Vanaken bijna terug: twee smaakmakers moeten vrezen bij Club

door
Vanaken bijna terug: twee smaakmakers moeten vrezen bij Club

Club Brugge neemt het woensdagavond op eigen veld op tegen KV Oostende, maar de focus zal ongetwijfeld ook al op aanstaande zondag liggen. Dan komt eerste achtervolger KRC Genk immers op bezoek in het Jan Breydel-stadion. Bovendien maakt Hans Vanaken dan zijn rentree na drie wedstrijden schorsing.


De tweevoudige Gouden Schoen zal ongetwijfeld gemotiveerd zijn om zich te tonen na een welgekomen rustperiode en alle commotie rond zijn schorsing. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij meteen in de basis zal plaatsnemen. De vraag is echter wie zijn plekje zal moeten opofferen voor de spelmaker. In de twee voorbije wedstrijden maakte de vernieuwde aanvalslinie immers serieus indruk. Volgens Het Laatste Nieuws komen twee smaakmakers daarvoor in aanmerking: Krépin Diatta of Charles De Ketelaere.

Gezien hun statistieken én vormcurve lijken Bas Dost en Noa Lang verzekerd van hun plek. Maar ook De Ketelaere presteerde erg goed als aanvulling op de twee Nederlanders. Bovendien is men binnen de club trots dat een speler uit de eigen jeugd één van de dragende krachten is geworden en wordt hij op handen gedragen door de fans. Maar ook Diatta staat de laatste wedstrijden sterk te spelen. Hij schuwt zijn defensieve arbeid niet en vertegenwoordigt eveneens een behoorlijk (transfer)kapitaal.

Philippe Clement staat dus voor een bijzonder moeilijke keuze. Een symbolische keuze ook: in de komende weken zijn er immers voldoende wedstrijden om iedereen minuten te laten maken, maar in een topper tegen de nummer twee worden gewoonweg de beste namen aan de aftrap verwacht. Aan de coach dus om uit te maken wie dat zijn.

LEES OOK: waar pas Vanaken in het nieuwe Club Brugge?

LEES OOK: Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

Wie moet tegen Genk plaatsmaken voor Vanaken?

Meest recent

Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

11
11
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

95
95
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

93
93
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

176
176
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

76
76
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

72
72
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

88
88
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

96
96
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

59
59
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

16
16
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

41
41
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

377
377
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

166
166
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

39
39
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

99
99
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

443
443
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

195
195
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

79
79
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

434
434
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

378
378
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

104
104
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

313
313
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

368
368
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

532
532

Meer sportnieuws