Belgische topclubs zoeken rechtsachter: dit zijn de opties

door
Belgische topclubs zoeken rechtsachter: dit zijn de opties

Een aantal Belgische topclubs lijken in de zomer op zoek te moeten gaan naar een nieuwe rechtsachter. Een drietal Belgen speelden zich in de kijker en komen in aanmerking voor een toptransfer, maar er is ook een jong talent dat een interessante piste kan zijn. Gaan ploegen als Royal Antwerp FC de komende maanden happen?


Bij Antwerp gaan ze in de zomer een rechtsachter halen, want Aurelio Buta lijkt er stilaan te gaan vertrekken. Club Brugge is blijkbaar ook op zoek, aangezien het Bryan Reynolds hoopt vast te leggen. Bij Anderlecht wisten ze het contract van Michael Murillo open te breken, maar bij een bod van pakweg 10 miljoen euro zullen ze in Brussel niet lang twijfelen. Charleroi heeft met Jules Van Cleemput al een goede rechtsachter, maar John Flanagan stelt teleur. Daar kan er nog iets bij. Standard, AA Gent en Racing Genk (dat even aan Ciranni dacht) lijken goed te zitten, tenzij de Buffalo’s de teleurstellende Jordan Botaka in de zomer laten vertrekken.


Contract tot 2022

Een aantal Belgische topclubs lijken dus op zoek te moeten gaan naar een nieuwe rechtsachter en Jelle Bataille en Alessandro Ciranni komen in beeld. Zij doen het zeer goed bij KV Oostende en Moeskroen en zijn duidelijk klaar voor een stap hogerop. Bataille werd vorig seizoen al genoemd bij KRC Genk en AA Gent, maar daar kozen ze toen voor Daniel Munoz en Jordan Botaka.

Ciranni lokte interesse van Standard en genoot ook interesse van buitenlandse clubs als LASK Linz. De aanvallende rechtsachter kende zijn jeugdopleiding bij Genk. Bataille ligt nog tot medio 2022 onder contract bij KVO en dus is een zomertransfer aangewezen, Ciranni verkeert in hetzelfde geval. Wie pikt hen op?


Zoals Vanheusden

Dan is er nog Tibo Persyn. Bij Internazionale geloven ze in hem, maar de achttienjarige flankverdediger moet stilaan minuten gaan maken. Misschien kunnen Belgische topclubs een constructie à la Zinho Vanheusden aangaan? Hem aankopen met een terugkoopoptie? Persyn is alvast een zeer talentvolle flankverdediger die zeker zijn plaats zou hebben in een A-kern bij een Belgische topclub.

Tot slot is er Gilles Dewaele. Eén van de beste transfers van dit seizoen. KV Kortrijk plukte hem weg bij KVC Westerlo en dat was een gouden zet. Dewaele is onvermoeibaar en brengt ook aanvallend veel bij. Met 3 goals en 2 assists in 19 matchen doet hij het goed. Hij staat op de radar van een aantal clubs, maar met een contract tot medio 2023 zit KV Kortrijk in een goede positie.

CR

JOUW MENING TELT:
Welke speler is al klaar voor een topclub?

Meest recent

'Droomaanwinst Kompany: Bayern laat zich niet afwimpelen'

Na de 10-zege tegen Auckland City, maakt Bayern München zich op voor zijn tweede partij op het ...

63
63
'Antwerp in dubio: ook naam JPL-trainer doet de ronde'

Binnen een week hervat ook Antwerp FC de trainingen in functie van het komende seizoen. Maar ...

226
226
'Liverpool heeft wéér prijs: transfersom van 45 miljoen'

Liverpool FC legde afgelopen seizoen beslag op de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis, maar ...

40
40
Beerschot in de wolken: goudhaantje tekent tot medio 2028

Beerschot VA degradeerde in de voorbije campagne op troosteloze wijze uit de Jupiler Pro League. ...

