Niet iedereen overtuigd van Duivels: "Half fitte, oude ploeg"

1167 stemmen
Niet iedereen overtuigd van Duivels:

De Rode Duivels zijn uitstekend aan het Europees kampioenschap begonnen. De mannen van bondscoach Roberto Martinez haalden in hun openingswedstrijd meteen fors uit en wonnen met 0-3 van Rusland. Al moet gezegd dat de tegenstander niet bepaald veel weerwerk bood.


Over het algemeen was het een sterke prestatie van de Belgen, die amper iets weggaven en zich erg efficiënt toonden voor doel. Verschillende Europese media bombardeerden de Duivels achteraf dan ook als één van de topfavorieten voor de eindzege. Maar niet iedereen was even enthousiast. Vanuit Nederland weerklonk bijvoorbeeld een kritische nood.

Martijn Krabbendam, bekend analist/journalist van Voetbal International, is voorlopig niet overtuigd van onze nationale ploeg. "Was België zo goed? De Russen waren gewoon heel slecht en geven ook die goals cadeau. Ik twijfel over België. Eigenlijk is het een half fitte en oude ploeg. Het zijn wel goede spelers, maar ze komen uiteindelijk toch tekort denk ik", klonk het bij de dagelijkse talkshow van VI.

Oud-international Orlando Engelaar en presentator Kees Jansma waren het daar niet helemaal mee eens. "Als je zo vroeg op voorsprong komt en Rusland niet bij machte is om iets terug te doen, neem je automatisch wat gas terug. Ze weten dat er nog veel wedstrijden aan komen en ze willen voor de Europese titel gaan. Dus we hebben de echte kracht van België nog niet gezien", aldus Engelaar. "Je hebt De Bruyne die terugkomt, Witsel was er nog niet bij, Hazard viel maar even in, ... . Zij hebben een arsenaal, dat is ongezien", besloot Jansma.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

15
15
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

46
46
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

33
33
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

149
149
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

94
94
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

182
182
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

98
98
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

128
128
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

103
103
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

780
780
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1066
1066
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

528
528
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

165
165
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

632
632
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

163
163
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

154
154
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

357
357
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

256
256
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

792
792
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

516
516

Meer sportnieuws