'Standard mag ook tweede topkandidaat schrappen'

410 stemmen
'Standard mag ook tweede topkandidaat schrappen'

Standard besliste afgelopen weekend om na een half seizoen weer afscheid te nemen van Philippe Montanier. De Fransman werd aan de kant geschoven door het Luikse bestuur na meerdere teleurstellende resultaten. Ondertussen wordt er druk gespeculeerd over zijn opvolger.

Meerdere bronnen hadden Frank Vercauteren al naar voor geschoven als dé grootste kanshebber om Montanier te gaan op te volgen bij Standard. Volgens diverse bronnen heeft Vercauteren een aanbod van de Rouches reeds geweigerd. De ex-trainer van onder meer Anderlecht en KRC Genk heeft naar verluidt geen oren naar een avontuur bij de Luikse ploeg. De zoektocht loopt dus gewoon voort, er worden alvast andere pistes bewandeld.

UPDATE 28/12

Vercauteren kan dus al geschrapt worden van het lijstje met potentiële trainers. Volgens RTBF en La Dernière Heure zijn er momenteel drie andere grote kanshebbers. Luka Elsner (ex-Union) voldoet alvast aan het profiel en is vrij na zijn passage bij het Franse Amiens. Daarnaast zouden ook Mbaye Leye (die vorig seizoen al aan de slag was als T2 op Sclessin) en Marc Wilmots (clubboegbeeld en ex-bondscoach bij verschillende landen) een goede kans maken. Het bestuur houdt de lippen ondertussen op mekaar, maar men hoopt zo snel mogelijk een oplossing te vinden.

UPDATE 10u30

Geen Frank Vercauteren voor Standard, en het ziet ernaar uit dat de Rouches ook de volgende kandidaat van hun lijstje kunnen schrappen. Zo zou ook Luka Elsner in beeld zijn, maar volgens Het Nieuwsblad staat de ex-coach van onder meer Union en Amiens dichtbij een terugkeer naar Frankrijk. Daar zou hij namelijk het roer overnemen bij Chateauroux, dat uitkomt in de Ligue 2. Voorlopig lijken dus enkel Mbaye Leye en Marc Wilmots tot de opties te behoren.

LEES OOK: 'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Wie wordt de nieuwe coach van Standard?

Meest recent

'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

32
32
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

12
12
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

23
23
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

60
60
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

64
64
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

51
51
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

33
33
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

214
214
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

139
139
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

264
264
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

190
190
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

319
319
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

453
453
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

208
208
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

75
75
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

75
75
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

89
89
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

159
159
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

211
211
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

306
306
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

595
595
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

140
140
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1113
1113
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

373
373
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

122
122

Meer sportnieuws