'Standard mag ook tweede topkandidaat schrappen'

door
'Standard mag ook tweede topkandidaat schrappen'

Standard besliste afgelopen weekend om na een half seizoen weer afscheid te nemen van Philippe Montanier. De Fransman werd aan de kant geschoven door het Luikse bestuur na meerdere teleurstellende resultaten. Ondertussen wordt er druk gespeculeerd over zijn opvolger.

Meerdere bronnen hadden Frank Vercauteren al naar voor geschoven als dé grootste kanshebber om Montanier te gaan op te volgen bij Standard. Volgens diverse bronnen heeft Vercauteren een aanbod van de Rouches reeds geweigerd. De ex-trainer van onder meer Anderlecht en KRC Genk heeft naar verluidt geen oren naar een avontuur bij de Luikse ploeg. De zoektocht loopt dus gewoon voort, er worden alvast andere pistes bewandeld.

UPDATE 28/12

Vercauteren kan dus al geschrapt worden van het lijstje met potentiële trainers. Volgens RTBF en La Dernière Heure zijn er momenteel drie andere grote kanshebbers. Luka Elsner (ex-Union) voldoet alvast aan het profiel en is vrij na zijn passage bij het Franse Amiens. Daarnaast zouden ook Mbaye Leye (die vorig seizoen al aan de slag was als T2 op Sclessin) en Marc Wilmots (clubboegbeeld en ex-bondscoach bij verschillende landen) een goede kans maken. Het bestuur houdt de lippen ondertussen op mekaar, maar men hoopt zo snel mogelijk een oplossing te vinden.

UPDATE 10u30

Geen Frank Vercauteren voor Standard, en het ziet ernaar uit dat de Rouches ook de volgende kandidaat van hun lijstje kunnen schrappen. Zo zou ook Luka Elsner in beeld zijn, maar volgens Het Nieuwsblad staat de ex-coach van onder meer Union en Amiens dichtbij een terugkeer naar Frankrijk. Daar zou hij namelijk het roer overnemen bij Chateauroux, dat uitkomt in de Ligue 2. Voorlopig lijken dus enkel Mbaye Leye en Marc Wilmots tot de opties te behoren.

LEES OOK: Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Wie wordt de nieuwe coach van Standard?

Meest recent

Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

71
71
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

76
76
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

220
220
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

277
277
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

400
400
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

256
256
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

195
195
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

239
239
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

59
59
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

210
210
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

114
114
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

260
260
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

474
474
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

308
308
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

271
271
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

237
237
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

342
342
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

322
322
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

129
129
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

384
384
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

93
93
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

328
328
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

128
128
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

85
85

Meer sportnieuws