RSCA kan koopje doen met droomprofiel

door
RSCA kan koopje doen met droomprofiel

Om de veeleisende filosofie van Vincent Kompany volledig te kunnen implementeren, heeft RSC Anderlecht nood aan kwaliteit. Met Majid Hosseini heeft Sporting alvast zo'n specifiek profiel in het vizier. Zijn kwaliteiten beantwoorden aan het DNA van de club, en bovendien is hij straks transfervrij op te halen bij Trabzonspor.


VERSTERKING OP KOMST 

Stilstaan is achteruitgaan. Zeker in de situatie waarin RSC Anderlecht zich tegenwoordig bevindt. Sporting versterkte zich dit seizoen met zes huurlingen, waardoor het op Neerpede wederom een drukke transferzomer belooft te worden. Anderlecht vreest vooral een definitief vertrek van de sterkhouders Lukas Nmecha en Matt Miazga. Beide steunpilaren worden respectievelijk gehuurd van Manchester City en Chelsea FC, waarbij Anderlecht telkens geen aankoopoptie kon bedingen.



We weten ondertussen dat Head of Sports Peter Verbeke erg creatief uit de hoek kan komen, waardoor Anderlecht ergens toch een sprankeltje hoop bewaart om Nmecha en Miazga nog iets langer aan zich te kunnen binden. Maar op papier is het duidelijk, beide spelers keren per 30 juni 2021 terug naar hun club van herkomst. En daarom blijft Sporting niet bij de pakken zitten. In de voorbije weken wordt Anderlecht namelijk gelinkt aan twee centrale verdedigers.

ADRYELSON 

Hoewel Matt Miazga dit seizoen uitgroeide tot de absolute leider in de defensie, moet Anderlecht toch rekening houden dat de passage van de Amerikaan beperkt zal blijven tot één jaargang. Daarom is het niet toevallig dat journalist Pedro Maranhao enkele weken geleden uitpakte met het nieuws dat Sporting in de running ligt om de Braziliaanse verdediger Adryelson weg te halen bij Sport Club do Recife. De 22-jarige rechtsvoetige centrale verdediger staat al geruime tijd in de belangstelling van verschillende clubs, en gezien zijn aflopend contract (de dato 31 december 2021) zal Adryelson hoogstwaarschijnlijk straks ook Recife effectief verlaten.

De Braziliaanse U23-international beschikt eerder over een gelijkaardig profiel als dat van Matt Miazga. De grote sterktes van Adryelson bevinden zich bijvoorbeeld voornamelijk op het defensief compartiment. In de Braziliaanse Serie A is hij alvast de koning van de intercepties, maar Adryelson presteert ook gewoon erg efficiënt en regelmatig op het defensief gebied. Op voetballend vlak is er nog heel wat schaafwerk, maar ook Matt Miazga is niet meteen een pure uitvoetballende verdediger. De Amerikaan weet die tekortkoming echter te omzeilen door een zuivere en risicoloze passing aan de dag te leggen.

 

Hoewel de 22-jarige Adryelson over enkele goede kwaliteiten beschikt, en tevens over een ruime progressiemarge, lijkt een potentiële transfer naar Anderlecht toch een redelijk risico in te houden. Vooreerst zal hij zijn voetballende capaciteiten moeten bijschaven, of op z'n minst meer efficiëntie in zijn passing moeten leggen. Daarnaast gaapt er een groot sportief verschil tussen de Braziliaanse Serie A en de Belgische Jupiler League. Bovendien valt het ook nog af te wachten hoe Adryelson zich persoonlijk kan adapteren van de Zuid-Amerikaanse naar de Europese cultuur. 

MAJID HOSSEINI

Dan lijkt de optie van Majid Hosseini minder grote risico's in te houden. De Turkse krant Gazeta Damga weet namelijk dat RSC Anderlecht nog steeds aast op de tienvoudige Iraanse international. In de voorbije zomermercato werd Hosseini ook al hardnekkig gelinkt aan Sporting, maar toen kwam een transfer er uiteindelijk niet van. Naast Anderlecht geniet de rechtvoetige centrale verdediger ook de belangstelling van Sporting Charleroi, Sampdoria, Olympiakos en meerdere Turkse ploegen.



