Duidelijkheid rond Europees ticket Genk

door
Duidelijkheid rond Europees ticket Genk

KRC Genk heeft zondagavond de Croky Cup in de wacht weten te slepen. De Limburgers rekenden in een beladen finale af met Standard, dat door goals van Yunja Ito en Theo Bongonda met 1-2 voor de bijl ging. De bekerzege van Genk werd niet alleen in de Luminus Arena op gejuich onthaald, maar ook bij Anderlecht en Antwerp.


Voor de drie clubs is de druk in Play-Off I nu immers voor een groot deel weggevallen, want allemaal zijn ze nu zeker van een Europees ticket. De nummer vier moest normaal gezien immers een barrage spelen tegen de winnaar van Play-Off II, maar die valt nu weg. Genk mag straks minstens naar de Europa League, maar dat kan ook nog de Champions League worden als ze tweede eindigen. In dat geval schuift het ticket voor de Europa League door naar de nummer drie in de stand. De nummer vier en de winnaar van Play-Off II gaan naar de Conference League.

UPDATE 26/04
Genk heeft dus een gunstig Europees ticket op zak. Maar het is niet zo dat de Limburgers meteen zeker zijn van deelname aan de groepsfase van de Europa League, want daarover heerste wat onduidelijkheid. Om in het hoofdtornooi van de EL te geraken, zal Racing nog één voorronde moeten afwerken. Een verschil met in de voorbije seizoenen, toen de bekerwinnaar telkens rechtstreeks geplaatst was voor de groepsfase. Maar de verliezer van die laatste voorronde komt wel in de poulefase van de gloednieuwe Conference Cup terecht. Europees voetbal tot aan de winterstop is dus verzekerd.

Overigens kan Genk zijn Europees ticket nog upgraden als het de tweede plaats bemachtigt in PO I. In dat geval mogen de Limburgers deelnemen aan de kwalificaties voor de Champions League, al moeten er wel twee voorrondes afgewerkt worden om de groepsfase van het kampioenenbal te halen. Enkel de landskampioen gaat rechtstreeks naar de poules van de CL.

LEES OOK: Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

Het seizoen van Genk is sowieso al geslaagd ...

Meest recent

'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

28
28
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

36
36
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

133
133
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

55
55
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

178
178
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

59
59
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

20
20
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

696
696
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

237
237
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

248
248
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

77
77
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

323
323
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

145
145
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

21
21
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

305
305
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

118
118
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

114
114
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

258
258
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

144
144
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

193
193
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

440
440
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

360
360
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

383
383
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

377
377
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

595
595

Meer sportnieuws