Losada niet de laatste die van de Jupiler Pro League naar de MLS zal verhuizen

149
Losada niet de laatste die van de Jupiler Pro League naar de MLS zal verhuizen

In maart 2019 opende Alejandro Pozuelo de deur tussen de Jupiler Pro League en de Major League Soccer. De Spanjaard trok voor 10 miljoen euro van KRC Genk naar Toronto FC en groeide uit tot een smaakmaker in de MLS. Het begin van een Belgisch/Amerikaans huwelijk.


Onze redactie liet je enkele maanden geleden al weten dat er nog meer transfers zouden gaan volgen tussen de JPL en de MLS. Dat is nu ook volop aan de gang. Michael Murillo werd in december 2019 naar Anderlecht gehaald en de rechtsachter maakte veel indruk. Kemar Lawrence was de volgende. Hij doet het degelijk in Brussel. Als het van de Belgische clubs had afgehangen, waren er nog meer spelers van de MLS naar België gekomen. Jongens als Daryl Dike, Brendan Aaronsen en Bryan Reynolds stonden ook op de radar, maar dat ging niet door.


In het verleden waren ploegen als Anderlecht, AA Gent, Club Brugge en anderen nog argwanend over spelers uit de MLS. Cyle Larin werd vanuit Orlando City overal aangeboden, maar Anderlecht, KRC Genk en anderen lieten hem links liggen. Zulte Waregem huurde hem wel en hij liet een goede indruk achter. Dit seizoen is hij een topper bij Besiktas. Reggie Cannon is nog zo een voorbeeld. Zonder Murillo had hij wellicht bij Anderlecht gespeeld. Peter Verbeke prees hem in het verleden aan bij AA Gent, maar Michel Louwagie moest er niet van weten. KRC Genk hapte ook niet. Hij speelt de pannen van het dak bij Boavista en geniet al interesse van Benfica en andere clubs. Hij is ondertussen 10 miljoen euro waard.

De komende maanden zullen er nog transfers tussen Belgë en de Verenigde Staten plaatsvinden, maar heel Europa heeft de markt ondertussen ontdekt. De absolute toptalenten lijken stilaan onhaalbaar te zijn, maar er vallen nog veel zaken te doen. Door de 'salary cap' verdienen heel wat spelers genre Murillo er een relatief laag loon, waardoor hun transferprijs vrij laag ligt. Er kunnen dus nog wel koopjes gedaan worden in de Major League Soccer.


Aan uitgaande zijde beweegt er ook meer en meer. Kijk maar naar de transfers van Losada en Renard. Als een topclub uit de MLS een topspeler uit de JPL wil, dan kan het die aantrekken. Er is geld genoeg bij de grote ploegen, Pozuelo verdient er vele miljoenen, maar ze gaan enkel voor de topkwaliteit. In het verleden probeerde Anderlecht Adrien Trebel en Thomas Didillon er te stallen, maar zij waren niet interessant genoeg. Het zou ons niet verbazen dat er op korte termijn nog een topper uit de Belgische competitie naar de Verenigde Staten zal vertrekken. Ze speuren alvast stevig rond in België.

Van België naar de MLS (sinds 2019):
  • Alejandro Pozuelo: van KRC Genk naar Toronto
  • Hernan Losada: van Beerschot naar D.C. United
  • Olivier Renard: van Antwerp naar Montreal
  • Kenny Saief: van Anderlecht naar Cincinatti (huur)
  • Andy Najar: van Anderlecht naar Los Angeles FC
Van de MLS naar België (sinds 2019):
  • Michael Murillo: van New York Red Bulls naar Anderlecht
  • Kemar Lawrence: van New York Red Bulls naar Anderlecht
  • Chris Durkin: van D.C. United naar STVV
  • Mark McKenzie: van Philadelphia Union naar KRC Genk
LEES OOK: Anderlecht wil nog meer zaken doen in de MLS
LEES OOK: Pozuelo en Murillo: de start van nieuw huwelijk tussen MLS en JPL

LEES OOK: Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

Is de MLS een onderschatte competitie?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

88
88
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

225
225
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

149
149
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

174
174
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

239
239
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

85
85
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

34
34
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

103
103
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

52
52
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

269
269
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

85
85
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

81
81

Meer sportnieuws