Anderlecht moet transferdeal met Chelsea afdwingen

1059
Anderlecht moet transferdeal met Chelsea afdwingen

Het huidige voetbalseizoen wacht weliswaar nog op zijn ontknoping, maar toch zijn veel clubs al bezig met hun transferhuiswerk te maken. Bij RSC Anderlecht wordt er in juli en augustus alvast veel transferactiviteit verwacht. En daarin zal Matt Miazga alvast een belangrijke rol spelen. De Amerikaanse verdediger is de onbetwiste leider in de paars-witte defensie, maar hij keert na dit seizoen normaliter terug naar Chelsea FC. Toch zou een permanente deal voor Sporting een logische zet zijn.


VEELBELOVEND PROFIEL 

In de voorbije zomermercato zag het ernaar uit dat Simon Falette de nieuwe defensieve leider zou worden bij RSC Anderlecht. De centrale verdediger van Eintracht Frankfurt werd eind september door binnen- en buitenlandse pers namelijk hardnekkig gelinkt aan een transfer naar Sporting. Maar twee dagen voor het eind van de transferperiode stelde Anderlecht ietwat verrassend Matt Miazga voor als nieuwe defensieve leider. 't Was uiteindelijk Vincent Kompany die een cruciale rol speelde in de huurdeal tussen Anderlecht, Chelsea en Miazga. De hoofdcoach van Sporting stond in nauw contact met de Amerikaanse verdediger, waarna Miazga helemaal overtuigd raakte van Kompany's visie en filosofie. De huurdeal betrof uiteindelijk één seizoen, zonder een aankoopoptie.



Matt Miazga was niet de meest klinkende naam, al kon hij wel uitpakken met de Engelse topclub Chelsea als broodheer. Dat staat wel op een CV. De Amerikaan staat al sinds 2016 onder contract op Stamford Bridge, maar verder dan twee officiële duels raakte hier daar niet. Jaar na jaar werd Miazga uitgeleend: Vitesse Arnhem, FC Nantes, Reading FC en sinds dit seizoen dus ook RSC Anderlecht. De officiële voorstelling van Miazga door Peter Verbeke was alvast veelbelovend. “Matt combineert duelkracht, snelheid en voetballend vermogen. Een moeilijk te vinden combinatie die wij zoeken in een centrale verdediger om ons voetbal te kunnen spelen. Op 25-jarige leeftijd beschikt hij dus ook reeds over de nodige ervaring. Aan Matt om voor extra concurrentie achterin te zorgen.”

ZELDZAME FOUTJES 

In het Lotto Park was het spannend afwachten hoe de eeuwige huurspeler van Chelsea zich zou profileren in zijn nieuwe omgeving. En vooral of Matt Miazga aan de hoge standaard kon beantwoorden die coach Vincent Kompany voor ogen had. Per slot van rekening werd Miazga de sportieve opvolger van Kompany himself. Maar na enkele maanden blijkt de 20-voudige Amerikaanse international zeker en vast een grote meerwaarde te zijn voor Anderlecht. Miazga speelt weliswaar niet de pannen van het dak, maar hij heeft wel een grote en belangrijke rol in de defensieve stabiliteit van de ploeg – die tot op vandaag de tweede minst gepasseerde is van de Jupiler Pro League trouwens. 



Daarom was het ook zo vreemd dat Matt Miazga onlangs twee keer individueel in de fout ging tegen Moeskroen en KRC Genk. Tegen Les Hurlus kon de schuld van het tegendoelpunt nog verdeeld worden onder het ongelukkige trio Miazga, Hannes Delcroix en Timon Wellenreuther. Maar tegen Genk schatte hij een terugspeelbal van Anouar El Hadj eigenhandig compleet verkeerd in. Théo Bongonda nam het geschenk dankbaar in gebruik en strafte de flater van Miazga helemaal af. Twee dure fouten in acht dagen tijd. 't Is niet wat we van Miazga gewoon zijn. 

