'Genk heeft knoop over Van den Brom doorgehakt'

door
'Genk heeft knoop over Van den Brom doorgehakt'

KRC Genk speelde zondag een behoorlijke wedstrijd tegen Beerschot VA, maar ging andermaal ten onder. De Limburgers blijven daardoor achter met een bijzonder povere 5 op 27 in de competitie. Het lot van coach John van den Brom lijkt dan ook aan een zijden draadje te hangen.

Maandag geraakte bekend dat het Genkse bestuur een crisisoverleg hield over de toekomst van de trainer, dat bevestigt nu ook Het Nieuwsblad. De resultaten spreken alvast niet in zijn voordeel. Zeker niet tegenover bepaalde voorgangers, die voor veel minder moesten vliegen. Maar die resultaten zijn uiteraard niet de enige doorslaggevende factor. Zo zou de relatie met de spelersgroep nog steeds behoorlijk goed zijn. Bovendien wisselde Racing dit seizoen al drie keer van coach, terwijl de club toch stabiliteit predikt. En daarnaast blijft Genk nog volop in de running voor Play-Off I én bekerwinst, terwijl het einde van het seizoen steeds dichter komt. Is het dan nog wel de moeite om opnieuw alles overhoop te gooien?

Tot slot is het nog maar de vraag wie VD Brom dan moet opvolgen. Een coach die op korte termijn een organisatie en resultaten kan neerzetten, maar dat vloekt dan weer met de idealen van de club. Niet evident ook om zo'n type te vinden in deze fase van het seizoen. Maar langs de andere kant riskeert Genk wel alles te verliezen indien deze vrije val blijft duren. Het bestuur zit momenteel dus in een tweestrijd. Bij Het Nieuwsblad verwacht men evenwel dat de club dinsdag nog zal communiceren over de trainer.

UPDATE 11u15

John van den Brom blijft voorlopig aan als hoofdcoach van Racing Genk. Dat heeft het bestuur beslist na de crisisvergadering van maandag, zo weten zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad te melden. Uiteindelijk oordeelde het bestuur dat de verstandhouding tussen de spelers en Van den Brom voldoende groot is om verder met elkaar door te gaan.

De Nederlander zal dus ook komende vrijdag op de bank zitten tegen Sporting Charleroi, en volgende week in de kwartfinale van de Croky Cup tegen KV Mechelen. Die wedstrijden lijken evenwel cruciaal te zullen worden voor de toekomst van Van den Brom bij Racing Genk. Zeker een uitschakeling in de beker zou hem weleens meteen terug ter discussie kunnen doen staan.

LEES OOK: PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

Goeie beslissing?

Meest recent

Ai ai ai Genk! Pijnlijke fouten zorgen voor verlengingen

Na de 1-3-zege in de heenmatch tegen Dinamo Zagreb, leek KRC Genk zijn schaapjes op het droge te ...

14
14
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

13
13
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

42
42
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

113
113
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

46
46
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

24
24
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

560
560
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

391
391
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

192
192
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

387
387
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

226
226
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

146
146
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

222
222
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

203
203
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

701
701
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

126
126
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

136
136
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

317
317
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

140
140
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

388
388
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

537
537
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

452
452
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

135
135

Meer sportnieuws