Vanaken bijna terug: twee smaakmakers moeten vrezen bij Club

door
Vanaken bijna terug: twee smaakmakers moeten vrezen bij Club

Club Brugge neemt het woensdagavond op eigen veld op tegen KV Oostende, maar de focus zal ongetwijfeld ook al op aanstaande zondag liggen. Dan komt eerste achtervolger KRC Genk immers op bezoek in het Jan Breydel-stadion. Bovendien maakt Hans Vanaken dan zijn rentree na drie wedstrijden schorsing.


De tweevoudige Gouden Schoen zal ongetwijfeld gemotiveerd zijn om zich te tonen na een welgekomen rustperiode en alle commotie rond zijn schorsing. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij meteen in de basis zal plaatsnemen. De vraag is echter wie zijn plekje zal moeten opofferen voor de spelmaker. In de twee voorbije wedstrijden maakte de vernieuwde aanvalslinie immers serieus indruk. Volgens Het Laatste Nieuws komen twee smaakmakers daarvoor in aanmerking: Krépin Diatta of Charles De Ketelaere.

Gezien hun statistieken én vormcurve lijken Bas Dost en Noa Lang verzekerd van hun plek. Maar ook De Ketelaere presteerde erg goed als aanvulling op de twee Nederlanders. Bovendien is men binnen de club trots dat een speler uit de eigen jeugd één van de dragende krachten is geworden en wordt hij op handen gedragen door de fans. Maar ook Diatta staat de laatste wedstrijden sterk te spelen. Hij schuwt zijn defensieve arbeid niet en vertegenwoordigt eveneens een behoorlijk (transfer)kapitaal.

Philippe Clement staat dus voor een bijzonder moeilijke keuze. Een symbolische keuze ook: in de komende weken zijn er immers voldoende wedstrijden om iedereen minuten te laten maken, maar in een topper tegen de nummer twee worden gewoonweg de beste namen aan de aftrap verwacht. Aan de coach dus om uit te maken wie dat zijn.

LEES OOK: waar pas Vanaken in het nieuwe Club Brugge?

LEES OOK: 'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Wie moet tegen Genk plaatsmaken voor Vanaken?

Meest recent

'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

12
12
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

288
288
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

33
33
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

20
20
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

23
23
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

212
212
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

278
278
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

190
190
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

69
69
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

52
52
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

274
274
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

183
183
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

282
282
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

185
185
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

119
119
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

179
179
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

100
100
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

215
215
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

95
95
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

138
138
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

118
118
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

170
170
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281

Meer sportnieuws