Real profiteert nipt van rode kaart, City blijft doorstomen

door
Real profiteert nipt van rode kaart, City blijft doorstomen

Real Madrid heeft woensdagavond een grote stap gezet richting de kwartfinales van de Champions League. De Koninklijke kwam op het veld van Atalanta al snel tegenover tien man te staan, toch duurde het tot in de slotminuten alvorens Ferland Mendy er 0-1 van maken. Manchester City is dan weer wel bijna zeker van de volgende ronde na een 0-2-zege op bezoek bij Borussia Mönchengladbach.


Na een ruim kwartier volgde een moment dat de wedstrijd tussen Atalanta en Real zou bepalen. De mee opgekomen Ferland Mendy werd onderuit gehaald door Remo Freuler. De scheidsrechter kende geen genade met de Zwitserse middenvelder en gaf direct rood. Een straf die je erg zwaar zou kunnen noemen, waarna Atalanta met tien man kwam te staan.

Ondanks het numerieke overwicht van De Koninklijke bleef het duel behoorlijk in evenwicht. Real was beter, maar creëerde amper kansen. Het leek op weg te gaan naar een doelpuntloos gelijkspel. In de slotfase sloeg de Koninklijke echter nog toe. Mendy kwam weer mee op en besloot zelf maar een keer uit te halen. Dit deed hij met veel gevoel in de rechterhoek, waarbij hij de keeper kansloos liet. Zo ging Real alsnog met drie punten naar huis en heeft het voor de terugwedstrijd een uitstekende uitgangspositie.

CITY NIET TE STOPPEN
De ploeg van Pep Guardiola is de laatste maanden niet meer te stoppen in Engeland en trok die mijn gewoon door in Europa. Na 29 minuten was het man in vorm Bernardo Silva die de score op het veld van Gladbach. Na de pauze legde Gabriel Jesus de wedstrijd in een beslissende plooi. Door de 0-2-overwinning lijkt City nu al zeker van de kwartfinale. Guardiola had zelfs de luxe om Kevin De Bruyne 90 minuten op de bank te laten.

LEES OOK: ‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Wie haalt de volgende ronde volgens u?

Meest recent

Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

2
2
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

74
74
Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

42
42
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

255
255
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

85
85
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

107
107
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

187
187
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

268
268
'Arne Engels ziet monsterbod geweigerd'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

42
42
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

299
299
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

42
42
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

485
485
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

27
27
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

214
214
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

363
363
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

408
408
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

76
76
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

195
195
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

305
305
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

177
177
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

73
73
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

399
399
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

119
119
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

98
98
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

60
60

Meer sportnieuws