'Standard mag ook tweede topkandidaat schrappen'

door
'Standard mag ook tweede topkandidaat schrappen'

Standard besliste afgelopen weekend om na een half seizoen weer afscheid te nemen van Philippe Montanier. De Fransman werd aan de kant geschoven door het Luikse bestuur na meerdere teleurstellende resultaten. Ondertussen wordt er druk gespeculeerd over zijn opvolger.

Meerdere bronnen hadden Frank Vercauteren al naar voor geschoven als dé grootste kanshebber om Montanier te gaan op te volgen bij Standard. Volgens diverse bronnen heeft Vercauteren een aanbod van de Rouches reeds geweigerd. De ex-trainer van onder meer Anderlecht en KRC Genk heeft naar verluidt geen oren naar een avontuur bij de Luikse ploeg. De zoektocht loopt dus gewoon voort, er worden alvast andere pistes bewandeld.

UPDATE 28/12

Vercauteren kan dus al geschrapt worden van het lijstje met potentiële trainers. Volgens RTBF en La Dernière Heure zijn er momenteel drie andere grote kanshebbers. Luka Elsner (ex-Union) voldoet alvast aan het profiel en is vrij na zijn passage bij het Franse Amiens. Daarnaast zouden ook Mbaye Leye (die vorig seizoen al aan de slag was als T2 op Sclessin) en Marc Wilmots (clubboegbeeld en ex-bondscoach bij verschillende landen) een goede kans maken. Het bestuur houdt de lippen ondertussen op mekaar, maar men hoopt zo snel mogelijk een oplossing te vinden.

UPDATE 10u30

Geen Frank Vercauteren voor Standard, en het ziet ernaar uit dat de Rouches ook de volgende kandidaat van hun lijstje kunnen schrappen. Zo zou ook Luka Elsner in beeld zijn, maar volgens Het Nieuwsblad staat de ex-coach van onder meer Union en Amiens dichtbij een terugkeer naar Frankrijk. Daar zou hij namelijk het roer overnemen bij Chateauroux, dat uitkomt in de Ligue 2. Voorlopig lijken dus enkel Mbaye Leye en Marc Wilmots tot de opties te behoren.

LEES OOK: Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Wie wordt de nieuwe coach van Standard?

Meest recent

'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

14
14
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

489
489
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

60
60
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

209
209
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

358
358
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

55
55
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

114
114
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

126
126
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

52
52
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

147
147
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

73
73
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

159
159
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

75
75
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

132
132
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

35
35
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

167
167
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

593
593
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

187
187
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

600
600
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

103
103
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

506
506
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

136
136
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

58
58
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

369
369
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

150
150

Meer sportnieuws