Het voorstel van de UEFA om de interlandkalender drastisch te hervormen wordt door de KNVB omarmt, zo laat Bert van Oostveen (foto) donderdag in gesprek met het
Algemeen Dagblad weten. De insteek is om de kwalificatiewedstrijden voor de EK's en
WK's voortaan in één week op verschillende dagen plaats te laten vinden.
"Zo'n 'week of football' die de UEFA wil introduceren, daar staan wij in principe positief tegenover", verklaart de directeur betaald voetbal namens de voetbabond. "Als ik het vanuit het publiek bekijk: wanneer nu het Nederlands elftal speelt, en op hetzelfde tijdstip speelt Spanje tegen Frankrijk of Kroatië tegen Servië, dan mis je eigenlijk een hoop moois."
"Straks zijn ook interessante wedstrijden van andere grote landen op tv beter te volgen. Natuurlijk kunnen meerdere speeldagen en meer tijdstippen in het begin verwarring geven. Maar als je straks weet dat er telkens één week van woensdag tot woensdag volledig is gevuld met interlandvoetbal, is dat ook een vorm van duidelijkheid", besluit Van Oostveen.
LEES OOK:
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"