Genk vindt doelpuntenmachine als opvolger Onuachu

door
Genk vindt doelpuntenmachine als opvolger Onuachu

Dit weekend staat de laatste speeldag van de Jupiler Pro League gepland en de kans is groot dat Paul Onuachu dan zijn laatste match afwerkt voor KRC Genk. De grote vraag word evenwel wie straks zijn opvolger zal worden. Wij maakten reeds gewag van een nieuw koningskoppel Zinho Gano-Cyriel Dessers maar ook Rodrigo Muniz is een meer dan valabel alternatief.

WIE VOLGT ONUACHU OP?

31 doelpunten in 36 competitiewedstrijden: Paul Onuachu legt dit seizoen buitengewone statistieken voor in de Jupiler Pro League. Het is dan ook een publiek geheim dat de Nigeriaan in de eerstvolgende transferperiode een knaltransfer zal maken naar een hoger aangeschreven Europese (top)club. Op basis van zijn hallucinante doelpuntenproductie wordt het voor KRC Genk bijgevolg een onmogelijke opdracht om een identieke vervanger te vinden voor Onuachu.

Maar Paul Onuachu biedt de ploeg van John van den Brom meer dan alleen een overvloed aan doelpunten. De boomlange centrumspits is tevens een bijzonder cruciale factor op het voetballend vlak. Ondanks het feit dat Onuachu maar liefst 2 meter 01 meet, beschikt hij desondanks over verrassend goeie voetjes. Daarnaast kan de Nigeriaan het spel uitstekend lezen en met een dribbel ook zijn rechtstreekse tegenstander uitschakelen.



Dimitri de Condé staat aldus voor een aartsmoeilijke opdracht om het aanstaande vertrek van Paul Onuachu op te vangen. Maar misschien vindt de technisch directeur de oplossing wel in de eigen rangen. Invaller Cyriel Dessers en de verhuurde Zinho Gano vinden bijvoorbeeld regelmatig de weg naar het doel, waarbij het duo bovendien ook efficiënt handelt in de box. De bundeling van deze twee krachten zou eventueel een geschikte uitkomst kunnen bieden maar de Condé heeft ongetwijfeld nog enkele witte merels op de radar staan.

SCOREN EN VOETBALLEN

Eén van die externe pistes die KRC Genk bewandelt is die van de Braziliaanse spits Rodrigo Muniz. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Belang van Limburg hebben de Limburgers ook al een eerste bod uitgebracht op de 20-jarige jonge spits van Flamengo. Daar kwam Muniz nog niet veel aan de bak: hij speelde 23 officiële wedstrijden bij de club uit Rio de Janeiro om precies te zijn. Dat neemt echter niet weg dat Muniz bij Flamengo omschreven wordt als een groot talent.



Rodrigo Muniz kwam dit seizoen reeds 13 keer in actie bij Flamengo, waarvan 3 keer als basisspeler. De 20-jarige is dus vooral een invaller bij de Braziliaanse traditieclub maar desondanks stond Muniz al 5 keer aan het kanon. Op basis van zijn verzamelde 489 speelminuten scoort de aanvaller dus 0,79 doelpunt per 90 minuten. Daarmee is Muniz de derde regelmatigste scorende spits van de Braziliaanse competitie. Bovendien is hij daar ook de vijfde efficiëntste spits.

Ondanks zijn jonge leeftijd en ook relatief beperkte speelminuten bij Flamengo, bewijst Rodrigo Muniz toch over een uitstekende neus voor doelpunten te beschikken. Maar bovendien koppelt hij dat torinstinct tevens aan een groot voetballend vermogen. Muniz is op het gebied van zuivere passing namelijk ook te vinden bij de tien beste centrumaanvallers in Carioca 1. Zou Dimitri de Condé het dan toch opnieuw kunnen flikken?

LEES OOK: Joos: "Anderlecht of Club moet deze JPL-smaakmaker pakken"

Wie moet Onuachu vervangen?

Meest recent

Joos: "Anderlecht of Club moet deze JPL-smaakmaker pakken"

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

12
12
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

258
258
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

20
20
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

57
57
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

29
29
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

157
157
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

93
93
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

49
49
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

69
69
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

168
168
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

102
102
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

93
93
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

343
343
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

85
85
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

92
92
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

650
650
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

215
215
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

259
259
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

72
72
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

108
108
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

62
62
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

261
261

Meer sportnieuws