Villarreal wint Europa League na penalty-drama De Gea

512 stemmen
Villarreal wint Europa League na penalty-drama De Gea

Villarreal heeft woensdagavond de Europa League gewonnen na een spannende finale tegen Manchester United. Nadat de reguliere speeltijd op 1-1 was geëindigd en ook de verlengingen geen winnaar opleverden, viel de beslissing uiteindelijk pas na een strafschoppenreeks. Daarin bleven beide ploegen bijzonder lange tijd foutloos, tot doelman David De Gea bij de elfde poging voor de eerste misser zorgde.


United was op voorhand uiteraard de topfavoriet en begon ook met het meeste initiatief, maar kon weinig uitrichten tegen de compact spelende Spanjaarden. De eerste fase van de wedstrijd leverde weinig kansen op. Na een half uur spelen braken de de Spanjaarden de wedstrijd echter open. Zo mocht 'The Yellow Submarine' een vrije trap nemen halverwege de Engelse helft, die Dani Parejo gevaarlijk indraaide. Gerard Moreno stond op de juiste plaats en kon de bal achter landgenoot David de Gea plaatsen. Goed voor alweer zijn 30ste treffer van het seizoen.

In de tweede helft kwam United beter in de match. Na tien minuten werd de Premier League-club beloond: na een afgeslagen corner schoot Marcus Rashford van grote afstand richting doel. De bal bleef in de kluts liggen voor Edinson Cavani, die simpel kon binnentikken. Niet veel later was de Uruguayaanse spits dichtbij nog een goal. Zijn kopbal werd echter onschadelijk gemaakt door de Spaanse defensie. United bleef aandringen, maar scoren lukte niet meer en dus moest er verlengd worden.

In de eerste verlenging richtte Villarreal zich op en koos het vaker de aanval. Er werden een aantal mogelijkheden gecreëerd, maar tot een treffer leidde het niet. In de tweede helft waren er nauwelijks meer kansen en leek iedereen zich al mentaal voor te bereiden op de penalty's, die er ook zou komen. Beide coaches gooiden dan ook hun laatste wissels in de strijd met oog op de strafschoppenreeks, die een memorabel verloop kende.

De strafschoppen werden uitstekend genomen: de eerste tien - waarbij de Spanjaarden mochten beginnen - waren allemaal feilloos raak. Om de spanning nog maar eens te vergroten moest hier de beslissing vallen in de knock-out. United kwam telkens onder druk, doordat het in de gelijkmakende beurt steeds moest scoren. Na 10-10 waren de keepers aan de beurt: Geronimo Rulli schoot 'm stijf in de kruising, waardoor De Gea ook moest zien te scoren. Zijn strafschop was aarzelend en werd gestopt door de Argentijn.

Zo won Villarreal op heroïsche wijze de Europa League in de allereerste Europese finale. Unai Emery flikt het opnieuw en pakt zijn vierde beker. De Spanjaarden zijn hierdoor ook rechtstreeks geplaatst voor de groepsfase van de Champions League van volgend seizoen. Teleurstelling bij Man United en ook bij ... KRC Genk. De Limburgers grijpen hierdoor namelijk naast een status van reekshoofd in de CL-voorrondes.

Scoreverloop:
1-0 (29') Gerard Moreno
1-1 (55') Edinson Cavani

LEES OOK: 'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Denkt u dat er ooit nog een Belgische club de Europa League zal winnen?

Meest recent

'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

47
47
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

29
29
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

47
47
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

40
40
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

36
36
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

100
100
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

94
94
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

95
95
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

81
81
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

114
114
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

40
40
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

96
96
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

177
177
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

234
234
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

560
560
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

66
66
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

183
183
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

509
509
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

891
891
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

128
128
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

387
387
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

180
180
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

728
728
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

627
627
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

22
22

Meer sportnieuws