Frankrijk zet favorietenrol kracht bij, Duitsers niet voorbij Denen

door
Frankrijk zet favorietenrol kracht bij, Duitsers niet voorbij Denen

Wereldkampioen Frankrijk heeft zijn status als EK-favoriet woensdagavond nog wat kracht bijgezet met een duidelijke oefenzege tegen Wales (3-0). Denemarken, dat uitkomt in de poule van de Rode Duivels, hield Duitsland dan weer in bedwang (1-1). Engeland won nipt van Oostenrijk, terwijl Nederland vooral kopzorgen overhield aan de oefenpot tegen Schotland (LEES HIER MEER).


De Fransen kregen wel al snel een helpende hand toegestoken. Verdediger Neco Williams veroorzaakte een strafschop en mocht gelijk ook gaan douchen met een rode kaart. Vervolgens kon Karim Benzema zijn grote rentree in de verf zetten. De spits van Real Madrid faalde echter van op elf meter. Maar Les Blues hebben nog meer topaanvallers rondlopen.

Kylian Mbappé zorgde niet veel later wel voor de 1-0 en Antoine Griezmann maakte er met een lekkere plaatsbal 2-0 van. Zijn Barcelona-ploegmaat Ousmane Dembélé legde uiteindelijk de 3-0-eindstand vast. Vooral in aanvallend opzicht lieten de Fransen een ijzersterke indruk achter.

OPLETTEN MET DENEN
De Rode Duivels zullen het in hun tweede groepswedstrijd opnemen tegen Denemarken en dat belooft, ondanks de dubbele Nations League-zege, een verraderlijke wedstrijd te worden. De Denen wisten woensdagavond immers hun voet naast Duitsland te zetten. Florian Neuhaus had de Mannschaft op voorsprong gebracht, maar Yussuf Poulsen zorgde voor de verdiende gelijkmaker. Engeland, één van de grote outsiders voor de eindzege, haalde het in zijn eerste oefenpot nipt van Oostenrijk. Arsenal-talent Bukayo Saka scoorde het enige doelpunt.

LEES OOK: Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Welk land is voor u de grootste favoriet?

Meest recent

Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

7
7
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

6
6
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

40
40
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

51
51
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

72
72
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

163
163
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

49
49
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

165
165
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

190
190
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

133
133
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

401
401
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

209
209
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

145
145
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

296
296
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

84
84
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

246
246
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

97
97
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

784
784
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

90
90
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

108
108
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

91
91
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

501
501
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

289
289
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

443
443
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

754
754

Meer sportnieuws