Anderlecht moet transferdeal met Chelsea afdwingen

1059
Anderlecht moet transferdeal met Chelsea afdwingen

Het huidige voetbalseizoen wacht weliswaar nog op zijn ontknoping, maar toch zijn veel clubs al bezig met hun transferhuiswerk te maken. Bij RSC Anderlecht wordt er in juli en augustus alvast veel transferactiviteit verwacht. En daarin zal Matt Miazga alvast een belangrijke rol spelen. De Amerikaanse verdediger is de onbetwiste leider in de paars-witte defensie, maar hij keert na dit seizoen normaliter terug naar Chelsea FC. Toch zou een permanente deal voor Sporting een logische zet zijn.


VEELBELOVEND PROFIEL 

In de voorbije zomermercato zag het ernaar uit dat Simon Falette de nieuwe defensieve leider zou worden bij RSC Anderlecht. De centrale verdediger van Eintracht Frankfurt werd eind september door binnen- en buitenlandse pers namelijk hardnekkig gelinkt aan een transfer naar Sporting. Maar twee dagen voor het eind van de transferperiode stelde Anderlecht ietwat verrassend Matt Miazga voor als nieuwe defensieve leider. 't Was uiteindelijk Vincent Kompany die een cruciale rol speelde in de huurdeal tussen Anderlecht, Chelsea en Miazga. De hoofdcoach van Sporting stond in nauw contact met de Amerikaanse verdediger, waarna Miazga helemaal overtuigd raakte van Kompany's visie en filosofie. De huurdeal betrof uiteindelijk één seizoen, zonder een aankoopoptie.



Matt Miazga was niet de meest klinkende naam, al kon hij wel uitpakken met de Engelse topclub Chelsea als broodheer. Dat staat wel op een CV. De Amerikaan staat al sinds 2016 onder contract op Stamford Bridge, maar verder dan twee officiële duels raakte hier daar niet. Jaar na jaar werd Miazga uitgeleend: Vitesse Arnhem, FC Nantes, Reading FC en sinds dit seizoen dus ook RSC Anderlecht. De officiële voorstelling van Miazga door Peter Verbeke was alvast veelbelovend. “Matt combineert duelkracht, snelheid en voetballend vermogen. Een moeilijk te vinden combinatie die wij zoeken in een centrale verdediger om ons voetbal te kunnen spelen. Op 25-jarige leeftijd beschikt hij dus ook reeds over de nodige ervaring. Aan Matt om voor extra concurrentie achterin te zorgen.”

ZELDZAME FOUTJES 

In het Lotto Park was het spannend afwachten hoe de eeuwige huurspeler van Chelsea zich zou profileren in zijn nieuwe omgeving. En vooral of Matt Miazga aan de hoge standaard kon beantwoorden die coach Vincent Kompany voor ogen had. Per slot van rekening werd Miazga de sportieve opvolger van Kompany himself. Maar na enkele maanden blijkt de 20-voudige Amerikaanse international zeker en vast een grote meerwaarde te zijn voor Anderlecht. Miazga speelt weliswaar niet de pannen van het dak, maar hij heeft wel een grote en belangrijke rol in de defensieve stabiliteit van de ploeg – die tot op vandaag de tweede minst gepasseerde is van de Jupiler Pro League trouwens. 



Daarom was het ook zo vreemd dat Matt Miazga onlangs twee keer individueel in de fout ging tegen Moeskroen en KRC Genk. Tegen Les Hurlus kon de schuld van het tegendoelpunt nog verdeeld worden onder het ongelukkige trio Miazga, Hannes Delcroix en Timon Wellenreuther. Maar tegen Genk schatte hij een terugspeelbal van Anouar El Hadj eigenhandig compleet verkeerd in. Théo Bongonda nam het geschenk dankbaar in gebruik en strafte de flater van Miazga helemaal af. Twee dure fouten in acht dagen tijd. 't Is niet wat we van Miazga gewoon zijn. 

GEBOREN LEIDER 

Voor Matt Miazga waren die twee zeldzame foutjes toch even slikken. Bij elk van zijn vorige clubs stond hij nochtans niet te boek als een speler die individuele steken laat vallen. Maar Miazga heeft een echt strijdershart en bezit een ijzeren mentaliteit. 't Schijnt dat Amerikanen sterk in het hoofd zijn. Je brengt Miazga dan ook niet zomaar van z'n stuk. Dat bewees hij bijvoorbeeld na zijn dure fouten tegen Moeskroen en Genk. Miazga herpakte zich toen meteen, en leverde verder een onberispelijke prestatie af.



Matt Miazga werpt zich dit seizoen zelfs op tot de echte leider van de Anderlecht-defensie. De 25-jarige is door zijn actieve coaching steeds nadrukkelijk aanwezig. Het gebeurt zelfs vaak dat Miazga na de wedstrijd een droge en pijnlijke keel heeft van al dat roepen. Vanuit de positie van centrale verdediger is zo'n emfatische vorm van communiceren trouwens geen overbodige luxe. Maar bovenal zijn Miazga's prestaties gewoon sober en kwalitatief.

