Genk vindt doelpuntenmachine als opvolger Onuachu

1734
Genk vindt doelpuntenmachine als opvolger Onuachu

Dit weekend staat de laatste speeldag van de Jupiler Pro League gepland en de kans is groot dat Paul Onuachu dan zijn laatste match afwerkt voor KRC Genk. De grote vraag word evenwel wie straks zijn opvolger zal worden. Wij maakten reeds gewag van een nieuw koningskoppel Zinho Gano-Cyriel Dessers maar ook Rodrigo Muniz is een meer dan valabel alternatief.

WIE VOLGT ONUACHU OP?

31 doelpunten in 36 competitiewedstrijden: Paul Onuachu legt dit seizoen buitengewone statistieken voor in de Jupiler Pro League. Het is dan ook een publiek geheim dat de Nigeriaan in de eerstvolgende transferperiode een knaltransfer zal maken naar een hoger aangeschreven Europese (top)club. Op basis van zijn hallucinante doelpuntenproductie wordt het voor KRC Genk bijgevolg een onmogelijke opdracht om een identieke vervanger te vinden voor Onuachu.

Maar Paul Onuachu biedt de ploeg van John van den Brom meer dan alleen een overvloed aan doelpunten. De boomlange centrumspits is tevens een bijzonder cruciale factor op het voetballend vlak. Ondanks het feit dat Onuachu maar liefst 2 meter 01 meet, beschikt hij desondanks over verrassend goeie voetjes. Daarnaast kan de Nigeriaan het spel uitstekend lezen en met een dribbel ook zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelen.



Dimitri de Condé staat aldus voor een aartsmoeilijke opdracht om het aanstaande vertrek van Paul Onuachu op te vangen. Maar misschien vindt de technisch directeur de oplossing wel in de eigen rangen. Invaller Cyriel Dessers en de verhuurde Zinho Gano vinden bijvoorbeeld regelmatig de weg naar het doel, waarbij het duo bovendien ook efficiënt handelt in de box. De bundeling van deze twee krachten zou eventueel een geschikte uitkomst kunnen bieden maar de Condé heeft ongetwijfeld nog enkele witte merels op de radar staan.

SCOREN EN VOETBALLEN

Eén van die externe pistes die KRC Genk bewandelt is die van de Braziliaanse spits Rodrigo Muniz. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg hebben de Limburgers ook al een eerste bod uitgebracht op de 20-jarige jonge spits van Flamengo. Daar kwam Muniz nog niet veel aan de bak: hij speelde 23 officiële wedstrijden bij de club uit Rio de Janeiro om precies te zijn. Dat neemt echter niet weg dat Muniz bij Flamengo omschreven wordt als een groot talent.



Rodrigo Muniz kwam dit seizoen reeds 13 keer in actie bij Flamengo, waarvan 3 keer als basisspeler. De 20-jarige is dus vooral een invaller bij de Braziliaanse traditieclub maar desondanks stond Muniz al 5 keer aan het kanon. Op basis van zijn verzamelde 489 speelminuten scoort de aanvaller dus 0,79 doelpunt per 90 minuten. Daarmee is Muniz de derde regelmatigste scorende spits van de Braziliaanse competitie. Bovendien is hij daar ook de vijfde efficiëntste spits.

Ondanks zijn jonge leeftijd en ook relatief beperkte speelminuten bij Flamengo, bewijst Rodrigo Muniz toch over een uitstekende neus voor doelpunten te beschikken. Maar bovendien koppelt hij dat torinstinct tevens aan een groot voetballend vermogen. Muniz is op het gebied van zuivere passing namelijk ook te vinden bij de tien beste centrumaanvallers in Carioca 1. Zou Dimitri de Condé het dan toch opnieuw kunnen flikken?

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Wie moet Onuachu vervangen?

Meest recent

Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

1
1
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

2
2
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

5
5
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

72
72
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

22
22
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

50
50
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

54
54
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

229
229
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

369
369
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

110
110
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

266
266
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

135
135
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

108
108
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

475
475
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

569
569
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

779
779
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

77
77
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

653
653
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

226
226
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1137
1137
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

167
167

Meer sportnieuws