Sonck kiest elftal van seizoen: géén Lang of Bongonda

1680 stemmen
Sonck kiest elftal van seizoen: géén Lang of Bongonda

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden in de bloemetjes te zetten. Ook televisierechtenhouder Eleven Sports doet zijn duit in het zakje. Zo kunnen de supporters momenteel stemmen voor hun 'Golden Eleven'.


Op deze manier gaat Eleven Sports op zoek naar het beste elftal van het seizoen volgens de fans. Al zijn er wel enkele voorwaarden aan verbonden. Zo mag je per club maximum drie spelers kiezen, waardoor een aantal kandidaten automatisch afvallen. Dat was ook bij analist Wesley Sonck het geval. In aanloop naar de partij van zondag tussen Club Brugge en Anderlecht, maakte de ex-spits zijn Golden Eleven alvast bekend. Sonck gaat voor een variant op de 3-4-3-formatie, waar laat wel een aantal grote namen links liggen.

De meest opvallende afwezige is bijvoorbeeld Noa Lang, nochtans de grote favoriet om straks met de trofee van 'Profvoetballer van het Jaar' aan de haal te gaan. De reden voor zijn afwezigheid is echter voor de hand liggend: Sonck koos voor drie andere spelers van Club Brugge. Maar ook andere uitblinkers als pakweg Theo Bongonda (KRC Genk), Raphael Holzhauser (Beerschot) en Thomas Henry (OHL) zijn er niet bij. Als trainer kiest Sonck dan weer voor zijn voormalige ploegmaat bij de Rode Duivels: Vincent Kompany (Anderlecht).

De Golden Eleven van Sonck:
Simon Mignolet (Club); Clinton Mata (Club), Ritchie De Laet (Antwerp), Arthur Theate (Oostende); Amir Murillo (Anderlecht), Lior Refaelov (Antwerp), Mats Rits (Club), Adriano Correia (Eupen), Yunja Ito (Genk), Paul Onuachu (Genk), Xavier Mercier (OHL)

LEES OOK: Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Bent u het eens met de keuze van Sonck?

Meest recent

'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

37
37
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

8
8
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

10
10
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

235
235
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

214
214
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

543
543
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

134
134
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

129
129
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

496
496
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

649
649
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

324
324
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

74
74
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

375
375
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

882
882
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

199
199
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

315
315
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

681
681
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

432
432
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

336
336
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

140
140
WK-finale ontspoort na affluiten: Paredes compléét over de rooie

Spanje heeft zich zondagavond voor de tweede keer tot wereldkampioen gekroond. In eenzijdige finale ...

818
818
Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

89
89
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-momentje

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

957
957

Meer sportnieuws