Villarreal wint Europa League na penalty-drama De Gea

door
Villarreal wint Europa League na penalty-drama De Gea

Villarreal heeft woensdagavond de Europa League gewonnen na een spannende finale tegen Manchester United. Nadat de reguliere speeltijd op 1-1 was geëindigd en ook de verlengingen geen winnaar opleverden, viel de beslissing uiteindelijk pas na een strafschoppenreeks. Daarin bleven beide ploegen bijzonder lange tijd foutloos, tot doelman David De Gea bij de elfde poging voor de eerste misser zorgde.


United was op voorhand uiteraard de topfavoriet en begon ook met het meeste initiatief, maar kon weinig uitrichten tegen de compact spelende Spanjaarden. De eerste fase van de wedstrijd leverde weinig kansen op. Na een half uur spelen braken de de Spanjaarden de wedstrijd echter open. Zo mocht 'The Yellow Submarine' een vrije trap nemen halverwege de Engelse helft, die Dani Parejo gevaarlijk indraaide. Gerard Moreno stond op de juiste plaats en kon de bal achter landgenoot David de Gea plaatsen. Goed voor alweer zijn 30ste treffer van het seizoen.

In de tweede helft kwam United beter in de match. Na tien minuten werd de Premier League-club beloond: na een afgeslagen corner schoot Marcus Rashford van grote afstand richting doel. De bal bleef in de kluts liggen voor Edinson Cavani, die simpel kon binnentikken. Niet veel later was de Uruguayaanse spits dichtbij nog een goal. Zijn kopbal werd echter onschadelijk gemaakt door de Spaanse defensie. United bleef aandringen, maar scoren lukte niet meer en dus moest er verlengd worden.

In de eerste verlenging richtte Villarreal zich op en koos het vaker de aanval. Er werden een aantal mogelijkheden gecreëerd, maar tot een treffer leidde het niet. In de tweede helft waren er nauwelijks meer kansen en leek iedereen zich al mentaal voor te bereiden op de penalty's, die er ook zou komen. Beide coaches gooiden dan ook hun laatste wissels in de strijd met oog op de strafschoppenreeks, die een memorabel verloop kende.

De strafschoppen werden uitstekend genomen: de eerste tien - waarbij de Spanjaarden mochten beginnen - waren allemaal feilloos raak. Om de spanning nog maar eens te vergroten moest hier de beslissing vallen in de knock-out. United kwam telkens onder druk, doordat het in de gelijkmakende beurt steeds moest scoren. Na 10-10 waren de keepers aan de beurt: Geronimo Rulli schoot 'm stijf in de kruising, waardoor De Gea ook moest zien te scoren. Zijn strafschop was aarzelend en werd gestopt door de Argentijn.

Zo won Villarreal op heroïsche wijze de Europa League in de allereerste Europese finale. Unai Emery flikt het opnieuw en pakt zijn vierde beker. De Spanjaarden zijn hierdoor ook rechtstreeks geplaatst voor de groepsfase van de Champions League van volgend seizoen. Teleurstelling bij Man United en ook bij ... KRC Genk. De Limburgers grijpen hierdoor namelijk naast een status van reekshoofd in de CL-voorrondes.

Scoreverloop:
1-0 (29') Gerard Moreno
1-1 (55') Edinson Cavani

LEES OOK: Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Denkt u dat er ooit nog een Belgische club de Europa League zal winnen?

Meest recent

'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

0
0
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

33
33
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

130
130
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

49
49
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

47
47
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

388
388
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

117
117
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

28
28
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

422
422
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

109
109
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

203
203
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

334
334
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

653
653
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

839
839
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

183
183
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

47
47
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

122
122
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

152
152
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

175
175
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

119
119
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

94
94
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

256
256
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

293
293
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

127
127
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

186
186

Meer sportnieuws