Spanning bij Oranje: De Boer verdedigt zich na zware kritiek

door
Spanning bij Oranje: De Boer verdedigt zich na zware kritiek

Nederland maakt deze zomer zijn comeback op de eindronde van een groot tornooi. Maar Oranje zal zijn niveau flink moeten opkrikken als het straks een rol van betekenis wil spelen op het EK. Woensdagavond maakten de mannen van bondscoach Frank de Boer immers geen goede beurt in de oefenpot tegen Schotland.


Tijdens het duel, dat werd afgewerkt in Portugal, konden de Schotten tot twee keer toe op voorsprong komen. Memphis Depay maakte telkens wel gelijk, maar dat was niet voldoende om de problemen van Oranje te maskeren. Vooral op het speelsysteem verscheen weer een pak kritiek. De Boer houdt voorlopig immers vast aan een 5-3-2-variant. Maar de 'Nederlandse School' staat natuurlijk bekend om de 4-3-3-opstelling. In eigen land gaan dan ook heel wat geluiden op om terug te grijpen naar deze formatie en ook de spelers lieten al uitschijnen dat ze dit graag zouden zien gebeuren.

Maar daar trekt De Boer zich voorlopig niets van aan. Ook na de slipper tegen de Schotten bleef hij zijn keuze verdedigen. "Ik wilde gewoon 3-5-2 spelen omdat ik denk dat we het heel goed kunnen met de spelers die we hebben. Als je naar de kwaliteit van de spelers kijkt, is dit denk ik een uitstekend systeem", aldus de bondscoach bij VI. "Dit experiment is niet mislukt, we hebben het pas een keer echt heel goed getraind met elkaar, dus je kan niet zomaar verwachten dat je dan opeens de sterren van de hemel speelt. Maar dat het beter kan en moet, lijkt me duidelijk."

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Hoever ziet u Nederland geraken op het EK?

Meest recent

Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

46
46
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

22
22
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

64
64
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

246
246
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

46
46
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

99
99
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

71
71
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

98
98
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

331
331
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

83
83
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

306
306
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

212
212
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

119
119
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

232
232
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

309
309
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

186
186
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

599
599
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

334
334
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

185
185
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

291
291
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

86
86
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

62
62
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

97
97
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

859
859

Meer sportnieuws