EL: Milan verkoopt United late opdoffer, gouden zaak Ajax

door
EL: Milan verkoopt United late opdoffer, gouden zaak Ajax

In de Europa League heeft AC Milan donderdagavond een goede uitgangspositie veroverd op het veld van Manchester United: 1-1. De Italianen maakten pas in de extra tijd gelijk, maar hadden gezien het wedstrijdverloop misschien wel meer verdiend. Ajax deed dan weer een gouden zaak door met 3-0 te winnen van Young Boys.


De Amsterdammers waren op eigen veld met voorsprong de betere ploeg, maar konden het verschil pas in de tweede helft maken. Davy Klaassen opende de score na goed een uur spelen. Nadien ging het vlot voor de Nederlandse kampioen. Dusan Tadic tekende voor de 2-0, toptalent Brian Brobbey (die na het seizoen allicht vertrekt) zette zijn ploeg met anderhalf been in de volgende ronde.

TWEE GOALS MILAN AFGEKEURD
Milan was in Manchester de bovenliggende ploeg in de eerste helft. Franck Kessié wist de bal zelfs tegen de touwen te werken, maar doelman Dean Henderson had het geluk dat de doelpuntenmaker door de VAR terug werd gefloten vanwege een bedenkelijke handsbal. Ook Rafael Leao zag een doelpunt afgekeurd worden wegens buitenspel. Al had ook United in de eerste helft moeten scoren.

Harry Maguire kreeg immers een niet te missen kans, maar de Engelsman wist de bal tot onbegrip van alles en iedereen niet tegen de touwen te werken. In de tweede helft viel de 1-0 alsnog. De pas 18-jarige Amad Diallo werd bediend door Bruno Fernandes en kopte de bal heerlijk over de uitgelopen Gianluigi Donnarumma heen. Dat leek het heenduel te beslissen, maar in blessuretijd kopte Simon Kjaer vanuit een hoekschop toch nog de 1-1 binnen.

Verder verloor Club Brugge-killer Dynamo Kiev met 0-2 van Villarreal, Nicolae Stanciu (ex-Anderlecht) trapte Slavia Praag dan weer naar een 1-1-gelijkspel tegen Rangers.

United was wel op voorsprong gekomen met een heerlijk doelpunt:

LEES OOK: Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Wie haalt de volgende ronde volgens u?

Meest recent

Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

7
7
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

43
43
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

45
45
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

34
34
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

26
26
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

147
147
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

51
51
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

121
121
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

185
185
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

359
359
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

117
117
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

171
171
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

120
120
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

606
606
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

602
602
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

45
45
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

393
393
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

188
188
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

215
215
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

243
243
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

487
487
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

635
635
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

133
133
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

71
71

Meer sportnieuws