Genk vindt doelpuntenmachine als opvolger Onuachu

door
Genk vindt doelpuntenmachine als opvolger Onuachu

Dit weekend staat de laatste speeldag van de Jupiler Pro League gepland en de kans is groot dat Paul Onuachu dan zijn laatste match afwerkt voor KRC Genk. De grote vraag word evenwel wie straks zijn opvolger zal worden. Wij maakten reeds gewag van een nieuw koningskoppel Zinho Gano-Cyriel Dessers maar ook Rodrigo Muniz is een meer dan valabel alternatief.

WIE VOLGT ONUACHU OP?

31 doelpunten in 36 competitiewedstrijden: Paul Onuachu legt dit seizoen buitengewone statistieken voor in de Jupiler Pro League. Het is dan ook een publiek geheim dat de Nigeriaan in de eerstvolgende transferperiode een knaltransfer zal maken naar een hoger aangeschreven Europese (top)club. Op basis van zijn hallucinante doelpuntenproductie wordt het voor KRC Genk bijgevolg een onmogelijke opdracht om een identieke vervanger te vinden voor Onuachu.

Maar Paul Onuachu biedt de ploeg van John van den Brom meer dan alleen een overvloed aan doelpunten. De boomlange centrumspits is tevens een bijzonder cruciale factor op het voetballend vlak. Ondanks het feit dat Onuachu maar liefst 2 meter 01 meet, beschikt hij desondanks over verrassend goeie voetjes. Daarnaast kan de Nigeriaan het spel uitstekend lezen en met een dribbel ook zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelen.



Dimitri de Condé staat aldus voor een aartsmoeilijke opdracht om het aanstaande vertrek van Paul Onuachu op te vangen. Maar misschien vindt de technisch directeur de oplossing wel in de eigen rangen. Invaller Cyriel Dessers en de verhuurde Zinho Gano vinden bijvoorbeeld regelmatig de weg naar het doel, waarbij het duo bovendien ook efficiënt handelt in de box. De bundeling van deze twee krachten zou eventueel een geschikte uitkomst kunnen bieden maar de Condé heeft ongetwijfeld nog enkele witte merels op de radar staan.

SCOREN EN VOETBALLEN

Eén van die externe pistes die KRC Genk bewandelt is die van de Braziliaanse spits Rodrigo Muniz. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg hebben de Limburgers ook al een eerste bod uitgebracht op de 20-jarige jonge spits van Flamengo. Daar kwam Muniz nog niet veel aan de bak: hij speelde 23 officiële wedstrijden bij de club uit Rio de Janeiro om precies te zijn. Dat neemt echter niet weg dat Muniz bij Flamengo omschreven wordt als een groot talent.



Rodrigo Muniz kwam dit seizoen reeds 13 keer in actie bij Flamengo, waarvan 3 keer als basisspeler. De 20-jarige is dus vooral een invaller bij de Braziliaanse traditieclub maar desondanks stond Muniz al 5 keer aan het kanon. Op basis van zijn verzamelde 489 speelminuten scoort de aanvaller dus 0,79 doelpunt per 90 minuten. Daarmee is Muniz de derde regelmatigste scorende spits van de Braziliaanse competitie. Bovendien is hij daar ook de vijfde efficiëntste spits.

Ondanks zijn jonge leeftijd en ook relatief beperkte speelminuten bij Flamengo, bewijst Rodrigo Muniz toch over een uitstekende neus voor doelpunten te beschikken. Maar bovendien koppelt hij dat torinstinct tevens aan een groot voetballend vermogen. Muniz is op het gebied van zuivere passing namelijk ook te vinden bij de tien beste centrumaanvallers in Carioca 1. Zou Dimitri de Condé het dan toch opnieuw kunnen flikken?

LEES OOK: Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

Wie moet Onuachu vervangen?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

76
76
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

94
94
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

45
45
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

62
62
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

76
76
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

162
162
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

51
51
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

32
32
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

635
635
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

423
423
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

218
218
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

405
405
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

232
232
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

161
161
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

237
237
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

211
211
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

828
828
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

134
134
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

137
137
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

330
330
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

143
143
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

400
400
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

551
551
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

468
468

Meer sportnieuws