Nieuwe degradatiefavoriet: "Vrees voor Cercle Brugge"

door
Nieuwe degradatiefavoriet:

Mede door de corona-crisis kregen we tot dusver een seizoen met heel wat opmerkelijke uitslagen, dat is in de Jupiler Pro League niet anders. De verschillen zijn opmerkelijk kleiner dan in de voorbije jaren, ook onderin het klassement. De kloof tussen de 13de en de 18de plaats bedraagt na 19 speeldagen slechts 3 punten.


Voorlopig is het dus koffiedik kijken welke ploeg uiteindelijk zal degraderen. Analist/radiocommentator Tom Boudeweel vreest echter voor Cercle Brugge, dat helemaal is weggezakt in het klassement. "Cercle Brugge is een probleemgeval. Het heeft 8 van zijn laatste 9 matchen verloren. Ze begonnen goed, maar ik vrees dat de tegenstanders de spelers en het systeem van Cercle intussen kennen. Ze kunnen niet meer verrassen. Cercle moet de situatie snel omdraaien. Ik vrees er toch een beetje voor", klinkt het weinig hoopgevend bij Sporza.

Groen-Zwart staat bovendien voor een loodzware januari-maand met onder meer wedstrijden tegen Beerschot, Standard, Antwerp en Club Brugge. Coach Paul Clement zal dus met een oplossing moeten komen of ook zijn positie komt in gevaar. Daarnaast is het hopen dat moederclub AS Monaco opnieuw een handje toesteekt in de zoektocht naar winterse versterking. Langs de andere kant mag de Vereniging zich nog niet gewonnen geven: ook vorig seizoen leek de degradatie een feit, maar met een onwaarschijnlijke remote in de slotspeeldagen werd het behoud toen alsnog verzekerd.

LEES OOK: Kopzorgen bij Cercle: Cinel legt pijnpunt bloot

Is Clement nog de juiste man voor Cercle?

Meest recent

'Code rood bij Club Brugge: Belgische kapers op de kust'

Club Brugge zet dinsdag de laatste rechte lijn in richting de Supercup, de eerste officiële ...

85
85
'Anderlecht pusht overbodig duo hardhandig richting exit'

De zomerstage zit erop, en dus is het stilaan tijd om knopen door te hakken bij RSC Anderlecht. ...

107
107
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Rigaux speelt open kaart'

Ruim een jaar na het vertrek van Vincent Mannaert heeft Club Brugge de start van een nieuw tijdperk ...

264
264
'De Condé staat pal: Genk weigert bod op steunpilaar'

Na een grotendeels geslaagde campagne sprak KRC Genk openlijk de ambitie uit om de kleedkamer in de ...

251
251
'Vuurwerk bij Club Brugge: volgende toptransfer op til'

De onderhandelingen met AC Milan omtrent Ardon Jashari zitten momenteel muurvast, maar de Speler van ...

984
984
'KRC Genk baalt: net te laat voor smaakmaker van AA Gent

AA Gent laat een van de aanvallende krachten van de beloftenploeg zomaar vertrekken. De Buffalo's ...

184
184
'PSV verrast met komst Standard-flop'

PSV is héél actief op de transfermarkt. De Nederlandse landskampion verliest veel ...

113
113
AA Gent krijgt al meteen fikse domper met transfer van Brown

Bij AA Gent bleef het deze zomer tot dusver opvallend stil. Een stevige make-over van de kern leek ...

193
193
Blessure Coosemans: Anderlecht kent de uiteindelijke schade

RSC Anderlecht rondde afgelopen zaterdag zijn zomerse stage af met twee oefenwedstrijden. In het ...

431
431
Real Madrid slaat wild om zich heen: 168 miljoen euro

Real Madrid zit niet stil op de transfermarkt. De Koninklijke heeft zopas zijn volgende ingaande ...

152
152
Luka Modric heeft nieuwe club eindelijk helemaal beet

Het zat er al maanden aan te komen en nu heeft Luka Modric ook daadwerkelijk zijn volgende ...

72
72
Wanhopige RSCA-deal: Renard flirt met catastrofe

De zomermercato draait op volle toeren, maar bij Anderlecht lijkt de druk intussen te wegen. In ...

410
410
'Plottwist bij Club Brugge: Jashari in de etalage gezet'

De spanning stijgt bij Club Brugge, waar de soap rond Ardon Jashari richting haar ontknoping ...

810
810
DAZN staakt onderhandelingen: start JPL niet op tv

Binnen minder dan twee weken gaat de bal opnieuw aan het rollen in de Jupiler Pro League. Behalve ...

948
948
'Alarmbellen bij Club Brugge: Jashari-bom explodeert'

De afgelopen weken is er reeds veel inkt gevloeid over de vertrekwens van Ardon Jashari, die Club ...

1478
1478
'Renard in overdrive: Anderlecht pakt uit met drieklapper'

Besnik Hasi mocht al zes aanwinsten verwelkomen, en dus lijkt het nu vooral tijd voor uitgaand ...

628
628
Club Brugge verrast: sterkhouder tekent nieuw contract

Club Brugge bereidt zich voor op een leegloop, want in het zog van Ferran Jutglà, Chemsdine ...

369
369
Beerschot loopt leeg: volgende sterkhouder vertrekt

Bij Beerschot degradeerden ze naar de Challenger Pro League en de lichtpunten van vorig seizoen ...

235
235
KRC Genk stuurt Kompany wandelen met stevig statement

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. Ondanks interesse van het Bayern München van ...

370
370
'Anderlecht raast door: volgende transfer is een feit'

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Brusselaars gaan nog een nieuwe ...

312
312
Na 10 jaar is het over en out: lifestylemerk BALR. failliet

Toch wel straf nieuws vanuit het voetbal. Daar kwam vandaag het bericht dat een groot merk de boeken ...

439
439
'AA Gent laat smaakmaker door de handen glippen'

AA Gent laat een van de aanvallende krachten van de beloftenploeg zomaar vertrekken. Sasha Tavolieri ...

276
276
'Lommel SK pakt uit met ex-speler van Tottenham'

Lommel SK verandert het geweer van schouder. De Limburgers gaan voluit voor promotie naar de Jupiler ...

89
89
Harde oorlog: UEFA en FIFA vliegen elkaar in de haren

Er heerst momenteel een oorlog tussen de UEFA, de Europese voetbalbond en de FIFA, de ...

212
212
“Discriminerend en vernederend” – Verjaardag Yamal ontspoort

Lamine Yamal is 18 jaar geworden en dat werd uitbundig gevierd, misschien wel té uitbundig. ...

240
240

Meer sportnieuws