Sonck kiest elftal van seizoen: géén Lang of Bongonda

1680 stemmen
Sonck kiest elftal van seizoen: géén Lang of Bongonda

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden in de bloemetjes te zetten. Ook televisierechtenhouder Eleven Sports doet zijn duit in het zakje. Zo kunnen de supporters momenteel stemmen voor hun 'Golden Eleven'.


Op deze manier gaat Eleven Sports op zoek naar het beste elftal van het seizoen volgens de fans. Al zijn er wel enkele voorwaarden aan verbonden. Zo mag je per club maximum drie spelers kiezen, waardoor een aantal kandidaten automatisch afvallen. Dat was ook bij analist Wesley Sonck het geval. In aanloop naar de partij van zondag tussen Club Brugge en Anderlecht, maakte de ex-spits zijn Golden Eleven alvast bekend. Sonck gaat voor een variant op de 3-4-3-formatie, waar laat wel een aantal grote namen links liggen.

De meest opvallende afwezige is bijvoorbeeld Noa Lang, nochtans de grote favoriet om straks met de trofee van 'Profvoetballer van het Jaar' aan de haal te gaan. De reden voor zijn afwezigheid is echter voor de hand liggend: Sonck koos voor drie andere spelers van Club Brugge. Maar ook andere uitblinkers als pakweg Theo Bongonda (KRC Genk), Raphael Holzhauser (Beerschot) en Thomas Henry (OHL) zijn er niet bij. Als trainer kiest Sonck dan weer voor zijn voormalige ploegmaat bij de Rode Duivels: Vincent Kompany (Anderlecht).

De Golden Eleven van Sonck:
Simon Mignolet (Club); Clinton Mata (Club), Ritchie De Laet (Antwerp), Arthur Theate (Oostende); Amir Murillo (Anderlecht), Lior Refaelov (Antwerp), Mats Rits (Club), Adriano Correia (Eupen), Yunja Ito (Genk), Paul Onuachu (Genk), Xavier Mercier (OHL)

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Bent u het eens met de keuze van Sonck?

Meest recent

Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

14
14
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

8
8
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

20
20
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

55
55
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

16
16
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

58
58
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

146
146
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

296
296
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

178
178
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

575
575
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

48
48
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

414
414
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

828
828
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

103
103
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

232
232
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

179
179
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

338
338
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

84
84
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

52
52
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

45
45
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

600
600
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

279
279
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

59
59
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

262
262

Meer sportnieuws