'Drastische beslissing op tafel voor EK 2021'

door
'Drastische beslissing op tafel voor EK 2021'

Het aanstaande Europees kampioenschap bezorgt de UEFA nu al hoofdpijn. Het moet immers wel heel gek lopen willen we in de aankomende zomer helemaal geen last meer hebben van het coronavirus. De Telegraaf wijst naar het Wembley Stadium als voorbeeld.

Het is de bedoeling dat er zeven keer in Londen gevoetbald wordt, in een ideale situatie met in totaal 900.000 toeschouwers. Maar dat is gewoonweg onmogelijk: "Wie de coronacijfers in Groot-Brittannië ziet, en die van de metropool Londen in het bijzonder, weet dat het in het Verenigd Koninkrijk nog alle hens aan dek is. De ziekenhuizen puilen uit, ambulances kennen lange wachttijden voor het afleveren van coronapatiënten en het aantal positief geteste Londenaren varieert tussen de 7000 en 9000 per dag. Dat is meer dan dagelijks in heel Nederland."

De UEFA ziet dat natuurlijk ook: "Achter de schermen bij de Europese voetbalbond wordt bijna dagelijks overleg gevoerd. Er worden alternatieve plannen ontwikkeld. Daarbij is één ding zeker: het EK wordt niet nogmaals uitgesteld. Het is deze zomer of een keer helemaal niet", valt dus ook een drastische beslissing niet uit te sluiten.

Er is echter een minieme kans dat het EK afgelast wordt: "Als de Champions League doorgang kan vinden, kunnen ook Europese landenwedstrijden plaatshebben. Dat gebeurt dan met lege stadions, maar dat is nu precies het laatste wat de organisatie wil. De UEFA wil van dat 60-jarig bestaan en dit EK een feestje maken. Desnoods met minder toeschouwers, met gepaste afstand tussen de fans maar wél met publiek op de tribunes dus."

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Wal zal het worden?

Meest recent

'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

48
48
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

145
145
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

251
251
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

324
324
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

37
37
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

209
209
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

257
257
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

399
399
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

107
107
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

266
266
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

297
297
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

171
171
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

315
315
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

661
661
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

219
219
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

32
32
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

468
468
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

258
258
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

481
481
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

66
66
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

283
283
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

96
96
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

309
309

Meer sportnieuws