Club Brugge mag tegen KRC Genk met 500 fans de titel vieren

door
Club Brugge mag tegen KRC Genk met 500 fans de titel vieren

De titelstrijd blijft vooralsnog razend spannend, maar donderdag kan ze wel helemaal beslist zijn. Puntenverlies van KRC Genk tegen Antwerp of minstens een gelijkspel van Club Brugge op het veld van Anderlecht, en Blauw-Zwart kan de bierdouches inzetten. En dat willen ze bij Club na zowat veertien maanden zonder fans in de stadions mét hun fans doen.


Club diende immers een aanvraag in om zondag 500 toeschouwers te mogen binnenlaten in het Jan Breydelstadion voor een eventuele titelviering in de marge van de slotwedstrijd (of eventuele titelmatch) tegen KRC Genk. Dat zou dan een testevenement moeten worden. Het plan krijgt alvast de steun van Vlaams minister van Sport Ben Weyts en de lokale politie. Het is volgens Krant van West-Vlaanderen enkel nog wachten op de goedkeuring van coronacommissaris Pedro Facon. In diens kabinet klinkt het alvast dat er snel duidelijkheid moet komen.

UPDATE 20/05
En zullen zondag dan toch geen 500 supporters plaatsnemen in de tribunes van het Jan Breydel-stadion. De autoriteiten zouden nochtans groen licht hebben gegeven. Maar volgens Sporza is het Club Brugge zelf dat de stekker trok uit het plan. Zo'n testevenement gaat immers gepaard met veel en strikte maatregelen. Voor Blauw-Zwart zou het te kort dag zijn en te veel mankracht/middelen kosten om dat veiligheidsplan in werking te krijgen. Rond het stadion zullen de cafés wel aan raamverkoop doen en wordt ook een aantal supporters verwacht, maar daar zal de wedstrijd niet te zien zijn. 

UPDATE 21/05

Club Brugge zal zondag thuis tegen KRC Genk dan toch met 500 fans mogen vieren.  De federale ministers van Binnenlandse Zaken en Volksgezondheid hebben het licht op groen gezet voor de organisatie van een coronaproof testevent, bevestigen de kabinetten van Vlaams minister van Sport Ben Weyts en van minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden. Dat meldt Het Laatste Nieuws.

Het testevenement is een samenwerking tussen Club Brugge, de Pro League en de KU Leuven. 500 vrijwilligers die op regelmatige basis een steentje bijdragen in de club zijn uitgenodigd in de Zuid-Tribune. De fans zullen een mondmasker moeten dragen en de veiligheidsmaatregelen respecteren.

Meest recent

"Wij met ons tweetjes"-Annelien en Van Gucht kiezen voor elkaar

De spanning tussen Ruben Van Gucht en diverse vrouwen hangt schijnbaar altijd in de lucht. Deze keer ...

10
10
‘Club Brugge krijgt enorme Champions League-opsteker’

Club Brugge hoopt dit seizoen ook weer hoge ogen te gooien in de Champions League. Blauw-Zwart staat ...

24
24
“Gevangenis Bayat” – De Mil op ramkoers met Charleroi

Rik De Mil werd afgelopen zomer nadrukkelijk genoemd bij een knaltransfer naar Royal Antwerp FC, ...

37
37
‘Mazzu op een zucht van verrassende JPL-comeback'

Felice Mazzu heeft enorm veel ervaring als hoofdtrainer in de Jupiler Pro League. De oefenmeester ...

59
59
Bryan Heynen vloekt na remise KRC Genk

KRC Genk speelde gelijk tegen Real Betis in de Europa League. De Limburgers zitten in een vormdip, ...

57
57
JPL-clubs krijgen buitenkans: ex-international plots vrij

Als er Belgische clubs zijn die op zoek naar een defensieve opportuniteit, dan moeten ze dit artikel ...

50
50
Anderlecht viert het voetbalwonder van Beckham & co

RSC Anderlecht zit anno 2025 niet meer aan knoppen in de Jupiler Pro League. Aanhaken met de ...

113
113
Fink ontdekt nieuwe succesformule: "Kan goed van pas komen"

KRC Genk wist eindelijk de nul te houden tegen Real Betis. De prestatie was goed, jammer dat de 1-0 ...

101
101
O'Loughlin over Belgische succescoach: "We polsten hem niet"

Union SG kende al een opmerkelijk seizoen. Het draait weer op volle toeren in de Jupiler Pro League, ...

56
56
Leko met verrassende openbaringen over AA Gent én Club

Ivan Leko is een trainer met het hart op de tong, al moet hij toch wat slimmer worden in die ...

212
212
Hasi looft aanwinst: "Hij maakt duidelijk progressie"

Er staat vanavond heel wat druk op de ketel bij RSC Anderlecht. Het is van moeten tegen Sporting ...

252
252
Vandaag Inside ontploft: Genee, Derksen en Gijp op ramkoers

Bij Vandaag Inside werd vorige week nog uitgebreid gefeest na het winnen van de Gouden ...

47
47
Via Engeland stilaan een leidster bij de Flames: “Kompany mijn idool”

De Red Flames nemen het vanavond op tegen Ierland. De Belgische dames zijn bijzonder gemotiveerd om ...

13
13
'Titelheld kiest voor Anderlecht: bommetje bij kampioen'

Anderlecht gaat vol voor de spelmaker die vorig seizoen de Kroatische titelrace besliste. Met een ...

744
744
'Bayern schakelde snel: één club al genoemd voor Kompany'

Vincent Kompany brak zijn contract open bij Bayern München. Hij lag nog twee jaar vast bij de ...

219
219
'Anderlecht wil na Angulo en Stroeykens volgende slag slaan'

Bij RSC Anderlecht moest de loonmassa naar beneden, maar of dat echt gelukt is met een kern van 35 ...

290
290
'Twee clubs bekijken CL-prestaties van sterkhouder Union'

Union SG kende twee zeperds van formaat in de Champions League. Ze verloren kansloos in het Lotto ...

38
38
Verrassende terugkeer van Peter Maes in JPL?

Dat Felice Mazzu een kandidaat is om OH Leuven te trainen, is opvallend. Hij leek toch wat ...

188
188
Zetterberg met ‘geniale’ tip: luistert men bij Anderlecht’?

RSC Anderlecht blijft o zo wisselvallig presteren, al hadden we dat voorspeld. Het is het gevolg van ...

283
283
Nieuwe Kompany-onthullingen: zó reageren Kane en Neuer

Vincent Kompany is bezig aan een fenomenaal seizoen met Bayern München. Daar werd hij deze week ...

305
305
Karetsas staat op: "Of ik het niet naar mijn zin had?"

In de Europa League speelde KRC Genk donderdagavond 0-0-gelijk tegen Real Betis. Op zich geen slecht ...

127
127
Anderlecht-aanwinst in nesten: Hasi deelt optater uit

RSC Anderlecht opent vrijdagavond de 12de speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van ...

353
353
Roma en Lille ijskoud gepakt, megastunt in Conference League

In de Europa League hebben enkele grotere clubs zich donderdagavond steken laten vallen, AS Roma en ...

83
83
Club Brugge verzwakt? Vanhaezebrouck geeft het antwoord

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Blauw-Zwart verloor namelijk ...

390
390
Betis-coach Pellegrini spreekt duidelijke taal over aanpak Genk

KRC Genk is er donderdagavond niet in geslaagd om zijn eerste thuiszege in de League Phase van de ...

689
689

Meer sportnieuws