Ex-doelman van Genk: "Terug naar België? Hangt van vraag en aanbod af"

door
Ex-doelman van Genk:

Iedereen kent de bekende Belgische namen in het buitenland. Romelu Lukaku, Thibaut Courtois, Kevin De Buyne, Eden Hazard en vele anderen. Voetbalnieuws trok de blik wat ruimer en had een gesprek met Jo Coppens, doelman bij het Noorse Lillestrøm.


Die club is een grote naam in Noorwegen, maar belandde vorig seizoen in tweede klasse. De club wist zich terug te verzekeren van een plaats op het hoogste niveau en sinds dit seizoen was Jo Coppens er aan de slag.

"Voor de ploeg was het een topjaar. Het begin was matig en toen kwam ik net naar Lillestrøm. De eerste weken verliepen goed en ik speelde vier wedstrijden, maar toen liep ik een spierscheur op aan de dij. Daardoor was ik een tijdje buiten strijd en tijdens mijn afwezigheid pakte de ploeg 12 op 12 en zag de coach geen reden om te veranderen. Vanaf dan zijn we zeer stabiel gaan spelen en hebben we de promotie kunnen afdwingen."  (lees verder onder de foto)


Grote naam in Noorwegen

Lillestrøm is geen kleine club in Noorwegen. Het won er vijf landstitels en zes keer de Noorse beker. Twee jaar geleden speelde het zelfs nog in de Europa League. De degradatie in 2019 kwam dan ook zeer hard aan.

"Voor de club was die degradatie een wake-up call en de focus werd meteen op promotie gezet. Je ziet aan alles dat dit een club met veel potentieel is. We spelen in een geweldig stadion (een modern stadion van 12.000 zitplaatsen, nvdr.), er zijn verwarmde oefenvelden, we hebben een compleet overdekt oefenveld… Alles is hier aanwezig. Inzake infrastructuur is het geweldig. De club heeft na de promotie ook meteen aangegeven dat ze geen genoegen nemen met een bijrol in de hoogste klasse. Zo waren we op de laatste speeldag al zeker van de promotie, maar toch werd ook geëist dat we deze wedstrijd zouden winnen. Dat was een duidelijk signaal dat die winnaarsmentaliteit moest blijven en dat het volgend seizoen ook zo zou zijn. Ze willen weer een topclub worden in Noorwegen en de lat ligt hoog. Er is heel veel ambitie." (lees verder onder de foto)


Veel Noorse talenten

Het Noorse voetbal zit in de lift, want met spelers als Martin Odegaard, Sander Berge en Erling Haaland is er veel jong toptalent. Bij Anderlecht komt Kristian Arnstad stilaan aan de oppervlakte. Coppens vindt dat geen grote verrassing.

"In de tweede klasse speelden zeer veel Noorse talenten, die in de Eliteserie niet meteen aan de bak kwamen. Je ziet dat het allemaal jongens zijn die fysiek toch al vrij ver staan, plus inzake mentaliteit zijn ze top. Als je daar dan nog talent aan kan koppelen, dan kan daar iets moois uit voortbloeien."

De Limburger speelde in de jeugd van Cercle Brugge en kwam ook uit voor MVV, Roeseslare en Carl Zeiss Jena. Plots kwam Noorwegen in beeld. "Ik was einde contract bij Carl Zeiss Jena, maar door de degradatie naar de Regionalliga was een verlengd verblijf niet mogelijk. Ze wilden heel graag dat ik bleef, maar financieel waren de middelen er niet meer door die degradatie. Via mijn makelaar kreeg ik al snel het bericht dat Lillestrøm concrete interesse had en ik ging eerst een week op bezoek. De indruk was al snel zeer positief en zo werd de transfer afgerond."  (lees verder onder de foto)


Terug naar België

Er zijn uiteraard veel slechtere plaatsen dan Noorwegen. Coppens geniet dan ook van zijn periode in het land met zijn prachtige natuur. "Noorwegen is een prachtig land, maar samen met mijn vrouw en kind verliep de aanpassing zeer goed. Er was al die ervaring uit Duitsland en we hebben ook niet veel nodig. Als we ons met ons drieën ergens goed voelen, dan passen we ons makkelijk aan."

Coppens is dertig jaar en is al sinds 2017 weg uit België. Een terugkeer is voorlopig niet aan de orde, maar ook al is dat in de toekomst de bedoeling. "Het is de bedoeling om op een dag terug te keren naar België. Ik weet niet of er nog Belgische clubs zijn die aan Jo Coppens denken, want ik ben toch al bijna vier jaar weg uit België. Het zal van vraag en aanbod afhangen of ik nog voor een Belgische ploeg zal uitkomen. Voorlopig zit ik echter zeer goed in Noorwegen."

