De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

door
De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

KRC Genk zag Joakim Maehle voor 11 miljoen euro naar Atalanta vertrekken. Daardoor moest het op zoek gaan naar een nieuwe rechtsachter en die vond het in Ecuador. Het haalde de 22-jarige Angelo Preciado weg bij Indpendiente del Valle. Sportief directeur Dimitri De Condé en trainer John van den Brom spraken de pers toe bij de persvoorstelling van de speler.


Dimitri De Condé en zijn scoutingsteam wisten mogelijk weer een pareltje te strikken, want Braziliaanse topclubs als River Plate, Boca Juniors, Flamengo en Palmeiras toonden ook concrete interesse. De sportief directeur van Genk verklaarde hoe het hem naar België wist te halen.

Spaanse club

"We zijn blij dat we onze laatste transfer van deze winter hebben kunnen afronden. Ecuador doet het al jaren goed en zijn ploeg deed het ook heel goed in eigen land. Ze wonnen bijvoorbeeld de Zuid-Amerikaanse Europa League. Preciado is een speler die een zeer goede naam heeft in Zuid-Amerika, als één van de toptalenten. We zijn een ontwikkelingsclub, maar we willen ook prijzen pakken. Het is wel een feit dat Genk op dat vlak een goede naam heeft in Europa, want hij kon ook naar een Spaanse eersteklasser die niet voor de prijzen meespeelt. Het is wel een goed teken dat zo een speler dan toch voor ons kiest, wat toch wel wat wil zeggen over onze status in het buitenland. Na zijn transfer kreeg ik heel wat berichten van andere technisch directeuren en managers over heel de wereld dat we een schitterende transfer hebben afgerond."

De verwachtingen zijn hoog, maar De Condé vraagt terecht ook een beetje tijd. "Hij komt als vervanger van Joakim Maehle, maar het is een ander type. We kijken alvast heel hard uit naar hoe hij zich met zijn explosiviteit en voetballend vermogen zal tonen. Als club dragen we ook een grote verantwoordelijk. Het is toch een grote stap van Zuid-Amerika naar Europa. We moeten hem ondersteunen en helpen met zijn aanpassing."


Niet vergelijken met Maehle

Trainer John van den Brom is alvast een tevreden trainer. Hij kreeg er met Mark McKenzie en Angelo Preciado twee stevige aanwinsten bij. Hij wil de Ecuadoriaan niet vergelijken met de vertrokken Joakim Maehle. "Angelo is een jonge en gretige speler die specifieke kwaliteiten heeft. Hij past bij de stijl van het huis. Uiteraard zal iedereen hem vergelijken met Maehle, maar Angelo kan die positie op zijn manier ook goed invullen. Je kan echter niemand met elkaar vergelijken."

"De scouting was heel enthousiast en ze zagen hem veel meer aan het werk dan ik. Het is iemand die in een systeem met vier of met vijf verdedigers kan spelen. Op training liet hij alvast een goede indruk achter. Uiteraard zijn er nog werkpunten, maar dat geldt voor elke voetballer. Dat geldt ook voor mij (lacht). Hij is bovendien topfit en kan zaterdag (tegen Moeskroen, nvdr.) al deel uitmaken van de groep. Ik ben een tevreden trainer, want wij hebben twee goede aanwinsten gehaald deze winter."

Claudio Reulens in Genk

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Straffe transfer van Genk?

Meest recent

Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

0
0
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

5
5
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

174
174
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

88
88
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

66
66
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

137
137
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

21
21
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

309
309
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

66
66
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

180
180
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

164
164
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

246
246
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

386
386
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

380
380
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

43
43
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

108
108
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

283
283
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

53
53
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

110
110
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

97
97
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

240
240
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

328
328
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1232
1232
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63

Meer sportnieuws