Onuachu out: nieuw Genks koningskoppel staat klaar

door
Onuachu out: nieuw Genks koningskoppel staat klaar

Met 33 doelpunten in 37 competitiewedstrijden is Paul Onuachu de grote man bij KRC Genk. Voor de Limburgers is een zomerse toptransfer van de Nigeriaan naar een groter aangeschreven voetbalclub stilaan onvermijdbaar. Maar heeft Genk alvast een dubbele troef achter de hand.


KONINGSKOPPEL

Volgend seizoen heeft KRC Genk namelijk nog het spitsenduo Zinho Gano en Cyriel Dessers onder contract staan. Beide centrumspitsen ondervinden vandaag nochtans de grootste moeilijkheden om een belangrijke rol te spelen in de Luminus Arena, maar toch behoren ze tegenwoordig tot de beste aanvallers in de Jupiler Pro League. Dessers als luxe-invaller bij Genk, Gano als huurling bij KV Kortrijk. Zowel in hun regelmaat op het gebied van doelpunten scoren, alsook in de efficiëntie voor doel, prijken beide contractuele Genk-aanvallers tot de top der centrumspitsen in de Belgische competitie. Het bundelen van hun krachten kan volgend seizoen misschien wel een antwoord bieden op de leemte van het onvermijdelijk vertrek van Paul Onuachu.



ZINHO GANO

Zinho Gano vindt op huurbasis bij KV Kortrijk het speelplezier terug en sinds januari lukte hij reeds 6 doelpunten in 11 competitiewedstrijden. De rijzige aanvaller staat daarom ook open voor een verlengd verblijf in het Guldensporenstadion, terwijl ook CEO Matthias Leterme is geïnteresseerd om Gano langer bij Veekaa te houden. Op papier keert Gano eind juni alvast terug naar KRC Genk, waar hij nog één seizoen contract heeft lopen. Een definitieve oplossing voor Gano dringt zich straks dus aan.

't Is opmerkelijk hoe Zinho Gano zo snel en vlot zijn draai vond bij KV Kortrijk. Toen hij in januari dit jaar op huurbasis arriveerde in West-Vlaanderen, kwam Gano sinds februari vorig jaar geen enkele minuut meer in actie. Desondanks bleek de 27-jarige aanvaller meteen fit én doeltreffend voor het doel. Gano bracht bij Kortrijk opmerkelijk meer présence bij in de box alsook meer aansluiting tussen de aanval en de rest van de ploeg. Bovendien is hij een garantie op doelpunten.



Op gemiddelde basis slaagt Zinho Gano er namelijk in om 0,63 doelpunt per 90 minuten te scoren. Met die erg fraaie frequentie is hij de vierde vlotst scorende centrumaanvaller in de Jupiler Pro League. Bovendien zet Gano ook één kans op drie om in een doelpunt, een ratio waarmee hij de tweede efficiëntste spits is op de Belgische velden. In theorie zouden die indrukwekkende cijfers alvast een nieuwe kans bij KRC Genk moeten garanderen.

CYRIEL DESSERS

26 februari 2021, Stade du Pays de Charleroi. In minuut 88 stevende Cyriel Dessers alleen op het doel af van Rémy Descamps. Eén op één. Een droomsituatie voor elke zuivere centrumspits. De éénvoudige Nigeriaanse international kon zijn ellenlange doelpuntendroogte sinds 6 december 2020 eindelijk een halt toeroepen. Maar verrassend genoeg speelde Dessers de bal slordig af aan Théo Bongonda, die de slechte pass van Dessers niet meer kon rechtzetten. Die actie demonstreerde het gebrek aan vertrouwen bij de centrale spits, die dit seizoen nog maar amper kon scoren.

Bijna drie maanden later, na een periode met weinig speelminuten en in tussentijd nog steeds geen enkel gescoord doelpunt, werd Cyriel Dessers opeens de grote held in de Champions' play-offs tegen RSC Anderlecht. Met zijn eerste doelpunt in vijf maanden tijd bezorgde Dessers zijn club in het Lotto Park een veelbesproken zege met een winning-goal in minuut 86. “Mooi voor hem”, zei coach John van den Brom. “Als je het op deze manier kan in zo'n match. Dan zie je hoe iedereen belangrijk is in deze groep.”



Cyriel Dessers scoorde dit seizoen in totaliteit slechts 5 doelpunten in 30 competitiewedstrijden, maar daar staan ook amper 913 speelminuten (blessuretijd inclusief) tegenover. Op gemiddelde basis scoort Dessers daarmee opvallend genoeg 0,49 doelpunt per 90 gespeelde minuten. Op basis van deze frequentie bezet hij de veertiende plaats onder alle centrumaanvallers in de Jupiler Pro League, wat best een knappe regelmaat is. Bovendien is Dessers met 21% omgezette doelkansen ook de tiende efficiëntste spits in België.

LEES OOK: Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

Wie moet volgend seizoen zeker zijn kans krijgen bij Genk?

Meest recent

Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

9
9
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

34
34
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

7
7
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

218
218
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

110
110
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

31
31
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

38
38
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

91
91
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

188
188
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

282
282
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

502
502
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

212
212
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

189
189
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

177
177
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

145
145
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

465
465
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

282
282
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1036
1036
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

605
605
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

73
73
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

521
521
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

154
154
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

168
168
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

318
318
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

145
145

Meer sportnieuws