Genk vindt doelpuntenmachine als opvolger Onuachu

door
Genk vindt doelpuntenmachine als opvolger Onuachu

Dit weekend staat de laatste speeldag van de Jupiler Pro League gepland en de kans is groot dat Paul Onuachu dan zijn laatste match afwerkt voor KRC Genk. De grote vraag word evenwel wie straks zijn opvolger zal worden. Wij maakten reeds gewag van een nieuw koningskoppel Zinho Gano-Cyriel Dessers maar ook Rodrigo Muniz is een meer dan valabel alternatief.

WIE VOLGT ONUACHU OP?

31 doelpunten in 36 competitiewedstrijden: Paul Onuachu legt dit seizoen buitengewone statistieken voor in de Jupiler Pro League. Het is dan ook een publiek geheim dat de Nigeriaan in de eerstvolgende transferperiode een knaltransfer zal maken naar een hoger aangeschreven Europese (top)club. Op basis van zijn hallucinante doelpuntenproductie wordt het voor KRC Genk bijgevolg een onmogelijke opdracht om een identieke vervanger te vinden voor Onuachu.

Maar Paul Onuachu biedt de ploeg van John van den Brom meer dan alleen een overvloed aan doelpunten. De boomlange centrumspits is tevens een bijzonder cruciale factor op het voetballend vlak. Ondanks het feit dat Onuachu maar liefst 2 meter 01 meet, beschikt hij desondanks over verrassend goeie voetjes. Daarnaast kan de Nigeriaan het spel uitstekend lezen en met een dribbel ook zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelen.



Dimitri de Condé staat aldus voor een aartsmoeilijke opdracht om het aanstaande vertrek van Paul Onuachu op te vangen. Maar misschien vindt de technisch directeur de oplossing wel in de eigen rangen. Invaller Cyriel Dessers en de verhuurde Zinho Gano vinden bijvoorbeeld regelmatig de weg naar het doel, waarbij het duo bovendien ook efficiënt handelt in de box. De bundeling van deze twee krachten zou eventueel een geschikte uitkomst kunnen bieden maar de Condé heeft ongetwijfeld nog enkele witte merels op de radar staan.

SCOREN EN VOETBALLEN

Eén van die externe pistes die KRC Genk bewandelt is die van de Braziliaanse spits Rodrigo Muniz. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg hebben de Limburgers ook al een eerste bod uitgebracht op de 20-jarige jonge spits van Flamengo. Daar kwam Muniz nog niet veel aan de bak: hij speelde 23 officiële wedstrijden bij de club uit Rio de Janeiro om precies te zijn. Dat neemt echter niet weg dat Muniz bij Flamengo omschreven wordt als een groot talent.



Rodrigo Muniz kwam dit seizoen reeds 13 keer in actie bij Flamengo, waarvan 3 keer als basisspeler. De 20-jarige is dus vooral een invaller bij de Braziliaanse traditieclub maar desondanks stond Muniz al 5 keer aan het kanon. Op basis van zijn verzamelde 489 speelminuten scoort de aanvaller dus 0,79 doelpunt per 90 minuten. Daarmee is Muniz de derde regelmatigste scorende spits van de Braziliaanse competitie. Bovendien is hij daar ook de vijfde efficiëntste spits.

Ondanks zijn jonge leeftijd en ook relatief beperkte speelminuten bij Flamengo, bewijst Rodrigo Muniz toch over een uitstekende neus voor doelpunten te beschikken. Maar bovendien koppelt hij dat torinstinct tevens aan een groot voetballend vermogen. Muniz is op het gebied van zuivere passing namelijk ook te vinden bij de tien beste centrumaanvallers in Carioca 1. Zou Dimitri de Condé het dan toch opnieuw kunnen flikken?

LEES OOK: JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Wie moet Onuachu vervangen?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

72
72
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

89
89
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

25
25
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

128
128
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

194
194
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

220
220
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

472
472
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

96
96
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

458
458
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

530
530
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

167
167
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

64
64
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

173
173
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

242
242
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

679
679
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

301
301
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

151
151
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

44
44
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws