KVM pakt leiding in Europe Play-Offs na zege op Standard

door
KVM pakt leiding in Europe Play-Offs na zege op Standard

Halfweg de Europe Play-Offs is het zowaar KV Mechelen dat alleen aan de leiding staat in klassement. Malinwa profiteerde optimaal van de nederlaag van KV Oostende op AA Gent en ging met de volle buit aan de haal op bezoek bij Standard: 1-2. Het verschil tussen plek 1 en 4 in de tweede nacompetitie bedraagt wel slechts drie punten.


De wedstrijd was amper begonnen, of ze moest al even stilgelegd worden omdat de sproeiers op het veld plots aansprongen. Na enkele minuten kon er wel terug gevoetbald worden. Vervolgens namen de bezoekers de partij in handen en al snel volgde de openingstreffer. Bodart ging de mist in na een voorzet van Storm en via Gavory belandde de 0-1 in eigen doel. Na goed een halfuur spelen kon Bodart zijn foutje enigszins rechtzetten met een goede reactie op een afgeweken vrije trap van Storm. Standard kon voor rust echter niets meer aan de achterstand veranderen.

Na de pauze ging KVM gewoon verder op zijn elan. Storm liet eerst een gigantische mogelijkheid onbegrijpelijk liggen, maar niet veel later deed de Mechelse man in vorm de netten dan toch trillen. De bezoekers leken zo goed op weg naar de zege, Druijf liet de 0-3 wel liggen. En dat bleek een dure misser want niet veel later kon Standard wél scoren na een knal van Raskin. En het ging plots van kwaad naar erger voor de Mechelaars: Peyre moest gaan douchen na een smerige tackle.

Met een man meer ging Standard in de slotfase vol op zoek naar de gelijkmaker. Bovendien kon pechvogel Vanheusden zijn rentree maken na maanden van blessureleed. Laifis mikte echter op de paal en zo bleven de Luikenaars met lege handen achter. Zondag krijgen ze echter al een kans op revanche, dan volgt de terugwedstrijd tussen beide ploegen.

Scoreverloop:
0-1 (14') Nicolas Gavory (own.)
0-2 (54') Nikola Storm
1-2 (68') Nicolas Raskin

LEES OOK: “Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Wie was uw man van de match?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

123
123
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

200
200
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

104
104
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

98
98
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

264
264
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

59
59
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

141
141
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

469
469
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

146
146
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

295
295
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

500
500
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

185
185
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

103
103
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

170
170
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

150
150
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

417
417
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

195
195
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

757
757
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

679
679
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

368
368
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

617
617
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

196
196
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

426
426
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

650
650

Meer sportnieuws