Vanaken bijna terug: twee smaakmakers moeten vrezen bij Club

door
Vanaken bijna terug: twee smaakmakers moeten vrezen bij Club

Club Brugge neemt het woensdagavond op eigen veld op tegen KV Oostende, maar de focus zal ongetwijfeld ook al op aanstaande zondag liggen. Dan komt eerste achtervolger KRC Genk immers op bezoek in het Jan Breydel-stadion. Bovendien maakt Hans Vanaken dan zijn rentree na drie wedstrijden schorsing.


De tweevoudige Gouden Schoen zal ongetwijfeld gemotiveerd zijn om zich te tonen na een welgekomen rustperiode en alle commotie rond zijn schorsing. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij meteen in de basis zal plaatsnemen. De vraag is echter wie zijn plekje zal moeten opofferen voor de spelmaker. In de twee voorbije wedstrijden maakte de vernieuwde aanvalslinie immers serieus indruk. Volgens Het Laatste Nieuws komen twee smaakmakers daarvoor in aanmerking: Krépin Diatta of Charles De Ketelaere.

Gezien hun statistieken én vormcurve lijken Bas Dost en Noa Lang verzekerd van hun plek. Maar ook De Ketelaere presteerde erg goed als aanvulling op de twee Nederlanders. Bovendien is men binnen de club trots dat een speler uit de eigen jeugd één van de dragende krachten is geworden en wordt hij op handen gedragen door de fans. Maar ook Diatta staat de laatste wedstrijden sterk te spelen. Hij schuwt zijn defensieve arbeid niet en vertegenwoordigt eveneens een behoorlijk (transfer)kapitaal.

Philippe Clement staat dus voor een bijzonder moeilijke keuze. Een symbolische keuze ook: in de komende weken zijn er immers voldoende wedstrijden om iedereen minuten te laten maken, maar in een topper tegen de nummer twee worden gewoonweg de beste namen aan de aftrap verwacht. Aan de coach dus om uit te maken wie dat zijn.

LEES OOK: waar pas Vanaken in het nieuwe Club Brugge?

LEES OOK: WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Wie moet tegen Genk plaatsmaken voor Vanaken?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

78
78
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

109
109
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

191
191
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

81
81
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

200
200
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

36
36
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

233
233
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

183
183
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

413
413
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

90
90
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

620
620
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1097
1097
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

386
386
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

314
314
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

328
328
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

478
478
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

493
493
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

430
430
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

235
235
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1002
1002
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws