Zowel Lierse als KV Kortrijk maakten een logge indruk in een wedstrijd zonder tempo. Vooral voor de rust waren er nauwelijks kansen te zien. In de tweede helft was er meer animo, maar een doelpunt viel er niet op het Lisp.
Lierse schoot het best uit de startblokken. Een steekpass van Said 'Okka' Ahmed werd door Jason Adesanya slim teruggekopt naar Benjamin Lambot. Die pakte uit met een lage knal, maar Darren Keet bracht redding voor Kortrijk. Beide ploegen leken er niet echt veel zin in te hebben. Lierse was een tikkeltje gretiger, maar er kwamen nauwelijks kansen en het wedstrijdtempo lag erg laag.
Nebosja Pavlovic zorgde na 36 minuten eindelijk nog eens voor opwinding met een veelbelovende pass, maar Lierse-doelman Essam Mahmoud neutraliseerde het gevaar net voor David Wijns kon aanleggen. Een flauw schotje van Lambot net voor de rust bezorgde Keet geen problemen. De Zuid-Afrikaanse keeper werd ook niet in verlegenheid gebracht door een poging van Rachid Bourabia.
De tweede helft bracht niet meteen beterschap. Pas in de zestigste minuut kwam er nog eens dreiging. Een vrije trap van Kortrijk-speler Mario Carevic leek gevaarlijk, maar de Egyptische keeper van Lierse bokste de bal attent weg. De bezoekers kwamen vervolgens twee keer dicht bij de 0-1. Een listig plaatsballetje van Pablo Chavarria ging nipt naast en vervolgens bracht Arjan Swinkels redding op de lijn na een kopbal van diezelfde Chavarria.
Lierse reageerde gevat via Lens Annab. De middenvelder pakte uit met een knappe actie en een dito schot, maar raakte de paal. Tien minuten voor tijd bracht Keet redding op een kopbal van Kostadin Hazurov. Lierse claimde net voor affluiten nog een penalty, maar kreeg die niet.
LEES OOK:
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start