Anderlecht heeft absoluut droomprofiel in het vizier

door
Anderlecht heeft absoluut droomprofiel in het vizier

RSC Anderlecht zoekt nieuwe spelers die een directe impact kunnen maken. Werner Hahn en Mohamed Bouchouari werden onlangs aangetrokken, maar beide spelers moeten in eerste instantie niet rekenen op veel speeltijd. Het nieuwste transfertarget Majeed Ashimeru (RB Salzburg) kan wél een rechtstreekse versterking betekenen voor Sporting.


ZES, ACHT, TIEN 

Peter Zulj moet vertrekken en Percy Tau keert weldra terug naar Brighton & Hove Albion. Er mag dus wel wat bij op het centrale middenveld van RSC Anderlecht. Oorspronkelijk werd er aangenomen dat een nieuwe nummer tien de grootste paars-witte prioriteit is, als vervanger voor Tau. Nochtans zit er met Yari Verschaeren al een potentiële basisspeler klaar voor die positie, al moet de zesvoudige Rode Duivel nog enkele weken revalideren na zijn enkelblessure. Maar ook Michel Vlap mag niet afgeschreven worden, want zijn marktwaarde moet zo goed als mogelijk in stand worden gehouden. Op Neerpede houdt men niet van kapitaalsvernietiging. Vlap kostte in juli 2019 nog zo'n 6,9 miljoen euro.



Dat Anderlecht twee rechtstreekse versterkingen zal halen om het nakende verlies van Peter Zulj én Percy Tau te compenseren, is eerder twijfelachtig. De financiële situatie bij Sporting is vandaag weliswaar rooskleuriger dan een jaar geleden, toch moeten er geen gekke dingen verwacht worden in de huidige winterse transferperiode. Een grote vereiste is wel dat elke nieuwkomer optimaal moet renderen, of het nu een huurdeal al dan niet een permanente transfer betreft. In die optiek zou een nieuwe kwalitatieve kracht erg welkom zijn, eentje die op meerdere posities uit de voeten kan. Majeed Ashimeru heeft een dankbaar profiel als zes, acht en tien. En da's goed gezien van Peter Verbeke & Co.

HET PLAN-ASHIMERU 

Majeed Ashimeru staat al sinds 2017 onder contract bij RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub die een patent heeft op jong en veelbelovend talent. Onlangs haalden Die Roten Bullen bijvoorbeeld Brenden Aaronson aan boord, de tienersensatie van Philadelphia Union die ook Anderlecht kon charmeren. RB Salzburg maakt er een gewoonte van om hun talenten eerst enkele jaren te stallen bij andere clubs, en in het geval van Ashimeru was dat ook niet anders. Na huurbeurten bij SC Austria Lustenau, Wolfsberger AC en FC St. Gallen kreeg hij in 2019 volop zijn kans bij Salzburg.



Onder de Amerikaanse coach Jesse Marsch kreeg Ashimeru sindsdien vaak zijn kans in de Oostenrijkse Bundesliga, maar ook in de Champions League. In de voorgaande editie van het kampioenenbal mocht hij zich meten tegen Liverpool en Napoli, dit jaar vergaarde hij speelminuten tegen Atlético Madrid en Bayern München. Ashimeru maakt dus wel degelijk deel uit van de plannen bij Salzburg, maar op 23-jarige leeftijd is het noodzakelijk dat de Ghanees op wekelijkse basis zijn wedstrijd speelt. En dat is vandaag echter niet het geval. In 12 competitiewedstrijden tijdens het huidige seizoen verscheen Ashimeru bij Salzburg namelijk 5 keer aan de aftrap.

HET STRUIKELBLOK 

Ook al is Ashimeru geen onbetwiste basisspeler bij RB Salzburg, de club schat zijn kwaliteiten wél naar waarde. Zo mag de polyvalente middenvelder alvast niét op definitieve basis vertrekken, enkel een huurdeal zonder aankoopoptie behoort tot de mogelijkheden. Ashimeru bevestigde de interesse van Anderlecht alvast tegenover Citi TV. “Mijn makelaar is ermee bezig”, klonk het duidelijk. “Maar de deal is nog niet afgerond. De komende dagen zullen we te weten komen wat me te wachten staat. Momenteel vertoef ik bij mijn familie, maar hopelijk weet ik snel of ik naar Anderlecht zal gaan of niet.” 



Ondertussen werd de interesse van Anderlecht in Majeed Ashimeru ook al bevestigd door de Belgische media. Sporting zou de onderhandelingen met RB Salzburg reeds opgestart hebben en die zouden vlot verlopen. Het enige struikelblok is dat Anderlecht een aankoopoptie wil koppelen aan de uitleenbeurt, maar zoals hierboven vermeld is Salzburg daar niet happig op. De discussie over een potentiële aankoopoptie bevestigt enkel maar het vertrouwen van de Oostenrijkse topclub in Ashimeru, alsook het feit dat Anderlecht hem dolgraag wil aantrekken.

