Spanning bij Oranje: De Boer verdedigt zich na zware kritiek

213
Spanning bij Oranje: De Boer verdedigt zich na zware kritiek

Nederland maakt deze zomer zijn comeback op de eindronde van een groot tornooi. Maar Oranje zal zijn niveau flink moeten opkrikken als het straks een rol van betekenis wil spelen op het EK. Woensdagavond maakten de mannen van bondscoach Frank de Boer immers geen goede beurt in de oefenpot tegen Schotland.


Tijdens het duel, dat werd afgewerkt in Portugal, konden de Schotten tot twee keer toe op voorsprong komen. Memphis Depay maakte telkens wel gelijk, maar dat was niet voldoende om de problemen van Oranje te maskeren. Vooral op het speelsysteem verscheen weer een pak kritiek. De Boer houdt voorlopig immers vast aan een 5-3-2-variant. Maar de 'Nederlandse School' staat natuurlijk bekend om de 4-3-3-opstelling. In eigen land gaan dan ook heel wat geluiden op om terug te grijpen naar deze formatie en ook de spelers lieten al uitschijnen dat ze dit graag zouden zien gebeuren.

Maar daar trekt De Boer zich voorlopig niets van aan. Ook na de slipper tegen de Schotten bleef hij zijn keuze verdedigen. "Ik wilde gewoon 3-5-2 spelen omdat ik denk dat we het heel goed kunnen met de spelers die we hebben. Als je naar de kwaliteit van de spelers kijkt, is dit denk ik een uitstekend systeem", aldus de bondscoach bij VI. "Dit experiment is niet mislukt, we hebben het pas een keer echt heel goed getraind met elkaar, dus je kan niet zomaar verwachten dat je dan opeens de sterren van de hemel speelt. Maar dat het beter kan en moet, lijkt me duidelijk."

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Hoever ziet u Nederland geraken op het EK?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

14
14
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

18
18
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

27
27
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

21
21
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

61
61
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

112
112
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

110
110
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

239
239
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

245
245
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

112
112
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

120
120
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

205
205
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

170
170
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

243
243
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

304
304
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

205
205
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

226
226
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

91
91
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

249
249
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

50
50
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

136
136
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

239
239
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

952
952

Meer sportnieuws