Claudio Reulens

Moeten Belgische clubs eens bij Coppens polsen?

Meest recent

Union SG zoekt: na De Mil volgende verrassende favoriet

Union SG moet aan de bak, want Sebastien Pocognoli gaat de club verlaten. Hij trekt naar AS Monaco. ...

10
10
Anderlecht slaat wéér toe met nieuwe contractverlenging

RSC Anderlecht blijft werk maken van de toekomst. De Brusselaars wisten de afgelopen maanden al een ...

39
39
Marc Degryse in tranen: "Het gemis valt niet te beschrijven"

Marc Degryse kennen we doorgaans als een zeer gedreven en goedlachse analist. De oud-Rode Duivel ...

28
28
Garcia zorgt voor ophef: "Had hem eerder moeten oproepen"

Een selectie voor een nationaal elftal zorgt altijd voor veel ophef. Vraag dat maar aan Rudi Garcia. ...

41
41
'Bernardo verlaat City: spektakeltransfer naar grootmacht'

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen, hield Manchester City een grote kuis binnen de ...

25
25
DAZN dropt heuse bom: Pro League met verstomming geslagen

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League is inmiddels alweer één derde ver en ...

618
618
'Nieuwe wending in Anderlecht-hervorming: Vandenhaute-scenario'

RSC Anderlecht is in afwachting van de nieuwe bestuursstructuur die Marc Coucke momenteel aan het ...

285
285
Verrassende Duivels gevreesd: “Batshuayi, Vanaken en…”

De Rode Duivels bekampen vanavond Noord-Macedonië in de Ghelamco Arena. De manschappen van ...

103
103
'Spectaculaire terugkeer Thomas Müller op komst’

Thomas Müller is een clubicoon van Bayern München en een legende bij de Duitse nationale ...

20
20
Van der Elst onthult details Pocognoli: “Ongeduldig…”

Sebastien Pocognoli (38) werd vorig seizoen kampioen met Union SG en dit seizoen verraste hij al in ...

127
127
RAFC-fan Viktor Verhulst incasseert genadeloze klap van Gert

Antwerp-fan Viktor Verhulst is niet alleen bekend als tv-maker, dj en zoon van Gert. Achter de ...

65
65
Duivels ontvangen ferme waarschuwing van Noord-Macedonië

De Belgische nationale ploeg staat vanavond in de Ghelamco Arena tegenover Noord-Macedonië. De ...

98
98
Uitsluitsel over De Ketelaere: wel of niet tegen Wales?

Charles De Ketelaere kampt al een tijdje met een blessure en moest de afgelopen twee wedstrijden ...

23
23
Nachtmerrie Rode Duivels voor Noord-Macedonië

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Noord-Macedonië namens de ...

104
104
'Club kent nu al volgende knaltransfer: 22 miljoen'

Bij Club Brugge blijven de miljoenen maar binnenstromen. Het wist zich dit seizoen opnieuw te ...

310
310
'Zeer verrassende transferwending rond Origi'

Hoe zou het nog zijn met Divock Origi? De ex-Rode Duivel is intussen al bijna anderhalf jaar ...

279
279
Alderweireld onthult: Antwerp was niet eerste keuze

Afgelopen zomer zette Toby Alderweireld een punt achter een rijkgevulde profcarrière. Dat ...

185
185
'Batshuayi krijgt keiharde boodschap te horen'

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het op tegen Noord-Macedonië in hun vijfde kwalificatiematch ...

61
61
Pocognoli wordt nu al helemaal afgemaakt in Frankrijk

Er viel deze week een bom bij Union, want de landskampioen zag plots zijn trainer vertrekken. ...

368
368
Fellaini onthult straf aanbod Belgische topclub

Van de gouden generatie van de Rode Duivels blijft er alsmaar minder over. Ook Marouane Fellaini is ...

281
281
TRANSFERUURTJE: 'Union wil JPL-coach, toptransfer Onyedika'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

258
258
Duivelse vrees: “Een aanfluiting voor Rudi Garcia”

De Rode Duivels zijn in opbouw na de Gouden Generatie, maar toch staat de druk op de ketel bij de ...

104
104
Tranen bij Oranje: Koeman doet wat niemand verwacht had

Voor bondscoach Ronald Koeman is het trainerschap van het Nederlands elftal momenteel meer dan ooit ...

145
145
Vandenbempt maakt Anderlecht af: “Veel onbegrip”

RSC Anderlecht staat lijnrecht tegenover de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De soap rond Nathan ...

466
466
Niet enkel WK-kwalificatie: meer op het spel voor Duivels

Het komende tweeluik tegen Noord-Macedonië en Wales wordt belangrijk voor de Rode Duivels. Met ...

100
100

Meer sportnieuws