Villarreal wint Europa League na penalty-drama De Gea

512
Villarreal wint Europa League na penalty-drama De Gea

Villarreal heeft woensdagavond de Europa League gewonnen na een spannende finale tegen Manchester United. Nadat de reguliere speeltijd op 1-1 was geëindigd en ook de verlengingen geen winnaar opleverden, viel de beslissing uiteindelijk pas na een strafschoppenreeks. Daarin bleven beide ploegen bijzonder lange tijd foutloos, tot doelman David De Gea bij de elfde poging voor de eerste misser zorgde.


United was op voorhand uiteraard de topfavoriet en begon ook met het meeste initiatief, maar kon weinig uitrichten tegen de compact spelende Spanjaarden. De eerste fase van de wedstrijd leverde weinig kansen op. Na een half uur spelen braken de de Spanjaarden de wedstrijd echter open. Zo mocht 'The Yellow Submarine' een vrije trap nemen halverwege de Engelse helft, die Dani Parejo gevaarlijk indraaide. Gerard Moreno stond op de juiste plaats en kon de bal achter landgenoot David de Gea plaatsen. Goed voor alweer zijn 30ste treffer van het seizoen.

In de tweede helft kwam United beter in de match. Na tien minuten werd de Premier League-club beloond: na een afgeslagen corner schoot Marcus Rashford van grote afstand richting doel. De bal bleef in de kluts liggen voor Edinson Cavani, die simpel kon binnentikken. Niet veel later was de Uruguayaanse spits dichtbij nog een goal. Zijn kopbal werd echter onschadelijk gemaakt door de Spaanse defensie. United bleef aandringen, maar scoren lukte niet meer en dus moest er verlengd worden.

In de eerste verlenging richtte Villarreal zich op en koos het vaker de aanval. Er werden een aantal mogelijkheden gecreëerd, maar tot een treffer leidde het niet. In de tweede helft waren er nauwelijks meer kansen en leek iedereen zich al mentaal voor te bereiden op de penalty's, die er ook zou komen. Beide coaches gooiden dan ook hun laatste wissels in de strijd met oog op de strafschoppenreeks, die een memorabel verloop kende.

De strafschoppen werden uitstekend genomen: de eerste tien - waarbij de Spanjaarden mochten beginnen - waren allemaal feilloos raak. Om de spanning nog maar eens te vergroten moest hier de beslissing vallen in de knock-out. United kwam telkens onder druk, doordat het in de gelijkmakende beurt steeds moest scoren. Na 10-10 waren de keepers aan de beurt: Geronimo Rulli schoot 'm stijf in de kruising, waardoor De Gea ook moest zien te scoren. Zijn strafschop was aarzelend en werd gestopt door de Argentijn.

Zo won Villarreal op heroïsche wijze de Europa League in de allereerste Europese finale. Unai Emery flikt het opnieuw en pakt zijn vierde beker. De Spanjaarden zijn hierdoor ook rechtstreeks geplaatst voor de groepsfase van de Champions League van volgend seizoen. Teleurstelling bij Man United en ook bij ... KRC Genk. De Limburgers grijpen hierdoor namelijk naast een status van reekshoofd in de CL-voorrondes.

Scoreverloop:
1-0 (29') Gerard Moreno
1-1 (55') Edinson Cavani

LEES OOK: Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Denkt u dat er ooit nog een Belgische club de Europa League zal winnen?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

47
47
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

48
48
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

72
72
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

70
70
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

141
141
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

191
191
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

73
73
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

99
99
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

71
71
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

118
118
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

80
80
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

206
206
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

119
119
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

102
102
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

947
947
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

73
73
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

158
158
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

107
107
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

393
393
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

432
432
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

415
415

Meer sportnieuws