Majid Hosseini staat al sinds 2018 onder contract bij het Turkse Trabzonspor, waardoor hij reeds goed bekend is met de (Zuidoost)-Europese cultuur en het betreffende voetbal. Per 30 juni 2021 loopt Hosseini's contract echter af bij de Karadeniz Firtinasi, waardoor hij op financieel gebied een erg interessante optie kan betekenen voor Anderlecht. Maar naast de veelvuldige kapers op de kust, wil ook Trabzonspor graag een vervolg breien aan de onderlinge samenwerking. Naar verluidt zou de club Hosseini alvast een verlengd en verbeterd contractvoorstel hebben voorgelegd.

SPECIFIEK EN HOOGWAARDIG PROFIEL  

Op het cultureel en sportief vlak zal Majid Hosseini zich ietwat moeten aanpassen bij RSC Anderlecht, maar dus niet in die grote mate zoals de Braziliaan Adryelson wel zou moeten doen. Bovendien beschikt Hosseini ook over een specifieke speelstijl die beter past bij Sporting en de filosofie van coach Vincent Kompany. In de Turkse Süper Lig behoort de Iraniër namelijk tot één van de beste centrale verdedigers. En dat wil wat zeggen met de aanwezigheid van pakweg Ryan Donk, Marcao en Christian Luyindama.



In de huidige campagne van de Turkse competitie kwam Majid Hosseini echter nog niet zoveel aan de bak. In totaal werkte hij zo'n 308 speelminuten af, maar die gebrekkige speeltijd valt grotendeels te wijten aan verschillende blessures aan de rug en aan de lies. Enkele weken geleden werd Hosseini op de koop toe besmet met het corona-virus, waardoor hij in februari slechts één keer in actie kwam voor Trabzonspor. Maar indien volledig fit, dan behoort Hosseini steeds tot de basiself van coach Abdullah Avci.

DROOMPROFIEL  

Ondanks zijn geringe speelgelegenheid werpt Majid Hosseini zich toch op tot één van de beste centrale verdedigers in de Süper Lig. Zo is zijn defensieve efficiëntie van een enorm hoog niveau. Hosseini weet namelijk 78 procent van dergelijke acties als winnaar af te sluiten. En dat is alvast een pak hoger dan de huidige centrale verdedigers van Anderlecht. Hierbij moeten we wel de nuance maken dat Hosseini vandaag slechts 308 minuten in actie kwam, en dat er toch wat verschillen gapen tussen de Süper Lig en de Jupiler Pro League



Maar toch is het duidelijk dat Majid Hosseini over een erg degelijke defensieve basis beschikt. Maar van een Anderlecht-verdediger, en al zeker in de veeleisende filosofie van coach Vincent Kompany, wordt er nog meer verwacht. Voetballende capaciteiten bijvoorbeeld. En daar heeft Hosseini een dikke streep voor op Adryelson, de Braziliaan die op het uitvoetballend gebied eerder erg matig presteert. De combinatie van Hosseini's defensieve kwaliteiten en zijn voetballende skills maakt hem zelfs een echt droomprofiel voor Anderlecht.

EEN KOOPJE 

Zo is Majid Hosseini de op één na beste uitvoetballende verdediger van de Süper Lig. Met een passing-accuratie van 94 procent steekt hij zelfs Matt Miazga (90 procent) en Hannes Delcroix (91 procent) de loef af. Beide Anderlecht-spelers behoren op dat vlak tot de top van de Jupiler Pro League, weliswaar elk individueel door hun eigen specifieke passing-kwaliteiten. Hosseini scoort verder nog erg hoog in de passes in een voorwaartse richting en zelfs naar de final third.



Vincent Kompany hecht bijvoorbeeld een groot belang in een voorwaartse passing, waardoor de lijnen gebroken worden bij de tegenstander. Om die reden opteerde hij in zijn basiselftal meermaals voor Kilian Sardella in plaats van Michael Murillo. 't Is maar om aan te tonen dat Majid Hosseini enkele specifieke kwaliteiten bezit die volledige passen in het DNA van Anderlecht. Bovendien is hij eind juni gratis op te pikken, nadat zijn contract bij Trabzonspor ten einde loopt. Een echt koopje dringt zich dus op bij Sporting.

LEES OOK: Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

0
0
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

244
244
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

77
77
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

263
263
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

216
216
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

150
150
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

134
134
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

446
446
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

107
107
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

167
167
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

107
107
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

68
68
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

170
170
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

498
498
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

255
255
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

762
762
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

107
107
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

474
474
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

771
771
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

277
277
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

960
960
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

182
182
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

281
281
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

337
337
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

224
224

Meer sportnieuws