Code rood bij Spanje: tweede speler test positief

door
Code rood bij Spanje: tweede speler test positief

Spanje won dinsdagavond zijn laatste oefenmatch voor het EK met 4-0 van Litouwen, maar van veel betekenis is dat resultaat niet. Niet alleen was de tegenstander onnoemelijk veel zwakker dan de landen die La Roja op het EK zal treffen, ze speelden niet eens met de selectie die straks op het toernooi zal staan. Na de positieve coronatest van Sergio Busquets op zondag werd immers besloten om het beloftenelftal de match te laten spelen.


De Spaanse selectie zit immers nog altijd grotendeels in isolatie door de besmetting van Busquets en het is afwachten tot de resultaten van een nieuwe testronde bekend zijn voor er weer normaal getraind kan worden. Volgens El Larguero zijn die testen inmiddels al afgenomen, maar zijn er twee spelers die nog geen resultaat gekregen hebben. De rest van de kern heeft wel negatief getest. Het blijft dus voorlopig bang afwachten voor de Spanjaarden of ze nog spelers uit hun selectie zullen moeten schrappen. In ieder geval werden al een aantal reserve-spelers bij de selectie gehaald.

UPDATE 09/06
De situatie gaat dan toch van kwaad naar erger bij de Spanjaarden. Iets na middernacht maakt de Spaanse bond bekend dat een tweede corona-geval is vastgesteld binnen de selectie. Zo heeft ook verdediger Diego Llorente een positieve test afgeleverd. Allesbehalve goed nieuws want Llorente had maandag nog een negatieve test afgelegd, de kans is dus reëel dat er nog meer spelers besmet zijn. Bovendien moet de verdediger nu minstens tien dagen in quarantaine, waardoor hij de start van de groepsfase zou missen. Mogelijk haalt bondscoach Luis Enrique daardoor nog een andere speler bij de groep, maar daarvoor wordt pas later beslist. Spanje opent maandagavond zijn EK tegen Zweden.

De UEFA had voor alle spelers vaccins moeten voorzien ...

Meest recent

Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

0
0
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

7
7
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

86
86
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

175
175
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

100
100
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

47
47
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

38
38
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

270
270
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

278
278
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

166
166
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

114
114
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

90
90
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

408
408
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

214
214
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

119
119
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

95
95
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

100
100
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

49
49
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

183
183
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

110
110
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

75
75
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

327
327
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

442
442
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

153
153
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

186
186

Meer sportnieuws