'Verrassende details bekend over transfer Diatta'

1618 stemmen
'Verrassende details bekend over transfer Diatta'

Club Brugge staat op punt het punt om zijn topschutter van dit seizoen kwijt te spelen. Donderdagochtend geraakte immers bekend dat Krépin Diatta goed op weg is naar de Ligue 1. De Senegalese aanvaller zou eerstdaags worden voorgesteld bij AS Monaco, de huidige nummer 4 in de Franse eerste divisie.


Een verrassende transfer toch wel. Ten eerste omdat het er alle schijn van had dat Diatta het seizoen gewoon zou afmaken in Jan Breydel. Met de titelstrijd, de beker én de Europa League lag er immers nog heel wat moois in het verschiet. Bovendien leek hij zich goed in zijn sas te voelen in de vernieuwde voorlinie van Blauw-Zwart. Maar ook in Frankrijk trok men grote ogen bij het vernemen van dit nieuws. Onder meer door de stopzetting van de competitie vorig seizoen zijn de Franse clubs immers zwaar getroffen door de coronacrisis. Bovendien heerst een nog een andere crisis omtrent de TV-rechten in het Franse profvoetbal. Dergelijke miljoenentransfers had men dan ook niet verwacht tijdens de huidige transferperiode.

Bij onder meer RMC Sport en Téléfoot kent men echter de details over de transfer en die verklaren veel. Zo zou de het basisbedrag dat Monaco betaalt uiteindelijk 'slechts' 16 miljoen euro bedragen. Die som zou ook nog eens gespreid worden over liefst vijf jaar, waardoor de Monegasken hun kosten netjes kunnen spreiden over verschillende schijven. Logischerwijs zullen er ook de nodige bonussen en andere variabelen in de overeenkomst opgenomen, maar van een echte jackpot voor de Bruggelingen kunnen we nu ook niet spreken. Deze constructie bewijst wel hoe sterk Club er momenteel zelf voorstaat op financieel gebied.

RMC ziet overigens nog een andere reden voor het feit dat Monaco deze transfer kan afronden. Afgelopen zomer werd immers afscheid genomen van spelers als Nacer Chadli, Kamil Glik en Jemerson. Zij hadden in het Stade Louis II een behoorlijk zwaar contract, hun vertrek leverde dus de nodige ruimte op binnen het salarisbudget. En daar maakte de club nu gebruik van om Diatta binnen te halen.

LEES OOK: Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Club had hem beter gehouden tot na het seizoen ...

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

3
3
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

15
15
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

108
108
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

75
75
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

49
49
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

174
174
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

62
62
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

205
205
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

82
82
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

52
52
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

37
37
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

94
94
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

454
454
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

77
77
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

218
218
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

82
82
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

72
72
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

137
137
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

67
67
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

399
399
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

70
70

Meer sportnieuws