De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

654
De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

KRC Genk zag Joakim Maehle voor 11 miljoen euro naar Atalanta vertrekken. Daardoor moest het op zoek gaan naar een nieuwe rechtsachter en die vond het in Ecuador. Het haalde de 22-jarige Angelo Preciado weg bij Indpendiente del Valle. Sportief directeur Dimitri De Condé en trainer John van den Brom spraken de pers toe bij de persvoorstelling van de speler.


Dimitri De Condé en zijn scoutingsteam wisten mogelijk weer een pareltje te strikken, want Braziliaanse topclubs als River Plate, Boca Juniors, Flamengo en Palmeiras toonden ook concrete interesse. De sportief directeur van Genk verklaarde hoe het hem naar België wist te halen.

Spaanse club

"We zijn blij dat we onze laatste transfer van deze winter hebben kunnen afronden. Ecuador doet het al jaren goed en zijn ploeg deed het ook heel goed in eigen land. Ze wonnen bijvoorbeeld de Zuid-Amerikaanse Europa League. Preciado is een speler die een zeer goede naam heeft in Zuid-Amerika, als één van de toptalenten. We zijn een ontwikkelingsclub, maar we willen ook prijzen pakken. Het is wel een feit dat Genk op dat vlak een goede naam heeft in Europa, want hij kon ook naar een Spaanse eersteklasser die niet voor de prijzen meespeelt. Het is wel een goed teken dat zo een speler dan toch voor ons kiest, wat toch wel wat wil zeggen over onze status in het buitenland. Na zijn transfer kreeg ik heel wat berichten van andere technisch directeuren en managers over heel de wereld dat we een schitterende transfer hebben afgerond."

De verwachtingen zijn hoog, maar De Condé vraagt terecht ook een beetje tijd. "Hij komt als vervanger van Joakim Maehle, maar het is een ander type. We kijken alvast heel hard uit naar hoe hij zich met zijn explosiviteit en voetballend vermogen zal tonen. Als club dragen we ook een grote verantwoordelijk. Het is toch een grote stap van Zuid-Amerika naar Europa. We moeten hem ondersteunen en helpen met zijn aanpassing."


Niet vergelijken met Maehle

Trainer John van den Brom is alvast een tevreden trainer. Hij kreeg er met Mark McKenzie en Angelo Preciado twee stevige aanwinsten bij. Hij wil de Ecuadoriaan niet vergelijken met de vertrokken Joakim Maehle. "Angelo is een jonge en gretige speler die specifieke kwaliteiten heeft. Hij past bij de stijl van het huis. Uiteraard zal iedereen hem vergelijken met Maehle, maar Angelo kan die positie op zijn manier ook goed invullen. Je kan echter niemand met elkaar vergelijken."

"De scouting was heel enthousiast en ze zagen hem veel meer aan het werk dan ik. Het is iemand die in een systeem met vier of met vijf verdedigers kan spelen. Op training liet hij alvast een goede indruk achter. Uiteraard zijn er nog werkpunten, maar dat geldt voor elke voetballer. Dat geldt ook voor mij (lacht). Hij is bovendien topfit en kan zaterdag (tegen Moeskroen, nvdr.) al deel uitmaken van de groep. Ik ben een tevreden trainer, want wij hebben twee goede aanwinsten gehaald deze winter."

Claudio Reulens in Genk

LEES OOK: Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Straffe transfer van Genk?

Meest recent

Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

52
52
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

84
84
Degryse tipt Thorup: gloednieuwe aanvalslinie bij Genk?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

33
33
Crisis bij Kortrijk compleet: Jonckheere stapt zelf op

KV Kortrijk is bezig aan een dramatische start van het seizoen. Na zes speeldagen staan de Kerels ...

195
195
Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Club Brugge hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Antwerp FC: 3-1. Nochtans verscheen de ...

200
200
4 op 12 voor United: optreden Tielemans verdeelt Engelse pers

Manchester United heeft een tegenvallende start van de Premier League genomen. De grootmacht telt ...

71
71
Gent blijft ongeslagen: "Dát is het verschil met vorig seizoen"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

71
71
‘Van Bommel schokt België met harde Lukaku-ingreep’

Romelu Lukaku begon donderdag tegen AS Roma voor de zesde keer op rij op de bank bij ...

332
332
Antwerp pakt 0 op 9: Compper uit grootste frustratie

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

422
422
'Alarm bij Club: oorzaak gevonden voor Sommer-debacle'

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC. Achteraf ging het echter vooral over Yann ...

574
574
Anderlecht krijgt uitsluitsel over blessure Biancone

In aanloop naar het Europese duel tegen Olympique Lyon, heeft RSC Anderlecht nog wat extra ...

230
230
Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

420
420
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

296
296
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

282
282
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

63
63
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

178
178
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

282
282
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

333
333
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

141
141
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

109
109
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

316
316
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

37
37
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

766
766
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

166
166
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

59
59

Meer sportnieuws