Anderlecht moet transferdeal met Chelsea afdwingen

1059
Anderlecht moet transferdeal met Chelsea afdwingen

Het huidige voetbalseizoen wacht weliswaar nog op zijn ontknoping, maar toch zijn veel clubs al bezig met hun transferhuiswerk te maken. Bij RSC Anderlecht wordt er in juli en augustus alvast veel transferactiviteit verwacht. En daarin zal Matt Miazga alvast een belangrijke rol spelen. De Amerikaanse verdediger is de onbetwiste leider in de paars-witte defensie, maar hij keert na dit seizoen normaliter terug naar Chelsea FC. Toch zou een permanente deal voor Sporting een logische zet zijn.


VEELBELOVEND PROFIEL 

In de voorbije zomermercato zag het ernaar uit dat Simon Falette de nieuwe defensieve leider zou worden bij RSC Anderlecht. De centrale verdediger van Eintracht Frankfurt werd eind september door binnen- en buitenlandse pers namelijk hardnekkig gelinkt aan een transfer naar Sporting. Maar twee dagen voor het eind van de transferperiode stelde Anderlecht ietwat verrassend Matt Miazga voor als nieuwe defensieve leider. 't Was uiteindelijk Vincent Kompany die een cruciale rol speelde in de huurdeal tussen Anderlecht, Chelsea en Miazga. De hoofdcoach van Sporting stond in nauw contact met de Amerikaanse verdediger, waarna Miazga helemaal overtuigd raakte van Kompany's visie en filosofie. De huurdeal betrof uiteindelijk één seizoen, zonder een aankoopoptie.



Matt Miazga was niet de meest klinkende naam, al kon hij wel uitpakken met de Engelse topclub Chelsea als broodheer. Dat staat wel op een CV. De Amerikaan staat al sinds 2016 onder contract op Stamford Bridge, maar verder dan twee officiële duels raakte hier daar niet. Jaar na jaar werd Miazga uitgeleend: Vitesse Arnhem, FC Nantes, Reading FC en sinds dit seizoen dus ook RSC Anderlecht. De officiële voorstelling van Miazga door Peter Verbeke was alvast veelbelovend. “Matt combineert duelkracht, snelheid en voetballend vermogen. Een moeilijk te vinden combinatie die wij zoeken in een centrale verdediger om ons voetbal te kunnen spelen. Op 25-jarige leeftijd beschikt hij dus ook reeds over de nodige ervaring. Aan Matt om voor extra concurrentie achterin te zorgen.”

ZELDZAME FOUTJES 

In het Lotto Park was het spannend afwachten hoe de eeuwige huurspeler van Chelsea zich zou profileren in zijn nieuwe omgeving. En vooral of Matt Miazga aan de hoge standaard kon beantwoorden die coach Vincent Kompany voor ogen had. Per slot van rekening werd Miazga de sportieve opvolger van Kompany himself. Maar na enkele maanden blijkt de 20-voudige Amerikaanse international zeker en vast een grote meerwaarde te zijn voor Anderlecht. Miazga speelt weliswaar niet de pannen van het dak, maar hij heeft wel een grote en belangrijke rol in de defensieve stabiliteit van de ploeg – die tot op vandaag de tweede minst gepasseerde is van de Jupiler Pro League trouwens. 



Daarom was het ook zo vreemd dat Matt Miazga onlangs twee keer individueel in de fout ging tegen Moeskroen en KRC Genk. Tegen Les Hurlus kon de schuld van het tegendoelpunt nog verdeeld worden onder het ongelukkige trio Miazga, Hannes Delcroix en Timon Wellenreuther. Maar tegen Genk schatte hij een terugspeelbal van Anouar El Hadj eigenhandig compleet verkeerd in. Théo Bongonda nam het geschenk dankbaar in gebruik en strafte de flater van Miazga helemaal af. Twee dure fouten in acht dagen tijd. 't Is niet wat we van Miazga gewoon zijn. 

GEBOREN LEIDER 

Voor Matt Miazga waren die twee zeldzame foutjes toch even slikken. Bij elk van zijn vorige clubs stond hij nochtans niet te boek als een speler die individuele steken laat vallen. Maar Miazga heeft een echt strijdershart en bezit een ijzeren mentaliteit. 't Schijnt dat Amerikanen sterk in het hoofd zijn. Je brengt Miazga dan ook niet zomaar van z'n stuk. Dat bewees hij bijvoorbeeld na zijn dure fouten tegen Moeskroen en Genk. Miazga herpakte zich toen meteen, en leverde verder een onberispelijke prestatie af.



Matt Miazga werpt zich dit seizoen zelfs op tot de echte leider van de Anderlecht-defensie. De 25-jarige is door zijn actieve coaching steeds nadrukkelijk aanwezig. Het gebeurt zelfs vaak dat Miazga na de wedstrijd een droge en pijnlijke keel heeft van al dat roepen. Vanuit de positie van centrale verdediger is zo'n emfatische vorm van communiceren trouwens geen overbodige luxe. Maar bovenal zijn Miazga's prestaties gewoon sober en kwalitatief.

