Sonck: "Het was géén rode kaart voor Vanaken"

door
Sonck:

Club Brugge heeft het kalenderjaar 2020 afgesloten met een klinkende overwinning. Onder impuls van een ontketende Noa Lang haalde de landskampioen het zaterdagmiddag met duidelijke 3-0-cijfers van KAS Eupen. Hans Vanaken zorgde wel voor een smetje op een goede prestatie van Blauw-Zwart.


De uitredende Gouden Schoen ging, na een slechte pass van ploegmaat Fede Ricca, op de enkel van tegenstander Andreas Beck staan. Scheidsrechter Nathan Verboomen stond met zijn neus op de feiten en trok meteen de rode kaart. Na het bekijken van de beelden bleef ook de VAR achter deze beslissing staan. Uit de herhaling leek dit ook een correct. Vanaken moest op die manier wel vroegtijdig afdruipen, tot zijn eigen grote frustratie. Na de winterstop is hij ook minstens één wedstrijd geschorst. Mogelijk wordt die sanctie nog wat opgetrokken.

Maar analist Wesley Sonck is het daar niet mee eens. Volgens de ex-spits was de uitsluiting overdreven. "Voor mij is dit geen rode kaart. Beck zet zelf die tackle in en de voet van Vanaken moet toch ergens landen. Het is ook heel duidelijk dat dit niet bewust is. En het gaat niet alleen over Vanaken, maar over dit soort fases in het algemeen. Je gaat in duel, stoot je voet af en komt ergens neer. Iemand doet dan een beweging voor jou en dan moeten je hersenenen op een duizendste van een seconde een andere beslissing nemen. Dit is voor mij, om welke ploeg het ook gaat, geen rood", klonk het bij Eleven Sports.

LEES OOK: Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

De rode kaart van Vanaken was terecht ...

Meest recent

Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

34
34
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

36
36
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

78
78
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

59
59
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

109
109
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

98
98
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

138
138
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

112
112
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

250
250
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

36
36
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

276
276
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

102
102
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

217
217
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

123
123
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

19
19
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

41
41
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

291
291
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

206
206
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

213
213
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

39
39
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

66
66
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

41
41
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

38
38
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

73
73

Meer sportnieuws