Schotland levert Oranje flinke kopzorgen op voor EK

door
Schotland levert Oranje flinke kopzorgen op voor EK

Na de afwezigheden op het WK 2018 en EK 2016, maakt Nederland deze zomer zijn comeback op de eindronde van een groot tornooi. Maar het Oranje van bondscoach Frank de Boer heeft nog een pak werk voor de start van het EK. Tijdens de oefenwedstrijd van woensdagavond tegen Schotland, slaagden onze noorderburen er slechts nipt in om een nederlaag af te wenden: 2-2.


Precies na tien minuten kwam Nederland op achterstand. Verdediger Jack Hendry, in het afgelopen seizoen nog sterkhouder bij KV Oostende, kwam met een schot van buiten het strafschopgebied, dat in de verre hoek naast Tim Krul verdween. Al snel kwam de gelijkmaker: een diepe bal op aanvoerder Georginio Wijnaldum werd via Memphis Depay in doel gelegd.

Nederland kwam vervolgens iets beter in de wedstrijd, maar veel leverde het niet op. Het begin van de tweede helft was wederom matig, waarvan de gedisciplineerd spelende Schotten profiteerden. Na een snelle counter werd linkervleugelverdediger Andy Robertson vrijgespeeld. De Liverpool-back bereikte invaller Kevin Nisbet, die de 1-2 maakte met zijn eerste interland-goal.

Oranje ging nog op zoek naar de gelijkmaker, al zag het offensief er niet erg overtuigend uit. Memphis nam twee vrije trappen vanuit kansrijke positie. De eerste strandde al vroeg, de tweede was echter een stuk beter. In de hoek van Craig Gordon werd de doelman verrast net voor het verstrijken van de reguliere speeltijd. Het bleef vervolgens bij 2-2. Geen goede beurt voor de mannen van De Boer.

De belangrijke 2-2 van Depay:

LEES OOK: Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Dit Nederland mag geen gevaar vormen voor de Duivels ...

Meest recent

'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

60
60
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

170
170
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

56
56
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

642
642
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

177
177
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

144
144
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

147
147
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

195
195
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

91
91
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

97
97
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

65
65
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

335
335
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

70
70
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

42
42
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

254
254
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

91
91
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

76
76
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

196
196
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

142
142
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

219
219
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

328
328
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

80
80
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

106
106
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

480
480

Meer sportnieuws