KVM pakt leiding in Europe Play-Offs na zege op Standard

door
KVM pakt leiding in Europe Play-Offs na zege op Standard

Halfweg de Europe Play-Offs is het zowaar KV Mechelen dat alleen aan de leiding staat in klassement. Malinwa profiteerde optimaal van de nederlaag van KV Oostende op AA Gent en ging met de volle buit aan de haal op bezoek bij Standard: 1-2. Het verschil tussen plek 1 en 4 in de tweede nacompetitie bedraagt wel slechts drie punten.


De wedstrijd was amper begonnen, of ze moest al even stilgelegd worden omdat de sproeiers op het veld plots aansprongen. Na enkele minuten kon er wel terug gevoetbald worden. Vervolgens namen de bezoekers de partij in handen en al snel volgde de openingstreffer. Bodart ging de mist in na een voorzet van Storm en via Gavory belandde de 0-1 in eigen doel. Na goed een halfuur spelen kon Bodart zijn foutje enigszins rechtzetten met een goede reactie op een afgeweken vrije trap van Storm. Standard kon voor rust echter niets meer aan de achterstand veranderen.

Na de pauze ging KVM gewoon verder op zijn elan. Storm liet eerst een gigantische mogelijkheid onbegrijpelijk liggen, maar niet veel later deed de Mechelse man in vorm de netten dan toch trillen. De bezoekers leken zo goed op weg naar de zege, Druijf liet de 0-3 wel liggen. En dat bleek een dure misser want niet veel later kon Standard wél scoren na een knal van Raskin. En het ging plots van kwaad naar erger voor de Mechelaars: Peyre moest gaan douchen na een smerige tackle.

Met een man meer ging Standard in de slotfase vol op zoek naar de gelijkmaker. Bovendien kon pechvogel Vanheusden zijn rentree maken na maanden van blessureleed. Laifis mikte echter op de paal en zo bleven de Luikenaars met lege handen achter. Zondag krijgen ze echter al een kans op revanche, dan volgt de terugwedstrijd tussen beide ploegen.

Scoreverloop:
0-1 (14') Nicolas Gavory (own.)
0-2 (54') Nikola Storm
1-2 (68') Nicolas Raskin

LEES OOK: 'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Wie was uw man van de match?

Meest recent

Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

248
248
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

74
74
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

127
127
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

144
144
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

70
70
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

89
89
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

98
98
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

511
511
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

111
111
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

71
71
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

54
54
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

260
260
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1116
1116
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

73
73
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

806
806
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

167
167
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

204
204
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

63
63
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

371
371
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

207
207
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

647
647
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

112
112
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

174
174
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

144
144
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

180
180

Meer sportnieuws