RSCA maakt stevig transferstatement

1047 stemmen
RSCA maakt stevig transferstatement

Het is nog enkele maanden wachten op het openen van de zomermercato, maar Anderlecht is alvast bezig met de voorbereidende werken. In juli zal huurling Matt Miazga de club wellicht verlaten, en daarom moet Sporting proactief anticiperen met eventuele alternatieven. In die optiek zou de Braziliaanse verdediger Adryelson vandaag alvast nauwlettend opgevolgd worden.


GROTE STERKTE WORDT PROBLEEM 

“Eerlijk: tegen Cercle hebben we een punt gewonnen.” Na drie eerdere knappe overwinningen en dito resultaten leek Anderlecht eindelijk en definitief vertrokken te zijn. Maar zondag stokte de paars-witte motor opnieuw. En dat was dus al niet de eerste keer dit seizoen. In de voorbije drie wedstrijden scoorde Anderlecht maar liefst negen doelpunten, maar tegen Cercle Brugge speelde Sporting op het aanvallend gebied niets klaar. De wedstrijdstatistieken op HLN.be liegen er dan ook niet om. Aantal schoten richting het doel: 9 tegen 4, aantal schoten op doel: 4 tegen 0.

Vincent Kompany verbloemde het gevleide 0-0 gelijkspel zeker niet tijdens de persconferentie na de match. Waarom zou hij ook? “We verdienden niet meer. Zij hadden de beste kansen.” De coach stelde vast dat zijn ploeg meer kansen heeft weggegeven dan wat doorgaans het geval is. De intensiteit en agressie in de duels is één van de peilers in het defensief strijdplan van Sporting, maar die alertheid was zondag niet aanwezig bij de bezoekers op Jan Breydel. Vreemd, want net de verdediging zorgt dit seizoen voor de broodnodige stabiliteit en continuïteit bij Anderlecht.



Op dit moment beschikt Anderlecht namelijk over de op één na minst gepasseerde verdediging van de Jupiler Pro League. Ook al waren er de voorbije weken enkele dure misverstanden te constateren in de paars-witte defensie, het verdedigende compartiment is toch veruit de meest betrouwbare en duurzame factor van de ploeg. Anderlecht slikt per wedstrijd gemiddeld één tegendoelpunt, een frequentie die enkel competitieleider Club Brugge verbetert. De ploeg van Philippe Clement staat op een eenzame hoogt met slechts 0,69 geïncasseerd doelpunt per competitiematch.

ADRYELSON – MIAZGA 

Zondagavond hield de verdediging van Anderlecht uiteindelijk stand tegen Cercle Brugge, maar de wedstrijd van Sporting kan op offensief en defensief vlak gecatalogeerd worden als een non-match. De verdedigende prestatie was weliswaar ondermaats, maar de alarmbellen zullen nu ook niet luiden op Neerpede. Vincent Kompany beschikt vandaag met Matt Miazga en Hannes Delcroix over een goed en betrouwbaar centraal duo, een tweetal waarop gebouwd kan worden. 't Is alleen nog maar de vraag waar de toekomst van Miazga volgend seizoen zal liggen. De Amerikaan wordt voor één seizoen gehuurd van Chelsea, zonder een aankoopoptie.

Hoewel Miazga zelf openstaat voor een verlengd verblijf in het Lotto Park, de eindbeslissing over diens toekomst zal nog steeds bij Chelsea blijven liggen. De 25-jarige beschikt op Stamford Bridge over een contract tot en met juni 2022 waardoor The Blues komende zomer een belangrijke beslissing zullen moeten maken. Aangezien Miazga momenteel al voor de vijfde keer wordt uitgeleend, lijkt daarom het meer dan waarschijnlijk dat Chelsea in de eerstvolgende transferperiode zal willen cashen voor de 20-voudige Amerikaanse international. Zijn actuele marktwaarde wordt geschat op twee miljoen euro, en dat is een transfersom dat Anderlecht hoogstwaarschijnlijk niet zal kunnen betalen.



Met deze informatie in de kantlijn zal Peter Verbeke ongetwijfeld gestart zijn met potentiële alternatieven samen te te stellen die Anderlecht volgend seizoen kunnen versterken. De Braziliaanse journalist Pedro Maranhao weet alvast dat Anderlecht in de running ligt om Adryelson weg te halen bij Sport Club do Recife. De 22-jarige rechtsvoetige centrale verdediger staat al geruime tijd in de belangstelling van verschillende clubs, en gezien zijn aflopend contract (de dato 31 december 2021) zal Adryelson hoogstwaarschijnlijk straks Recife verlaten. De enige vraag luidt nog bij welke hij straks zijn kribbel zal plaatsen.

LAZIO: 1,5 MILJOEN EURO

In de strijd om Adryelson heeft Anderlecht vandaag af te rekenen de concurrentie van Kasimpasa, Braga, Santos, Botafogo en Sao Paulo. Een zomers verhuis naar Europa hoort dus zeker tot de mogelijkheden voor de Braziliaanse U23-international, en dat is alvast een doel van Adryelson zelf. In de vorige zomer stond Adryelson zelfs in de belangstelling van Lazio, de Italiaanse topclub die hem op dat moment al meer dan één jaar nauwlettend opvolgde. Door de corona-omstandigheden viel een deal tussen Adryelson en I Biancocelesti toen echter in het water.



