Vanaken bijna terug: twee smaakmakers moeten vrezen bij Club

door
Vanaken bijna terug: twee smaakmakers moeten vrezen bij Club

Club Brugge neemt het woensdagavond op eigen veld op tegen KV Oostende, maar de focus zal ongetwijfeld ook al op aanstaande zondag liggen. Dan komt eerste achtervolger KRC Genk immers op bezoek in het Jan Breydel-stadion. Bovendien maakt Hans Vanaken dan zijn rentree na drie wedstrijden schorsing.


De tweevoudige Gouden Schoen zal ongetwijfeld gemotiveerd zijn om zich te tonen na een welgekomen rustperiode en alle commotie rond zijn schorsing. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij meteen in de basis zal plaatsnemen. De vraag is echter wie zijn plekje zal moeten opofferen voor de spelmaker. In de twee voorbije wedstrijden maakte de vernieuwde aanvalslinie immers serieus indruk. Volgens Het Laatste Nieuws komen twee smaakmakers daarvoor in aanmerking: Krépin Diatta of Charles De Ketelaere.

Gezien hun statistieken én vormcurve lijken Bas Dost en Noa Lang verzekerd van hun plek. Maar ook De Ketelaere presteerde erg goed als aanvulling op de twee Nederlanders. Bovendien is men binnen de club trots dat een speler uit de eigen jeugd één van de dragende krachten is geworden en wordt hij op handen gedragen door de fans. Maar ook Diatta staat de laatste wedstrijden sterk te spelen. Hij schuwt zijn defensieve arbeid niet en vertegenwoordigt eveneens een behoorlijk (transfer)kapitaal.

Philippe Clement staat dus voor een bijzonder moeilijke keuze. Een symbolische keuze ook: in de komende weken zijn er immers voldoende wedstrijden om iedereen minuten te laten maken, maar in een topper tegen de nummer twee worden gewoonweg de beste namen aan de aftrap verwacht. Aan de coach dus om uit te maken wie dat zijn.

LEES OOK: waar pas Vanaken in het nieuwe Club Brugge?

LEES OOK: De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Wie moet tegen Genk plaatsmaken voor Vanaken?

Meest recent

Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

17
17
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

12
12
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

28
28
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

135
135
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

50
50
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

152
152
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

70
70
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

375
375
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

52
52
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

300
300
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

640
640
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

210
210
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

925
925
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

515
515
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

461
461
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

581
581
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

24
24
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

67
67
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

523
523
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

401
401
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

285
285
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

332
332
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

106
106
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

744
744
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

289
289

Meer sportnieuws