Anderlecht heeft absoluut droomprofiel in het vizier

1451
Anderlecht heeft absoluut droomprofiel in het vizier

RSC Anderlecht zoekt nieuwe spelers die een directe impact kunnen maken. Werner Hahn en Mohamed Bouchouari werden onlangs aangetrokken, maar beide spelers moeten in eerste instantie niet rekenen op veel speeltijd. Het nieuwste transfertarget Majeed Ashimeru (RB Salzburg) kan wél een rechtstreekse versterking betekenen voor Sporting.


ZES, ACHT, TIEN 

Peter Zulj moet vertrekken en Percy Tau keert weldra terug naar Brighton & Hove Albion. Er mag dus wel wat bij op het centrale middenveld van RSC Anderlecht. Oorspronkelijk werd er aangenomen dat een nieuwe nummer tien de grootste paars-witte prioriteit is, als vervanger voor Tau. Nochtans zit er met Yari Verschaeren al een potentiële basisspeler klaar voor die positie, al moet de zesvoudige Rode Duivel nog enkele weken revalideren na zijn enkelblessure. Maar ook Michel Vlap mag niet afgeschreven worden, want zijn marktwaarde moet zo goed als mogelijk in stand worden gehouden. Op Neerpede houdt men niet van kapitaalsvernietiging. Vlap kostte in juli 2019 nog zo'n 6,9 miljoen euro.



Dat Anderlecht twee rechtstreekse versterkingen zal halen om het nakende verlies van Peter Zulj én Percy Tau te compenseren, is eerder twijfelachtig. De financiële situatie bij Sporting is vandaag weliswaar rooskleuriger dan een jaar geleden, toch moeten er geen gekke dingen verwacht worden in de huidige winterse transferperiode. Een grote vereiste is wel dat elke nieuwkomer optimaal moet renderen, of het nu een huurdeal al dan niet een permanente transfer betreft. In die optiek zou een nieuwe kwalitatieve kracht erg welkom zijn, eentje die op meerdere posities uit de voeten kan. Majeed Ashimeru heeft een dankbaar profiel als zes, acht en tien. En da's goed gezien van Peter Verbeke & Co.

HET PLAN-ASHIMERU 

Majeed Ashimeru staat al sinds 2017 onder contract bij RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub die een patent heeft op jong en veelbelovend talent. Onlangs haalden Die Roten Bullen bijvoorbeeld Brenden Aaronson aan boord, de tienersensatie van Philadelphia Union die ook Anderlecht kon charmeren. RB Salzburg maakt er een gewoonte van om hun talenten eerst enkele jaren te stallen bij andere clubs, en in het geval van Ashimeru was dat ook niet anders. Na huurbeurten bij SC Austria Lustenau, Wolfsberger AC en FC St. Gallen kreeg hij in 2019 volop zijn kans bij Salzburg.



Onder de Amerikaanse coach Jesse Marsch kreeg Ashimeru sindsdien vaak zijn kans in de Oostenrijkse Bundesliga, maar ook in de Champions League. In de voorgaande editie van het kampioenenbal mocht hij zich meten tegen Liverpool en Napoli, dit jaar vergaarde hij speelminuten tegen Atlético Madrid en Bayern München. Ashimeru maakt dus wel degelijk deel uit van de plannen bij Salzburg, maar op 23-jarige leeftijd is het noodzakelijk dat de Ghanees op wekelijkse basis zijn wedstrijd speelt. En dat is vandaag echter niet het geval. In 12 competitiewedstrijden tijdens het huidige seizoen verscheen Ashimeru bij Salzburg namelijk 5 keer aan de aftrap.

HET STRUIKELBLOK 

Ook al is Ashimeru geen onbetwiste basisspeler bij RB Salzburg, de club schat zijn kwaliteiten wél naar waarde. Zo mag de polyvalente middenvelder alvast niét op definitieve basis vertrekken, enkel een huurdeal zonder aankoopoptie behoort tot de mogelijkheden. Ashimeru bevestigde de interesse van Anderlecht alvast tegenover Citi TV. “Mijn makelaar is ermee bezig”, klonk het duidelijk. “Maar de deal is nog niet afgerond. De komende dagen zullen we te weten komen wat me te wachten staat. Momenteel vertoef ik bij mijn familie, maar hopelijk weet ik snel of ik naar Anderlecht zal gaan of niet.” 



Ondertussen werd de interesse van Anderlecht in Majeed Ashimeru ook al bevestigd door de Belgische media. Sporting zou de onderhandelingen met RB Salzburg reeds opgestart hebben en die zouden vlot verlopen. Het enige struikelblok is dat Anderlecht een aankoopoptie wil koppelen aan de uitleenbeurt, maar zoals hierboven vermeld is Salzburg daar niet happig op. De discussie over een potentiële aankoopoptie bevestigt enkel maar het vertrouwen van de Oostenrijkse topclub in Ashimeru, alsook het feit dat Anderlecht hem dolgraag wil aantrekken.

