Duidelijkheid rond Europees ticket Genk

door
Duidelijkheid rond Europees ticket Genk

KRC Genk heeft zondagavond de Croky Cup in de wacht weten te slepen. De Limburgers rekenden in een beladen finale af met Standard, dat door goals van Yunja Ito en Theo Bongonda met 1-2 voor de bijl ging. De bekerzege van Genk werd niet alleen in de Luminus Arena op gejuich onthaald, maar ook bij Anderlecht en Antwerp.


Voor de drie clubs is de druk in Play-Off I nu immers voor een groot deel weggevallen, want allemaal zijn ze nu zeker van een Europees ticket. De nummer vier moest normaal gezien immers een barrage spelen tegen de winnaar van Play-Off II, maar die valt nu weg. Genk mag straks minstens naar de Europa League, maar dat kan ook nog de Champions League worden als ze tweede eindigen. In dat geval schuift het ticket voor de Europa League door naar de nummer drie in de stand. De nummer vier en de winnaar van Play-Off II gaan naar de Conference League.

UPDATE 26/04
Genk heeft dus een gunstig Europees ticket op zak. Maar het is niet zo dat de Limburgers meteen zeker zijn van deelname aan de groepsfase van de Europa League, want daarover heerste wat onduidelijkheid. Om in het hoofdtornooi van de EL te geraken, zal Racing nog één voorronde moeten afwerken. Een verschil met in de voorbije seizoenen, toen de bekerwinnaar telkens rechtstreeks geplaatst was voor de groepsfase. Maar de verliezer van die laatste voorronde komt wel in de poulefase van de gloednieuwe Conference Cup terecht. Europees voetbal tot aan de winterstop is dus verzekerd.

Overigens kan Genk zijn Europees ticket nog upgraden als het de tweede plaats bemachtigt in PO I. In dat geval mogen de Limburgers deelnemen aan de kwalificaties voor de Champions League, al moeten er wel twee voorrondes afgewerkt worden om de groepsfase van het kampioenenbal te halen. Enkel de landskampioen gaat rechtstreeks naar de poules van de CL.

LEES OOK: Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Het seizoen van Genk is sowieso al geslaagd ...

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

166
166
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

45
45
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

25
25
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

98
98
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

286
286
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

165
165
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

344
344
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

161
161
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

206
206
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

48
48
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

631
631
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

754
754
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

128
128
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

307
307
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

381
381
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

403
403
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

389
389
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

606
606
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

409
409
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

464
464
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

238
238
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws