Code rood bij Spanje: tweede speler test positief

door
Code rood bij Spanje: tweede speler test positief

Spanje won dinsdagavond zijn laatste oefenmatch voor het EK met 4-0 van Litouwen, maar van veel betekenis is dat resultaat niet. Niet alleen was de tegenstander onnoemelijk veel zwakker dan de landen die La Roja op het EK zal treffen, ze speelden niet eens met de selectie die straks op het toernooi zal staan. Na de positieve coronatest van Sergio Busquets op zondag werd immers besloten om het beloftenelftal de match te laten spelen.


De Spaanse selectie zit immers nog altijd grotendeels in isolatie door de besmetting van Busquets en het is afwachten tot de resultaten van een nieuwe testronde bekend zijn voor er weer normaal getraind kan worden. Volgens El Larguero zijn die testen inmiddels al afgenomen, maar zijn er twee spelers die nog geen resultaat gekregen hebben. De rest van de kern heeft wel negatief getest. Het blijft dus voorlopig bang afwachten voor de Spanjaarden of ze nog spelers uit hun selectie zullen moeten schrappen. In ieder geval werden al een aantal reserve-spelers bij de selectie gehaald.

UPDATE 09/06
De situatie gaat dan toch van kwaad naar erger bij de Spanjaarden. Iets na middernacht maakt de Spaanse bond bekend dat een tweede corona-geval is vastgesteld binnen de selectie. Zo heeft ook verdediger Diego Llorente een positieve test afgeleverd. Allesbehalve goed nieuws want Llorente had maandag nog een negatieve test afgelegd, de kans is dus reëel dat er nog meer spelers besmet zijn. Bovendien moet de verdediger nu minstens tien dagen in quarantaine, waardoor hij de start van de groepsfase zou missen. Mogelijk haalt bondscoach Luis Enrique daardoor nog een andere speler bij de groep, maar daarvoor wordt pas later beslist. Spanje opent maandagavond zijn EK tegen Zweden.

LEES OOK: Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

De UEFA had voor alle spelers vaccins moeten voorzien ...

Meest recent

'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

23
23
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

18
18
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

85
85
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

37
37
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

114
114
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

27
27
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

58
58
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

107
107
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

268
268
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

186
186
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

74
74
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

59
59
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

73
73
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

43
43
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

463
463
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

168
168
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

425
425
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

52
52
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

473
473
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

214
214
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

194
194
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

345
345
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

218
218
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

546
546

Meer sportnieuws