Sonck: "Het was géén rode kaart voor Vanaken"

1002 stemmen
Sonck:

Club Brugge heeft het kalenderjaar 2020 afgesloten met een klinkende overwinning. Onder impuls van een ontketende Noa Lang haalde de landskampioen het zaterdagmiddag met duidelijke 3-0-cijfers van KAS Eupen. Hans Vanaken zorgde wel voor een smetje op een goede prestatie van Blauw-Zwart.


De uitredende Gouden Schoen ging, na een slechte pass van ploegmaat Fede Ricca, op de enkel van tegenstander Andreas Beck staan. Scheidsrechter Nathan Verboomen stond met zijn neus op de feiten en trok meteen de rode kaart. Na het bekijken van de beelden bleef ook de VAR achter deze beslissing staan. Uit de herhaling leek dit ook een correct. Vanaken moest op die manier wel vroegtijdig afdruipen, tot zijn eigen grote frustratie. Na de winterstop is hij ook minstens één wedstrijd geschorst. Mogelijk wordt die sanctie nog wat opgetrokken.

Maar analist Wesley Sonck is het daar niet mee eens. Volgens de ex-spits was de uitsluiting overdreven. "Voor mij is dit geen rode kaart. Beck zet zelf die tackle in en de voet van Vanaken moet toch ergens landen. Het is ook heel duidelijk dat dit niet bewust is. En het gaat niet alleen over Vanaken, maar over dit soort fases in het algemeen. Je gaat in duel, stoot je voet af en komt ergens neer. Iemand doet dan een beweging voor jou en dan moeten je hersenenen op een duizendste van een seconde een andere beslissing nemen. Dit is voor mij, om welke ploeg het ook gaat, geen rood", klonk het bij Eleven Sports.

LEES OOK: ‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

De rode kaart van Vanaken was terecht ...

Meest recent

Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

2
2
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

52
52
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

65
65
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

48
48
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

182
182
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

201
201
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

49
49
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

42
42
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

128
128
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

129
129
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

48
48
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

365
365
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

275
275
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

66
66
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

271
271
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

345
345
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

107
107
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

62
62
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

412
412
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

259
259
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

82
82
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

500
500
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

143
143
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

783
783

Meer sportnieuws