RSCA maakt stevig transferstatement

1047 stemmen
RSCA maakt stevig transferstatement

Het is nog enkele maanden wachten op het openen van de zomermercato, maar Anderlecht is alvast bezig met de voorbereidende werken. In juli zal huurling Matt Miazga de club wellicht verlaten, en daarom moet Sporting proactief anticiperen met eventuele alternatieven. In die optiek zou de Braziliaanse verdediger Adryelson vandaag alvast nauwlettend opgevolgd worden.


GROTE STERKTE WORDT PROBLEEM 

“Eerlijk: tegen Cercle hebben we een punt gewonnen.” Na drie eerdere knappe overwinningen en dito resultaten leek Anderlecht eindelijk en definitief vertrokken te zijn. Maar zondag stokte de paars-witte motor opnieuw. En dat was dus al niet de eerste keer dit seizoen. In de voorbije drie wedstrijden scoorde Anderlecht maar liefst negen doelpunten, maar tegen Cercle Brugge speelde Sporting op het aanvallend gebied niets klaar. De wedstrijdstatistieken op HLN.be liegen er dan ook niet om. Aantal schoten richting het doel: 9 tegen 4, aantal schoten op doel: 4 tegen 0.

Vincent Kompany verbloemde het gevleide 0-0 gelijkspel zeker niet tijdens de persconferentie na de match. Waarom zou hij ook? “We verdienden niet meer. Zij hadden de beste kansen.” De coach stelde vast dat zijn ploeg meer kansen heeft weggegeven dan wat doorgaans het geval is. De intensiteit en agressie in de duels is één van de peilers in het defensief strijdplan van Sporting, maar die alertheid was zondag niet aanwezig bij de bezoekers op Jan Breydel. Vreemd, want net de verdediging zorgt dit seizoen voor de broodnodige stabiliteit en continuïteit bij Anderlecht.



Op dit moment beschikt Anderlecht namelijk over de op één na minst gepasseerde verdediging van de Jupiler Pro League. Ook al waren er de voorbije weken enkele dure misverstanden te constateren in de paars-witte defensie, het verdedigende compartiment is toch veruit de meest betrouwbare en duurzame factor van de ploeg. Anderlecht slikt per wedstrijd gemiddeld één tegendoelpunt, een frequentie die enkel competitieleider Club Brugge verbetert. De ploeg van Philippe Clement staat op een eenzame hoogt met slechts 0,69 geïncasseerd doelpunt per competitiematch.

ADRYELSON – MIAZGA 

Zondagavond hield de verdediging van Anderlecht uiteindelijk stand tegen Cercle Brugge, maar de wedstrijd van Sporting kan op offensief en defensief vlak gecatalogeerd worden als een non-match. De verdedigende prestatie was weliswaar ondermaats, maar de alarmbellen zullen nu ook niet luiden op Neerpede. Vincent Kompany beschikt vandaag met Matt Miazga en Hannes Delcroix over een goed en betrouwbaar centraal duo, een tweetal waarop gebouwd kan worden. 't Is alleen nog maar de vraag waar de toekomst van Miazga volgend seizoen zal liggen. De Amerikaan wordt voor één seizoen gehuurd van Chelsea, zonder een aankoopoptie.

Hoewel Miazga zelf openstaat voor een verlengd verblijf in het Lotto Park, de eindbeslissing over diens toekomst zal nog steeds bij Chelsea blijven liggen. De 25-jarige beschikt op Stamford Bridge over een contract tot en met juni 2022 waardoor The Blues komende zomer een belangrijke beslissing zullen moeten maken. Aangezien Miazga momenteel al voor de vijfde keer wordt uitgeleend, lijkt daarom het meer dan waarschijnlijk dat Chelsea in de eerstvolgende transferperiode zal willen cashen voor de 20-voudige Amerikaanse international. Zijn actuele marktwaarde wordt geschat op twee miljoen euro, en dat is een transfersom dat Anderlecht hoogstwaarschijnlijk niet zal kunnen betalen.



Met deze informatie in de kantlijn zal Peter Verbeke ongetwijfeld gestart zijn met potentiële alternatieven samen te te stellen die Anderlecht volgend seizoen kunnen versterken. De Braziliaanse journalist Pedro Maranhao weet alvast dat Anderlecht in de running ligt om Adryelson weg te halen bij Sport Club do Recife. De 22-jarige rechtsvoetige centrale verdediger staat al geruime tijd in de belangstelling van verschillende clubs, en gezien zijn aflopend contract (de dato 31 december 2021) zal Adryelson hoogstwaarschijnlijk straks Recife verlaten. De enige vraag luidt nog bij welke hij straks zijn kribbel zal plaatsen.

LAZIO: 1,5 MILJOEN EURO

In de strijd om Adryelson heeft Anderlecht vandaag af te rekenen de concurrentie van Kasimpasa, Braga, Santos, Botafogo en Sao Paulo. Een zomers verhuis naar Europa hoort dus zeker tot de mogelijkheden voor de Braziliaanse U23-international, en dat is alvast een doel van Adryelson zelf. In de vorige zomer stond Adryelson zelfs in de belangstelling van Lazio, de Italiaanse topclub die hem op dat moment al meer dan één jaar nauwlettend opvolgde. Door de corona-omstandigheden viel een deal tussen Adryelson en I Biancocelesti toen echter in het water.



