'Genk heeft knoop over Van den Brom doorgehakt'

door
'Genk heeft knoop over Van den Brom doorgehakt'

KRC Genk speelde zondag een behoorlijke wedstrijd tegen Beerschot VA, maar ging andermaal ten onder. De Limburgers blijven daardoor achter met een bijzonder povere 5 op 27 in de competitie. Het lot van coach John van den Brom lijkt dan ook aan een zijden draadje te hangen.

Maandag geraakte bekend dat het Genkse bestuur een crisisoverleg hield over de toekomst van de trainer, dat bevestigt nu ook Het Nieuwsblad. De resultaten spreken alvast niet in zijn voordeel. Zeker niet tegenover bepaalde voorgangers, die voor veel minder moesten vliegen. Maar die resultaten zijn uiteraard niet de enige doorslaggevende factor. Zo zou de relatie met de spelersgroep nog steeds behoorlijk goed zijn. Bovendien wisselde Racing dit seizoen al drie keer van coach, terwijl de club toch stabiliteit predikt. En daarnaast blijft Genk nog volop in de running voor Play-Off I én bekerwinst, terwijl het einde van het seizoen steeds dichter komt. Is het dan nog wel de moeite om opnieuw alles overhoop te gooien?

Tot slot is het nog maar de vraag wie VD Brom dan moet opvolgen. Een coach die op korte termijn een organisatie en resultaten kan neerzetten, maar dat vloekt dan weer met de idealen van de club. Niet evident ook om zo'n type te vinden in deze fase van het seizoen. Maar langs de andere kant riskeert Genk wel alles te verliezen indien deze vrije val blijft duren. Het bestuur zit momenteel dus in een tweestrijd. Bij Het Nieuwsblad verwacht men evenwel dat de club dinsdag nog zal communiceren over de trainer.

UPDATE 11u15

John van den Brom blijft voorlopig aan als hoofdcoach van Racing Genk. Dat heeft het bestuur beslist na de crisisvergadering van maandag, zo weten zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad te melden. Uiteindelijk oordeelde het bestuur dat de verstandhouding tussen de spelers en Van den Brom voldoende groot is om verder met elkaar door te gaan.

De Nederlander zal dus ook komende vrijdag op de bank zitten tegen Sporting Charleroi, en volgende week in de kwartfinale van de Croky Cup tegen KV Mechelen. Die wedstrijden lijken evenwel cruciaal te zullen worden voor de toekomst van Van den Brom bij Racing Genk. Zeker een uitschakeling in de beker zou hem weleens meteen terug ter discussie kunnen doen staan.

LEES OOK: Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Goeie beslissing?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

0
0
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

9
9
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

51
51
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

37
37
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

166
166
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

142
142
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

22
22
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

173
173
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

45
45
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

183
183
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

180
180
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

249
249
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

77
77
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

315
315
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

180
180
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

355
355
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

283
283
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

251
251
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

368
368
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

301
301
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

86
86
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

407
407
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

331
331
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

226
226

Meer sportnieuws