Leye hakt meteen grote knoop door bij Standard

door
Leye hakt meteen grote knoop door bij Standard

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook op Sclessin, waar Mbaye Leye de negatieve spiraal bij Standard moet omkeren. De 38-jarige ex-spits, die voor het eerst zijn kans krijgt als hoofdcoach, hakt daarom meteen een belangrijke knoop door.


Zo daagde Leye op zijn eerste matchvoorbeschouwing op met Mehdi Carcela aan zijn zijde. De 31-jarige spelverdeler was onder Philippe Montanier alsmaar meer uit beeld verdwenen, al kwam hij vlak voor het ontslag van de Fransman wel weer voorzichtig aan de oppervlakte. Leye rekent er nu op dat de vroegere smaakmaker in Luik, waar zijn contract komende zomer afloopt, zijn oude niveau weer terugvindt. "Ik wil dat jullie Mehdi enkel nog beoordelen op basis van wat hij vanaf nu laat zien, en dat we stoppen met nostalgisch te zijn. Vandaag begint Mehdi weer op nul", klonk het nochtans eerst. Daarna werd echter duidelijk dat Leye een belangrijke rol voorziet voor zijn ex-ploegmaat.

"Hij gaat zijn verantwoordelijkheid nemen om Standard uit de huidige situatie te helpen. Hij weet dat ik op hem reken, net zoals ik op alle spelers tel. Alleen op de ene misschien een beetje maar dan op de andere. Mehdi heeft de kwaliteiten om ons uit deze impasse te sleuren. Ik verwacht de échte Carcela, die betrokken is en zin heeft om zich te tonen. Ik heb meer dan ooit vertrouwen in hem", klonk het klaar en duidelijk. Hoewel er gezien zijn beperkte speelkansen en aflopende verbintenis even sprake was van een winters vertrek voor de geboren Luikenaar van Marokkaanse komaf, lijkt dat dus niet aan de orde. Benieuwd of hij tegen Waasland-Beveren meteen weer zijn stempel kan drukken.

LEES OOK: Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Carcela wordt weer belangrijk voor Standard

Meest recent

'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

0
0
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

84
84
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

56
56
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

14
14
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

34
34
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

75
75
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

371
371
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

51
51
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

251
251
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

111
111
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

86
86
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

454
454
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

132
132
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

327
327
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

185
185
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

788
788
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

429
429
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

425
425
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

243
243
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

334
334
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

460
460
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

87
87
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

116
116
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

792
792

Meer sportnieuws