Volgens Braziliaanse media was Igli Tare, sportdirecteur bij Lazio, nochtans bereid om de contractueel vastgelegde transferclausule te lichten in het contract van Adryelson: toen zou die bepaling ongeveer anderhalf miljoen euro bedragen. Het lijkt echter sterk dat Recife die clausule zal blijven aanhouden in de aankomende zomermercato – gezien dat Adreylsons contract in december reeds afloopt en dan dus transfervrij de deur kan uitlopen. Een gulden middenweg tussen zijn marktwaarde van anderhalf miljoen euro en 950 duizend euro – zijn actuele marktwaarde – zou een aannemelijke piste zijn in dit dossier.

WERKPUNTEN EN GROTE STERKTES  

De speelstijl van Adryelson kan ook enigszins vergeleken worden met die van Matt Miazga. De 22-jarige Braziliaan is een sterke en fysieke verdediger, maar wiens uitvoetballend vermogen echter niet van het hoogste niveau is. Miazga camoufleert die tekortkoming door erg weinig risico in zijn passing te leggen, waardoor zijn passing-accuraatheid van 91 procent best wel indrukwekkend is. Met dat gemiddelde behoort de Amerikaan zelfs tot de vier zuiverste passers onder de centrale verdedigers van de Jupiler Pro League.

De passing-accuraatheid van Adryelson is echter niet van dat hoge niveau, hij behoort op dat vlak namelijk tot de middelmaat van de Braziliaanse Serie A. Ook op andere offensief op opbouwend ondersteunende facetten scoort Adryelson niet bijster hoog. Zo passt hij de bal als centrale verdediger vaker lateraal dan in een voorwaartse richting, waardoor Adryelson zijn speelstijl serieus zou moeten bijschaven indien hij bij Anderlecht komt te voetballen. Anderzijds beschikt Adryelson op 22-jarige leeftijd nog over een flinke progressiemarge, en was hij niet voor niets een Braziliaanse jeugdinternational.



Adryelson verdiende die selecties vooral door zijn defensieve kwaliteiten, waarin hij wél uitblinkt in de Braziliaanse Serie A. De verdediger van Recife is op het verdedigend vlak efficiënt én erg regelmatig. Dat blijkt bijvoorbeeld uit zijn succesvolle defensieve acties. Bij de Braziliaanse laagvlieger laat Adryelson per wedstrijd namelijk bijna tien van zo'n betreffende acties noteren, en daarmee is hij de op één na beste centrale verdediger uit de Braziliaanse competitie. In dat onderdeel overtreft hij Matt Miazga bij Anderlecht, al is het moeilijk om beide competities objectief af te meten met elkaar.

Maar hét spelfacet waarin Adryelson helemaal uitblinkt, dat zijn de geslaagde intercepties. De 22-jarige pleegt gemiddeld namelijk minstens zes succesvolle tussenkomsten per wedstrijd, en daarmee is hij de onbetwiste nummer in de Serie A. Met die hoge frequentie overtreft Adryelson zelfs die betreffende cijfers van Hannes Delcroix en Matt Miazga in de Jupiler Pro League. 't Is dus duidelijk waar de grote sterktes liggen van Adryelson, maar of dat volstaat voor coach Vincent Kompany is nog een ander verhaal.

LEREN VAN KOMPANY 

Ook al bevindt Adryelson zich nog niet op zijn hoogste sportieve niveau, de vermeende belangstelling van Anderlecht is toch enigszins gerechtvaardigd. Zijn defensieve kwaliteiten staan namelijk buiten kijf en bovendien beschikt de 22-jarige nog over een ruime progressiemarge. Vincent Kompany bewees dit seizoen alvast dat hij verschillende spelers opmerkelijk beter maakt, en datzelfde scenario kan de coach dus ook herhalen bij Adryelson. Bovendien kan de Braziliaan zich bijna geen betere leermeester voorstellen dan King Kompany himself.



Het eventuele aantrekken van Adryelson kan voor Anderlecht ook een belangrijke stap betekenen in de heropbouw van de club. De Braziliaan kan namelijk op definitieve basis worden aangetrokken, en dat zorgt voor een groot voordeel tegenover een zoveelste transfer op uitleenbasis. Bij een permanente deal houdt Sporting de kaarten alvast in eigen handen, en daarmee kan de club profiteren van een mooi financieel vooruitzicht bij een eventuele doorverkoop. Maar zo ver zijn we uiteraard nog niet. Anderzijds is zo'n transferstrategie wél een hoopvol signaal voor de toekomst. 

LEES OOK: 'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

1
1
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

30
30
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

38
38
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

28
28
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

63
63
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

54
54
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

280
280
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

58
58
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

32
32
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

484
484
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

542
542
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

87
87
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

167
167
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

273
273
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

173
173
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

99
99
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

164
164
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

324
324
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

292
292
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

117
117
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

464
464
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

761
761
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

155
155

Meer sportnieuws