Onuachu out: nieuw Genks koningskoppel staat klaar

1774 stemmen
Onuachu out: nieuw Genks koningskoppel staat klaar

Met 33 doelpunten in 37 competitiewedstrijden is Paul Onuachu de grote man bij KRC Genk. Voor de Limburgers is een zomerse toptransfer van de Nigeriaan naar een groter aangeschreven voetbalclub stilaan onvermijdbaar. Maar heeft Genk alvast een dubbele troef achter de hand.


KONINGSKOPPEL

Volgend seizoen heeft KRC Genk namelijk nog het spitsenduo Zinho Gano en Cyriel Dessers onder contract staan. Beide centrumspitsen ondervinden vandaag nochtans de grootste moeilijkheden om een belangrijke rol te spelen in de Luminus Arena, maar toch behoren ze tegenwoordig tot de beste aanvallers in de Jupiler Pro League. Dessers als luxe-invaller bij Genk, Gano als huurling bij KV Kortrijk. Zowel in hun regelmaat op het gebied van doelpunten scoren, alsook in de efficiëntie voor doel, prijken beide contractuele Genk-aanvallers tot de top der centrumspitsen in de Belgische competitie. Het bundelen van hun krachten kan volgend seizoen misschien wel een antwoord bieden op de leemte van het onvermijdelijk vertrek van Paul Onuachu.



ZINHO GANO

Zinho Gano vindt op huurbasis bij KV Kortrijk het speelplezier terug en sinds januari lukte hij reeds 6 doelpunten in 11 competitiewedstrijden. De rijzige aanvaller staat daarom ook open voor een verlengd verblijf in het Guldensporenstadion, terwijl ook CEO Matthias Leterme is geïnteresseerd om Gano langer bij Veekaa te houden. Op papier keert Gano eind juni alvast terug naar KRC Genk, waar hij nog één seizoen contract heeft lopen. Een definitieve oplossing voor Gano dringt zich straks dus aan.

't Is opmerkelijk hoe Zinho Gano zo snel en vlot zijn draai vond bij KV Kortrijk. Toen hij in januari dit jaar op huurbasis arriveerde in West-Vlaanderen, kwam Gano sinds februari vorig jaar geen enkele minuut meer in actie. Desondanks bleek de 27-jarige aanvaller meteen fit én doeltreffend voor het doel. Gano bracht bij Kortrijk opmerkelijk meer présence bij in de box alsook meer aansluiting tussen de aanval en de rest van de ploeg. Bovendien is hij een garantie op doelpunten.



Op gemiddelde basis slaagt Zinho Gano er namelijk in om 0,63 doelpunt per 90 minuten te scoren. Met die erg fraaie frequentie is hij de vierde vlotst scorende centrumaanvaller in de Jupiler Pro League. Bovendien zet Gano ook één kans op drie om in een doelpunt, een ratio waarmee hij de tweede efficiëntste spits is op de Belgische velden. In theorie zouden die indrukwekkende cijfers alvast een nieuwe kans bij KRC Genk moeten garanderen.

CYRIEL DESSERS

26 februari 2021, Stade du Pays de Charleroi. In minuut 88 stevende Cyriel Dessers alleen op het doel af van Rémy Descamps. Eén op één. Een droomsituatie voor elke zuivere centrumspits. De éénvoudige Nigeriaanse international kon zijn ellenlange doelpuntendroogte sinds 6 december 2020 eindelijk een halt toeroepen. Maar verrassend genoeg speelde Dessers de bal slordig af aan Théo Bongonda, die de slechte pass van Dessers niet meer kon rechtzetten. Die actie demonstreerde het gebrek aan vertrouwen bij de centrale spits, die dit seizoen nog maar amper kon scoren.

Bijna drie maanden later, na een periode met weinig speelminuten en in tussentijd nog steeds geen enkel gescoord doelpunt, werd Cyriel Dessers opeens de grote held in de Champions' play-offs tegen RSC Anderlecht. Met zijn eerste doelpunt in vijf maanden tijd bezorgde Dessers zijn club in het Lotto Park een veelbesproken zege met een winning-goal in minuut 86. “Mooi voor hem”, zei coach John van den Brom. “Als je het op deze manier kan in zo'n match. Dan zie je hoe iedereen belangrijk is in deze groep.”



Cyriel Dessers scoorde dit seizoen in totaliteit slechts 5 doelpunten in 30 competitiewedstrijden, maar daar staan ook amper 913 speelminuten (blessuretijd inclusief) tegenover. Op gemiddelde basis scoort Dessers daarmee opvallend genoeg 0,49 doelpunt per 90 gespeelde minuten. Op basis van deze frequentie bezet hij de veertiende plaats onder alle centrumaanvallers in de Jupiler Pro League, wat best een knappe regelmaat is. Bovendien is Dessers met 21% omgezette doelkansen ook de tiende efficiëntste spits in België.

LEES OOK: Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Wie moet volgend seizoen zeker zijn kans krijgen bij Genk?

Meest recent

FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

6
6
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

30
30
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

102
102
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

86
86
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

66
66
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

51
51
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

115
115
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

336
336
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

67
67
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

416
416
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

94
94
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

276
276
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

473
473
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

348
348
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

438
438
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

521
521
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

888
888
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

211
211
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

375
375
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

123
123
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

266
266
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

511
511
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

61
61
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

494
494

Meer sportnieuws