GOUDWAARDE VOOR KOMPANY 

Majeed Ashimeru heeft dan ook enkele belangrijke troeven die hem erg interessant maken voor Anderlecht. “I love football”, staat er te lezen op Ashimeru's Instagram bio. En da's niet gelogen. De éénvoudige Ghanese international is een voetballende middenvelder die doorgaans in de centrale as opereert. Coach Jesse Marsch positioneerde Ashimeru bij Salzburg op verschillende posities, gaande van de zes, acht en zelfs de nummer tien. En dat is vandaag wel erg interessant voor Sporting. Op die manier wordt de ontwikkeling van Yari Verschaeren en Albert Sambi Lokonga niet geblokkeerd. Anderzijds krijgt coach Kompany er een extra kwalitatieve en polyvalente optie bij. 



In de voorbije maanden schoof Jesse Marsch de Ghanees door naar een iets diepere rol dan dat hij van nature gewoon was. Voor Ashimeru moest zich even aanpassen, maar door zijn spelintelligentie en voetballend vermogen was dat geen probleem. “Het is een nieuwe rol voor mij”, verklaarde hij aan Joy Sports. “Maar als je op de tien en acht speelt, dan kan je ook op de zes uit de voeten”, maakte Ashimeru de omgekeerde redenering. Jesse Marsch houdt van Ashimeru's balvastheid en verticaal voetbal. Die hoogwaardige kwaliteit is het scoutingsdepartement van Anderlecht dus ook opgevallen, in de visie van Vincent Kompany is zo'n profiel namelijk van goudwaarde. 

BESTE PASSER VAN BUNDESLIGA 

Dit seizoen deed coach Jesse Marsch vaak een beroep op Majeed Ashimeru, maar een vaste basisspeler was de Ghanees evenwel niet. Toch maakte hij veel speelminuten en kwam hij in nagenoeg elke wedstrijd in actie, al was het soms als invaller. Maar wanneer Ashimeru speelt, dan ontgoochelt hij zelden. In 9 competitiewedstrijden leverde hij bijvoorbeeld al 5 assists af, in de Oostenrijkse Bundesliga overtreffen slechts drie andere spelers dat aantal – waaronder geen enkele centrale middenvelder trouwens. Ashimeru staat dit seizoen garant voor gemiddeld 0,67 assist per 90 minuten. En da's heel wat. 

Maar de kernkwaliteit van Ashimeru ligt hem vooral in de passing. 88 procent van zijn verstuurde passes in het de huidige jaargang komen ook effectief aan bij een ploegmaat. Daarmee is Ashimeru veruit de beste voetballende centrale middenvelder van de Bundesliga. Van alle spelers op zijn positie ontvangt Ashimeru ook het meeste passes, waardoor hij erg belangrijk is in het opbouwende spel van RB Salzburg. Dit is ook de hoofdreden waarom Jesse Marsch hard gelooft in zijn kwaliteiten. Ashimeru koppelt zijn passing aan een hoge mate van verticaliteit, waarbij 73 procent van zijn passes in een voorwaartse richting geslaagd zijn. 



Het is duidelijk dat Majeed Ashimeru een groot voetballend vermogen bezit, en dat is voor een speler op zijn positie een erg belangrijke meerwaarde. Maar ook op het defensief gebied heeft de Ghanees enkele specifieke kwaliteiten. Zo is Ashimeru voor 64 procent efficiënt in zijn verdedigende acties, waarmee hij in Oostenrijk de vierde beste centrale middenvelder is. Die eigenschap is van primordiaal belang op de positie van zes en acht. Bij Peter Zulj ligt dat betreffende gemiddelde bijvoorbeeld veel lager met amper 50 procent, de Oostenrijker behoort daarmee tot de slechtst presterende Anderlecht-spelers van dit seizoen.

TALENTDETECTIE VAN ANDERLECHT 

Het scoutingsdepartement van Anderlecht trekt de positieve lijn door van de voorbije maanden. Met Brenden Aaronson (Philadelphia Union, nu bij RB Salzburg) en Bryan Reynolds (FC Dallas) kwamen er twee veelbelovende targets in het paars-witte vizier terecht, maar beide youngsters bleken al snel financieel onhaalbaar. Majeed Ashimeru is een rijper product en hij is op huurbasis ook financieel haalbaar voor Sporting. 



De Ghanese middenvelder heeft bovendien alles om een directe impact te maken in het Lotto Park. Ashimeru is volledig fit, heeft voldoende wedstrijdritme en hij is gewoon een complete en moderne middenvelder. Daarnaast kan Ashimeru op drie verschillende posities uit de voeten. Door de combinatie van deze motieven kan Ashimeru een erg rendabele transfer worden voor Anderlecht. De toevoeging van een aankoopoptie is daarom ook een cruciale factor voor Sporting. 

LEES OOK: 'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

Moet Anderlecht doorduwen voor Ashimeru?

Meest recent

Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

4
4
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

9
9
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

18
18
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

9
9
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

59
59
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

23
23
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

46
46
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

400
400
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

161
161
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

198
198
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

53
53
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

360
360
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

17
17
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

83
83
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

88
88
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

117
117
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1036
1036
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

173
173
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

53
53
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

39
39
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

94
94
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

496
496
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

52
52
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

224
224
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

80
80

Meer sportnieuws