Genk vindt doelpuntenmachine als opvolger Onuachu

door
Genk vindt doelpuntenmachine als opvolger Onuachu

Dit weekend staat de laatste speeldag van de Jupiler Pro League gepland en de kans is groot dat Paul Onuachu dan zijn laatste match afwerkt voor KRC Genk. De grote vraag word evenwel wie straks zijn opvolger zal worden. Wij maakten reeds gewag van een nieuw koningskoppel Zinho Gano-Cyriel Dessers maar ook Rodrigo Muniz is een meer dan valabel alternatief.

WIE VOLGT ONUACHU OP?

31 doelpunten in 36 competitiewedstrijden: Paul Onuachu legt dit seizoen buitengewone statistieken voor in de Jupiler Pro League. Het is dan ook een publiek geheim dat de Nigeriaan in de eerstvolgende transferperiode een knaltransfer zal maken naar een hoger aangeschreven Europese (top)club. Op basis van zijn hallucinante doelpuntenproductie wordt het voor KRC Genk bijgevolg een onmogelijke opdracht om een identieke vervanger te vinden voor Onuachu.

Maar Paul Onuachu biedt de ploeg van John van den Brom meer dan alleen een overvloed aan doelpunten. De boomlange centrumspits is tevens een bijzonder cruciale factor op het voetballend vlak. Ondanks het feit dat Onuachu maar liefst 2 meter 01 meet, beschikt hij desondanks over verrassend goeie voetjes. Daarnaast kan de Nigeriaan het spel uitstekend lezen en met een dribbel ook zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelen.



Dimitri de Condé staat aldus voor een aartsmoeilijke opdracht om het aanstaande vertrek van Paul Onuachu op te vangen. Maar misschien vindt de technisch directeur de oplossing wel in de eigen rangen. Invaller Cyriel Dessers en de verhuurde Zinho Gano vinden bijvoorbeeld regelmatig de weg naar het doel, waarbij het duo bovendien ook efficiënt handelt in de box. De bundeling van deze twee krachten zou eventueel een geschikte uitkomst kunnen bieden maar de Condé heeft ongetwijfeld nog enkele witte merels op de radar staan.

SCOREN EN VOETBALLEN

Eén van die externe pistes die KRC Genk bewandelt is die van de Braziliaanse spits Rodrigo Muniz. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg hebben de Limburgers ook al een eerste bod uitgebracht op de 20-jarige jonge spits van Flamengo. Daar kwam Muniz nog niet veel aan de bak: hij speelde 23 officiële wedstrijden bij de club uit Rio de Janeiro om precies te zijn. Dat neemt echter niet weg dat Muniz bij Flamengo omschreven wordt als een groot talent.



Rodrigo Muniz kwam dit seizoen reeds 13 keer in actie bij Flamengo, waarvan 3 keer als basisspeler. De 20-jarige is dus vooral een invaller bij de Braziliaanse traditieclub maar desondanks stond Muniz al 5 keer aan het kanon. Op basis van zijn verzamelde 489 speelminuten scoort de aanvaller dus 0,79 doelpunt per 90 minuten. Daarmee is Muniz de derde regelmatigste scorende spits van de Braziliaanse competitie. Bovendien is hij daar ook de vijfde efficiëntste spits.

Ondanks zijn jonge leeftijd en ook relatief beperkte speelminuten bij Flamengo, bewijst Rodrigo Muniz toch over een uitstekende neus voor doelpunten te beschikken. Maar bovendien koppelt hij dat torinstinct tevens aan een groot voetballend vermogen. Muniz is op het gebied van zuivere passing namelijk ook te vinden bij de tien beste centrumaanvallers in Carioca 1. Zou Dimitri de Condé het dan toch opnieuw kunnen flikken?

LEES OOK: 'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

Wie moet Onuachu vervangen?

Meest recent

'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

0
0
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

417
417
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

128
128
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

190
190
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

22
22
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

128
128
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

169
169
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

14
14
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

394
394
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

75
75
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

116
116
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

321
321
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

69
69
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

667
667
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

236
236
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

56
56
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

516
516
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

96
96
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

26
26
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

550
550
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

56
56
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

24
24
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

982
982
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

180
180
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

374
374

Meer sportnieuws