Anderlecht verhindert nieuwe transferblunder

1155 stemmen
Anderlecht verhindert nieuwe transferblunder

Er is weinig marge om fouten te maken bij RSC Anderlecht. Elke transfer wordt zorgvuldig afgewogen en onderzocht, maar op de transfermarkt is er geen enkele transactie vrij van risico. En net daarom hebben wij onze bedenkingen over Mykola Kuharevych, de Oekraïense spits die al wekenlang onderhandelt met Sporting.


DE VICIEUZE CIRKEL 

De eerste stap is gezet. Maandagavond keurde de Raad van Bestuur een eerste kapitaalsverhoging goed. RSC Anderlecht verhoogt haar eigen middelen met 5 miljoen euro en daarmee wordt het relanceplan uitgerold. Het is de bedoeling om de totale schuldenberg van 100 miljoen euro volledig weg te werken, maar zo'n proces vraagt dus veel tijd en grote inspanningen. Het wordt dan ook duidelijk een werk van lange adem om structureel weer gezond te worden en opnieuw de sportieve status van weleer te heroveren.

In de voorbije zomermercato beschikte Peter Verbeke over een transferbudget van 4 miljoen euro, een raming waar de Head of Sports zich netjes aan hield. Voorlopig kenden die transfers een wisselend succes, al helt de balans toch eerder door naar de positieve kant. In de huidige winterse transferperiode moet Verbeke het zelfs zien te rooien met geen beschikbaar transferbudget. Jacob Bruun Larsen (Hoffenheim), Majeed Ashimeru (RB Salzburg) en Abdoulay Diaby (Sporting CP) werden allen op huurbasis aangetrokken. De andere transfervrije aanwinsten Werner Hahn en Hakim Bouchouari zijn in eerste instantie geen rechtstreekse versterkingen.



Het is nu eenmaal de keiharde realiteit bij RSC Anderlecht, hoge salarissen en transfersommen worden er niet meer gespendeerd. Het klinkt eerder contradictorisch, maar alle aankopen, zowel tijdelijk of permanent, zijn daarom toekomstgericht. Zelfs een huurspeler zonder aankoopoptie kan het sportief niveau opkrikken en daar kan de hele club van profiteren. Zie de importantie van Lukas Nmecha. Alle vormen van kwaliteitsinjectie zijn daarom welkom om Sporting terug naar de top van België te brengen. Het ultieme doel dit seizoen is de kwalificatie voor Play off 1 en Europees voetbal. Als Anderlecht in die opzet slaagt, dan vergaart Sporting extra financiële middelen die op hun beurt geïnvesteerd worden in meer kwaliteitsvolle spelers. 't Is een vicieuze cirkel. 

INVESTEREN IN DE TOEKOMST 

Door het gebrek aan financiële middelen moet Peter Verbeke daarom erg creatief te werk gaan. Pure kwaliteit kan Anderlecht vandaag niet betalen, maar op huurbasis zijn er echter wel meer mogelijkheden en opportuniteiten. Zo zijn de recent gehaalde huurspelers Majeed Ashimeru en Jacob Bruun Larsen qua intrinsieke kwaliteiten echt wel niet van de minste. Spelers van dat kaliber zijn voor Anderlecht simpelweg financieel onhaalbaar om op permanente basis aan te trekken, waardoor Sporting bij permanente transfers vaker haar pijlen moet richten op opkomende youngsters.



In die optiek werden Bart Verbruggen (18, NAC Breda) en Ilias Takidine (19, KRC Genk) in de voorbije zomer op definitieve basis aangetrokken. En ook de 19-jarige Mykola Kuharevych (Rukh Lviv) past in die opzet. De Oekraïense spits wordt al sinds december gelinkt aan RSC Anderlecht, maar tot op vandaag is het nog niet duidelijk hoe de vork nu echt in de steel zit. Tijdens de voorbije weken viel er weinig tot geen nieuws te rapen in het dossier-Kuharevych, waardoor de kans reëel is dat deze deal uiteindelijk de mist ingaat. Maar zo'n groot drama zou dat nu ook weer niet betekenen.

TERUG NAAR OEKRAÏNE  

Het scoutingsapparaat van RSC Anderlecht draait op volle toeren: op Neerpede wordt er naarstig gezocht naar kwaliteitsvolle maar betaalbare spelers. Goran Lovre, ex-Anderlecht-speler en vandaag scout van Paars-Wit, kwam in die optiek met de naam van Mykola Kuharevych op de proppen. De 19-jarige Oekraïner is geen klinkende naam, zelfs niet in zijn thuisland, maar volgens het scoutingsapparaat van Sporting zou hij over een groot potentieel beschikken. Nochtans scoorde hij dit seizoen nog maar één keer op op twaalf competitiematchen op het hoogste niveau.

