Standard is sinds een tijdje lid van de Global Football Alliance. Dat is een organisatie die strijdt voor meer gelijkheid en transparantie in het voetbal. Zij zijn onder meer tegen een Super League.
De tenoren uit het voetbal, clubs als Real Madrid, Juventus & co, willen nog meer geld naar zich toe trekken en willen een Super League in het leven roepen. De fans zijn er tegen, want de nationale competities zouden zo aan waarde verliezen door allerhande samenwerkingen tussen landen. Onder meer een BeNeLiga zou een antwoord kunnen zijn op die Super League.
Heel wat clubs wereldwijd willen dat niet. In België heeft Standard zich daarom bij de organisatie gevoegd. Met AZ, Saint-Etienne, New England Revolution, Krasnodar, Independiente Medellin, Melbourne Victory, Toluca, Wolfsburg, Wadi Degla, Paradou AC en Villarreal zijn er ondertussen al heel wat clubs lid van deze organisatie.
LEES OOK:
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?