Sneeuwvoetbal krijgt staartje: Genk en KVK hopen op forfaitzege

door
Sneeuwvoetbal krijgt staartje: Genk en KVK hopen op forfaitzege

KRC Genk deed zaterdagavond alweer een slechte zaak, want het ging voor de tweede keer op rij verrassend onderuit. Deze keer was het Moeskroen dat de nummer twee verraste door met 2-0 te winnen. Al is het niet zeker dat dat resultaat ook zal blijven staan.


Diverse bronnen weten immers dat Genk de wedstrijd onder voorbehoud gespeeld heeft en zo de deur openzette om eventueel nog een klacht in te dienen. Ze hadden immers hun bedenkingen bij de staat van het veld, dat door de combinatie van sneeuw, modder en een gebrek aan veldverwarming erg toegetakeld was. En Genk blijkt niet alleen te zijn, want ook KV Kortrijk zou voorbehoud hebben aangetekend voor de match in Oostende. Ook zij deden dat omwille van bedenkingen bij de staat van het veld in de Diaz Arena. Mogelijk krijgt deze speeldag dus nog een stevig staartje.

UPDATE 17/01
Inmiddels is bekend geraakt dat beide ploegen ook een officiële klacht hebben neergelegd bij de KBVB, zo meldt Het Laatste Nieuws. De zaak zal nu onder de loep genomen worden door de Geschillencommissie. Indien men daar oordeelt dat de klacht gegrond is, krijgen zowel Genk als Kortrijk een forfaitzege toegewezen. Er lijkt dus nog een pittige juridische strijd op komst, want KV Oostende en vooral Moeskroen lijken zich daar ook niet zomaar bij neer te leggen. Bovendien wordt het moeilijk om te oordelen in welke mate het resultaat is bepaald door de omstandigheden.

LEES OOK: Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

Een forfait-zege zou terecht zijn voor beide ploegen ...

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

18
18
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

60
60
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

111
111
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

249
249
Dilemma voor Leko: opvallende wissel bij Club Brugge?

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

98
98
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

43
43
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

512
512
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

294
294
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

121
121
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

304
304
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

852
852
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

134
134
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

322
322
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

117
117
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

228
228
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

331
331
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

228
228
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

338
338
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

128
128
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

192
192
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

168
168
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

331
331
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

205
205

Meer sportnieuws