Preciado geeft uitleg over keuze voor Genk en de invloed van Nani

door
Preciado geeft uitleg over keuze voor Genk en de invloed van Nani

KRC Genk wist Angelo Preciado weg te halen bij Independiente delle Valle. De speler kon ook naar Argentijnse, Braziliaanse en Spaanse clubs, maar hij koos voor een overstap naar België. De speler gaf tekst en uitleg tijdens zijn persvoorstelling.


"Ik ben heel blij om bij Genk te zijn en de eerste trainingen verliepen alvast goed. De ploegmaats hebben mij goed onthaald. Toen ik over de interesse van Genk hoorde, wist ik dat het een heel interessante en belangrijke club was in Europa."

"Waarom ik voor Genk koos? Het is een droom om naar Europa te komen, echt een unieke kans. Er waren ook aanbiedingen van Zuid-Amerikaanse topclubs. Het was de beste beslissing om naar Genk te komen, toch een topclub in België. Ik heb informatie opgezocht over de ploeg en kreeg ook de nodige info van mijn makelaar. Ze hebben een geweldige reputatie in het vormen van jonge spelers. Ik hoop in hun voetsporen te treden en hier door te groeien als voetballer en als mens. Daarnaast was er ook Edson Montana (ex-AA Gent, nvdr.) We speelden nog samen in dezelfde ploeg en hij vertelde goede zaken over de Belgische competitie", legt Preciado uit.


De speler zal uiteraard een aanpassingstijd nodig hebben, maar hij ziet een voordeel aan een transfer naar Europa. "Ik ben al een beetje aan de koude gewend. In Quito (waar hij woonde, nvdr.) kan het ook koud zijn (lacht). Het zal wel even aanpassen zijn in België, maar dat zal wel lukken. Dat ik in Ecuador soms op 3.000 meter hoogte speelde? Dat is een voordeel als je in Europa speelt, want ik recupereer daardoor wat sneller."

Opvolger van Maehle

Preciado koos voor het rugnummer 77, want zijn favoriete nummer 17 was al bezet (Patrik Hrosovsky, nvdr.). "Nani was mijn idool bij Manchester United en hij speelde met dat nummer", verklaart hij zijn voorliefde voor het nummer 17.

De aanvallende rechtsachter moet Joakim Maehle opvolgen, die jarenlang zeer sterk speelde. Hij hoorde van de vertrokken Deen. "Maehle is een goede speler en betekende veel voor de club. Hij was heel graag gezien binnen Genk. Ik hoop zo goed mogelijk in zijn voetsporen te treden. Mijn kwaliteiten? Ik ben een snelle en explosieve speler, tweevoetig en kan aardig dribbelen. Met het vertrouwen van de ploegmaats en de coach hoop ik mijn kwaliteiten ten dienste van de ploeg te kunnen stellen", besloot de goedlachse aanwinst.

Claudio Reulens in Genk

LEES OOK: De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

Gaat hij meteen starten tegen Moeskroen?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

1
1
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

35
35
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

197
197
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

29
29
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

450
450
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

56
56
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

128
128
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

810
810
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

80
80
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

33
33
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

553
553
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

394
394
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1204
1204
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

367
367
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

42
42
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

197
197
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

497
497
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

333
333
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

870
870
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

244
244
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

643
643
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

107
107
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

624
624
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

408
408

Meer sportnieuws