GEBOREN LEIDER 

Voor Matt Miazga waren die twee zeldzame foutjes toch even slikken. Bij elk van zijn vorige clubs stond hij nochtans niet te boek als een speler die individuele steken laat vallen. Maar Miazga heeft een echt strijdershart en bezit een ijzeren mentaliteit. 't Schijnt dat Amerikanen sterk in het hoofd zijn. Je brengt Miazga dan ook niet zomaar van z'n stuk. Dat bewees hij bijvoorbeeld na zijn dure fouten tegen Moeskroen en Genk. Miazga herpakte zich toen meteen, en leverde verder een onberispelijke prestatie af.



Matt Miazga werpt zich dit seizoen zelfs op tot de echte leider van de Anderlecht-defensie. De 25-jarige is door zijn actieve coaching steeds nadrukkelijk aanwezig. Het gebeurt zelfs vaak dat Miazga na de wedstrijd een droge en pijnlijke keel heeft van al dat roepen. Vanuit de positie van centrale verdediger is zo'n emfatische vorm van communiceren trouwens geen overbodige luxe. Maar bovenal zijn Miazga's prestaties gewoon sober en kwalitatief.

ONMISBAAR VOOR ANDERLECHT 

In oktober omschreef Peter Verbeke de sterke punten van Matt Miazga als een combinatie van duelkracht, snelheid en voetballend vermogen. De Head of Sports vergat daarbij dus te vermelden dat de huurling van Chelsea een geboren leider is. Maar over de duelkracht van Miazga zat Verbeke  juist. Met 61 procent gewonnen duels is de Amerikaan vandaag de absolute primus bij RSC Anderlecht in dat onderdeel. In een jong en onervaren elftal is Miazga daarmee van onschatbare waarde.

Ook door zijn grote gestalte voegt Matt Miazga een bepaalde waarde toe aan de ploeg van Vincent Kompany. Met zijn 1 meter 93 is hij namelijk de grootste Anderlecht-speler van de A-kern. Met overschot trouwens: de andere 'reuzen' Hendrik Van Crombrugge en Elias Cobbaut meten bijvoorbeeld elk 1 meter 88. Door de combinatie van zijn bewezen duelkracht en grote gestalte is Maizga logischerwijs een heerser in het luchtruim. Hij won namelijk 68 procent van zijn luchtduels, en ook in dat facet is hij de best presterende speler bij Anderlecht.



Op het gebied van voetballend vermogen is er wel enige discussie mogelijk. Een pure uitvoetballende verdediger is Matt Miazga niet, maar dat compenseert hij door een sobere maar erg accurate passing aan de dag te leggen. Daarom speelt de Amerikaan de bal ook veel meer lateraal dan in een voorwaartse richting. Die ingebouwde zekerheid zorgt er evenwel voor dat Miazga een hoge passing-accuraatheid haalt van 90 procent, waarmee hij tot de tien best uitvoetballende centrale verdedigers behoort van de Jupiler Pro League.

ONDERHANDELEN MET CHELSEA 

Matt Miazga is dit seizoen een onmisbare figuur bij RSC Anderlecht. Zijn duelkracht, zuivere passing en leiderschap werd bijvoorbeeld danig gemist in het 0-2 debacle tegen KV Kortrijk. Een flagrante vergissing van Vincent Kompany, die toen verrassend verkoos om de jonge Lucas Lissens op te stellen. Dergelijke misvatting zal Kompany alvast niet meer overkomen, want tegen Standard speelde Miazga opnieuw een dijk van een wedstrijd.

't Is maar de vraag of Anderlecht volgend seizoen ook nog kan rekenen op hun defensieve sterkhouder. Matt Miazga wordt door Chelsea voor één seizoen verhuurd aan Sporting, zonder een aankoopoptie. Op Stamford Brigde beschikt de Amerikaan over een contract tot en met 2022, waardoor er straks een belangrijke beslissing moet genomen worden over zijn toekomst. Eén jaartje opnieuw uitlenen zal wellicht niet gebeuren, want daarna kan Miazga gratis de deur uitwandelen in Londen.



