Frankrijk zet favorietenrol kracht bij, Duitsers niet voorbij Denen

730 stemmen
Frankrijk zet favorietenrol kracht bij, Duitsers niet voorbij Denen

Wereldkampioen Frankrijk heeft zijn status als EK-favoriet woensdagavond nog wat kracht bijgezet met een duidelijke oefenzege tegen Wales (3-0). Denemarken, dat uitkomt in de poule van de Rode Duivels, hield Duitsland dan weer in bedwang (1-1). Engeland won nipt van Oostenrijk, terwijl Nederland vooral kopzorgen overhield aan de oefenpot tegen Schotland (LEES HIER MEER).


De Fransen kregen wel al snel een helpende hand toegestoken. Verdediger Neco Williams veroorzaakte een strafschop en mocht gelijk ook gaan douchen met een rode kaart. Vervolgens kon Karim Benzema zijn grote rentree in de verf zetten. De spits van Real Madrid faalde echter van op elf meter. Maar Les Blues hebben nog meer topaanvallers rondlopen.

Kylian Mbappé zorgde niet veel later wel voor de 1-0 en Antoine Griezmann maakte er met een lekkere plaatsbal 2-0 van. Zijn Barcelona-ploegmaat Ousmane Dembélé legde uiteindelijk de 3-0-eindstand vast. Vooral in aanvallend opzicht lieten de Fransen een ijzersterke indruk achter.

OPLETTEN MET DENEN
De Rode Duivels zullen het in hun tweede groepswedstrijd opnemen tegen Denemarken en dat belooft, ondanks de dubbele Nations League-zege, een verraderlijke wedstrijd te worden. De Denen wisten woensdagavond immers hun voet naast Duitsland te zetten. Florian Neuhaus had de Mannschaft op voorsprong gebracht, maar Yussuf Poulsen zorgde voor de verdiende gelijkmaker. Engeland, één van de grote outsiders voor de eindzege, haalde het in zijn eerste oefenpot nipt van Oostenrijk. Arsenal-talent Bukayo Saka scoorde het enige doelpunt.

Welk land is voor u de grootste favoriet?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

43
43
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

66
66
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

18
18
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

75
75
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

128
128
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

87
87
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

232
232
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

63
63
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

416
416
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

367
367
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

299
299
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

150
150
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

665
665
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

124
124
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

77
77
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

102
102
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

204
204
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

92
92
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

181
181
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

99
99
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

721
721
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

217
217

Meer sportnieuws