Sneeuwvoetbal krijgt staartje: Genk en KVK hopen op forfaitzege

door
Sneeuwvoetbal krijgt staartje: Genk en KVK hopen op forfaitzege

KRC Genk deed zaterdagavond alweer een slechte zaak, want het ging voor de tweede keer op rij verrassend onderuit. Deze keer was het Moeskroen dat de nummer twee verraste door met 2-0 te winnen. Al is het niet zeker dat dat resultaat ook zal blijven staan.


Diverse bronnen weten immers dat Genk de wedstrijd onder voorbehoud gespeeld heeft en zo de deur openzette om eventueel nog een klacht in te dienen. Ze hadden immers hun bedenkingen bij de staat van het veld, dat door de combinatie van sneeuw, modder en een gebrek aan veldverwarming erg toegetakeld was. En Genk blijkt niet alleen te zijn, want ook KV Kortrijk zou voorbehoud hebben aangetekend voor de match in Oostende. Ook zij deden dat omwille van bedenkingen bij de staat van het veld in de Diaz Arena. Mogelijk krijgt deze speeldag dus nog een stevig staartje.

UPDATE 17/01
Inmiddels is bekend geraakt dat beide ploegen ook een officiële klacht hebben neergelegd bij de KBVB, zo meldt Het Laatste Nieuws. De zaak zal nu onder de loep genomen worden door de Geschillencommissie. Indien men daar oordeelt dat de klacht gegrond is, krijgen zowel Genk als Kortrijk een forfaitzege toegewezen. Er lijkt dus nog een pittige juridische strijd op komst, want KV Oostende en vooral Moeskroen lijken zich daar ook niet zomaar bij neer te leggen. Bovendien wordt het moeilijk om te oordelen in welke mate het resultaat is bepaald door de omstandigheden.

LEES OOK: 'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Een forfait-zege zou terecht zijn voor beide ploegen ...

Meest recent

CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

8
8
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

94
94
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

74
74
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

39
39
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

234
234
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

446
446
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

112
112
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

112
112
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

123
123
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

104
104
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

210
210
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

1433
1433
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

427
427
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

297
297
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

82
82
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

76
76
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

126
126
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

363
363
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

272
272
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

177
177
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

342
342
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

717
717
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

635
635
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

273
273
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

392
392

Meer sportnieuws