Anderlecht droomt van 'topper van 30 miljoen'

2716
Anderlecht droomt van 'topper van 30 miljoen'

30 miljoen euro. Dat was de marktwaarde van Jakub Bruun Larsen in 2018. Sindsdien zou de ster van de Deense aanvaller wat tanende zijn, maar zijn prestaties beweren echter het tegendeel. Net zoals in het geval van Majeed Ashimeru heeft Anderlecht dus zijn zinnen gezet op een echt topdoelwit.  


ANDERLECHT ZET HEROPBOUW IN

Peter Verbeke blijft Vincent Kompany maar verrassen. Nadat RSC Anderlecht eerder deze week Majeed Ashimeru kon huren van RB Salzburg – mét aankoopoptie – blijft de Head of Sports zijn hoofdcoach interessante transferopties voorleggen. Het scoutingsdepartement van Anderlecht kwam eerder al op de proppen met enkele hoogwaardige voetbaltalenten zoals Bryan Reynolds, Brenden Aaronson en Maximiliano Lovera maar in die dossiers werd Sporting geconfronteerd met hun financiële limieten. 't Is daarom een erg straffe zet dat Anderlecht deze week uitpakte met de komst van Ashimeru.

De Ghanese middenvelder is een polyvalente middenvelder met een uitstekende techniek, passing en vista. Dat Anderlecht hem kon vooreerst huren van RB Salzburg is al een grote overwinning, maar bovendien slaagde Peter Verbeke er zelfs in om een interessante aankoopoptie af te dwingen in het huurcontract. Op die manier gaat Anderlecht een nieuwe fase in van hun noodzakelijke heropbouw, waarbij Sporting bij deze transfer meer de touwtjes in eigen handen krijgt. Ashimeru wordt ongetwijfeld een belangrijke pion in het sportieve plan bij Anderlecht, maar daarnaast heeft de club door deze aankoopoptie ook uitzicht op een financiële meerwaarde bij een toekomstige verkoop.



Maar met enkel Majeed Ashimeru erbij zal Anderlecht straks opeens niet voor de Belgische landstitel strijden. 't Is daarom dat Anderlecht nog steeds uitkijkt naar interessante – en vooral financieel haalbare – profielen. Na de straffe zet van Ashimeru heeft Sporting bijvoorbeeld ook het vizier gericht op Jacob Bruun Larsen, een 22-jarige flankaanvaller van TSG 1899 Hoffenheim die ook als centrale spits uit de voeten kan. Net zoals in het geval van Ashimeru, die de posities van zes, acht en tien onder de knie heeft, zet Anderlecht dus vol in op kwalitatieve veelzijdigheid. Het rendement maximaliseren, heet dat dan.

KLOPP - TUCHEL - FAVRE

Net zoals Majeed Ashimeru is Jacob Bruun Larsen niet meteen een grote naam voor het Belgische publiek, maar de Deense aanvaller is echt niet de eerste de beste. Op zestienjarige leeftijd haalde Borussia Dortmund het grote talent binnen voor de neus van onder meer PSV Eindhoven en Liverpool. In Noordrijn-Westfalen startte Bruun Larsen aanvankelijk in de jeugdreeksen – waar hij getraind werd door Hannes Wolf (ex-KRC Genk) - en behoorde hij tot de veelbelovende '98 generatie waar ook Christian Pulisic deel van uit maakte. Toen Jürgen Klopp in 2015 Borussia Dortmund verliet voor Liverpool, waren Bruun Larsen en Pulisic nog niet klaar voor het grote werk. Tijdens zijn afscheid bij Dortmund verklaarde Klopp echter dat hij het erg jammer vond dat hij die talentvolle generatie niet had kunnen trainen in de hoofdmacht van Borussia.



Thomas Tuchel, de opvolger van Jürgen Klopp bij Borussia Dortmund, had wél de eer om het talent van Christian Pulisic en Jacob Bruun Larsen bij te schaven. Twee jaar na zijn aankomst bij Borussia Dortmund maakte de 18-jarige Bruun Larsen zijn grote debuut onder Tuchel, maar uiteindelijk het bleef ook bij die ene bekerwedstrijd. Onder de volgende coach Lucien Favre kreeg Bruun Larsen na een uitleenbeurt aan VfB Stuttgart, wél vaak zijn kans. De vaardige flankaanvaller blonk uit in de Bundesliga en de Champions League door zijn balbehandeling, doelgerichtheid en snelheid. Op dat moment bedroeg de marktwaarde van Bruun Larsen zelfs 20 miljoen euro, en bemande hij samen met Jadon Sancho en Marco Reus een indrukwekkende voorhoede in het Signal Iduna Park. Lucien Favre was een grote bewonderaar van Bruun Larsens kwaliteiten en de aanvaller stal met zijn ogen door zijn ploegmaat en groot voorbeeld Marco Reus nauwlettend op te volgen en te analyseren.

