Denen niet te spreken over 'schandalige actie' UEFA

1051
Denen niet te spreken over 'schandalige actie' UEFA

Het EK werd zaterdag opgeschrikt door de Christian Eriksen, die tijdens de wedstrijd tussen Denemarken en Finland in mekaar zakte door een hartstilstand. De spelmaker kwam er gelukkig vrij snel weer bovenop, maar de schok was uiteraard bijzonder groot. Toch werd beslist om de wedstrijd twee uur later gewoon uit te spelen.


Denemarken kreeg namelijk twee keuzes van de UEFA: óf dezelfde avond nog uitspelen óf zondag om 12.00 uur. "Toen hebben we voor vanavond gekozen, want om zondag te spelen was echt niet te doen geweest. Dan maar spelen en er vanaf zijn, dat is wat de spelers besloten hebben", reageerde bondscoach Kasper Hjulmand. Naar verluidt zou Eriksen zelf via een Facetime-gesprek ook aangeraden hebben om voor de eerste optie te gaan, al werd dat nieuws nergens officieel bevestigd.

Desondanks is de onvrede in het Deense kamp bijzonder groot. Het nationale voetbalicoon Michael Laudrup heeft het over een schandalige actie van de UEFA. "Als zulke dingen gebeuren, ben je als speler in de greep van je emoties. Je hebt dan niet het overzicht om belangrijke beslissingen te nemen. Er moet iemand zijn die op dat moment zegt: het is nu genoeg, we stoppen ermee", klonk het bij TV3.

De Denen hadden de wedstrijd bovendien goed onder controle, maar verloren na de onderbreking met 0-1. "Ze kregen een keuze die geen keuze is. Speel vanavond door of speel morgenmiddag door. Dat is toch geen keuze? Je moet direct beslissen, zo snel na zo'n grote emotionele gebeurtenis. Dat is echt verkeerd. Daar had de UEFA gewoon moeten zeggen: Natuurlijk spelen we vanavond niet verder, we zullen zondag kijken naar wat de mogelijkheden zijn om de wedstrijd af te maken", aldus Laudrup.

De UEFA had de wedstrijd nooit mogen laten doorspelen op de dag zelf ...

Meest recent

Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

4
4
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

13
13
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

79
79
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

7
7
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

45
45
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

20
20
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

190
190
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

78
78
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

39
39
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

25
25
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

18
18
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

66
66
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

156
156
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

45
45
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

36
36
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

115
115
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

62
62
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

56
56
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

49
49
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

133
133
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

217
217

Meer sportnieuws