'PL introduceert revolutionaire spelregel'

132
'PL introduceert revolutionaire spelregel'

In de Jupiler Pro League werd deze week het licht op groen gezet voor het toelaten van vijf wissels per wedstrijd. Maar in de Premier League blijft dat niet het geval. Een poging om dit te veranderen leverde donderdag niets op, tot frustratie van de grote ploegen uit Engeland.

Voornamelijk de topclubs strijden voor het recht om vijf keer te mogen wisselen, dit om hun spelers te ontzien in deze tijden met een zeer zwaar programma. Zo maken onder meer Liverpool-manager Jürgen Klopp en Manchester City-manager Pep Guardiola zich hard voor de aanpassing. Zonder resultaat, bleek donderdag opnieuw uit een stemming. De kleinere Premier League-clubs vinden vaker wisselen in het voordeel van de grootmachten, die beschikken over grote selectie.

Het verzoek had veertien van de twintig stemmen nodig, maar haalde dat aantal niet. "We moeten denken aan het welzijn van de spelers. We zouden dus graag zien dat ook in de Premier League vijf wissels zijn toegestaan", zei FA-topman Mark Bullingham afgelopen week al. Desondanks blijft het aantal wissels op drie staan.

UPDATE 23u

Geen vijf wissels dus in de Premier League, maar zij komen vanaf januari mogelijk wel met een andere innoverende regel wat betreft wisselspelers. Zo heeft het namelijk een aanvraag ingediend om een regel in te voeren voor hoofdblessures. Elke ploeg zou per wedstrijd twee extra wissels kunnen krijgen.

De standaard drie wissels per wedstrijd blijven, maar mogen er twee extra spelers worden gewisseld indien er sprake is van een hoofdblessure. Daarnaast werd het voorstel goedgekeurd om voortaan negen wisselspelers op de bank te zetten. Tot op vandaag waren dat er nog zeven.

Een goeie regel?

Meest recent

AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

104
104
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

22
22
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

35
35
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

141
141
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

167
167
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

138
138
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

124
124
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

80
80
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

171
171
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

162
162
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

211
211
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

106
106
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

121
121
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

206
206
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

150
150
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

235
235
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

362
362
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

102
102
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

469
469
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

662
662
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

219
219
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

144
144

Meer sportnieuws