Volgens Braziliaanse media was Igli Tare, sportdirecteur bij Lazio, nochtans bereid om de contractueel vastgelegde transferclausule te lichten in het contract van Adryelson: toen zou die bepaling ongeveer anderhalf miljoen euro bedragen. Het lijkt echter sterk dat Recife die clausule zal blijven aanhouden in de aankomende zomermercato – gezien dat Adreylsons contract in december reeds afloopt en dan dus transfervrij de deur kan uitlopen. Een gulden middenweg tussen zijn marktwaarde van anderhalf miljoen euro en 950 duizend euro – zijn actuele marktwaarde – zou een aannemelijke piste zijn in dit dossier.

WERKPUNTEN EN GROTE STERKTES  

De speelstijl van Adryelson kan ook enigszins vergeleken worden met die van Matt Miazga. De 22-jarige Braziliaan is een sterke en fysieke verdediger, maar wiens uitvoetballend vermogen echter niet van het hoogste niveau is. Miazga camoufleert die tekortkoming door erg weinig risico in zijn passing te leggen, waardoor zijn passing-accuraatheid van 91 procent best wel indrukwekkend is. Met dat gemiddelde behoort de Amerikaan zelfs tot de vier zuiverste passers onder de centrale verdedigers van de Jupiler Pro League.

De passing-accuraatheid van Adryelson is echter niet van dat hoge niveau, hij behoort op dat vlak namelijk tot de middelmaat van de Braziliaanse Serie A. Ook op andere offensief op opbouwend ondersteunende facetten scoort Adryelson niet bijster hoog. Zo passt hij de bal als centrale verdediger vaker lateraal dan in een voorwaartse richting, waardoor Adryelson zijn speelstijl serieus zou moeten bijschaven indien hij bij Anderlecht komt te voetballen. Anderzijds beschikt Adryelson op 22-jarige leeftijd nog over een flinke progressiemarge, en was hij niet voor niets een Braziliaanse jeugdinternational.



Adryelson verdiende die selecties vooral door zijn defensieve kwaliteiten, waarin hij wél uitblinkt in de Braziliaanse Serie A. De verdediger van Recife is op het verdedigend vlak efficiënt én erg regelmatig. Dat blijkt bijvoorbeeld uit zijn succesvolle defensieve acties. Bij de Braziliaanse laagvlieger laat Adryelson per wedstrijd namelijk bijna tien van zo'n betreffende acties noteren, en daarmee is hij de op één na beste centrale verdediger uit de Braziliaanse competitie. In dat onderdeel overtreft hij Matt Miazga bij Anderlecht, al is het moeilijk om beide competities objectief af te meten met elkaar.

Maar hét spelfacet waarin Adryelson helemaal uitblinkt, dat zijn de geslaagde intercepties. De 22-jarige pleegt gemiddeld namelijk minstens zes succesvolle tussenkomsten per wedstrijd, en daarmee is hij de onbetwiste nummer in de Serie A. Met die hoge frequentie overtreft Adryelson zelfs die betreffende cijfers van Hannes Delcroix en Matt Miazga in de Jupiler Pro League. 't Is dus duidelijk waar de grote sterktes liggen van Adryelson, maar of dat volstaat voor coach Vincent Kompany is nog een ander verhaal.

LEREN VAN KOMPANY 

Ook al bevindt Adryelson zich nog niet op zijn hoogste sportieve niveau, de vermeende belangstelling van Anderlecht is toch enigszins gerechtvaardigd. Zijn defensieve kwaliteiten staan namelijk buiten kijf en bovendien beschikt de 22-jarige nog over een ruime progressiemarge. Vincent Kompany bewees dit seizoen alvast dat hij verschillende spelers opmerkelijk beter maakt, en datzelfde scenario kan de coach dus ook herhalen bij Adryelson. Bovendien kan de Braziliaan zich bijna geen betere leermeester voorstellen dan King Kompany himself.



Het eventuele aantrekken van Adryelson kan voor Anderlecht ook een belangrijke stap betekenen in de heropbouw van de club. De Braziliaan kan namelijk op definitieve basis worden aangetrokken, en dat zorgt voor een groot voordeel tegenover een zoveelste transfer op uitleenbasis. Bij een permanente deal houdt Sporting de kaarten alvast in eigen handen, en daarmee kan de club profiteren van een mooi financieel vooruitzicht bij een eventuele doorverkoop. Maar zo ver zijn we uiteraard nog niet. Anderzijds is zo'n transferstrategie wél een hoopvol signaal voor de toekomst. 

LEES OOK: 'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

3
3
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

178
178
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

267
267
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

324
324
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

102
102
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

138
138
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

68
68
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

75
75
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

157
157
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

274
274
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

601
601
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

153
153
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

81
81
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

105
105
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

270
270
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

409
409
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

292
292
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

113
113
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

229
229
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

383
383
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

82
82
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

637
637
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

83
83
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

243
243

Meer sportnieuws