De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

door
De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

KRC Genk zag Joakim Maehle voor 11 miljoen euro naar Atalanta vertrekken. Daardoor moest het op zoek gaan naar een nieuwe rechtsachter en die vond het in Ecuador. Het haalde de 22-jarige Angelo Preciado weg bij Indpendiente del Valle. Sportief directeur Dimitri De Condé en trainer John van den Brom spraken de pers toe bij de persvoorstelling van de speler.


Dimitri De Condé en zijn scoutingsteam wisten mogelijk weer een pareltje te strikken, want Braziliaanse topclubs als River Plate, Boca Juniors, Flamengo en Palmeiras toonden ook concrete interesse. De sportief directeur van Genk verklaarde hoe het hem naar België wist te halen.

Spaanse club

"We zijn blij dat we onze laatste transfer van deze winter hebben kunnen afronden. Ecuador doet het al jaren goed en zijn ploeg deed het ook heel goed in eigen land. Ze wonnen bijvoorbeeld de Zuid-Amerikaanse Europa League. Preciado is een speler die een zeer goede naam heeft in Zuid-Amerika, als één van de toptalenten. We zijn een ontwikkelingsclub, maar we willen ook prijzen pakken. Het is wel een feit dat Genk op dat vlak een goede naam heeft in Europa, want hij kon ook naar een Spaanse eersteklasser die niet voor de prijzen meespeelt. Het is wel een goed teken dat zo een speler dan toch voor ons kiest, wat toch wel wat wil zeggen over onze status in het buitenland. Na zijn transfer kreeg ik heel wat berichten van andere technisch directeuren en managers over heel de wereld dat we een schitterende transfer hebben afgerond."

De verwachtingen zijn hoog, maar De Condé vraagt terecht ook een beetje tijd. "Hij komt als vervanger van Joakim Maehle, maar het is een ander type. We kijken alvast heel hard uit naar hoe hij zich met zijn explosiviteit en voetballend vermogen zal tonen. Als club dragen we ook een grote verantwoordelijk. Het is toch een grote stap van Zuid-Amerika naar Europa. We moeten hem ondersteunen en helpen met zijn aanpassing."


Niet vergelijken met Maehle

Trainer John van den Brom is alvast een tevreden trainer. Hij kreeg er met Mark McKenzie en Angelo Preciado twee stevige aanwinsten bij. Hij wil de Ecuadoriaan niet vergelijken met de vertrokken Joakim Maehle. "Angelo is een jonge en gretige speler die specifieke kwaliteiten heeft. Hij past bij de stijl van het huis. Uiteraard zal iedereen hem vergelijken met Maehle, maar Angelo kan die positie op zijn manier ook goed invullen. Je kan echter niemand met elkaar vergelijken."

"De scouting was heel enthousiast en ze zagen hem veel meer aan het werk dan ik. Het is iemand die in een systeem met vier of met vijf verdedigers kan spelen. Op training liet hij alvast een goede indruk achter. Uiteraard zijn er nog werkpunten, maar dat geldt voor elke voetballer. Dat geldt ook voor mij (lacht). Hij is bovendien topfit en kan zaterdag (tegen Moeskroen, nvdr.) al deel uitmaken van de groep. Ik ben een tevreden trainer, want wij hebben twee goede aanwinsten gehaald deze winter."

Claudio Reulens in Genk

LEES OOK: Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Straffe transfer van Genk?

Meest recent

Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

23
23
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

33
33
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

16
16
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

22
22
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

65
65
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

35
35
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

193
193
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

55
55
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

137
137
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

148
148
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

96
96
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

149
149
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

171
171
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

184
184
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

67
67
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

137
137
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

229
229
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

277
277
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

452
452
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

2
2
De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

Kevin De Bruyne heeft tegen Lecce meteen getoond waarom Napoli hem niet langer kan missen. Zijn ...

310
310
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een ...

179
179
'Club Brugge opent debatten: toptransfer krijgt vorm'

Komende zomer staat er een heuse leegloop op til bij Club Brugge, want tal van smaakmakers blijken ...

396
396
'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

121
121

Meer sportnieuws