Sonck: "Het was géén rode kaart voor Vanaken"

door
Sonck:

Club Brugge heeft het kalenderjaar 2020 afgesloten met een klinkende overwinning. Onder impuls van een ontketende Noa Lang haalde de landskampioen het zaterdagmiddag met duidelijke 3-0-cijfers van KAS Eupen. Hans Vanaken zorgde wel voor een smetje op een goede prestatie van Blauw-Zwart.


De uitredende Gouden Schoen ging, na een slechte pass van ploegmaat Fede Ricca, op de enkel van tegenstander Andreas Beck staan. Scheidsrechter Nathan Verboomen stond met zijn neus op de feiten en trok meteen de rode kaart. Na het bekijken van de beelden bleef ook de VAR achter deze beslissing staan. Uit de herhaling leek dit ook een correct. Vanaken moest op die manier wel vroegtijdig afdruipen, tot zijn eigen grote frustratie. Na de winterstop is hij ook minstens één wedstrijd geschorst. Mogelijk wordt die sanctie nog wat opgetrokken.

Maar analist Wesley Sonck is het daar niet mee eens. Volgens de ex-spits was de uitsluiting overdreven. "Voor mij is dit geen rode kaart. Beck zet zelf die tackle in en de voet van Vanaken moet toch ergens landen. Het is ook heel duidelijk dat dit niet bewust is. En het gaat niet alleen over Vanaken, maar over dit soort fases in het algemeen. Je gaat in duel, stoot je voet af en komt ergens neer. Iemand doet dan een beweging voor jou en dan moeten je hersenenen op een duizendste van een seconde een andere beslissing nemen. Dit is voor mij, om welke ploeg het ook gaat, geen rood", klonk het bij Eleven Sports.

LEES OOK: Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

De rode kaart van Vanaken was terecht ...

Meest recent

‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

5
5
Boskamp snoeihard voor Anderlecht: “Beter hem terughalen”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

44
44
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

34
34
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

52
52
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

58
58
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

78
78
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

255
255
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

216
216
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

728
728
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

508
508
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

48
48
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

442
442
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

131
131
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

135
135
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

274
274
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

128
128
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

72
72
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

255
255
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

134
134
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

188
188
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

262
262
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

361
361
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

21
21
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

450
450
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

61
61

Meer sportnieuws