EL: Milan verkoopt United late opdoffer, gouden zaak Ajax

275
EL: Milan verkoopt United late opdoffer, gouden zaak Ajax

In de Europa League heeft AC Milan donderdagavond een goede uitgangspositie veroverd op het veld van Manchester United: 1-1. De Italianen maakten pas in de extra tijd gelijk, maar hadden gezien het wedstrijdverloop misschien wel meer verdiend. Ajax deed dan weer een gouden zaak door met 3-0 te winnen van Young Boys.


De Amsterdammers waren op eigen veld met voorsprong de betere ploeg, maar konden het verschil pas in de tweede helft maken. Davy Klaassen opende de score na goed een uur spelen. Nadien ging het vlot voor de Nederlandse kampioen. Dusan Tadic tekende voor de 2-0, toptalent Brian Brobbey (die na het seizoen allicht vertrekt) zette zijn ploeg met anderhalf been in de volgende ronde.

TWEE GOALS MILAN AFGEKEURD
Milan was in Manchester de bovenliggende ploeg in de eerste helft. Franck Kessié wist de bal zelfs tegen de touwen te werken, maar doelman Dean Henderson had het geluk dat de doelpuntenmaker door de VAR terug werd gefloten vanwege een bedenkelijke handsbal. Ook Rafael Leao zag een doelpunt afgekeurd worden wegens buitenspel. Al had ook United in de eerste helft moeten scoren.

Harry Maguire kreeg immers een niet te missen kans, maar de Engelsman wist de bal tot onbegrip van alles en iedereen niet tegen de touwen te werken. In de tweede helft viel de 1-0 alsnog. De pas 18-jarige Amad Diallo werd bediend door Bruno Fernandes en kopte de bal heerlijk over de uitgelopen Gianluigi Donnarumma heen. Dat leek het heenduel te beslissen, maar in blessuretijd kopte Simon Kjaer vanuit een hoekschop toch nog de 1-1 binnen.

Verder verloor Club Brugge-killer Dynamo Kiev met 0-2 van Villarreal, Nicolae Stanciu (ex-Anderlecht) trapte Slavia Praag dan weer naar een 1-1-gelijkspel tegen Rangers.

United was wel op voorsprong gekomen met een heerlijk doelpunt:

LEES OOK: Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Wie haalt de volgende ronde volgens u?

Meest recent

'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

9
9
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

4
4
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

24
24
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

18
18
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

53
53
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

28
28
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

32
32
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

96
96
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

87
87
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

175
175
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

184
184
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

417
417
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

355
355
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

335
335
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

48
48
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

339
339
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

92
92
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

43
43
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

170
170
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

145
145
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

91
91
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60

Meer sportnieuws