Westerlo gaat met kleinste verschil winnen op Deinze

door
Westerlo gaat met kleinste verschil winnen op Deinze

In het Burgemeester Van Wielestadion werd vanavond de voorlaatste speeldag van 1B afgewerk. In een duel om de 'eer', tussen SK Deinze en KVC Westerlo, waren het de bezoekers uit de Kempen die aan het langste eind trokken. 


Aangezien de promovendus (Union) en de nummer twee (Seraing) al bekend zijn in 1B, was het duel tussen SK Deinze en KVC Westerlo ééntje voor de statistieken. De bezoekers uit de Kempen begonnen het best aan de wedstrijd. Een dribbel van Alici kon echter voor weinig tot geen gevaar zorgen. Na de waarschuwing van de bezoekers trok Deinze het laken naar zich toe. De Witte kopte een hoekschop nipt naast, en ook Challouk zag een schot over het doel van Van Langendonck gaan. Op het einde van de eerste helft werd Deinze wel bestolen door de arbitrage van dienst. Een duidelijke handsbal van Soumah werd niet gezien, en de thuisploeg zag zichzelf een duidelijke strafschop niet toegekend worden. 

In de tweede helft kregen we vooralsnog hetzelfde spelbeeld te zien. Deinze kreeg een enorme kans via De Belder, maar de aanvaller slaagde er niet in om zijn zevende treffer tegen de netten te duwen. Westerlo kwam stilaan meer opzetten, en dat leidde ook tot enkele doelpogingen. Alici en Cicek konden Vandenberghe niet kloppen. Na een grote kans van Deinze-aanvaller Mertens viel het doelpunt dan toch aan de overkant. Westerlo zette zich door op de helft van de thuisploeg, en Vaesen was uitstekend gevolgd op een schot van Cicek. Het 19-jarige jeugdproduct van Westerlo slaagde zo in zijn eerste treffer van het seizoen. 

Deinze leek aangeslagen door de onverwachte treffer van Vaesen, en probeerde tevergeefs te zoeken naar de gelijkmaker. Bob Peeters en zijn Westerlo hielden stand, en staat uiteindelijk een stuk steviger op de vierde plaats. In de slotspeeldag trekt Deinze nog richting kampioen Union, terwijl Westerlo in eigen huis Club NXT ontvangt. 
Scoreverloop: 
0-1: Kyan Vaesen (65')

LEES OOK: Westerlo moet vrezen: Charai weet waar het schoentje knelt

Zullen Deinze of Westerlo volgend seizoen aanspraak maken op de promotie?

Meest recent

Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

0
0
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

15
15
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

122
122
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

95
95
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

144
144
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

142
142
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

106
106
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

102
102
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

315
315
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

364
364
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

337
337
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

80
80
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

374
374
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

224
224
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

312
312
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

105
105
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

652
652
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

357
357
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

369
369
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

571
571
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

322
322
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

173
173
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

537
537
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

788
788

Meer sportnieuws