'Grote kuis Standard: 15 (!) spelers kunnen vertrekken'

door
'Grote kuis Standard: 15 (!) spelers kunnen vertrekken'

Standard is dramatisch begonnen aan de Europe Play-Off en verloor afgelopen zaterdag met zware 6-2-cijfers op het veld van KV Oostende. Komend weekend moet dus een reactie volgen wanneer AA Gent op bezoek komt. Indien het ook dan fout loopt, zullen de overige duels vooral als voorbereiding op het komende seizoen gebruikt worden.


Dat liet een teleurgestelde coach Mbaye Leye zelf ook verstaan na de afgang in Oostende. De vraag is echter op welke spelers hij komend seizoen nog zal kunnen rekenen. Volgens L'Avenir volgt er komende zomer immers een grote kuis op Sclessin. Sowieso moeten de Rouches een oplossing vinden voor overbodige spelers als Oulare, Sylvestre en Joachim Carcela. Ook de terugkerende huurlingen Avenatti, Boljevic en Dragus lijken niet meer in de plannen voor te komen. Cop, Jans en Gillet (die een andere functie krijgt) zijn einde contract en hun overeenkomsten worden allicht niet verlengd. Daarnaast nemen de Luikenaars mogelijk afscheid van enkele grotere namen.

Lestienne en Fai gaan komende zomer hun laatste contractjaar in. Als Standard hun overeenkomsten niet verlengt, zullen beide spelers verkocht moeten worden om een transfervrij vertrek te voorkomen. Daarnaast zouden de Luikenaars bereid zijn om te luisteren naar voorstellen op Cimirot en Laifis. Amallah zou dan weer welgekomen miljoenen kunnen opbrengen en Vanheusden keert mogelijk terug naar Internazionale. Leye zou dus wel eens een halve kern kunnen zien vertrekken. Al zal hij het gezien de recente wanprestatie niet eens zo erg vinden om opnieuw op te bouwen.

LEES OOK: De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Wie moet Standard absoluut zien te houden?

Meest recent

Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

3
3
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

30
30
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

90
90
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

485
485
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

119
119
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

371
371
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

198
198
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

10
10
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

182
182
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

445
445
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

408
408
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

472
472
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

407
407
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

78
78
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

695
695
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

621
621
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

90
90
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

215
215
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

465
465
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

369
369
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

159
159
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

826
826
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

169
169
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

62
62
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

153
153

Meer sportnieuws