De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

door
De Conde slaat weer toe: Genk won de strijd om Preciado van vijf straffe clubs

KRC Genk zag Joakim Maehle voor 11 miljoen euro naar Atalanta vertrekken. Daardoor moest het op zoek gaan naar een nieuwe rechtsachter en die vond het in Ecuador. Het haalde de 22-jarige Angelo Preciado weg bij Indpendiente del Valle. Sportief directeur Dimitri De Condé en trainer John van den Brom spraken de pers toe bij de persvoorstelling van de speler.


Dimitri De Condé en zijn scoutingsteam wisten mogelijk weer een pareltje te strikken, want Braziliaanse topclubs als River Plate, Boca Juniors, Flamengo en Palmeiras toonden ook concrete interesse. De sportief directeur van Genk verklaarde hoe het hem naar België wist te halen.

Spaanse club

"We zijn blij dat we onze laatste transfer van deze winter hebben kunnen afronden. Ecuador doet het al jaren goed en zijn ploeg deed het ook heel goed in eigen land. Ze wonnen bijvoorbeeld de Zuid-Amerikaanse Europa League. Preciado is een speler die een zeer goede naam heeft in Zuid-Amerika, als één van de toptalenten. We zijn een ontwikkelingsclub, maar we willen ook prijzen pakken. Het is wel een feit dat Genk op dat vlak een goede naam heeft in Europa, want hij kon ook naar een Spaanse eersteklasser die niet voor de prijzen meespeelt. Het is wel een goed teken dat zo een speler dan toch voor ons kiest, wat toch wel wat wil zeggen over onze status in het buitenland. Na zijn transfer kreeg ik heel wat berichten van andere technisch directeuren en managers over heel de wereld dat we een schitterende transfer hebben afgerond."

De verwachtingen zijn hoog, maar De Condé vraagt terecht ook een beetje tijd. "Hij komt als vervanger van Joakim Maehle, maar het is een ander type. We kijken alvast heel hard uit naar hoe hij zich met zijn explosiviteit en voetballend vermogen zal tonen. Als club dragen we ook een grote verantwoordelijk. Het is toch een grote stap van Zuid-Amerika naar Europa. We moeten hem ondersteunen en helpen met zijn aanpassing."


Niet vergelijken met Maehle

Trainer John van den Brom is alvast een tevreden trainer. Hij kreeg er met Mark McKenzie en Angelo Preciado twee stevige aanwinsten bij. Hij wil de Ecuadoriaan niet vergelijken met de vertrokken Joakim Maehle. "Angelo is een jonge en gretige speler die specifieke kwaliteiten heeft. Hij past bij de stijl van het huis. Uiteraard zal iedereen hem vergelijken met Maehle, maar Angelo kan die positie op zijn manier ook goed invullen. Je kan echter niemand met elkaar vergelijken."

"De scouting was heel enthousiast en ze zagen hem veel meer aan het werk dan ik. Het is iemand die in een systeem met vier of met vijf verdedigers kan spelen. Op training liet hij alvast een goede indruk achter. Uiteraard zijn er nog werkpunten, maar dat geldt voor elke voetballer. Dat geldt ook voor mij (lacht). Hij is bovendien topfit en kan zaterdag (tegen Moeskroen, nvdr.) al deel uitmaken van de groep. Ik ben een tevreden trainer, want wij hebben twee goede aanwinsten gehaald deze winter."

Claudio Reulens in Genk

LEES OOK: Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

Straffe transfer van Genk?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

217
217
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

163
163
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

176
176
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

27
27
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

209
209
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

94
94
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

645
645
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

294
294
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

539
539
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

106
106
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

464
464
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

67
67
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

517
517
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

332
332
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

270
270
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

167
167
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

378
378
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

355
355
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

530
530
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

46
46
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

411
411
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

236
236
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

432
432
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

557
557

Meer sportnieuws