36
36
"Grootste Belg ooit" - ook voetbalwereld eert jarige Merckx

De Belgische sportwereld vierde dinsdag de verjaardag van één van zijn grootste ...

29
29
'Blockbuster-transfer Barça: jaarsalaris van 12 miljoen'

Een aantal van de meest gegeerde spelers van Europa zal deze zomer van club veranderen. Florian ...

59
59
'Leoni richting exit bij Anderlecht: opvallende JPL-transfer'

RSC Anderlecht zal komend seizoen vroeg voor een eerste piek moeten zorgen vanwege de Europese ...

435
435
'Antwerp pusht voor nieuwe coach: verrassend plan op tafel'

De trainersvacatures in de Jupiler Pro League zijn bijna ingevuld, nog één ploeg is ...

495
495
'Genadeloze Guardiola dumpt volgende grote naam'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

212
212
'AA Gent en KV Mechelen gaan transferstrijd aan'

AA Gent en KV Mechelen speuren naar versterking en beide ploegen kruisen de degens. De twee ...

195
195
'Leeds United zet absolute JPL-smaakmaker op shortlist'

De voetbalinfluencers strijden om de transfernieuwtjes en alles gebeurt bijzonder snel. Ze moeten ...

75
75
Wirtz 130 miljoen euro? Zijn vriendin is de échte parel

In verschillende media duikt het bericht op dat Florian Wirtz deze week, wellicht vrijdag, wordt ...

84
84
Straffe exitdeal in zicht: Club Brugge zet de kassa klaar

Na drie seizoenen lijkt het doek te vallen voor een van de opvallendste aanvallers van Club ...

607
607
Fluminense laat Dortmund bibberen en beven op WK voor clubs

Om 18 stond op het WK voor clubs de match tussen Fluminense en Borussia Dortmund op het programma. ...

48
48
Lierse SK shopt in Noorwegen en ziet clubicoon vertrekken

Lierse SK is een traditieclub pur sang in het Belgische voetbal. De club uit de Challenger Pro ...

48
48
Beerschot heeft er Belgische versterking bij

Beerschot kan de nodige versterking gebruiken als ze komend seizoen snel willen promoveren naar de ...

179
179
STVV vindt akkoord en stelt ex-Rode Duivel voor

Bij STVV gaan ze voor een stabiel seizoen. De technische staf oogt ondertussen heel kwaliteitsvol. ...

111
111
Union SG slaat toe met eerste zomertransfer

Landskampioen Union SG maakte vandaag bekend dat Isaac Promise bijtekende tot medio 2029 en dus nog ...

137
137
'Standard, STVV & KV Mechelen vechten om CPL-sensatie'

Zoals gebruikelijk belanden de Belgische clubs ook nu geregeld in mekaars vaarwater op de ...

364
364
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer nadert'

Ook deze zomer zullen helaas weer heel wat smaakmakers de Belgische velden verlaten, maar hét ...

771
771
Witte rook in Westerlo: opvolger Simons voorgesteld

Zoals verwacht nam Westerlo maandag afscheid van Timmy Simons. Ondertussen maakten de Kemphanen ook ...

99
99
KV Mechelen maakt opvallende aanwinst wereldkundig

Terwijl de Belgische eersteklassers langzaam maar zeker de trainingen hervatten draait ook de ...

150
150
Antwerp shopt bij derdeklasser, Anderlecht legt doelman vast

In Youth We Trust is al lang geen uitzondering meer, want zowat alle Belgische topclubs trekken ...

347
347
'Witte rook in Genk: De Condé strikt eerste zomeraanwinst'

KRC Genk wil deze zomer vooral inzetten op continuïteit, al lijkt een exit van pakweg Tolu ...

882
882
Grote kuis bij AA Gent: Baro dumpt vier meubelstukken

Na een ronduit rampzalig einde van het seizoen gaat Sam Baro met de grove borstel tekeer bij AA ...

305
305

Meer sportnieuws