KV Mechelen wil uithalen met toptrio

door
KV Mechelen wil uithalen met toptrio

Het Europees Kampioenschap voetbal moet nog van start gaan, maar ondertussen zijn de Belgische voetbalclubs reeds bezig met hun transferhuiswerk te maken. KV Mechelen legde Igor de Camargo reeds vast voor één extra seizoen, terwijl er nog onderhandelingen lopen om Ferdy Druijf langer bij de club te houden en ook Hugo Cuypers aan te trekken.


DRIE SPITSEN

Vorig seizoen werd KV Mechelen bewierookt door hun mooi en aantrekkelijk voetbal, maar in eerste instantie leverde dat niet bijster veel punten op. Naarmate het seizoeneinde naderde, koppelde de ploeg van Wouter Vrancken opeens wél prima voetbal aan goede resultaten. En die veelbelovende lijn wil Malinwa logischerwijze doortrekken in de volgende jaargang van de Jupiler Pro League. De club zal daarvoor onder meer hard rekenen op de doelpunten van Igor de Camargo en hopelijk ook Ferdy Druijf.



En straks ook Hugo Cuypers? De 24-jarige spits van de Griekse topclub Olympiakos wordt namelijk hardnekkig gelinkt aan een transfer naar KV Mechelen. Cuypers is een rasecht jeugdproduct van Standard, dat de aanvaller ook al enkele keren wilde terughalen naar Sclessin. In de voorbije seizoenen was Cuypers erg doeltreffend bij GS Ergotelis, AC Ajaccio en Olympiakos Piraeus. In die periode scoorde hij namelijk 29 doelpunten in 52 wedstrijden, met weliswaar het meeste doelpunten bij de Griekse tweedeklasser Ergotelis.

SLUIPSCHUTTERS

KV Mechelen hoopt aldus om Hugo Cuypers aan te trekken, de aanvaller die bij Olympiakos op een zijspoor beland is. Met zijn potentiële komst hoopt Malinwa straks over flink wat meer aanvallende slagkracht te beschikken, terwijl er nochtans niet geklaagd mag worden over de prestaties van de centrumaanvallers in het voorbije seizoen. Enkel William Togui (verhuurd aan Esperance Tunis) en Gustav Engvall (knieblessure) kunnen eerder beschouwd worden als tegenvallers.

Maar met Ferdy Druijf en Igor de Camargo beschikte KV Mechelen vorig seizoen uiteraard nog over twee centrumaanvallers die regelmatig doelpunten konden scoren én bovendien efficiënt presteerden voor het doel. Omgerekend per 90 minuten scoorde Druijf bijvoorbeeld 0,5 doelpunt per match en de Camargo 0,48. Met dat knap gemiddelde eindigden Druijf en de Camargo in dat onderdeel respectievelijk als dertiende en zestiende centrumspits van de Jupiler Pro League.



Met de nakende komst van Hugo Cuypers kan Wouter Vrancken volgend seizoen dus misschien beschikken over maar liefst drie vlotscorende centrumspitsen. Dat kan dus wel tellen voor de ambities van de Maneblussers in de eerstvolgende editie van de Jupiler Pro League. Bovendien zijn Ferdy Druijf en Igor de Camargo echte sluipschutters in de box. De Nederlander was vorig seizoen de vijfde efficiëntste spits in de Belgische competitie en de Camargo de tiende.

HET CONTRACT VAN IGOR

In een ideaal scenario heeft Wouter Vrancken volgend seizoen met Igor de Camargo, Ferdy Druijf en Hugo Cuypers dus drie kwalitatieve keuzemogelijkheden voor de positie als diepe spits(en) – Gustav Engvall en William Togui nog buiten beschouwing gelaten -, maar voorlopig staat van eerstgenoemde drie aanvallers enkel de Camargo officieel onder contract bij KV Mechelen. De 38-jarige verlengde onlangs zijn contract bij Malinwa, waarbij hij ongeveer de helft van zijn salaris moest inbinden, maar hij wordt er niet meer gezien als de onbetwiste aanvalsleider.



