'Standard mag ook tweede topkandidaat schrappen'

door
'Standard mag ook tweede topkandidaat schrappen'

Standard besliste afgelopen weekend om na een half seizoen weer afscheid te nemen van Philippe Montanier. De Fransman werd aan de kant geschoven door het Luikse bestuur na meerdere teleurstellende resultaten. Ondertussen wordt er druk gespeculeerd over zijn opvolger.

Meerdere bronnen hadden Frank Vercauteren al naar voor geschoven als dé grootste kanshebber om Montanier te gaan op te volgen bij Standard. Volgens diverse bronnen heeft Vercauteren een aanbod van de Rouches reeds geweigerd. De ex-trainer van onder meer Anderlecht en KRC Genk heeft naar verluidt geen oren naar een avontuur bij de Luikse ploeg. De zoektocht loopt dus gewoon voort, er worden alvast andere pistes bewandeld.

UPDATE 28/12

Vercauteren kan dus al geschrapt worden van het lijstje met potentiële trainers. Volgens RTBF en La Dernière Heure zijn er momenteel drie andere grote kanshebbers. Luka Elsner (ex-Union) voldoet alvast aan het profiel en is vrij na zijn passage bij het Franse Amiens. Daarnaast zouden ook Mbaye Leye (die vorig seizoen al aan de slag was als T2 op Sclessin) en Marc Wilmots (clubboegbeeld en ex-bondscoach bij verschillende landen) een goede kans maken. Het bestuur houdt de lippen ondertussen op mekaar, maar men hoopt zo snel mogelijk een oplossing te vinden.

UPDATE 10u30

Geen Frank Vercauteren voor Standard, en het ziet ernaar uit dat de Rouches ook de volgende kandidaat van hun lijstje kunnen schrappen. Zo zou ook Luka Elsner in beeld zijn, maar volgens Het Nieuwsblad staat de ex-coach van onder meer Union en Amiens dichtbij een terugkeer naar Frankrijk. Daar zou hij namelijk het roer overnemen bij Chateauroux, dat uitkomt in de Ligue 2. Voorlopig lijken dus enkel Mbaye Leye en Marc Wilmots tot de opties te behoren.

LEES OOK: Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

🚀

Wie wordt de nieuwe coach van Standard?

Meest recent

Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

8
8
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

4
4
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

19
19
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilt na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

126
126
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

154
154
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

124
124
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

153
153
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

129
129
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

35
35
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

54
54
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

142
142
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

98
98
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

199
199
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

239
239
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

59
59
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

134
134
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

428
428
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

64
64
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

345
345
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

247
247
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

94
94
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

42
42
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

96
96

Meer sportnieuws