Sneeuwvoetbal krijgt staartje: Genk en KVK hopen op forfaitzege

door
Sneeuwvoetbal krijgt staartje: Genk en KVK hopen op forfaitzege

KRC Genk deed zaterdagavond alweer een slechte zaak, want het ging voor de tweede keer op rij verrassend onderuit. Deze keer was het Moeskroen dat de nummer twee verraste door met 2-0 te winnen. Al is het niet zeker dat dat resultaat ook zal blijven staan.


Diverse bronnen weten immers dat Genk de wedstrijd onder voorbehoud gespeeld heeft en zo de deur openzette om eventueel nog een klacht in te dienen. Ze hadden immers hun bedenkingen bij de staat van het veld, dat door de combinatie van sneeuw, modder en een gebrek aan veldverwarming erg toegetakeld was. En Genk blijkt niet alleen te zijn, want ook KV Kortrijk zou voorbehoud hebben aangetekend voor de match in Oostende. Ook zij deden dat omwille van bedenkingen bij de staat van het veld in de Diaz Arena. Mogelijk krijgt deze speeldag dus nog een stevig staartje.

UPDATE 17/01
Inmiddels is bekend geraakt dat beide ploegen ook een officiële klacht hebben neergelegd bij de KBVB, zo meldt Het Laatste Nieuws. De zaak zal nu onder de loep genomen worden door de Geschillencommissie. Indien men daar oordeelt dat de klacht gegrond is, krijgen zowel Genk als Kortrijk een forfaitzege toegewezen. Er lijkt dus nog een pittige juridische strijd op komst, want KV Oostende en vooral Moeskroen lijken zich daar ook niet zomaar bij neer te leggen. Bovendien wordt het moeilijk om te oordelen in welke mate het resultaat is bepaald door de omstandigheden.

LEES OOK: Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Een forfait-zege zou terecht zijn voor beide ploegen ...

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

82
82
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

24
24
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

44
44
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

138
138
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

26
26
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

69
69
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

125
125
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

65
65
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

131
131
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

81
81
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

150
150
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

319
319
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

388
388
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

174
174
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

76
76
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

361
361
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

256
256
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

42
42
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

415
415
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

110
110
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

102
102
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

562
562
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

131
131
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

567
567

Meer sportnieuws