Met zijn ervaring en neus voor doelpunten kan Igor de Camargo wel nog een belangrijke rol vervullen in de kleedkamer en in de ploeg van Wouter Vrancken, maar KV Mechelen hoopt voluit dat Ferdi Druijf de nieuwe nummer één wordt in het aanvallende compartiment. De Nederlandse spits werd vorig seizoen gehuurd van AZ Alkmaar en Malinwa is de onderhandelingen reeds gestart om Druijf langer bij de club te houden. Op huurbasis of definitief, al lijkt die eerste optie het meest waarschijnlijk te zijn.

3,5 MILJOEN EURO

Ferdy Druijf staat naar verluidt open om een tweede seizoen aan te vatten bij KV Mechelen, en de club heeft reeds de gesprekken gestart met AZ Alkmaar om een vervolg te kunnen breien aan de vruchtbare samenwerking met de Nederlander. Maar dan zal Malinwa financieel wel over de brug moeten komen. Oorspronkelijk werd er gemeld dat de aankoopoptie van Druijf 1,2 miljoen euro zou bedragen maar de laatste berichten spreken tegenwoordig van maar liefst 3,5 miljoen euro.



Daarom lijkt KV Mechelen in eerste instantie eerder een nieuwe huurdeal te willen afsluiten in plaats van een definitieve aankoop. De Maneblussers incasseren straks nochtans 8 miljoen euro door de verkoop van Aster Vranckx aan VfL Wolfsburg en vorig jaar rinkelde de kassa ook al door de transfer van Issa Kaboré aan Manchester City (4,5 miljoen euro). Toch beschikt KVM tegenwoordig niet over al te beste financiële papieren want op de geplande kapitaalsinjectie is het nog wachten tot eind 2021.

IDEALE SPITS VOOR KVM

KV Mechelen wil aldus een (haalbare) inspanning leveren om Ferdi Druijf langer bij de club te houden. Nochtans ging zijn passage in het AFAS-stadion niet erg geweldig van start. Pas in de laatste drie wedstrijden van de reguliere competitie mocht Druijf zich zonder discussie een vaste basisspeler noemen in de ploeg van Wouter Vrancken. De Nederlander moest zich een tijdje aanpassen aan de Mechelse voetbalcultuur, die toch wat verschillend is met die van AZ Alkmaar.

Ferdi Druijf ondervond aldus moeite om zich oorspronkelijk in de ploeg te spelen, maar op de training gaf hij steeds het beste van zichzelf. “Hij is gegroeid in zijn nieuwe rol en op training zien we elke dag hoe ongelooflijk sterk en koelbloedig hij is. Ik sta dus zeker niet weigerachtig tegenover een verlengd verblijf”, verklaarde Wouter Vrancken in april aan Het Nieuwsblad over zijn Nederlandse spits. De coach van Malinwa hoopt dus ook dat Druijf straks bij de club zal blijven.



Wouter Vrancken gelooft dus duidelijk in de kwaliteiten van Ferdy Druijf en dat gestelde vertrouwen betaalde zich vorig seizoen ook uit. In totaal scoorde de huurling van AZ Alkmaar 6 doelpunten in 20 competitiewedstrijden, waarvan 3 goals in 6 play-off matchen, en leverde hij ook nog eens 4 assists af. Daarnaast viel Druijf op in een positieve zin door zijn loopacties en samenspel in de combinaties. Volgens Piet den Boer, clublegende bij Malinwa, is Druijf zelfs “de ideale spits voor KV Mechelen”, citeerde Het Nieuwsblad nog in mei.

LEES OOK: KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

Zal KV Mechelen volgend seizoen meer punten halen dan vorig seizoen?

Meest recent

WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

47
47
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

186
186
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

9
9
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

207
207
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

89
89
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

922
922
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

23
23
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

81
81
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

145
145
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

24
24
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

141
141
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

117
117
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

221
221
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

185
185
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

70
70
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

28
28
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

292
292
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

354
354
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

30
30
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

380
380
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

45
45
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

324
324
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

229
229
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

41
41
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

79
79

Meer sportnieuws