ONMISBAAR VOOR ANDERLECHT 

In oktober omschreef Peter Verbeke de sterke punten van Matt Miazga als een combinatie van duelkracht, snelheid en voetballend vermogen. De Head of Sports vergat daarbij dus te vermelden dat de huurling van Chelsea een geboren leider is. Maar over de duelkracht van Miazga zat Verbeke  juist. Met 61 procent gewonnen duels is de Amerikaan vandaag de absolute primus bij RSC Anderlecht in dat onderdeel. In een jong en onervaren elftal is Miazga daarmee van onschatbare waarde.

Ook door zijn grote gestalte voegt Matt Miazga een bepaalde waarde toe aan de ploeg van Vincent Kompany. Met zijn 1 meter 93 is hij namelijk de grootste Anderlecht-speler van de A-kern. Met overschot trouwens: de andere 'reuzen' Hendrik Van Crombrugge en Elias Cobbaut meten bijvoorbeeld elk 1 meter 88. Door de combinatie van zijn bewezen duelkracht en grote gestalte is Maizga logischerwijs een heerser in het luchtruim. Hij won namelijk 68 procent van zijn luchtduels, en ook in dat facet is hij de best presterende speler bij Anderlecht.



Op het gebied van voetballend vermogen is er wel enige discussie mogelijk. Een pure uitvoetballende verdediger is Matt Miazga niet, maar dat compenseert hij door een sobere maar erg accurate passing aan de dag te leggen. Daarom speelt de Amerikaan de bal ook veel meer lateraal dan in een voorwaartse richting. Die ingebouwde zekerheid zorgt er evenwel voor dat Miazga een hoge passing-accuraatheid haalt van 90 procent, waarmee hij tot de tien best uitvoetballende centrale verdedigers behoort van de Jupiler Pro League.

ONDERHANDELEN MET CHELSEA 

Matt Miazga is dit seizoen een onmisbare figuur bij RSC Anderlecht. Zijn duelkracht, zuivere passing en leiderschap werd bijvoorbeeld danig gemist in het 0-2 debacle tegen KV Kortrijk. Een flagrante vergissing van Vincent Kompany, die toen verrassend verkoos om de jonge Lucas Lissens op te stellen. Dergelijke misvatting zal Kompany alvast niet meer overkomen, want tegen Standard speelde Miazga opnieuw een dijk van een wedstrijd.

't Is maar de vraag of Anderlecht volgend seizoen ook nog kan rekenen op hun defensieve sterkhouder. Matt Miazga wordt door Chelsea voor één seizoen verhuurd aan Sporting, zonder een aankoopoptie. Op Stamford Brigde beschikt de Amerikaan over een contract tot en met 2022, waardoor er straks een belangrijke beslissing moet genomen worden over zijn toekomst. Eén jaartje opnieuw uitlenen zal wellicht niet gebeuren, want daarna kan Miazga gratis de deur uitwandelen in Londen.



Gezien zijn sportieve meerwaarde in de ploeg van Vincent Kompany is de mogelijkheid alvast niet onwaarschijnlijk dat Anderlecht straks onderhandelt met Chelsea omtrent een definitieve transfer van Matt Miazga. Vandaag heeft Sporting erg weinig ruimte om sportieve en financiële risico's te nemen, waardoor de onderhandelingen met Chelsea weleens erg rationeel en verstandig kunnen zijn. Op het sportief vlak weet de club alvast wat Miazga te bieden heeft. Maar ook op het financieel gebied zou Matt Miazga interessant kunnen zijn voor Anderlecht. 

Gelet op zijn aflopend contract bij Chelsea, zullen de Blues wellicht vrede nemen met een beperkte transfersom. Vandaag wordt Miazga's marktwaarde geschat op twee miljoen euro, waar er dus nog een flinke hap vanaf kan. Het enige probleem zullen wellicht de salariseisen zijn van Miazga zelf. Toch liet de Amerikaan in Het Laatste Nieuws onlangs vallen dat hij in elk geval open staat voor een verlengd verblijf bij Anderlecht. “Ik zou dus zeker willen blijven, maar het hangt ook af van wat Anderlecht en Chelsea verlangen.”

LEES OOK: Comeback bij Duivels in de maak? Mannaert op tribune

Moet Anderlecht hem definitief aantrekken?

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

99
99
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

305
305
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

174
174
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

179
179
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

243
243
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

534
534
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

77
77
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

268
268
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

564
564
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

186
186
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

465
465
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

121
121
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

424
424
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

355
355
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

92
92
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

426
426
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

391
391
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

531
531
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

100
100
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

289
289
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

358
358
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

250
250
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

172
172
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

230
230
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

216
216

Meer sportnieuws