'Standard mag ook tweede topkandidaat schrappen'

door
'Standard mag ook tweede topkandidaat schrappen'

Standard besliste afgelopen weekend om na een half seizoen weer afscheid te nemen van Philippe Montanier. De Fransman werd aan de kant geschoven door het Luikse bestuur na meerdere teleurstellende resultaten. Ondertussen wordt er druk gespeculeerd over zijn opvolger.

Meerdere bronnen hadden Frank Vercauteren al naar voor geschoven als dé grootste kanshebber om Montanier te gaan op te volgen bij Standard. Volgens diverse bronnen heeft Vercauteren een aanbod van de Rouches reeds geweigerd. De ex-trainer van onder meer Anderlecht en KRC Genk heeft naar verluidt geen oren naar een avontuur bij de Luikse ploeg. De zoektocht loopt dus gewoon voort, er worden alvast andere pistes bewandeld.

UPDATE 28/12

Vercauteren kan dus al geschrapt worden van het lijstje met potentiële trainers. Volgens RTBF en La Dernière Heure zijn er momenteel drie andere grote kanshebbers. Luka Elsner (ex-Union) voldoet alvast aan het profiel en is vrij na zijn passage bij het Franse Amiens. Daarnaast zouden ook Mbaye Leye (die vorig seizoen al aan de slag was als T2 op Sclessin) en Marc Wilmots (clubboegbeeld en ex-bondscoach bij verschillende landen) een goede kans maken. Het bestuur houdt de lippen ondertussen op mekaar, maar men hoopt zo snel mogelijk een oplossing te vinden.

UPDATE 10u30

Geen Frank Vercauteren voor Standard, en het ziet ernaar uit dat de Rouches ook de volgende kandidaat van hun lijstje kunnen schrappen. Zo zou ook Luka Elsner in beeld zijn, maar volgens Het Nieuwsblad staat de ex-coach van onder meer Union en Amiens dichtbij een terugkeer naar Frankrijk. Daar zou hij namelijk het roer overnemen bij Chateauroux, dat uitkomt in de Ligue 2. Voorlopig lijken dus enkel Mbaye Leye en Marc Wilmots tot de opties te behoren.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Wie wordt de nieuwe coach van Standard?

Meest recent

Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

1
1
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

39
39
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

143
143
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

175
175
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

53
53
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

279
279
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

262
262
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

155
155
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

470
470
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

158
158
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

186
186
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

133
133
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

226
226
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

257
257
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

120
120
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

411
411
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

103
103
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

92
92
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

766
766
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

157
157
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

267
267
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

311
311
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

180
180
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

465
465

Meer sportnieuws