Van den Brom wijst naar VAR-debacle voor zwakke eerste helft

door
Van den Brom wijst naar VAR-debacle voor zwakke eerste helft

KRC Genk is er woensdagavond niet in geslaagd om de titelstrijd helemaal open te breken. De Limburgers kregen op eigen veld een uitgelezen kans om op twee punten van leider Club Brugge te komen, maar slaagden er niet in om Anderlecht te kloppen. Een aangename wedstrijd eindigde uiteindelijk op 1-1.


In de tweede periode hielden beide ploegen mekaar goed in evenwicht, maar voor rust was Paars-Wit duidelijk de betere. Genk liep in de eerste periode vooral achter de feiten aan en bleef onder zijn gewenste niveau. Volgens coach John van den Brom had dat echter ook te maken met het debacle dat aan de partij vooraf ging. Het VAR-busje was door een logistieke blunder immers niet op tijd aan het stadion geraakt. Hierdoor moest de aftrap uiteindelijk met een kwartier uitgesteld worden.

Van den Brom wou dat niet inroepen als excuus voor de mindere eerste helft, maar stelde wel dat dit een bepaalde rol speelde. "Het was zeker niet onze beste eerste helft, we hadden ons nochtans goed voorbereid. Maar er was die rommelige aanloop. Ik probeer ook maar oorzaken te vinden waarom het minder liep. Als je dan de reden hoort ... dat is echt lachwekkend. Daar hebben wij de hele eerste helft achteraan gelopen. Het was heel onrustig en dat doet wat met die jongens. Maar Anderlecht was ook beter en kwam verdiend op voorsprong. Eerlijk gezegd ben ik blij met een punt, ik vind niet dat we meer verdiend hebben", vertelde de Nederlander bij Eleven Sports.

LEES OOK: Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

Denkt u dat het VAR-debacle een invloed had op de prestatie van Genk?

Meest recent

Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

17
17
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

65
65
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

24
24
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

164
164
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

148
148
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

113
113
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

163
163
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

191
191
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

353
353
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

225
225
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

73
73
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

257
257
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

131
131
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

180
180
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

503
503
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

64
64
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

193
193
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

549
549
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

178
178
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

244
244
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

308
308
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

530
530
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

263
263
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

585
585
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

454
454

Meer sportnieuws