'Genk heeft knoop over Van den Brom doorgehakt'

door
'Genk heeft knoop over Van den Brom doorgehakt'

KRC Genk speelde zondag een behoorlijke wedstrijd tegen Beerschot VA, maar ging andermaal ten onder. De Limburgers blijven daardoor achter met een bijzonder povere 5 op 27 in de competitie. Het lot van coach John van den Brom lijkt dan ook aan een zijden draadje te hangen.

Maandag geraakte bekend dat het Genkse bestuur een crisisoverleg hield over de toekomst van de trainer, dat bevestigt nu ook Het Nieuwsblad. De resultaten spreken alvast niet in zijn voordeel. Zeker niet tegenover bepaalde voorgangers, die voor veel minder moesten vliegen. Maar die resultaten zijn uiteraard niet de enige doorslaggevende factor. Zo zou de relatie met de spelersgroep nog steeds behoorlijk goed zijn. Bovendien wisselde Racing dit seizoen al drie keer van coach, terwijl de club toch stabiliteit predikt. En daarnaast blijft Genk nog volop in de running voor Play-Off I én bekerwinst, terwijl het einde van het seizoen steeds dichter komt. Is het dan nog wel de moeite om opnieuw alles overhoop te gooien?

Tot slot is het nog maar de vraag wie VD Brom dan moet opvolgen. Een coach die op korte termijn een organisatie en resultaten kan neerzetten, maar dat vloekt dan weer met de idealen van de club. Niet evident ook om zo'n type te vinden in deze fase van het seizoen. Maar langs de andere kant riskeert Genk wel alles te verliezen indien deze vrije val blijft duren. Het bestuur zit momenteel dus in een tweestrijd. Bij Het Nieuwsblad verwacht men evenwel dat de club dinsdag nog zal communiceren over de trainer.

UPDATE 11u15

John van den Brom blijft voorlopig aan als hoofdcoach van Racing Genk. Dat heeft het bestuur beslist na de crisisvergadering van maandag, zo weten zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad te melden. Uiteindelijk oordeelde het bestuur dat de verstandhouding tussen de spelers en Van den Brom voldoende groot is om verder met elkaar door te gaan.

De Nederlander zal dus ook komende vrijdag op de bank zitten tegen Sporting Charleroi, en volgende week in de kwartfinale van de Croky Cup tegen KV Mechelen. Die wedstrijden lijken evenwel cruciaal te zullen worden voor de toekomst van Van den Brom bij Racing Genk. Zeker een uitschakeling in de beker zou hem weleens meteen terug ter discussie kunnen doen staan.

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Goeie beslissing?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

73
73
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

23
23
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

215
215
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

86
86
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

192
192
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

127
127
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

142
142
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

342
342
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

229
229
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

268
268
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

59
59
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

137
137
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

264
264
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

419
419
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

97
97
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

332
332
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

551
551

Meer sportnieuws