EL: Milan verkoopt United late opdoffer, gouden zaak Ajax

door
EL: Milan verkoopt United late opdoffer, gouden zaak Ajax

In de Europa League heeft AC Milan donderdagavond een goede uitgangspositie veroverd op het veld van Manchester United: 1-1. De Italianen maakten pas in de extra tijd gelijk, maar hadden gezien het wedstrijdverloop misschien wel meer verdiend. Ajax deed dan weer een gouden zaak door met 3-0 te winnen van Young Boys.


De Amsterdammers waren op eigen veld met voorsprong de betere ploeg, maar konden het verschil pas in de tweede helft maken. Davy Klaassen opende de score na goed een uur spelen. Nadien ging het vlot voor de Nederlandse kampioen. Dusan Tadic tekende voor de 2-0, toptalent Brian Brobbey (die na het seizoen allicht vertrekt) zette zijn ploeg met anderhalf been in de volgende ronde.

TWEE GOALS MILAN AFGEKEURD
Milan was in Manchester de bovenliggende ploeg in de eerste helft. Franck Kessié wist de bal zelfs tegen de touwen te werken, maar doelman Dean Henderson had het geluk dat de doelpuntenmaker door de VAR terug werd gefloten vanwege een bedenkelijke handsbal. Ook Rafael Leao zag een doelpunt afgekeurd worden wegens buitenspel. Al had ook United in de eerste helft moeten scoren.

Harry Maguire kreeg immers een niet te missen kans, maar de Engelsman wist de bal tot onbegrip van alles en iedereen niet tegen de touwen te werken. In de tweede helft viel de 1-0 alsnog. De pas 18-jarige Amad Diallo werd bediend door Bruno Fernandes en kopte de bal heerlijk over de uitgelopen Gianluigi Donnarumma heen. Dat leek het heenduel te beslissen, maar in blessuretijd kopte Simon Kjaer vanuit een hoekschop toch nog de 1-1 binnen.

Verder verloor Club Brugge-killer Dynamo Kiev met 0-2 van Villarreal, Nicolae Stanciu (ex-Anderlecht) trapte Slavia Praag dan weer naar een 1-1-gelijkspel tegen Rangers.

United was wel op voorsprong gekomen met een heerlijk doelpunt:

LEES OOK: Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Wie haalt de volgende ronde volgens u?

Meest recent

'Zulte Waregem hakt knoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

0
0
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

12
12
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

89
89
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

182
182
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

136
136
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

210
210
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

68
68
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

156
156
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

155
155
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

874
874
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

73
73
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

104
104
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

321
321
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

136
136
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

454
454
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

45
45
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

193
193
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

169
169
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

230
230
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

264
264
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

170
170
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

205
205
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

399
399
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

681
681
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

396
396

Meer sportnieuws