Denen niet te spreken over 'schandalige actie' UEFA

door
Denen niet te spreken over 'schandalige actie' UEFA

Het EK werd zaterdag opgeschrikt door de Christian Eriksen, die tijdens de wedstrijd tussen Denemarken en Finland in mekaar zakte door een hartstilstand. De spelmaker kwam er gelukkig vrij snel weer bovenop, maar de schok was uiteraard bijzonder groot. Toch werd beslist om de wedstrijd twee uur later gewoon uit te spelen.


Denemarken kreeg namelijk twee keuzes van de UEFA: óf dezelfde avond nog uitspelen óf zondag om 12.00 uur. "Toen hebben we voor vanavond gekozen, want om zondag te spelen was echt niet te doen geweest. Dan maar spelen en er vanaf zijn, dat is wat de spelers besloten hebben", reageerde bondscoach Kasper Hjulmand. Naar verluidt zou Eriksen zelf via een Facetime-gesprek ook aangeraden hebben om voor de eerste optie te gaan, al werd dat nieuws nergens officieel bevestigd.

Desondanks is de onvrede in het Deense kamp bijzonder groot. Het nationale voetbalicoon Michael Laudrup heeft het over een schandalige actie van de UEFA. "Als zulke dingen gebeuren, ben je als speler in de greep van je emoties. Je hebt dan niet het overzicht om belangrijke beslissingen te nemen. Er moet iemand zijn die op dat moment zegt: het is nu genoeg, we stoppen ermee", klonk het bij TV3.

De Denen hadden de wedstrijd bovendien goed onder controle, maar verloren na de onderbreking met 0-1. "Ze kregen een keuze die geen keuze is. Speel vanavond door of speel morgenmiddag door. Dat is toch geen keuze? Je moet direct beslissen, zo snel na zo'n grote emotionele gebeurtenis. Dat is echt verkeerd. Daar had de UEFA gewoon moeten zeggen: Natuurlijk spelen we vanavond niet verder, we zullen zondag kijken naar wat de mogelijkheden zijn om de wedstrijd af te maken", aldus Laudrup.

De UEFA had de wedstrijd nooit mogen laten doorspelen op de dag zelf ...

Meest recent

'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

139
139
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

413
413
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

79
79
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

254
254
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

181
181
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1402
1402
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

153
153
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

193
193
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

289
289
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

319
319
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

447
447
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

589
589
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1057
1057
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

150
150
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

605
605
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

123
123
'Alonso eist transferbom bij Real na gigantisch PSG-fiasco'

Het wereldkampioenschap voor clubs is uitgedraaid op een sisser voor Real Madrid. De Koninklijke ...

309
309
Transfergekte bij Club Brugge: paparazzi achtervolgt Madou

Ardon Jashari mag zijn droomtransfer naar AC Milan voorlopig op zijn buik schrijven. Toch werd het ...

735
735
'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Na een lange adempauze schakelt Antwerp stilaan opnieuw een versnelling hoger op de transfermarkt, ...

583
583
'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Hoewel de kassa tot dusver nog niet rinkelde bij RSC Anderlecht bleef Olivier Renard niet bij de ...

769
769
'Doorbraak op til: bestuur Club Brugge gespot in Milaan'

Behoudens een astronomische som blijkt Club Brugge voorlopig niet bereid om Ardon Jashari naar AC ...

676
676
'Overmars draait overuren: verlanglijstje Antwerp bekend'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil ook deze zomer weer een duiventil te worden. Tot dusver ...

373
373
Witte rook: Anderlecht en Union bereiken opvallend akkoord

Union wist zich afgelopen seizoen eindelijk tot landskampioen te kronen. Op die manier zuigen de ...

811
811
‘Jashari-deal ontploft: Club Brugge vraagt absurd bedrag’

De afgelopen weken wemelden het van de geruchten omtrent Ardon Jashari zijn potentiële overstap ...

2854
2854
Onana en Doku gaan viraal met groot nieuws

Voetballers zijn anno 2025 ook commerciële merken. Via allerhande deals komt er ook nog geld in ...

57
57

Meer sportnieuws