De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

door
De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

KRC Genk zag Joakim Maehle voor 11 miljoen euro naar Atalanta vertrekken. Daardoor moest het op zoek gaan naar een nieuwe rechtsachter en die vond het in Ecuador. Het haalde de 22-jarige Angelo Preciado weg bij Indpendiente del Valle. Sportief directeur Dimitri De Condé en trainer John van den Brom spraken de pers toe bij de persvoorstelling van de speler.


Dimitri De Condé en zijn scoutingsteam wisten mogelijk weer een pareltje te strikken, want Braziliaanse topclubs als River Plate, Boca Juniors, Flamengo en Palmeiras toonden ook concrete interesse. De sportief directeur van Genk verklaarde hoe het hem naar België wist te halen.

Spaanse club

"We zijn blij dat we onze laatste transfer van deze winter hebben kunnen afronden. Ecuador doet het al jaren goed en zijn ploeg deed het ook heel goed in eigen land. Ze wonnen bijvoorbeeld de Zuid-Amerikaanse Europa League. Preciado is een speler die een zeer goede naam heeft in Zuid-Amerika, als één van de toptalenten. We zijn een ontwikkelingsclub, maar we willen ook prijzen pakken. Het is wel een feit dat Genk op dat vlak een goede naam heeft in Europa, want hij kon ook naar een Spaanse eersteklasser die niet voor de prijzen meespeelt. Het is wel een goed teken dat zo een speler dan toch voor ons kiest, wat toch wel wat wil zeggen over onze status in het buitenland. Na zijn transfer kreeg ik heel wat berichten van andere technisch directeuren en managers over heel de wereld dat we een schitterende transfer hebben afgerond."

De verwachtingen zijn hoog, maar De Condé vraagt terecht ook een beetje tijd. "Hij komt als vervanger van Joakim Maehle, maar het is een ander type. We kijken alvast heel hard uit naar hoe hij zich met zijn explosiviteit en voetballend vermogen zal tonen. Als club dragen we ook een grote verantwoordelijk. Het is toch een grote stap van Zuid-Amerika naar Europa. We moeten hem ondersteunen en helpen met zijn aanpassing."


Niet vergelijken met Maehle

Trainer John van den Brom is alvast een tevreden trainer. Hij kreeg er met Mark McKenzie en Angelo Preciado twee stevige aanwinsten bij. Hij wil de Ecuadoriaan niet vergelijken met de vertrokken Joakim Maehle. "Angelo is een jonge en gretige speler die specifieke kwaliteiten heeft. Hij past bij de stijl van het huis. Uiteraard zal iedereen hem vergelijken met Maehle, maar Angelo kan die positie op zijn manier ook goed invullen. Je kan echter niemand met elkaar vergelijken."

"De scouting was heel enthousiast en ze zagen hem veel meer aan het werk dan ik. Het is iemand die in een systeem met vier of met vijf verdedigers kan spelen. Op training liet hij alvast een goede indruk achter. Uiteraard zijn er nog werkpunten, maar dat geldt voor elke voetballer. Dat geldt ook voor mij (lacht). Hij is bovendien topfit en kan zaterdag (tegen Moeskroen, nvdr.) al deel uitmaken van de groep. Ik ben een tevreden trainer, want wij hebben twee goede aanwinsten gehaald deze winter."

Claudio Reulens in Genk

Straffe transfer van Genk?

Meest recent

'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

2
2
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

29
29
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

21
21
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

57
57
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

61
61
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

102
102
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

46
46
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

244
244
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

338
338
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

123
123
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

66
66
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

318
318
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

208
208
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

38
38
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

387
387
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

100
100
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

101
101
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

527
527
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

119
119
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

538
538
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

162
162
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

464
464
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

654
654
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

206
206
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

247
247

Meer sportnieuws