'Lucumi dreigt door oude bekende naast transfer te grijpen'

door
'Lucumi dreigt door oude bekende naast transfer te grijpen'

Genk bleek de voorbije jaren een zeer vruchtbare kweekvijver voor Atalanta, want de voorbije jaren ging de nummer drie uit de Serie A maar liefst vier spelers weghalen uit de Luminus Arena. Timothy Castagne, Ruslan Malinovskyi en Joakim Maehle bleken allemaal goede aanwinsten te zijn voor de Italiaanse topclub en dus willen ze nog eens in Genk komen vissen.

De vierde Genkie die de stap zou moeten zetten, is Jhon Lucumi. Dat schrijft L'Eco di Bergamo. De 22-jarige Colombiaanse verdediger groeide de voorbije drie seizoenen uit tot een sterkhouder in de defensie van de Limburgers, maar heeft nog maar een contract tot 2022. Daardoor zal Genk genoodzaakt zijn om deze zomer mee te werken aan een transfer, want anders loopt Lucumi binnen een jaar gratis de deur uit.

In Italië denken ze dat er een transfersom van zo'n 10 miljoen euro nodig zal zijn om Lucumi bij Genk los te weken. In 2018 betaalden zij zelf nog zo'n 2,5 miljoen euro om Lucumi weg te halen bij Deportivo Cali. Genk anticipeerde al op een mogelijk vertrek van Lucumi met de komst van Mark McKenzie in januari en Mujaid Sadick deze zomer.

UPDATE 29/05
Lucumi lijkt dan toch niet al te hard te moeten hopen op een transfer naar Atalanta. Volgens La Gazzetta dello Sport is de Colombiaan van Genk weldegelijk in beeld in Bergamo, maar staat hij niet bovenaan het lijstje van versterkingen voor de defensie. De prioriteit van Atalanta zou namelijk een andere oude bekende van de JPL zijn: Takehiro Tomiyasu.

De ex-verdediger van STVV presteerde de voorbije twee seizoenen uitstekend bij Bologna en daardoor zou Atalanta in de Japanner de ideale vervanger zien van de vertrekkende Caldara. Bologna zou wel een transfersom van zo'n 20 à 25 miljoen euro willen. Pas als hij onhaalbaar zou blijken, zou Atalanta zijn pijlen op Lucumi gaan richten.

LEES OOK: RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

is Tomiyasu een betere optie dan Lucumi?

Meest recent

RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

4
4
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

37
37
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

76
76
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

31
31
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

181
181
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

65
65
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

54
54
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

82
82
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

147
147
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

313
313
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

73
73
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

28
28
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

64
64
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

140
140
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

29
29
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

23
23
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

405
405
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

328
328
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

534
534
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

450
450
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

437
437
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

177
177
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

437
437

Meer sportnieuws