'Lucumi dreigt door oude bekende naast transfer te grijpen'

215 stemmen
'Lucumi dreigt door oude bekende naast transfer te grijpen'

Genk bleek de voorbije jaren een zeer vruchtbare kweekvijver voor Atalanta, want de voorbije jaren ging de nummer drie uit de Serie A maar liefst vier spelers weghalen uit de Luminus Arena. Timothy Castagne, Ruslan Malinovskyi en Joakim Maehle bleken allemaal goede aanwinsten te zijn voor de Italiaanse topclub en dus willen ze nog eens in Genk komen vissen.

De vierde Genkie die de stap zou moeten zetten, is Jhon Lucumi. Dat schrijft L'Eco di Bergamo. De 22-jarige Colombiaanse verdediger groeide de voorbije drie seizoenen uit tot een sterkhouder in de defensie van de Limburgers, maar heeft nog maar een contract tot 2022. Daardoor zal Genk genoodzaakt zijn om deze zomer mee te werken aan een transfer, want anders loopt Lucumi binnen een jaar gratis de deur uit.

In Italië denken ze dat er een transfersom van zo'n 10 miljoen euro nodig zal zijn om Lucumi bij Genk los te weken. In 2018 betaalden zij zelf nog zo'n 2,5 miljoen euro om Lucumi weg te halen bij Deportivo Cali. Genk anticipeerde al op een mogelijk vertrek van Lucumi met de komst van Mark McKenzie in januari en Mujaid Sadick deze zomer.

UPDATE 29/05
Lucumi lijkt dan toch niet al te hard te moeten hopen op een transfer naar Atalanta. Volgens La Gazzetta dello Sport is de Colombiaan van Genk weldegelijk in beeld in Bergamo, maar staat hij niet bovenaan het lijstje van versterkingen voor de defensie. De prioriteit van Atalanta zou namelijk een andere oude bekende van de JPL zijn: Takehiro Tomiyasu.

De ex-verdediger van STVV presteerde de voorbije twee seizoenen uitstekend bij Bologna en daardoor zou Atalanta in de Japanner de ideale vervanger zien van de vertrekkende Caldara. Bologna zou wel een transfersom van zo'n 20 à 25 miljoen euro willen. Pas als hij onhaalbaar zou blijken, zou Atalanta zijn pijlen op Lucumi gaan richten.

LEES OOK: KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

is Tomiyasu een betere optie dan Lucumi?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

59
59
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

42
42
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

130
130
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

34
34
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

170
170
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

530
530
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

164
164
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

69
69
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

430
430
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

202
202
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

529
529
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

500
500
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

478
478
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

354
354
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

188
188
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

587
587
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1025
1025
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

324
324
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

666
666
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

474
474
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

152
152

Meer sportnieuws