Preciado geeft uitleg over keuze voor Genk en de invloed van Nani

door
Preciado geeft uitleg over keuze voor Genk en de invloed van Nani

KRC Genk wist Angelo Preciado weg te halen bij Independiente delle Valle. De speler kon ook naar Argentijnse, Braziliaanse en Spaanse clubs, maar hij koos voor een overstap naar België. De speler gaf tekst en uitleg tijdens zijn persvoorstelling.


"Ik ben heel blij om bij Genk te zijn en de eerste trainingen verliepen alvast goed. De ploegmaats hebben mij goed onthaald. Toen ik over de interesse van Genk hoorde, wist ik dat het een heel interessante en belangrijke club was in Europa."

"Waarom ik voor Genk koos? Het is een droom om naar Europa te komen, echt een unieke kans. Er waren ook aanbiedingen van Zuid-Amerikaanse topclubs. Het was de beste beslissing om naar Genk te komen, toch een topclub in België. Ik heb informatie opgezocht over de ploeg en kreeg ook de nodige info van mijn makelaar. Ze hebben een geweldige reputatie in het vormen van jonge spelers. Ik hoop in hun voetsporen te treden en hier door te groeien als voetballer en als mens. Daarnaast was er ook Edson Montana (ex-AA Gent, nvdr.) We speelden nog samen in dezelfde ploeg en hij vertelde goede zaken over de Belgische competitie", legt Preciado uit.


De speler zal uiteraard een aanpassingstijd nodig hebben, maar hij ziet een voordeel aan een transfer naar Europa. "Ik ben al een beetje aan de koude gewend. In Quito (waar hij woonde, nvdr.) kan het ook koud zijn (lacht). Het zal wel even aanpassen zijn in België, maar dat zal wel lukken. Dat ik in Ecuador soms op 3.000 meter hoogte speelde? Dat is een voordeel als je in Europa speelt, want ik recupereer daardoor wat sneller."

Opvolger van Maehle

Preciado koos voor het rugnummer 77, want zijn favoriete nummer 17 was al bezet (Patrik Hrosovsky, nvdr.). "Nani was mijn idool bij Manchester United en hij speelde met dat nummer", verklaart hij zijn voorliefde voor het nummer 17.

De aanvallende rechtsachter moet Joakim Maehle opvolgen, die jarenlang zeer sterk speelde. Hij hoorde van de vertrokken Deen. "Maehle is een goede speler en betekende veel voor de club. Hij was heel graag gezien binnen Genk. Ik hoop zo goed mogelijk in zijn voetsporen te treden. Mijn kwaliteiten? Ik ben een snelle en explosieve speler, tweevoetig en kan aardig dribbelen. Met het vertrouwen van de ploegmaats en de coach hoop ik mijn kwaliteiten ten dienste van de ploeg te kunnen stellen", besloot de goedlachse aanwinst.

Claudio Reulens in Genk

LEES OOK: De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

LEES OOK: KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Gaat hij meteen starten tegen Moeskroen?

Meest recent

Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

4
4
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

180
180
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

48
48
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

279
279
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

291
291
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

182
182
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

613
613
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

138
138
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

219
219
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

205
205
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

187
187
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

502
502
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

221
221
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

138
138
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

913
913
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1067
1067
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

474
474
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

441
441
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

781
781
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

149
149
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

762
762
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

208
208
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

212
212
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

481
481
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

230
230

Meer sportnieuws