Medio december bezocht Mykola Kuharevych alvast de faciliteiten van Neerpede, en woonde hij tevens de match bij tegen KV Oostende. De onderhandelingen tussen Anderlecht en Rukh Lviv verliepen constructief, waarbij het de bedoeling was om Kuharevych vanaf volgende zomer beschikbaar te stellen bij Sporting. Lviv zou ook een serieus percentage op een eventuele doorverkoop afdwingen. Een akkoord hing in de lucht, maar Kuharevych keerde al snel terug naar Oekraïne. Zonder contract te tekenen bij Anderlecht.



Mykola Kuharevych had in België een onderhoud met Vincent Kompany, maar hij sloeg opeens aan het twijfelen. De Oekraïense topclub Dinamo Kiev sprong opeens op het toneel, en de speler aarzelde zelf over het grote cultuurverschil in België – hij spreekt bijvoorbeeld geen Engels. Sinds medio december werd er geen vooruitgang meer geboekt in het dossier-Kuharevych, hoewel hij op zijn Instagram-profiel verschillende foto's postte met Kompany én in het shirt van Anderlecht.

VANDAAG GEEN TOPPER 

't Is alleszins een vreemde situatie. Insiders vergelijken de kwaliteiten van Mykola Kuharevych met die van AA Gent-spits en landgenoot Roman Yaremchuk. De sterktes van Kuharevych liggen vooral in zijn mobiliteit en snelheid, maar vandaag weegt hij nog te licht om meteen een meerwaarde te worden voor Anderlecht. De vraag kan dan ook gesteld worden of Kuharevych ook dergelijke investering waard is, gezien de beperkte financiële middelen op Neerpede.

Dit seizoen maakte Mykola Kuharevych alvast geen grootse indruk bij Rukh Lviv. 0,12 doelpunt per wedstrijd, één doelpunt op amper 11 doelpogingen … 't Zijn niet bepaald grote adelbrieven die hij kan voorleggen. Met de nuance dat Lviv zich in de onderste regionen van het klassement bevindt, zijn de statistieken van  Kuharevych verre van indrukwekkend. Hij valt bij de offensieve parameters zowat altijd uit de top (vijf)tien van de Oekraïense centrumspitsen. 



Anderzijds lijkt Mykola Kuharevych wel een nuttige speler te zijn in het geheel van Rukh Lviv. In het degradatievoetbal draagt hij zijn steentje bij in de defensieve duels, intercepties en kopduels. In een iets aanvallender ingestelde ploeg kan hij zich wellicht meer profileren. Hij scoorde bijvoorbeeld aan de lopende band bij de U19 van Lviv en bij de Oekraïense nationale beloftenploeg vindt hij vlot de weg naar het doel met 3 treffers in 2 interlands. Maar dat is dus allemaal niet op het hoogste voetbalniveau.

TE GROTE GOK 

Transfers houden altijd een bepaalde vorm van risico in, en bij Anderlecht moet dat echter tot een minimum beperkt worden. Hoewel Mykola Kuharevych alvast niet tot de beste spitsen van de Oekraïense competitie behoort, hij kan zich in de komende jaren uiteraard nog danig ontwikkelen en kwalitatief beter worden. Maar een versterking op de korte termijn zal hij wellicht niet worden bij Anderlecht. En da's toch niet ideaal voor een club in volle heropbouw op financieel en sportief vlak.

Anderzijds was de geflopte Mustapha Bundu bijvoorbeeld wél een echte topper in de Deense Eliteserien, waar Anderlecht hem voor 2,8 miljoen euro wegplukte bij Aarhus GF. Uitstekende referenties en statistieken in een andere competitie betekenen dus geen garantie op succes in België. De potentiële investering voor Mykola Kuharevych zal uiteraard niet zo hoog liggen, maar dat betekent niet dat Anderlecht hem zorgeloos zal en kan aantrekken. De laatste berichten uit Oekraïne melden namelijk dat de voorzitter van Rukh Lviv zijn transfereisen optrekt, maar dat Anderlecht niet zinnens is om mee te gaan in dat opbod.



In december, nadat de interesse van Anderlecht in Mykola Kuharevych uitlekte, maakten wij al de analyse dat deze potentiële transfer een grote gok zou zijn. Een transfervrije deal zonder vergoeding, en met een percentage op doorverkoop, zou nog toe te juichen zijn. Maar Rukh Lviv wil duidelijk het onderste uit de kan halen door een hogere vraagprijs te hanteren. En dan is het aangeraden om in het dossier-Kuharevych de stekker eruit te trekken. De risico's beperken. Het bespaarde kapitaal aan een transfersom, salaris en makelaarsvergoeding – in welke grootorde dan ook – kan daarom een verstandige besparing zijn. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

51
51
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

218
218
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

225
225
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

73
73
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

62
62
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

512
512
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

272
272
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

124
124
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

124
124
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

123
123
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

101
101
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

295
295
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

118
118
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

415
415
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

102
102
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

139
139
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

570
570
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

211
211
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

368
368
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

275
275
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

147
147
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws