Preciado geeft uitleg over keuze voor Genk en de invloed van Nani

door
Preciado geeft uitleg over keuze voor Genk en de invloed van Nani

KRC Genk wist Angelo Preciado weg te halen bij Independiente delle Valle. De speler kon ook naar Argentijnse, Braziliaanse en Spaanse clubs, maar hij koos voor een overstap naar België. De speler gaf tekst en uitleg tijdens zijn persvoorstelling.


"Ik ben heel blij om bij Genk te zijn en de eerste trainingen verliepen alvast goed. De ploegmaats hebben mij goed onthaald. Toen ik over de interesse van Genk hoorde, wist ik dat het een heel interessante en belangrijke club was in Europa."

"Waarom ik voor Genk koos? Het is een droom om naar Europa te komen, echt een unieke kans. Er waren ook aanbiedingen van Zuid-Amerikaanse topclubs. Het was de beste beslissing om naar Genk te komen, toch een topclub in België. Ik heb informatie opgezocht over de ploeg en kreeg ook de nodige info van mijn makelaar. Ze hebben een geweldige reputatie in het vormen van jonge spelers. Ik hoop in hun voetsporen te treden en hier door te groeien als voetballer en als mens. Daarnaast was er ook Edson Montana (ex-AA Gent, nvdr.) We speelden nog samen in dezelfde ploeg en hij vertelde goede zaken over de Belgische competitie", legt Preciado uit.


De speler zal uiteraard een aanpassingstijd nodig hebben, maar hij ziet een voordeel aan een transfer naar Europa. "Ik ben al een beetje aan de koude gewend. In Quito (waar hij woonde, nvdr.) kan het ook koud zijn (lacht). Het zal wel even aanpassen zijn in België, maar dat zal wel lukken. Dat ik in Ecuador soms op 3.000 meter hoogte speelde? Dat is een voordeel als je in Europa speelt, want ik recupereer daardoor wat sneller."

Opvolger van Maehle

Preciado koos voor het rugnummer 77, want zijn favoriete nummer 17 was al bezet (Patrik Hrosovsky, nvdr.). "Nani was mijn idool bij Manchester United en hij speelde met dat nummer", verklaart hij zijn voorliefde voor het nummer 17.

De aanvallende rechtsachter moet Joakim Maehle opvolgen, die jarenlang zeer sterk speelde. Hij hoorde van de vertrokken Deen. "Maehle is een goede speler en betekende veel voor de club. Hij was heel graag gezien binnen Genk. Ik hoop zo goed mogelijk in zijn voetsporen te treden. Mijn kwaliteiten? Ik ben een snelle en explosieve speler, tweevoetig en kan aardig dribbelen. Met het vertrouwen van de ploegmaats en de coach hoop ik mijn kwaliteiten ten dienste van de ploeg te kunnen stellen", besloot de goedlachse aanwinst.

Claudio Reulens in Genk

LEES OOK: De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Gaat hij meteen starten tegen Moeskroen?

Meest recent

'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

12
12
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

63
63
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

112
112
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

42
42
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

69
69
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

136
136
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

76
76
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

124
124
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

85
85
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

243
243
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

61
61
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

255
255
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

230
230
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

118
118
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

311
311
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

57
57
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

141
141
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

296
296
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

373
373
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

143
143
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

84
84
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

65
65
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

78
78
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

190
190

Meer sportnieuws