Gezien zijn sportieve meerwaarde in de ploeg van Vincent Kompany is de mogelijkheid alvast niet onwaarschijnlijk dat Anderlecht straks onderhandelt met Chelsea omtrent een definitieve transfer van Matt Miazga. Vandaag heeft Sporting erg weinig ruimte om sportieve en financiële risico's te nemen, waardoor de onderhandelingen met Chelsea weleens erg rationeel en verstandig kunnen zijn. Op het sportief vlak weet de club alvast wat Miazga te bieden heeft. Maar ook op het financieel gebied zou Matt Miazga interessant kunnen zijn voor Anderlecht. 

Gelet op zijn aflopend contract bij Chelsea, zullen de Blues wellicht vrede nemen met een beperkte transfersom. Vandaag wordt Miazga's marktwaarde geschat op twee miljoen euro, waar er dus nog een flinke hap vanaf kan. Het enige probleem zullen wellicht de salariseisen zijn van Miazga zelf. Toch liet de Amerikaan in Het Laatste Nieuws onlangs vallen dat hij in elk geval open staat voor een verlengd verblijf bij Anderlecht. “Ik zou dus zeker willen blijven, maar het hangt ook af van wat Anderlecht en Chelsea verlangen.”

LEES OOK: Hoog bezoek op Jan Breydel: Club Brugge-chouchou in vizier

Moet Anderlecht hem definitief aantrekken?

Meest recent

Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

19
19
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

21
21
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

30
30
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

89
89
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

67
67
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

119
119
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

146
146
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

22
22
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

43
43
Burgess en Delorge stellen vast: "RSCA niet weggespeeld"

AA Gent won vanavond met maar liefst 4-0 van RSC Anderlecht. Het was een zeer speciale wedstrijd in ...

399
399
Enorm efficiënt AA Gent vernedert Anderlecht

AA Gent en RSC Anderlecht werkten om 18u30 de topper van de speeldag af. Paars-Wit was de betere ...

186
186
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

582
582
Leko ziet 2 uitblinkers: "Belangrijke spelers voor ons"

Club Brugge deed wat het moest doen en won met 3-2 van STVV. Blauw-Zwart speelde zeker geen ...

206
206
Bayern Munchen pleziert Kompany met zege in topduel

Bayern München speelde om 17u30 de topper op het veld van Freiburg, uiteraard zonder Vincent ...

48
48
Anderlecht met zorgen in Gent: "Hoe kinderlijk!"

Om 18u begonnen AA Gent en RSC Anderlecht aan de topper van de speeldag. De eerste 45 minuten liggen ...

190
190
Nieuw drama United: Engelse pers haalt Lammens onderuit

Manchester United heeft zondag een zoveelste klap moeten verwerken in de Premier League. Op eigen ...

128
128
18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Beerschot VA blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Challenger Pro League. Zondagnamiddag legden ...

62
62
Licht gaat uit bij Epolo: Brughmans ziet verklaring

Matthieu Epolo gaat een moeizame nacht tegemoet. De doelman van Standard zal ongetwijfeld hoofdpijn ...

170
170
Club leider zonder te wervelen: hattrick Tresoldi nekt STVV

In afwachting van de topper tussen AA Gent en RSC Anderlecht, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

116
116
De Mil wisselt één keer; verrassende starter bij Anderlecht

Zondagavond staat een fraaie topaffiche op het programma in de Jupiler Pro League. Zo krijgt leider ...

91
91
Dagen Carrick geteld: Lammens blundert in horror-middag United

Het lijkt over en uit voor Michael Carrick als hoofdcoach van Manchester United. Zijn ploeg ...

57
57
Anderlecht vindt 'missing-link': "Beste man op het veld"

Na de Europese zege tegen Jagiellonia Bialystok, heeft RSC Anderlecht een sluimerende crisis ...

159
159
Spetterende comeback Inter; PSV vloekt na Eredivisie-clash

Dé topper van het weekend in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. PSV kwam op eigen ...

37
37
Origi straalt na voetbalpensioen: drastische carrièreswitch

In de Jupiler Pro League kreeg KRC Genk zondagmiddag het bezoek van Standard. Voor die gelegenheid ...

134
134
Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

De Jupiler Pro League is ondertussen al aan zijn negende speeldag aanbeland. In het klassement zijn ...

207
207

Meer sportnieuws