'Grote kuis Standard: 15 (!) spelers kunnen vertrekken'

888 stemmen
'Grote kuis Standard: 15 (!) spelers kunnen vertrekken'

Standard is dramatisch begonnen aan de Europe Play-Off en verloor afgelopen zaterdag met zware 6-2-cijfers op het veld van KV Oostende. Komend weekend moet dus een reactie volgen wanneer AA Gent op bezoek komt. Indien het ook dan fout loopt, zullen de overige duels vooral als voorbereiding op het komende seizoen gebruikt worden.


Dat liet een teleurgestelde coach Mbaye Leye zelf ook verstaan na de afgang in Oostende. De vraag is echter op welke spelers hij komend seizoen nog zal kunnen rekenen. Volgens L'Avenir volgt er komende zomer immers een grote kuis op Sclessin. Sowieso moeten de Rouches een oplossing vinden voor overbodige spelers als Oulare, Sylvestre en Joachim Carcela. Ook de terugkerende huurlingen Avenatti, Boljevic en Dragus lijken niet meer in de plannen voor te komen. Cop, Jans en Gillet (die een andere functie krijgt) zijn einde contract en hun overeenkomsten worden allicht niet verlengd. Daarnaast nemen de Luikenaars mogelijk afscheid van enkele grotere namen.

Lestienne en Fai gaan komende zomer hun laatste contractjaar in. Als Standard hun overeenkomsten niet verlengt, zullen beide spelers verkocht moeten worden om een transfervrij vertrek te voorkomen. Daarnaast zouden de Luikenaars bereid zijn om te luisteren naar voorstellen op Cimirot en Laifis. Amallah zou dan weer welgekomen miljoenen kunnen opbrengen en Vanheusden keert mogelijk terug naar Internazionale. Leye zou dus wel eens een halve kern kunnen zien vertrekken. Al zal hij het gezien de recente wanprestatie niet eens zo erg vinden om opnieuw op te bouwen.

LEES OOK: 'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Wie moet Standard absoluut zien te houden?

Meest recent

'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

13
13
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

9
9
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

113
113
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

58
58
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

56
56
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

479
479
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

52
52
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

97
97
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

133
133
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

757
757
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

57
57
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

506
506
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

354
354
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

723
723
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

707
707
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

123
123
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

418
418
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

712
712
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

351
351
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

193
193
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

222
222
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

206
206
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

356
356
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

913
913
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

139
139

Meer sportnieuws