Preciado geeft uitleg over keuze voor Genk en de invloed van Nani

301 stemmen
Preciado geeft uitleg over keuze voor Genk en de invloed van Nani

KRC Genk wist Angelo Preciado weg te halen bij Independiente delle Valle. De speler kon ook naar Argentijnse, Braziliaanse en Spaanse clubs, maar hij koos voor een overstap naar België. De speler gaf tekst en uitleg tijdens zijn persvoorstelling.


"Ik ben heel blij om bij Genk te zijn en de eerste trainingen verliepen alvast goed. De ploegmaats hebben mij goed onthaald. Toen ik over de interesse van Genk hoorde, wist ik dat het een heel interessante en belangrijke club was in Europa."

"Waarom ik voor Genk koos? Het is een droom om naar Europa te komen, echt een unieke kans. Er waren ook aanbiedingen van Zuid-Amerikaanse topclubs. Het was de beste beslissing om naar Genk te komen, toch een topclub in België. Ik heb informatie opgezocht over de ploeg en kreeg ook de nodige info van mijn makelaar. Ze hebben een geweldige reputatie in het vormen van jonge spelers. Ik hoop in hun voetsporen te treden en hier door te groeien als voetballer en als mens. Daarnaast was er ook Edson Montana (ex-AA Gent, nvdr.) We speelden nog samen in dezelfde ploeg en hij vertelde goede zaken over de Belgische competitie", legt Preciado uit.


De speler zal uiteraard een aanpassingstijd nodig hebben, maar hij ziet een voordeel aan een transfer naar Europa. "Ik ben al een beetje aan de koude gewend. In Quito (waar hij woonde, nvdr.) kan het ook koud zijn (lacht). Het zal wel even aanpassen zijn in België, maar dat zal wel lukken. Dat ik in Ecuador soms op 3.000 meter hoogte speelde? Dat is een voordeel als je in Europa speelt, want ik recupereer daardoor wat sneller."

Opvolger van Maehle

Preciado koos voor het rugnummer 77, want zijn favoriete nummer 17 was al bezet (Patrik Hrosovsky, nvdr.). "Nani was mijn idool bij Manchester United en hij speelde met dat nummer", verklaart hij zijn voorliefde voor het nummer 17.

De aanvallende rechtsachter moet Joakim Maehle opvolgen, die jarenlang zeer sterk speelde. Hij hoorde van de vertrokken Deen. "Maehle is een goede speler en betekende veel voor de club. Hij was heel graag gezien binnen Genk. Ik hoop zo goed mogelijk in zijn voetsporen te treden. Mijn kwaliteiten? Ik ben een snelle en explosieve speler, tweevoetig en kan aardig dribbelen. Met het vertrouwen van de ploegmaats en de coach hoop ik mijn kwaliteiten ten dienste van de ploeg te kunnen stellen", besloot de goedlachse aanwinst.

Claudio Reulens in Genk

LEES OOK: De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

Gaat hij meteen starten tegen Moeskroen?

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

72
72
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

116
116
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

144
144
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

398
398
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

144
144
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

57
57
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

303
303
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

87
87
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

328
328
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

310
310
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

512
512
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

320
320
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

799
799
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

435
435
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

913
913
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

697
697
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

331
331
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

144
144
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

866
866
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

133
133
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

49
49
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

265
265
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

576
576
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

214
214
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

185
185

Meer sportnieuws