GOUDWAARDE VOOR KOMPANY 

Majeed Ashimeru heeft dan ook enkele belangrijke troeven die hem erg interessant maken voor Anderlecht. “I love football”, staat er te lezen op Ashimeru's Instagram bio. En da's niet gelogen. De éénvoudige Ghanese international is een voetballende middenvelder die doorgaans in de centrale as opereert. Coach Jesse Marsch positioneerde Ashimeru bij Salzburg op verschillende posities, gaande van de zes, acht en zelfs de nummer tien. En dat is vandaag wel erg interessant voor Sporting. Op die manier wordt de ontwikkeling van Yari Verschaeren en Albert Sambi Lokonga niet geblokkeerd. Anderzijds krijgt coach Kompany er een extra kwalitatieve en polyvalente optie bij. 



In de voorbije maanden schoof Jesse Marsch de Ghanees door naar een iets diepere rol dan dat hij van nature gewoon was. Voor Ashimeru moest zich even aanpassen, maar door zijn spelintelligentie en voetballend vermogen was dat geen probleem. “Het is een nieuwe rol voor mij”, verklaarde hij aan Joy Sports. “Maar als je op de tien en acht speelt, dan kan je ook op de zes uit de voeten”, maakte Ashimeru de omgekeerde redenering. Jesse Marsch houdt van Ashimeru's balvastheid en verticaal voetbal. Die hoogwaardige kwaliteit is het scoutingsdepartement van Anderlecht dus ook opgevallen, in de visie van Vincent Kompany is zo'n profiel namelijk van goudwaarde. 

BESTE PASSER VAN BUNDESLIGA 

Dit seizoen deed coach Jesse Marsch vaak een beroep op Majeed Ashimeru, maar een vaste basisspeler was de Ghanees evenwel niet. Toch maakte hij veel speelminuten en kwam hij in nagenoeg elke wedstrijd in actie, al was het soms als invaller. Maar wanneer Ashimeru speelt, dan ontgoochelt hij zelden. In 9 competitiewedstrijden leverde hij bijvoorbeeld al 5 assists af, in de Oostenrijkse Bundesliga overtreffen slechts drie andere spelers dat aantal – waaronder geen enkele centrale middenvelder trouwens. Ashimeru staat dit seizoen garant voor gemiddeld 0,67 assist per 90 minuten. En da's heel wat. 

Maar de kernkwaliteit van Ashimeru ligt hem vooral in de passing. 88 procent van zijn verstuurde passes in het de huidige jaargang komen ook effectief aan bij een ploegmaat. Daarmee is Ashimeru veruit de beste voetballende centrale middenvelder van de Bundesliga. Van alle spelers op zijn positie ontvangt Ashimeru ook het meeste passes, waardoor hij erg belangrijk is in het opbouwende spel van RB Salzburg. Dit is ook de hoofdreden waarom Jesse Marsch hard gelooft in zijn kwaliteiten. Ashimeru koppelt zijn passing aan een hoge mate van verticaliteit, waarbij 73 procent van zijn passes in een voorwaartse richting geslaagd zijn. 



Het is duidelijk dat Majeed Ashimeru een groot voetballend vermogen bezit, en dat is voor een speler op zijn positie een erg belangrijke meerwaarde. Maar ook op het defensief gebied heeft de Ghanees enkele specifieke kwaliteiten. Zo is Ashimeru voor 64 procent efficiënt in zijn verdedigende acties, waarmee hij in Oostenrijk de vierde beste centrale middenvelder is. Die eigenschap is van primordiaal belang op de positie van zes en acht. Bij Peter Zulj ligt dat betreffende gemiddelde bijvoorbeeld veel lager met amper 50 procent, de Oostenrijker behoort daarmee tot de slechtst presterende Anderlecht-spelers van dit seizoen.

TALENTDETECTIE VAN ANDERLECHT 

Het scoutingsdepartement van Anderlecht trekt de positieve lijn door van de voorbije maanden. Met Brenden Aaronson (Philadelphia Union, nu bij RB Salzburg) en Bryan Reynolds (FC Dallas) kwamen er twee veelbelovende targets in het paars-witte vizier terecht, maar beide youngsters bleken al snel financieel onhaalbaar. Majeed Ashimeru is een rijper product en hij is op huurbasis ook financieel haalbaar voor Sporting. 



De Ghanese middenvelder heeft bovendien alles om een directe impact te maken in het Lotto Park. Ashimeru is volledig fit, heeft voldoende wedstrijdritme en hij is gewoon een complete en moderne middenvelder. Daarnaast kan Ashimeru op drie verschillende posities uit de voeten. Door de combinatie van deze motieven kan Ashimeru een erg rendabele transfer worden voor Anderlecht. De toevoeging van een aankoopoptie is daarom ook een cruciale factor voor Sporting. 

LEES OOK: Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

Moet Anderlecht doorduwen voor Ashimeru?

Meest recent

Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

19
19
Kritiek op Lukaku: "Hij is daarvan de dupe bij Fenerbahçe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

16
16
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

112
112
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

50
50
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

181
181
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

166
166
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

251
251
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

181
181
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

72
72
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

78
78
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

41
41
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

183
183
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

110
110
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

214
214
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

200
200
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

297
297
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

71
71
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

63
63
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

522
522
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

75
75
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

84
84
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

56
56
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

177
177
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

88
88
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

94
94

Meer sportnieuws