ONMISBAAR VOOR ANDERLECHT 

In oktober omschreef Peter Verbeke de sterke punten van Matt Miazga als een combinatie van duelkracht, snelheid en voetballend vermogen. De Head of Sports vergat daarbij dus te vermelden dat de huurling van Chelsea een geboren leider is. Maar over de duelkracht van Miazga zat Verbeke  juist. Met 61 procent gewonnen duels is de Amerikaan vandaag de absolute primus bij RSC Anderlecht in dat onderdeel. In een jong en onervaren elftal is Miazga daarmee van onschatbare waarde.

Ook door zijn grote gestalte voegt Matt Miazga een bepaalde waarde toe aan de ploeg van Vincent Kompany. Met zijn 1 meter 93 is hij namelijk de grootste Anderlecht-speler van de A-kern. Met overschot trouwens: de andere 'reuzen' Hendrik Van Crombrugge en Elias Cobbaut meten bijvoorbeeld elk 1 meter 88. Door de combinatie van zijn bewezen duelkracht en grote gestalte is Maizga logischerwijs een heerser in het luchtruim. Hij won namelijk 68 procent van zijn luchtduels, en ook in dat facet is hij de best presterende speler bij Anderlecht.



Op het gebied van voetballend vermogen is er wel enige discussie mogelijk. Een pure uitvoetballende verdediger is Matt Miazga niet, maar dat compenseert hij door een sobere maar erg accurate passing aan de dag te leggen. Daarom speelt de Amerikaan de bal ook veel meer lateraal dan in een voorwaartse richting. Die ingebouwde zekerheid zorgt er evenwel voor dat Miazga een hoge passing-accuraatheid haalt van 90 procent, waarmee hij tot de tien best uitvoetballende centrale verdedigers behoort van de Jupiler Pro League.

ONDERHANDELEN MET CHELSEA 

Matt Miazga is dit seizoen een onmisbare figuur bij RSC Anderlecht. Zijn duelkracht, zuivere passing en leiderschap werd bijvoorbeeld danig gemist in het 0-2 debacle tegen KV Kortrijk. Een flagrante vergissing van Vincent Kompany, die toen verrassend verkoos om de jonge Lucas Lissens op te stellen. Dergelijke misvatting zal Kompany alvast niet meer overkomen, want tegen Standard speelde Miazga opnieuw een dijk van een wedstrijd.

't Is maar de vraag of Anderlecht volgend seizoen ook nog kan rekenen op hun defensieve sterkhouder. Matt Miazga wordt door Chelsea voor één seizoen verhuurd aan Sporting, zonder een aankoopoptie. Op Stamford Brigde beschikt de Amerikaan over een contract tot en met 2022, waardoor er straks een belangrijke beslissing moet genomen worden over zijn toekomst. Eén jaartje opnieuw uitlenen zal wellicht niet gebeuren, want daarna kan Miazga gratis de deur uitwandelen in Londen.



Gezien zijn sportieve meerwaarde in de ploeg van Vincent Kompany is de mogelijkheid alvast niet onwaarschijnlijk dat Anderlecht straks onderhandelt met Chelsea omtrent een definitieve transfer van Matt Miazga. Vandaag heeft Sporting erg weinig ruimte om sportieve en financiële risico's te nemen, waardoor de onderhandelingen met Chelsea weleens erg rationeel en verstandig kunnen zijn. Op het sportief vlak weet de club alvast wat Miazga te bieden heeft. Maar ook op het financieel gebied zou Matt Miazga interessant kunnen zijn voor Anderlecht. 

Gelet op zijn aflopend contract bij Chelsea, zullen de Blues wellicht vrede nemen met een beperkte transfersom. Vandaag wordt Miazga's marktwaarde geschat op twee miljoen euro, waar er dus nog een flinke hap vanaf kan. Het enige probleem zullen wellicht de salariseisen zijn van Miazga zelf. Toch liet de Amerikaan in Het Laatste Nieuws onlangs vallen dat hij in elk geval open staat voor een verlengd verblijf bij Anderlecht. “Ik zou dus zeker willen blijven, maar het hangt ook af van wat Anderlecht en Chelsea verlangen.”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

Moet Anderlecht hem definitief aantrekken?

Meest recent

Grote schoonmaak bij Anderlecht: verrassende namen genoemd

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

46
46
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

1
1
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

24
24
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

138
138
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

44
44
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

109
109
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

674
674
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

54
54
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

264
264
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

167
167
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

100
100
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

156
156
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

105
105
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

220
220
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

238
238
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

178
178
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

78
78
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

416
416
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

155
155
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

409
409
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

90
90
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

301
301
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

340
340
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

335
335
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

145
145

Meer sportnieuws