in de komende dagen verzekeren van hun WK-ticket, een zege tegen ...

210
210
Conte wanhoop nabij: enorme mokerslag voor Napoli

Na een serieus transferoffensief in de zomermaanden, begon SSC Napoli met behoorlijk wat ambities ...

71
71
Romelu Lukaku verrast iedereen met straffe 'carrièreswitch'

Wie dacht dat Romelu Lukaku enkel scoorde op het veld, heeft het mis. Terwijl de topschutter van de ...

55
55
'Anderlecht in shock: Europese supermacht vol voor De Cat'

De Belgische U17-lichting kruist vrijdag de degens met Portugal op het WK. Om het verschil te maken ...

582
582
Fink vindt succesdriehoek: "De hersenen van de ploeg"

KRC Genk legde een erg wisselvallig parcours af in het seizoen tot dusver. Maar de laatste weken ...

225
225
Rigaux staat op springen: dé transfer van z’n leven nabij

Dévy Rigaux staat op de drempel van een deal die écht zijn naam zal maken: ...

299
299

Meer sportnieuws