'Verrassende details bekend over transfer Diatta'

door
'Verrassende details bekend over transfer Diatta'

Club Brugge staat op punt het punt om zijn topschutter van dit seizoen kwijt te spelen. Donderdagochtend geraakte immers bekend dat Krépin Diatta goed op weg is naar de Ligue 1. De Senegalese aanvaller zou eerstdaags worden voorgesteld bij AS Monaco, de huidige nummer 4 in de Franse eerste divisie.


Een verrassende transfer toch wel. Ten eerste omdat het er alle schijn van had dat Diatta het seizoen gewoon zou afmaken in Jan Breydel. Met de titelstrijd, de beker én de Europa League lag er immers nog heel wat moois in het verschiet. Bovendien leek hij zich goed in zijn sas te voelen in de vernieuwde voorlinie van Blauw-Zwart. Maar ook in Frankrijk trok men grote ogen bij het vernemen van dit nieuws. Onder meer door de stopzetting van de competitie vorig seizoen zijn de Franse clubs immers zwaar getroffen door de coronacrisis. Bovendien heerst een nog een andere crisis omtrent de TV-rechten in het Franse profvoetbal. Dergelijke miljoenentransfers had men dan ook niet verwacht tijdens de huidige transferperiode.

Bij onder meer RMC Sport en Téléfoot kent men echter de details over de transfer en die verklaren veel. Zo zou de het basisbedrag dat Monaco betaalt uiteindelijk 'slechts' 16 miljoen euro bedragen. Die som zou ook nog eens gespreid worden over liefst vijf jaar, waardoor de Monegasken hun kosten netjes kunnen spreiden over verschillende schijven. Logischerwijs zullen er ook de nodige bonussen en andere variabelen in de overeenkomst opgenomen, maar van een echte jackpot voor de Bruggelingen kunnen we nu ook niet spreken. Deze constructie bewijst wel hoe sterk Club er momenteel zelf voorstaat op financieel gebied.

RMC ziet overigens nog een andere reden voor het feit dat Monaco deze transfer kan afronden. Afgelopen zomer werd immers afscheid genomen van spelers als Nacer Chadli, Kamil Glik en Jemerson. Zij hadden in het Stade Louis II een behoorlijk zwaar contract, hun vertrek leverde dus de nodige ruimte op binnen het salarisbudget. En daar maakte de club nu gebruik van om Diatta binnen te halen.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

Club had hem beter gehouden tot na het seizoen ...

Meest recent

'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

12
12
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

65
65
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

38
38
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

41
41
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

128
128
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

73
73
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

319
319
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

136
136
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

64
64
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

321
321
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

11
11
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

150
150
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

576
576
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

63
63
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

83
83
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

277
277
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

228
228
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

184
184
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

158
158
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

213
213
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

317
317
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

302
302
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

91
91
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

56
56

Meer sportnieuws