IN GOOD COMPANY

Jacob Bruun Larsen slaagde er evenwel niet in om zijn basisplaats vast te houden en TSG Hoffenheim was bereid om het grote talent aan boord te halen. Die Hoffe betaalden in de vorige wintermercato maar liefst 9 miljoen euro aan Borussia Dortmund. De komst van Bruun Larsen was er vooral één om enkele tekortkomingen recht te trekken in de ploeg van Hoffenheim, hoewel er intern vooral geduld werd gevraagd aan de aanvaller. Hoewel Bruun Larsen in eerste instantie geen basisspeler was in de PreZero Arena, toch demonstreerde hij fraaie prestaties in zijn gegunde speelminuten.

In elf competitiewedstrijden kon Bruun Larsen slechts één assist afleveren bij Hoffenheim, maar achter dat cijfer schuilt echter een grote nuance. Volgens het model van de expected assists moest Bruun Larsen in die periode namelijk 2,18 expected assists verschaft hebben. Dat komt erop neer dat hij zijn ploegmaats vaker in een scorende stelling bracht dan dat zijn één assist eigenlijk aangeeft. Berekend per 90 minuten voorzag Bruun Larsen vorig seizoen bij Hoffenheim 0,39 expected assist, waarmee hij op gemiddelde basis één van de grootste kansenmakers was in de Duitse Bundesliga. En da’s toch wel een fraaie referentie.



Het is dan ook niet vreemd dat Jacob Bruun Larsen per 90 minuten ook 2,15 shot assist aanlevert. Een shot assist betekent een pass waarop meteen een poging naar het doel volgt via een ploegmaat. In de voorbije jaargang van de Bundesliga waren er op dat vlak slechts twee positionele collega’s beter dan hem. Ook bij de accuraatheid qua passing vooruit, acceleraties met (of zonder) bal aan de voet en aanvallende efficiëntie was Bruun Larsen vorig seizoen steevast te vinden in de top tien lijstjes van de flankaanvallers uit de Bundesliga. Zo slecht was zijn periode bij Hoffenheim dus helemaal niet. 

TOPAANWINST VOOR ANDERLECHT

Als aanvallend ingestelde spits zijn het aantal key passes per wedstrijd ook belangrijk. Zoals de term aangeeft, zijn dit sleutelpasses die steeds van een groot belang voor een ploeg. Dit soort passes brengt een ploegmaat meteen in een scorende positie, maar die uiteindelijk niet wordt omgezet in een doelpunt. Jacob Bruun Larsen brengt per 90 minuten minstens één zo'n key pass aan. Enkel Ivan Perisic (Bayern München), Moussa Diaby (Bayer Leverkusen), Serge Gnabry (Bayen München) en Jadon Sancho (Borussia Dortmund) produceerden vorig seizoen – onder de flankaanvallers van de Bundesliga – nog meer key passes dan Bruun Larsen. En da's best wel een knap gezelschap.



Hoewel Jacob Bruun Larsen al even niet meer 'hot' is in vergelijking met zijn periode bij Borussia Dortmund, de nog steeds maar 22-jarige Deen blijft evenwel een vat vol talent. Hierboven gaven we meer dan voldoende argumenten om te staven dat Bruun Larsen nog steeds een meerwaarde kan betekenen in de Bundesliga, en daarom zou hij dus ook een eventuele topwinst kunnen betekenen voor RSC Anderlecht. Vincent Kompany loog dus niet als hij zegt dat Peter Verbeke hem blijft verrassen met interessante namen. De grote vraag luidt evenwel of Bruun Larsen financieel wel haalbaar is voor Sporting, maar diezelfde vraag werd overigens ook gesteld bij de huurtransfer (met aankoopoptie) van Majeed Ashimeru. 

LEES OOK: ‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Is Bruun Larsen een gokje waard?

Meest recent

Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

10
10
Uitblinker bij Beerschot: "Voel me goed in mijn vel"

Bij Beerschot zijn ze goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten ...

8
8
Vanderbiest haalt schouders op: "Dat interesseert mij niet"

KV Mechelen neemt het vanavond op tegen Lommel SK. Een nederlaag is absoluut uit den boze. Trainer ...

43
43
De zoektocht van Bruno: 5 spelers voor één positie

Bij RSC Anderlecht krijgt de basisploeg stilaan vorm. Er zijn nog weinig knopen door te hakken. Op ...

130
130
Gent verliest steunpilaar: De Mil doet zorgwekkende voorspelling

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

63
63
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

289
289
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

276
276
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

282
282
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

752
752
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

197
197
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

201
201
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

54
54
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

82
82
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

160
160
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

93
93
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

196
196
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

165
165
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

231
231
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

125
125
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

118
118
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

198
198
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

402
402
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

457
457
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

51
51
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

46
46

Meer sportnieuws